Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by AnAna_mo »

Izvini, ružno sam ono rekla, ipak razumijem ja da se ti bojiš za sebe i kako ćeš bez lijekova.
Ali moraš znati da ne postoji zajednica gdje će ti davati antidepresive ili bilo šta.
Ja nikad za to nisam čula, pročitala niti mi je itko tako rekao...
Ali eto, nastavi tražiti..
Ipak nisam sigurna da ćeš naći takvo nešto...
Potpis.
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by JaJa »

Pa iskreno, ta stavka i nije toliko bitna, samo se bojim za sebe jer sam uz heroin, ovisnik i o benzosima.

A cold turkey skidanje sa benzodiazepina, nikad vise ne bih, nit bih mogao da izdrzim,
kad sam bio chist od heroina nekih 2 mjeseca, odlucio sam da poksuam da se skidam i sa njih.
doktor mi je dao samo neke antikonvulzivne tablete koje sam pio 3 na dan, chisto radi grcenja tijela i to je to.

Mozak mi je gorio svaki dan, mjesec dana. I stanje se nije poboljsalo, nit pogorsalo, ali mjesec dana konstantnog gorenja mozga i osjecaja da je sve uzalud, teskih depresija i jakih napada psihoze vise ne mogu da izdrzim. Ponovo sam ih poceo uzimati.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by saša-ex »

Prijatelju, to sto ti trazis ne postoji.
SAMO CEO ŽIVOT...
feel
Posts: 51
Joined: Wed Apr 15, 2009 2:24 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by feel »

da s e i ja ukljucim u temu, ikao me nije bilo neko vrijeme zbog nekih privatnih problem, ali nisam sve bas procitala ali prvih 4-5 stranica jesam, i dosta toga je ovdije kontradiktorno.

kazes duzan si dilerima i to je frka i panika, kako ces vratit, neku ajmo reci sitnu lovu, nekom je sitna nekom nije, a onda kazes da bi u komunu i da nije problem za placanje, malo je to cudno, ako nemas za vratit dilerima da ti doma na vrata ne dolaze, a imas za komunu platit, naravno da je bitnije komunu platit, ali ako imas za komunu imas i 10 eura ili kolko za vratit da te ovi ne tlace.

onda trazis komunu koja ne postoji, znas inace zato se i zove komuna, a ne godisnji odmor, ti nebi u komunu nego na godisnji. komuna je mijesto gdje se ucis nanovo zivjeti a ne gdje ce ti donoditi koktele , i dvije mulatkinje hladit palminim listom.

ti se brines kako ces bez ljekova, sexa, neznam ni ja cega, decko to ti je sada najmanji problem, moras da odes negdje jer vidis da stalno pises necu vise, pa onda jos samo danas, svi mi znamo kako je to, i upravo zatro odi negdje gdje nece biti onoga jos samo danas, jer to danas obicno ne dode tako brzo.

pokusaj shvatit da nije bitno kakva je komuna i da nisi sada u poziciji da ti postavljas uvijete, nego da prihvatis prvo sto ti se nudi. a ono sto ti je diagnosticirano, sto si napisao anksioznost i jos nesto, to su klasicne diagnoze, i svi mi nark, to imamo, obicno uz to napisu i poremecaj licnosti. psiholozi kada odes kod njih uvijek ce ti neku diagnozu napisati.
ali je jako ruzno da s e urokas i onda tu tipkas gluposti, misli malo na ljude koji se skidaju kako im je kada procitaju ja sam se sada urokao, pa eto ako ti ista znaci bilo bi ljepo da kada si urokan da ne pises ovdije, ali to sanela mora reci, nemogu ti ja to zabraniti,. ali ti kao covijek bi to sam mogo skuziti.
ti kada se stvarno odlucis rijesiti toga nece ti biti bitan nacin, biti ce ti samo bitno da ti netko pomogne.
e da jos samo skidanje sa ljekova je gadno, ali eto ja prezivjela, a bila sam na velikim kolicinama, svakavih od prazina, normabela, sanvala, apaurina,itd itd, popis se nastavlja. i eto me ziva sam a na suho sam skidala, bilo je gadno ali eto proslo je. ti si musko pa se ponasaj ko musko, stisni zube, i ako si mogo uzimati dop, igrati se s vragom imaj muda i odj.... ga od sebe, jer vrag sam ne odlazi, ti ga moras maknuti. musko si a kada pises cini se ko da pise neka nesigurna curica koja se boji svoje sjene a kmoli krize, ali eto fino joj je pa se zajebava s necim s cim nesmije.
ko nema muda skidati se s dopa neka ga niti ne uzima, jer takvi su jaki kada treba uzeti, otici dileru, prodavati mu spike, lagati sve zive za pare, krasti itd, ali kriza e to je ono cega se takvi najvise boje.

ugl. zakljucak, sam neces napr, nista jer nije tu samo fizicka kriza ona prode, ali tada dolzi psiha koja je jos gorja, zato idi negdje gdje jbg nece biti sexa, opijanja, zeke peke, cura i luksuza ali ce ti se pomoci, pa otrpi to pa ces onda svega ovoga imati kolko hoces kada ti stanes na svoje noge, nisi starac da kada izades ces imati 70 pa ti je zivot vec gotov, kada izades zivot ti tek moze poceti, ovako sto duze odgadfas godine idu, i jednog dana ce biti kasno za sve.

samo da pitam, sto sada uzimas, ili sta?
User avatar
addicted
Posts: 19
Joined: Thu Sep 11, 2008 3:15 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by addicted »

e feel-svaka čast..to sam mu i ja pokušala reć, samo si ti to sročila na "fin" način, a na mene su odmah drvlje i kamenje sasuli-i ja sam mu isto rekla-ko se to brine oko komsinice koja ce možda zvat..il šta ja znam već-ako je u krizi?..i ko to još tipka na kompjuteru i krizira?-uglavnom pogrešno sam shvačena i izgnana s foruma, čak su me proglasili nekom ludom modesiti, a ja-ma nigdje veze..uglavnom s skrenuli s teme..a mene na lomaču odmah...
look on the bright side is suicide...Kurt C.and Junk is not a kick. The point of junk is not to get a kick. The point of junk is that you must have it.”
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by darla »

ja ne kuzim vas dvije..i ja u krizi,odem na ovakav forum..covjek je odlucio da nece uzimati vise,lose mu je i otisao je na net na stranicu gdje ljudi razumiju kako mu je..i bas zato sto je u krizi ramislja o vracanju duga..urokanog bi ga bolio kurac za komsinicu..ko da ne znate kak su emocije u zikri ko na vrtuljku..uostalom ak ne zelite pomoc covjeku sta imate pisat na njegovoj ispovijesti,slagati kockice,ko govori istinu ko laze...ak netko laze,sebe laze ne morate glumit detektive..
Jaja eo samo da pozdravim..kak si druze? pa kak opet u govna zaglavis?
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by PsyTechGirl »

Komuna, a??
Možda to i nije tako loša ideja ..
Samo, ako kontaš da ideš - idi do kraja!!
Jebo lekove i ostala sranja ako oni imaju recept u komuni kako dalje bez svih tih sranja!
Ne verujem da je program slučajno baš takav .. :wink:

Kao što reče Ann, i ja sumnjam da postoji tako neka komuna.. jer ne znaju ljudi kako da izadju na kraj sa narkomanima u takvoj atmosferi kakvu si ti objasnio (sa lekovima, bez boga i sl).
Onda to više ne bi ni bila komuna nego.. ne znam ni ja, ustanova koja služi za zamlaćivanje do sledećeg fiksa lajne ili čega već.. :roll:

Ja ti od srca želim da uspeš kakvu god strategiju izabrao, ali pokušaj ovaj put mudro.. Da zajebeš ti dop a ne dop tebe.. PDT_Love_18 :goodman: :heart:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by dita »

Ako ti može pomoći reći ću ti da je moj suprug u zajednici "Susret" kod nas u Hrvatskoj i oni rade po programu "Čovjek". Sada kod čak ne moraš doći u komunu "čist" nego su osposobljeni za skidanje metadonom (normalno ne neke abnormalne doze). Moj suprug je u komuni skoro 10 mjeseci i jedno vrijeme je bio na terapiji antidepresivima, budući da je bio zapao u žešću depresiju. Oni su mi objasnili da je bolje tako nego da popuca po šavovima i ode. To je bio samo jedno vrijeme dok je bilo potrebno, kao recimo štaka dok nisi u mogućnosti da ju odbaciš. U toj komuni su zaposleni socijalni radnici i psiholozi, a psihijatar je vanjski suradnik (jednom tjedno). Ne znam da li je tako i u komuni kod Banja Luke. Raspitaj se, ali kod nas u zajednici "Susret" se isto radi po tom programu "Čovjek", pa je možda i kod Banja Luke tako ?!. Također rade i izliječeni ovisnici. Moj suprug je stvarno imao dugogodišnji narkomanski štaž, preko 20 godina i bio je kao zombi, a sada je dobro (možeš pročitati "ispovjest supruge narkomana". Mogu pušiti 10 cigareta dnevno. Meni se program čini dobar. Postoje i posjete nakon određenog vremena i kontakti telefonom, svaka 2 tjedna. Ako važeš za komunu, svakako ti želim da tamo odeš i ustraješ. Puno sreće!
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by JaJa »

Vjerovatno cu vas razocarat, ali ipak, nisam. Bojim je se. Iskreno, mnogo je se plasim. Sve kontam da ce mi vrijeme provedeno tamo bit protraceno jer svaki drugi dan neko od mojih se vraca iz komune i opet pocne da se roka. Bez iznimke jebene. 1 od 50 choveche se skinuo. A godine proveo tamo.

Starci hoce da me posalju, ali znaju da bez moje zelje i odluke od toga nema nishta. Medjutim, ja se sada jesam odlucio skinuti sa dopa. Da ne gnjavim kao 3 mi je dan, kad krizu ni ne osjetim od subotexa.

Ali kad se ocistim, palim iz grada.

U beograd najvjerovatnije, da radim kao crnac i zivim.
Stan vec imam obezbjedjen za prvi mjesec, tamosnji prijatelji mi se cimaju da mi nadju kakav posao prije nego sto dodjem.
A ako ne uspiju, ja cu ga naci sam.

Bile su u obzir i druge varijante, veci gradovi samo, radi posla, sarajevo, split, zagreb, novi sad i beograd. Ali jedino iz beograda imam dovoljno ljudi da mi pomognu. Jer cu bit dekintiran kad dodjem, osim za hranu. Novac za stanarinu cu platiti na kraju mjeseca. A rezije se ne placaju. Stan je 100 eura i djelim ga sa josh 5 cimera/cimerki.

Tako da mi je to odluka, promjenit sredinu i ovaj put vishe volje u glavu.
JaJa
Posts: 83
Joined: Wed Jun 03, 2009 9:33 pm

Re: Molim vas pomoc ! Ne znam sta da radim.

Post by JaJa »

darla wrote:ja ne kuzim vas dvije..i ja u krizi,odem na ovakav forum..covjek je odlucio da nece uzimati vise,lose mu je i otisao je na net na stranicu gdje ljudi razumiju kako mu je..i bas zato sto je u krizi ramislja o vracanju duga..urokanog bi ga bolio kurac za komsinicu..ko da ne znate kak su emocije u zikri ko na vrtuljku..uostalom ak ne zelite pomoc covjeku sta imate pisat na njegovoj ispovijesti,slagati kockice,ko govori istinu ko laze...ak netko laze,sebe laze ne morate glumit detektive..
Jaja eo samo da pozdravim..kak si druze? pa kak opet u govna zaglavis?
hvala ti, inace to o chemu je pisano je bilo prije par mjeseci, pa ne znam zashto se drze toga kao pijan plota kad je to vec davno prosla pricha, sad je nova u toku.

da im objasnim.
radio sam za dilera.
osto sam mu duzan pare, nije htjeo da cheka, a ja nisam nikako mogao da skupim novac, pa sam hodao i posudjivao od komsiluka pare, i nisam mu sve vratio odjednom, na kraju sam morao reci starcim da mi daju lovu da mu vratim. i to je gotova pricha.
da, ovde sam dosho na krizi, sjeban jer me ovaj zove svaku minutu i prijeti mi, ja nemam pare, moram da mu vratim i emocije i sve i dosho i i zjado se.
i sad to apsolutno nije bitno.
i skinuo se posle toga, mjesec dana bio chist, i jebiga, jovo nanovo.
tak da se sad opet skidam.
i definitivno bjezim iz ovog grada.
Post Reply