Break On Through

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Break On Through

Post by Guta_Retas »

ahhhh slicni putevi opredjeljenja....ukrstaju se,nije da se ne ukrstaju,od dopa pa preko medicine::))) ja sam ti se navukao na medicinupravo,jednu ovisnost zamjenio drugo....tu sam srednju zavrsio sam zato me stara tamo upisala,u bit ja je nisam ni zavrsio,napustio sam skolu :evil: ali kada sam se vratio iz komune nastavio sam tamo gdje sam stao.stil pisanja ti je malo cudan,ali kako za koga,neklasican je...nekako su mi emocije skrivene u tvom pisanju ali to je sve valjda razlog proslog nacina zivljenja...tada nam je sve bilo oduzeto...prica ti je hladna i okrutna,ali ja to volim....bez sminke....a pice zesca..uhhhhhh i ja to volim...vlahov rules::))))heheheh
So rise and be your master you don't need to be a slave
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Break On Through

Post by sanela »

I ja pročitah do kraja... kao što rekoh, sviđa mi se kako pišeš. Nekako u slikama. Mogu zamisliti kako je to sve izgledalo. Na sreću nemam iskustva kao Guta_Retas... ali, čitaću te... pozz
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Break On Through

Post by Baba Naca »

Joj, draga, bas sam te razumela, tacno znam kako ti je bilo.
Sada se prosto pitam kako ja izbegoh Lazu, nije mi jasno.
Pisi nam kako si sada :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

Dobro jutro,

G_R kazes da pisem bez emocija...batice ti ne procita moju dijagnozu...emotivni debil...ima dragi G_R u ovoj mojoj prici emocija samo se na prvu loptu-citanje ne vide bas, al tako mi pase...

Sanela ..uf kada se tebi obracam uvek me pukne neka trema, mislim ti mu dodjes kao nadzorni organ 4uma, a ja sa autoritetima cesto imam problem...sala mala...drago mi je ako ti se zaista dopada ...mucim ovaj moj retardirani mozak da ne iskrivi te slike...

Baba...ja bih ladno mogla da te zovem Kevo, jer Baba po godinama nikako ne mozes da mi budes...sta da ti kazem ...nisi zeno imala dobru vezu za Lazu kao ja... :mrgreen:

Pozdrav
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

**********************************************************
Covek se nasao pred sudom, na raspravi, povodom optuzbe za delo teskog ubistva sa predumisljajem.

Sudija: Ovde se radi o teskom deliktu, krvavom ubistvu s predumisljajem. Optuzeni, pozivam vas, da u svoju odbranu, a u cilju eventualnog ublazavanja kazne, iznesete vasu odbranu i olaksavajuce okolnosti.

Optuzeni: Bila je glupa… Morao sam je ubiti.

Sudija: To ne smatram olaksavajucom okolnoscu. Ako ne zelite da ostatak svog zivota provedete iza resetaka, morate reci nesto uverljivije.

Optuzeni: Pa dobro, cenjeni sude… Da ja ispricam kako je bilo. Ziveli smo u jednoj zgradi. Iznad nas je zivela porodica za dvoje dece. Bilo je stvarno zalosno – deca su bila jako niska rastom. Sin od 12 godina bio je vosok svega 80cm, a onaj stariji, od 19 godina, svega 85cm.

Jedan dan, u razgovoru sa svojom zenom, kazem da je to stvarno tuzno i da mi ih je zao.

- Da – rece zena – to su Pirineji.

- Rekoh – mislila si Pigmeji.

- Ne – odvrati ona – pigmeji su ono sto nam se nalazi pod kozom i zbog cega pocrnimo.

- To je pigment – primetih.

- Ne, pigment je bilo ono na cemu su stari Rimljani pisali.

- Pobogu zeno, to je bio pergament!

- Ne, pergament je kad neko procita ili prikaze samo jedan deo nekog dela.

- Postovani sude, verovatno pretpostavljate da vise nisam imao volje da joj objasnim da se radi o fragmentu. Otisao sam na trosed, legao i poceo citati svoje novine. Ubrzo, dodje moja zena… sa knjigom u ruci, leze pored mene, otvori knjigu i poce citati deo nekog teksta.

- Duso, pogledaj… “Suncana terasa od rucne torbe je bila uciteljica od makroa 15…”

Uzeo sam knjigu, pogledao i rekao joj

– Draga zeno, ovo je knjiga na francuskom jeziku i tu pise “La Marquise de Pompadour est la Maitresse de Louis XV”, a to znaci da je Marquise de Pompadour bila ljubavnica Luja XV.

- Ne – rece ona – to se mora doslovno prevoditi. La Marquise je suncana terasa, Pompadour je rucna torba, La Maitresse je uciteljica, a Louis XV je 15. makro. I – nastavi ona – ja to sigurno dobro znam; nisam ja dzaba imala extra casove francuskog jezika i vezbe sa svojim legionarom.

- Rekoh – mislis na lektora!?

- Ne, lektor je jedan grcki heroj.

- To je bio Hektor i bio je Trojanac.

- Ne – rece ona – hektor je mera za povrsinu.

- Mera za povrsinu je hektar.

- Ne, hektar je bozansko pice.

- Zeno, nektar je bozansko pice.

- Nije, to je reka u juznoj Nemackoj – odvrati mi ona.

- Reka u juznoj Nemackoj se zove Neckar .

- Ne znas ti to! Jos kao mala, pevala sam sa drugaricom duo o reci Nektar.

- U duetu, valjda si tako htela reci!?

- Ne, duet je kad igraju Sarajevo i moj Zeljo.

- Postovani sude, tada sam uzeo cekic i opalio je po glavi. Konacno je ucutala.



Sudija… Presuda… Optuzeni se oslobadja… Ja bih je opalio po glavi jos kod Hektora…

***************************************************
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: Break On Through

Post by YugoS »

Vozdra.
Dobar ti potpis,a i prica.Kako tvoja,tako i ovo posalica,skec,vic,.....
Nastavi samo.

:D
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Break On Through

Post by sanela »

NaughtyButNice*** wrote:
Sanela ..uf kada se tebi obracam uvek me pukne neka trema, mislim ti mu dodjes kao nadzorni organ 4uma, a ja sa autoritetima cesto imam problem...sala mala...drago mi je ako ti se zaista dopada ...mucim ovaj moj retardirani mozak da ne iskrivi te slike...
Hehe, nema te šta hvatati trema ;)
A što se tiče problema s autoritetima, i sama sam ti takva... Mada, kao što si imala priliku čitati, jer si pratila forum, zna se i ovdje pošteno zakuhati.
I nemoj biti sumnjičava kad ti ljudi kažu da im se sviđa to što pišeš. Imaš fin stil pisanja, lako je čitljiv... Samo naprijed, mala... :D
User avatar
Guta_Retas
Posts: 303
Joined: Sat Feb 07, 2009 11:48 pm

Re: Break On Through

Post by Guta_Retas »

NaughtyButNice*** wrote:G_R kazes da pisem bez emocija...batice ti ne procita moju dijagnozu...emotivni debil...ima dragi G_R u ovoj mojoj prici emocija samo se na prvu loptu-citanje ne vide bas, al tako mi pase...
kazem stil pisanja je nekako without emotions...dobro mi je poznato da smo "mi" narkomani najveci emotivci za razliku od ostalih "ljudi"...nekako sve prihvatamo jako duboko,sto bi rekli hipersenzibilni smo...ali nas zivot naucio da to jako dobro kontrolisemo i ne ispoljavamo...upotrijebimo emocije kada treba a kada nije situacija za to znamo biti prava djubrad...nismo se rodili kao kameleoni ali smo koracajuci nama znanim stopama dobili sposobnost da s' vremena na vrijeme to i postanemo....KAMELEON = NARKOMAN nekako mislim da nam taj opis lezi....tvoja dijagnoza mi je takodje dobro poznata F 60 po MKB (medjunarodna klasifikacija bolesti)...samo sto to meni nije jedina, a siguran sam ni tebi...hehehee meni svaki put kada bi me klepila murija i odveli na psihijatriju bi nakacili neku novu F 11, F 12,F 60...svaki novi put kad dodjem psihijatar vidi da me je njegov kolega prije njega pocastio npr sa F 12 pa on doda npr F 12,1...heheh tih malih poddijagnoza imam kamaru...jedan mi je cak nakacio psihopatiju..da ne govorim razlog, malo mi je sad bezze....
POZDRAV TEBI
So rise and be your master you don't need to be a slave
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

sanela wrote:
NaughtyButNice*** wrote:
Sanela ..uf kada se tebi obracam uvek me pukne neka trema, mislim ti mu dodjes kao nadzorni organ 4uma, a ja sa autoritetima cesto imam problem...sala mala...drago mi je ako ti se zaista dopada ...mucim ovaj moj retardirani mozak da ne iskrivi te slike...
Hehe, nema te šta hvatati trema ;)
A što se tiče problema s autoritetima, i sama sam ti takva... Mada, kao što si imala priliku čitati, jer si pratila forum, zna se i ovdje pošteno zakuhati.
I nemoj biti sumnjičava kad ti ljudi kažu da im se sviđa to što pišeš. Imaš fin stil pisanja, lako je čitljiv... Samo naprijed, mala... :D
Draga S,
po prirodi sam sumnjicava- osobina koju smatram neophodnom za uslove danasnjeg zivljena pa je shodno tome brizno negujem.
Sto se price tice pisana je u toku "lecenja" po ludarama, na raznim papirima i sveskama, nije mi bila ambicija da je podelim sa nekim...to je bio moj nacin da potrosim vreme od svitanja do sumraka ali i da ne zaboravim, , evo i danas skoro godinu dana posle, kada sam se naterala da sve te zabeleske pokusam da objedinim i oblikujem flesevi su "zivi" da boli...vecina dijaloga kao i mojih razgovora sa samom sobom su autenticni...fali mi nekih 10-tak strana koje mi je sestra tokom pretresa sobe oduzela...pojela ih maca...ali nema veze postoje "kopije" sacinjene naknadno...eto problem je utome sto sam brate mnogo preopsirna, ali mi je bed da izbacujem delove...
Dugo pratim desavanja na forumu, nisam zelela da izadjem iz anonimnosti sve dok kolko-tolko ne uspostavim neku "stabilniju"(neadekvatan termim, ali me mrzi da trazim drugi) apstinenciju ...
Eto vidis kako si me navela da se objasnjavam...ipak si autoritet :lol: ...
Kad smo vec kod problema sa autoritetima...sigurna sam da znas za eksperiment sa dve grupe studenata (kontolnom i experimentalnom) odvedenih u zatvor...podelili su ih tako da je kontrolna grupa bila u ulozi zarobljenika, experimentalna je dobila ulogu cuvara...studenti su pre experimenta prosli niz psiholostkih testiranja , izabrani su oni (za experimentalnu grupu)koji su pokazivali da imaju problem sa autoritetima...jasno je kako se experiment zavrsio...prekinut je pre planiranog roka jer je posle nekih nedelju dana experimentalna grupa- cuvari poludela i pocela sa torturom kontrlone-zatvorenika...Naravucenije stavi onog ko ima problem sa autritetom u polozaj autoriteta...i dobices....pa recimo u najgorem obliku ono sto je pop Bane dobio kada je pravio grupu saradnika na celu sa Kepom ... :mrgreen:
xxx
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: Break On Through

Post by NaughtyButNice*** »

koliki post..Naughty bas si Naughty...ccc...

Yugo veliki pozdrav

G_R nema MKB toliko F sifri koliko mi mozemo da budemo ludi (mislim na narod generalno) :wink: ...eto da te utesim
sve sto je ljudsko nije mi strano
Post Reply