PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Danas na veliki hriscanski praznik mi nesto na pamet pade spanska inkvizicija. Nisam neki expert za istoriju ali otprilike citavih 400 godina je njihova poenta bila da ce Bog pomoci - dati snage onome koga muce, tako da on nece priznati ako stvarno nije kriv. Isto tako dobri i pravedni Bog u koga oni verovase sigurno nece pomoci onome ko laze pa ce jedan takav gresnik priznati svoju jeres. Naravno ako ga dovoljno dugo mucis mukama koje ni sotona ne bi istrpeo.
Postoji verovatnoca da su bili potpuno u pravu i da su jedni od retkih u istoriji koji su uspeli da 400 godina stvarno sluze Bogu svome jedinome. Ostaje pitanje da li su svestenici tj. mucitelji iskreno verovali u ovo? Ako su verovali onda se namece pitanje koliko je Vera slepa?
Posle tih 400 godina spanska katolicka crkva ukinu mucenja jadnih ljudi. Pokajaše se i oprostiše sami sebi. Nastavili su da plase narod Bogom ali samo verbalno interpretirajuci na svoj nacin Bibliju. Nisu vise mucili.
Meni se iz ove, samo jedne, argumentovane istorijske cinjenice o spanskoj inkviziciji koja je trajala 400 godina, namece zakljucak da Bog i ne postoji takav kako ga hriscanska religija predstavlja. Samim tim mi se cini da svestenici i veliki vernici manje znaju o Bogu nego li obican svet koji o Bogu i ne razmislja puno niti ide u crkvu. Takodje mi se cini da su pomenuti veliki religijski vernici ustvari najveci gresnici i tvorci hipokrizije - licemerstva koje je zastitni znak danasnje civilizacije i drustva u kome zivimo.
Zar je tako tesko priznati da Bog takvim kakvim ga Hriscanstvo predstavlja i zamislja ustvari ne postoji???
Dajem sebi za pravo da glasno razmisljam o Hriscanstvu, jer sam krsteni Hriscanin iz familije u kojoj su kolenima u nazad svi bili isto to. Moje skromno misljenje je da ni druge religije nisu u principu puno drugacije, mada ne tvrdim, jer ih ne poznajem, a ne bih ni da ih spoznam. Dosta mi je ove moje religije.
Bog postoji to je bar meni evidentno ali ne kako nam ga Hriscanstvo predstavlja.
Hajde Hriscani, stavite me na stub srama i ispljujte pre spaljivanja, znam da bi ste to najradje uradili, jer niste daleko odmakli od svoje inkvizitorske brace, samo se pretvarate! Nije nam Bog dao slobodnu volju da bi je sputavali. Recite sta vam je na dusi. Slobodno. Ja sam rekao. Doci ce do borbe. Jeddan ce pobediti. To je poenta Vere u svoga Boga. Reći sta u srcu nosis i boriti se za to. To je poniznost. Borba izmedju dobra i zla.

p.s da ne pominjem krstaske ratove i razne druge u ime hriscanskog Boga. Voleo bi da mi neko argumentovano, istorijski replicira i navede period koji je trajao neko vreme i u kome je Hriscanstvo i crkva koja ga propoveda uradlila nesto pozitivno za covecanstvo. Citate i tumacenja Svetog Pisma ne priznajem kao odgovore. Samo suve istorijske cinjenice.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by selma »

Ma sta je tebi? Bas brijes u zadnje vrijeme? :)

Bog nema veze sa starima koje su ljudi radili i crkva. Sve istorijske stvari koje su se desavale, krstasi ratovi, inkvizicija i sl ...Bog u tome nije ucestvovao. To su radili ljudi ''u ime Boga'' jer su mislili da je to dobro i iz politickih intersa uglavnom. Bog o kojem se govori u Bibliji, nema veze sa tim stvarima jer On nije taj koji osvaja na silu nego je paszljiv i pun ljubavi.
A sve te stvari koje su radjene ''u Njegovo ime'' su pune mrznje i licemjersta koje On mrzi...
Nekad se cinilo da Bog jeste neki manijak jer u Starom Zavjetu tako izgleda, ali to to je bio njegov plan da kroz izabrani narod se svi spasu...zato je Isus kao zrtva pomirnica za tvoje, nase grijehe u Novom Z.
Zato pise..''zazovi me i odazvacu ti se ako me potrazis sa svim srcem svojim''...ali s svim srcem, nikako drugacije...ne danas Te zazivam, a sutra opet radim sta me volja...
A kad ga tako zazoves, on jeste dovoljno mocan da tvoj zivot sastavi iz najmanjih komadica...a sve ostale stvari su nevazne...i tad bas mozes razlikovati sta je ziva vjera i zivi Bog...od licemjerstva i ljudskih predanja.

Tako da je to sto se ti pitas na pravom mjestu. Koliko je danas iskrenih vjernika? I sta je stvarno znacenje Bozica? Hiscanstvo koje se danas tako naziva je ako citas Sveto Pismo daleko od onog kakvog bi Bog želio da jeste i kakvo treba biti. Ali to pocinje od tebe, u tvom srcu. On gleda u tvoje srce, a ne u neko nazovi hriscanstvo i djela 5x sedmicno u crkvu, ali samo 2x puta sedmicno cu da lazem,pljujem,kradem i ubijam.

p.s Inace, ovde bas nemam neku namjeru ulaziti dublje u ovu temu, ali ako imas pitanja (vazi i za ostale), slobodno mi mozes poslati pp
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Stvarno bih bio krvnik kada bih pobijao ovakvo fino zensko tumacenje. Mogao bi ja to ali...ahhh...
Danas me komsinica, koja me zadnjih dana ne pusta u svoj stan, obrazlazuci to da je samo lazem, pozva na rucak. Pada mi na pamet da mi se to Bog javlja danas kroz zenske osobe.
Mozda je i sam Bog zensko. Ta ideja mi je bliza verovatnom od religijske.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: PRICA

Post by bojanol »

User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

buddy-christ.jpg
buddy-christ.jpg (99.31 KiB) Viewed 1055 times
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Zasto topic o sexu ode u dno bezdana ovoga foruma? Zasto moj topic isto pade dole?
Eeee...pakleni je dan danas bio. Jurcanje za kintom. Vec mi se ucinilo da necu uspeti da nabavim nista od para i da necu platiti internet i telefon. Sta raditi u kuci bez neta. Panika. Pocela je da me drma zikra iako sam vec neko vreme cist. Cak sam se i pomirio sa time da danas odem na NA sastanak posto nemam sta drugo da radim. Vec sam video sebe skrusenog kako pricam svoju tuznu pricu dok me nervozne face ne slusaju i gledaju na sat zeleci da mi otmu rec iako jos uvek nisu smislili sta ce reci.
I onda cudo. Odahnuh usavsi u kucu sa parama u dzepu. Hvala ti Boze, picka ti materina, rekoh spontano. Prvo moje objasnjenje samom sebi na ove reci, koje su me ipak prenele je bilo da ja imam vrlo iskren odnos sa Bogom te smo mi na prst u bulju. Onda sam malo analizirao i shvatio da ne mogu ni 5 reci da izgovorim, a da one ne zvuce neiskreno. Ne mozes nekome da kazes hvala ti, picka ti materina. Jednostavno nema smisla. Neiskreno je. Kao zahvaljujes, a odmah zatim ga pickaras. Tako da eto. Izvinjavam ti se Boze na svojoj bezobraznoj licemernosti.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
Vivaldi82
Posts: 264
Joined: Mon Nov 15, 2010 10:35 am
Location: Italija
Contact:

Re: PRICA

Post by Vivaldi82 »

Pa kako zasto ???Zar nisi citao sve te brizne duse koje se zale na sto kad otvore forum prvi topik je o sexu??Da je to malo neprikladno,jer ipek je ovo ugledan forum o narkomaniji a ne o sexu ..i cisto im BODE OCI ona tema svaki put kad otvore ispovesti...I ne daj Boze da jos neki dusebriznik padne u iskusenje da u njoj nesto i napise....uh uh ..neka neka..bolje da su je dole sakrili... ;-)
tri najteze stvari na svetu:prastati,zaboraviti i verovati...
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Frojd kaze da sve pocinje i zavrsava sa sexom. Narkomani, bar ovi ovde ce explodirati od licemerja i raznoraznih duplih standarda i vrednosti koje trpaju u sebe da bi valda nesto opravdali ili im je mozda to zamena za gudru.
Nema goreg krvnika narkomanu nego od drugog narkomana ili onoga koji se skinuo.
Ja da budem iskren uopste i ne citam te ispovesti koje lice kao jaje jajetu, a plus sam i sam sve to preziveo.
Deluje mi totalno perverzno voajeristicki da citam necije glupave ispovesti i da se sladim kao -a ha ha eto eto i on je tako najebao.- Ono o sexu je bilo nesto novo. Konstruktivno. Poucno. Spontano. Iskreno. Tamo sam napisao ono sto nikad nikome nisam ni rekao.
Svoju ispovest nikada nigde nisam ni napisao u toj debilnoj formi -ispovesti narkomana koji se posipa pepelom po glavi-. Sorry. Svako ima misa pa moze da bira sta ce da cita. Onima kojima smeta sta ja pisem jednostavno - do not clikc on my topic-. Tako radi comp. Postoji i ignore option za neupucene.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

Ne znam zasto se narkomani ovako ponasaju. To je valda zbog sexualnih inhibicija koje su pokupili tokom detinjstva i sada svesno ili nesvesno ne zele da ih se oslobode, jer im to ne dozvoljava njihov ego. Ego je po Frojdu inace sastavljen od tih sexualnih inhibicija koje pokupimo u ranom detinjstvu uglavnom. Ego nam zato i ne dozvoljava da ih se oslobodimo, jer bi time on prestao da postoji ili bi u najmanju ruku oslabio. Zato ljudi ne vole da pricaju o sexu, jer to jebe ono njihovo JA.
Po Frojdu je cilj kako on kaze, definisati taj svoj ego. Definisati ga, naci mu mane, a on i nije sastavljen od neceg drugog sem od mana i promeniti ga. Ovo poslednje kazem ja. Da bi nesto promenio prvo moras da ga osvestis. Da bi nesto osvestio moras da pricas o tome. Prema tome izbegavanje razgovora o sexu je samo inercija i ponavljanje status quo fazona u beskraj. Ja tripujem da bi mi to sexualno osvescivanje pomoglo bar 20% u ovome problemu zavisnosti tj. mog opsesivno kompulzivnog poremecaja.
Ego naravno voli da heroin zameni komunom ili sa NA programom, jer u tom slucaju on ne samo da ne prestaje da postoji u obliku u kakvom je postojao i do sada vec postaje svetac, a bolest je sve jaca i jaca naravno.
Posle osvescivanja ega ide alterego koji ne poseduje bas svako ali u urbanim sredinama gotovo svako. To je ono u meni sto nedam ni po koju cenu, jer smatram da iako nisam, takav trebam biti. Valda cu vremenom uspeti da sjebem i taj alterego.
Iskusni i nacitani profi psihijatar-psiholog bi naravno u ovome mogao mnogo da pomogne i ubrza citav proces. Ja to nikako nisam. To se samo moj ego javlja u mutiranom obliku u nadi da se dobro zamaskirao i da ga niko nece prepoznati. Iako je mozda ovoga puta uzeo pozitivu kao masku, ipak je detektovan i lociran od strane onog pravog mene. Pitam se samo da nije to ipak moj alterego? Najveca mi je nuka da prepoznam ko je ko u nekim trenucima. Ko je ego? Ko je alterego u meni? Ko sam stvarni ja? Imas 3-cu u glavi. Nije lako.
Postoji i gro primera ljudi koji su se ovako na svoju ruku bavali psihologijom pa na kraju zavrsili u ludnici ili jos grdje. Oduvek sam nekako spontano nalazio ono najopasnije da se igram sa istim. Treba znati kada stati, a kada usporiti. To je mudrost valda. Nema semafora u tom duhovnom svetu.
Pomozi Boze.

p.s u svakom slucaju sam siguran da treba otvoreno pricati o sexu. To ne moze da skodi. Cak sta vise. Dapace, sto bi neki rekli. Na taj nacin bi razgrnuli korov sa groba koji bi nekada kasnije mozda i uspeli da otkopamo i vidimo ko je stvarno unutra sahranjen. Naravno otkopavanje bi uradili uz pomoc profi grobara-psihologa. Bilo bi jako zajebano da sami otkopamo taj grob i unutra nadjemo sami sebe zivog sahranjenog. Zar ne?
I jos nesto. Zar nije Isus Hrist ustvari alter ego Hriscana, kao sto je i ustvari svaki uspesni heroj iz stripa alterego pisca-crtaca i publike koja to cita?
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
Post Reply