moja iskustva

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

moja iskustva

Post by boris »

e ovako možda nikog nezanima šta ču reči ja ču reči pa nek stoji imam 40 godina oti 40 godina drogiro sam se jedno 20godina,prije otprilike 4 godine odlučim da se lječim ali kodanas i večinom u bivšoj jugi dadnu ti metadon koji sam koristijo 4god u te 4 god. nikad nisam prešo 40miligrama to je 9 tableta znači nissam pretjerivo a znao sam ljude koji koriste i po dve i više boce tekučečeg metadona na dan.ovo pričam ,zato šta se dalje dešavola odlučim stati i sa metadonom,čujem za kliniku u beogradu gdje tei izvrše detoksikaciju i budeš kažu oni ko nov bez ikakvih bolova i krize to je ruska klinika u beogradu to košta 5000evra reko nije mala para tvrde da su stopostnoti lječenja sjednem ja na avtobus popijem zadnja tri metodona i za beograd u tu kliniku naravno u đep 5000evra ja sam iz bosne zaboravio sam reči,bio sam tamo tri nedelje uradili su oni meni detoks tri puta nema krize ,datnuti neke tablete šaku i inekciju kad te ufati sve uredu poslije zadnjeg detoksa vidim ja nije meni dobro imam napade krize opet oni meni tablete proče kažu mi zadan i ja kuči dali oni meni neke tablete uglavnom za epilepsiju da naglasim nemam epilepsiju ni šizofreniju,nego 5 vrsta tableta jedna za šizofreniju jedna za epilepsiju treče za napade manije vidim ja nije dobro čim su tomi dali,da opišem šta se dešava kad popiješ nemožeš ustati srce hoče iskoči a u glavi zuji a ništa nepomognu spucala mi je prva dan kriza da nemogu opisati znam štaje kriza imo samih koliko hočeš samo nikad ovaku od metadona,ljudi opisati se to nemože umrijeti znate več ko kod heroinske ali samo 5 puta jače znam i ša je heroinska heroin sam volio više nego svoju mater jer nema šut jačeg i ljepšeg nego kao kod herina bolje nego seks,samo da nastavim uvrčeti se tijelo kosti da nepričam koda eksere zabijaš,za poludjeti a zimati nema boga date ugrije,nevjerovatno nema šta nisam prije uzimo sve vrste droge od lsd,tripa,san pedra,sve,sem pejotla ali ništa nije gore od metadona.znači 5000evra je otišlo a jasam imo krizu 21 dan svaki dan isto inteziteta ujutru ti doro do 12 sati onda kad te ufati plačeš od muke,za neizdržati održalome to što sam bio ubjeđen da če brzo pustiti a za spavanje da negovorim nema spavanja roštilj okretanje nesanica kako god se namjestiš tri sekunde pa drugi položaj a u glavi sjeva a ruke i noge sam tamo gdje me boli stezo nečim elastičnim manje boli,danas 21 oktobra inačemi rođendan prvi put sam spavo cjelu noč nemam bolova ama nikakvih pjevo sam prekuče sam otišo psihijatro nisam mogo da izdržim da vidi koji ljek mi smije dati da mi odabere od onih ljekova što sam ih dobio nakon izlaska iz klinikei čovjek odabere samo jedan ljubim ga karabapin nestvara ovisnost menije sve skino bolove barem tako mislim ili su sami od sebe prestali uglavnom psihu smire jer največi problem i jest kad i prođu bolovi psiha jer nisi više to ti ljudi nakon 20godina drogiranja krenuvši sa travom koju sam ispušio vagon najmanje pa extazi pa spid pa kokain pa malo halcugene lsd pa tripa pa kad sam probo heroin jedno 5 put jer prvi put kad uzmeš ja ga barem nisam razumio,ništa a peti put raj reko to je to i onda malo pomalo dosta nanos ajmo rokati se u venu e onda problemi nemogu ja više raditi malo djete žename naravno ostavila i ostavila mi i djete reko neide više ovako pa lječenje metadonom odlično reko dobro mi nema krize možeš raditi u suštini normalan čovjek niko ništa neprimjeti e nakon četri godine poče jetra otkazivati od metadona krvava stolica kaže doktor moraš prekinuti inače gotovo ajd reko neuzimam strašno 40milgrama i to zadnja tri mjeseca prije sam uzimo 5 tableta hoču reči ko se skine sa metadona bez pomoči treba mu dati nobelovu nagradu,nepametarim govorim kako je meni,22 dana sjedim u sobi između 4 zida nemaš ti niskim ni popričati,pošto sam dobio nogu od cure ,ja inače radim u sloveniji tamo sam živio sa njom i ja budala ajd da joj reknem za svoj problem,reko da me podrži u tom mom lječenu pobježe žena koda imam sidu ostavime ko posljednog šuka,e nekej barem znam kakva je ,prvo i osnovno po meni dok nepriznaš da si narkoman ništa nečeš učinuti a ja jesam to trebo sam odmah reči,nije bitno ali to zajeba psiho sam dati je neko da se ispričaš da te podrži ovo ono zato reko odo na internet sa ljudima koji imaju isti problem lakš je kad sa nekim popričaš imam dosta godina i iskustva sa drogom kako sad ide ostaču čist jer ponovo da doživim one bolove poludio bi znam ja da se neumire od narkomanske krize umire se od alkoholizma od te krize.toliko puno sam napiso ali morao sam snekim popričati barem ovako valjda če neko pročitati.toliko
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: moja iskustva

Post by Zona Sumraka »

jbte astrid je mala maca za ovo...e hajmo raja, ko uspje da nadje vise od cetiri tacke dobije cenera...
User avatar
Sladjulina
Posts: 1
Joined: Sun Oct 18, 2009 5:33 pm

Re: moja iskustva

Post by Sladjulina »

Msm stvarno....svaka ti cast...ko razumije shvatice. :wink:
Biti il' ne biti.....
User avatar
boris
Posts: 25
Joined: Sun Oct 18, 2009 2:50 pm

ljudi

Post by boris »

da još kažem šta se dešava kad si čist,pola stvari se nesječam imena ličnosti kodami je neko ispro mozak a kad spavaš nema snova samo bljeskovi u glavi to jest sinoč sam spavo prvi put u 22 dana nema bolova,ali mozak psiha to ubija samo datije bilo šta da te smiri,onda se vratiš u prošlost pa ti zlo nesečaš se dana kad si bio normalan uvek drogiran pola života u mom slučaju 20 god nije za hvaljenje hoču nekom priznam jer nemogu klincu to reči i ako če svatiti,i to baš,ljepo je biti drogiran bez ikakve diskusije ,ali posledice su gore moja borba najteža predastoji borba sa mozgom,prije ništa mi nije smetalo sunce zima snjeg vjerovatno nisam ni znao koje je godišnje doba,ja i to da kažem sam imo uvek droge nikad mi nije falilo imo sam para radio sam oduvjek ovo ono nije bitno,sad kad izađem vani sunce mi pojede oči zima da negovorim sve mi smeta kažu bolje kad si čist daj molim te znateli ko ji je to preskog poslije tolikog drogiranja u normalno stanje,ovo govorim iz jednog razloga da znate šta je heroin a pogotovo metadon,jednom sam ovde pročito kako jedan tip hvali metadon,jest ljep i nema bolje i čišče droge ,ali dobro pamtim kad mi jedan narkoman reče vidječeš kad se budeš skido sa metadona to mi je ovih dana prošlo kroz glavu milion puta ,meni je pojeo trečinu jetre sad se popravilo obnavlj se samo što skoro ništa nesmijem popiti niti jesti,znači od metadona najviše ja sam jako bolestan čovjek,nemojte se zavaravati da je to ljek za skidanje neznam za subotex nisam ga koristio samo kažu da je još gore,sad je pomeni gore psihičke posledice i sve razmišljaš šta si mogo sve uraditi ,i šta si sve usro,meni lično sam ko pas svi su pobjegli ,od mene sem matere i dijteta,vjerovatno bi ioni pobjegli da su imali gdje ljudi ako niste zagazili dugo najebačete kad tad neču da odgovaram bilo koga uživajte u čarima droge i jasam dugo ali samo kažem kako če izgledati kad budete primorani da ostavite drogu,čitam isto kaže uzeče trodona tri i nema krize daj jasam pio skoro čitavu kutiju pa me poškakilja ništa neskida pravu krizu sem metadona i subotexa ništa garantujem probo sam i sa san pedrom kojije veoma jak halucugen,heroin je heroin,ni koka mu nemože ništa dobro ,nije svako isti ako možete skidajte se sa heroina bez ičeg ako možete treba 15 dana ja nisam mogao 5 dan sam otišo doktoru po metadon,da sam znao da uskačem u veče govno.i ja sam drogiran od metadona ga branio i hvalio,djeluje ko i heroin još bolje čist je imaš duplu snagu nemoraš jesti još na njega tri redbula i eto možeš bika šakom ubiti a tjelo vremenom se topi ili mršaviš ili ti otkazuju unutrašnji organi,znam ja da če mnogi popljuvati moje mišljenje i ja bi ga popljuvo prije mjesec branio bi ga do zadnje kapi krvi ali poslije ovih 21 dan nebiga strpo u sebe kad bi umro ljudi to je sušta realnost gadno je kako god okreneš nema ljeka za ovo sranje sem jake psihe i ostati čist iako je jako ružno ostati čist ali kad razmislim bolje ovako živjeti nego umrjeti što je bilo umom slučaju.i zapamtite nema čistoče bez vašeg pristanka,kad vi odlučite dosta je,i ako kad budete čisti rečete ko ija jel ovo ono zašto sam patio toliko cjeli život sam tražio veči nivo drogom što drogiraniji to bolje sad najednom borim se za ono što sam bio prije 20god ali čistoča ima prednosti,nečeš napraviti glupost,ukrasti ubiti jer i ja sam takav bio ubiti za dozu,i netrebati ti droga metadon za 21 dan sam se udebljo preko 5 kila kažu nikad bolji,samo što su mi prazne oči nemaš volje ni zašta hodaš ko zombi neznam vreme če pokazati ,nevalja ni jedno navama je da izaberate šta čete uzeti ja ču čistoču želim još malo živjeti da barem malo nadoknadim ,ona sranja što sam uradio prilikom drogiranja.toliko neču više dosađivati.
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: ljudi

Post by sanela »

Borise, kad pišeš klikni na ODGOVORI i piši. Nemoj započinjati nove teme.
I bilo bi lijepo da negdje staviš tačku ili na tastaturi pritisneš Enter, da je lakše čitati.
I dobrodošao.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: moja iskustva

Post by Boban »

Borise legendo, dobrodosao :D
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: moja iskustva

Post by selma »

Evo pozdrav i od mene.

Dobrodošao.
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: ljudi

Post by bojanol »

boris wrote:...ostati čist iako je jako ružno ostati čist ali kad razmislim bolje ovako živjeti nego umrjeti što je bilo umom slučaju.
Boris s' onog sveta - Online.
Pozdrav.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: moja iskustva

Post by anfakabl »

Hoće to od halucugena, lsda i raznih tripova.
Borisu, samo da ti reknem nedajse.
all that I want is to play
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: moja iskustva

Post by AnAna_mo »

Ćao Borise kraljino!!! :D
Potpis.
Post Reply