PRICA

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PRICA

Post by tictac1 »

da vidi se da si uslagiran, mada opet, ovo sve mi je malo cudno. moj prijedlog ti je ako vec nemozes ici u komunu, mada ne vidim razloga zasto nemozes. da ljepo sve te pare koje mislis nabaviti i kupiti neki motor (ja se ne kuzim u te motore tak da neznam koji je to), da ih rade das na svoje ljecenje. za taj motor mozes kupiti subove, dovoljno da se skines. zar ne mislis da je malo cudno da prvo pises (u istom postu) kako se hoces skinuti , kako ti je dosta ovisnosti, ali su subovi skupi, a onda pises kako ces nabaviti lovu i kupiti motor. ili moda mislis da se vise isplati kupiti motor, biti ovisan ali ti i ta cura sa dupetom cete se vozikati, ma naravno nije bitno biti cist, vazno imati manekenku, sa dobrim dupetom, i motor, i kurciti se po gradu. strasno, daj si postavi prioritete.
jeb. motor i manekenku, i sve na ovom svijetu ako ti ujutro prvo pomislis na dop. da znas kako je ljepo ujutro se probuditi, skuhati kavu, nigdje se ne zuriti, polako, i znas da danas neces nigdje trcati, nece te nitko sjeb. za lovu, itd. probaj malo taj osijecaj, vidjeti ces da mu nema ravnog, ni motor ni guze, ni manekenke.....
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

par komada po ceni iz Hrvatske.

Post by SuperSynthetic »

HOCU DA BUDEM CIST. Iz iskustva znam a i mislim da mi ISKRENOST jedino moze pomoci u ovome trenutku. Potrudicu se zato da ovoga trenutka dam sve od sebe u iskrenosti.
1. Sada se stidim ovoga zadnjeg sto sam nappisao ovde i izbrisao bih ali ne znam dal je to resenje ili samo opet neiskrenost i bezanje.
2. Jadan sam ustvari i nisam nikakav frajer niti faca ali sam S... obican zvisnik vec duze vremena.
3. Zelim sebe da exponiram kao nekoga iskunog nazivljenog tipa kome je sve ok u zivotu i koji je maher nekakav a ustvari sam niko i nista. Nemam muda za obican zivot jer ga se plasim.
4. Strah me je jer ne znam da zivim jer nikada nisam ni ziveo, nisam imao muda da zivim covece.

Sta cu uraditi apropo toga
1. Necu vise lagati samoga sebe
2. Bicu iskren prema sebi i drugima i necu favorizovati svoju skaradnu bolesnu personu kroz manipulaciju i prikazivanje nekih negativnih stvari kao necega do jaja.
3. Potrudicu se obecavam.

Tolika sam picka da mi je dosla panika da sve obrisem jer mi je cale poceo da cita ove moje postove ovde a cale mi je inace scenarista pisac i misli da sam cist i ja i njemu trazim kintu da mi salje. U Americi je inace i ja njega ustvari jako cenim mada zbog moje bolesti uglavnom i nemamo neki dobar odnos.
Eto necu brisati za sada i probacu da se suocim sa onime sto sam napisao i uradio u zadnje vreme.
Bicu iskren i prema Mileni i potrudicu se da je volim i postujem kao zenu stvarno ili da ako to nisam u stanju onda raskinemo. Necu je vise manipulisati. Reci cu joj da cu ako treba raditi bilo sta pa makar to bilo i fizicki a da se ona prestane baviti time cime se bavi.
Nabavio sam jedan sub od 8mg. i posto sam resio da vise ne manipulisem Milenu za pare to znaci da dok ne zaradim necu imati para. Posto cu biti u krizi tesko da cu u sledecih par nedelja biti u stanju da bilo sta radim i zaradjujem. To znaci da nemam para da kupim jos subova. Ako ima neko iz Hr. a tamo je sub jeftin bicu mu prezahvalan ako mi pomogne da nabavim par komada po ceni iz Hrvatske.
Stvarno se stidim zadnjeg posta i uopste moga rezonovanja i molim vas najiskrenije da probate da me razumete i ako je bar malo moguce oprostite. Subove cu poceti da pijem u Nedelju ujutru jer cu tada biti 24 sata cist a to mi je objasnjeno da treba sacekati 24 sata od zadnje doze pa onda tek poceti sa subovima.
Ne mogu da se trudim da pisem sada price ali kada se skinem pokusacu da nastavim sa pisanjem jer mislim da bi to mozda vredelo. Sta vi mislite o tome?
Eto toliko od mene veceras i trudicu se da budem dosledan. Strah me je sve vise i vise jer lazem, nista konkretno ali lazem samoga sebe generalno a samim tim i sve vas. Hocu da povratim Veru, Slobodu i Mir, Spokoj. Vise Vere manje Straha- manje Vere vise Straha. Za pocetak priznajem da sam NIKO I NISTA.

P.S Odustajem naravno od motora i kretenske bespotrbne sminkerske bele kozbe jakne. Imam druge stvari da resavam i prioritet je na njima ako sam iole savestan i imam postovanja prema svom i tudjim zivotima. Ako mora kroz trnje ici cu i kroz trnje.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: PRICA

Post by jana »

Inace je,trnovit put do ruza,djete moje.Sa drogom i bez nje.Ali,kad znas sta hoces,i trnje manje bode.Sretan novi pocetak!
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by SuperSynthetic »

znam da razmazeno zvuci ali danas sam kao pocetak svioje poniznosti jeo mast i hleb i alevu papriku a nisam jeo u Mc Donald kao inace u zadnje vreme. Razgovarao sam sa kevom a sramota me je da kazem da nekolko godina nisam. I dobro se osecam posle svega danas i posle poslednjeg posta.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by saša-ex »

Dobro je za pocetak,razmisli sta dalje...
SAMO CEO ŽIVOT...
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: PRICA

Post by tictac1 »

sve je to super sto si napisao, ali rijeci su jedno, a dijela drugo. nazalost ponekada nije dovoljno samo se skinuti sa dopa, a svi ostali problemi ostaju, moras puno raditi na sebi, ali naravno za bilo kakv pocetak potrebno je skinuti se. i vjeruj mi sam neces uspijeti, svi smo mi mislili d amozemo sami uspijeti, koja laz, moras naci nekoga ko ce te voditi kroz sve to, psihologa, nekog terapeuta.

ja ti zelim svu srecu ovog svijeta
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: PRICA

Post by PsyTechGirl »

Dragi moj prijatelju..
Polako..
Jedno po jedno.. Step by step..
Znam ja po sebi.. Dok sam se skidala nije mi bilo do života!! Ali bukvalno!! Da se ne lažemo..
Tih par dana mi je bio pakao.. Ali sam bila na takvim nedikamentima da nisam znala da postojim tih nekih 10ak dana čak..
Znači ono, samo spavanje.. Prespavala sam skoro svih deset dana!!
Zato je potrebno imati pored sebe nekoga ko će da vodi računa o svemu dok se ti skidaš..
Moraš reći nekome i dozvoliti mu da ti pomogne!!! Da bude uz tebe!!
Ja sam imala kevu.. Žena mi je danima pravila limunadu i kljukala lekovima ..
Ne znam u stvari koliko je to i dobro tako, ali znam da je meni bilo najbolje i jedino moguće pošto sam se ja jako plašila zikre i nisam ni pomišljala na skidanje bez suba!! Slično kao i ti..
Ali nisam ni znala da mogu da odem u Dom Zdravlja, dobijem sve potrebne lekove, savete, i ostalo što sam dobila..
Sećam se, nekoliko meseci sam vegetirala.. To je istina !!!
Ali bukvalno vegetirala!!!!
Znači, popijem terapiju i sednem ispred tv-a.. Danima mi nije padalo na pamet da izadjem iz kuće!!! Samo sam čekala da prodje.. A šta??? Pojma ti nemam ..
Valjda to neko prvo vreme i da nekako sve dodje na svoje koliko toliko.
Ključna stvar je bila ta što sam mobilni dala kevi da ga sakrije a ona me nije puštala samu ni trenutak ..
Sklonila sve telefone, brojeve .. i sve što ima veze sa gudrom i tom mojom starom ekipom!!!
Ja sam na to pristala naravno.. Bez pogovora!!!
Jer sam znala da je to JEDINI NAČIN .. !!!
Dakle, moj savet ti se bazira na tome!!!
Pa ćemo se svi mi lako posle družiti, pričati o svemu i pomagati ti da se osećaš dobro i svakodnevno bolje od prethodnog dana ..
Samo je bitno da ODMAH SADA uspostaviš apstinenciju ..
Toliko od mene, nadam se da ćeš biti jak .. !!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

ISKRENOST

Post by SuperSynthetic »

ISKRENOST. Kamen temeljac. Referentna tacka od koje sve pocinje. Realnost. Najteza stvar u zivotu.
Kako biti iskren? Jednostavno ne lagati. A kako, kako, kakooooooo!!!!!!!!!!!
Jedino moguce ziveti a ne koristiti droge ili bilo kakve opsesivne radnje je biti iskren. Iskreno voleti, kada bih to uspeo postao bih carobnjak sve bi bilo moguce ali nema ali, to je to.
Sredio sam kevi terasu i otopio zamrzivac a kada sam joj posle toga trazio kintu za pljuge ona je rekla da nema i zaspala, pa majku mu, kako to, ja dao iskreno sve od sebe a ona kao shatro nema 70 din okrenula dupe i zaspala. Cekaj, Syntheticki chekaajjjj...... ako si iskreno iz ljubavi prema kevi uradio sve to sta se onda ljutis sada i samosazaljevas, el ces sada iz tog svoga samosazaljenja i ozlojadjenosti uzeti i nagudrati se?? Mislim nista novo taj model ponasanja si primenjivao celoga zivota. Da li bi mozda mogao da probas nesto da promenis i uradis nesto drugo? Aaaaa????
Mogao bih za promenu da probam da razumem svoju kevu pa da kazem:
1. Mala joj je penzija. Gleda kako ja danima trosim ogromne svote ko zna nasta sve a onda ostanem bez kinte pa onda od nje trazim za cigarete.
2. Mozda misli da nije podagoski kupovati pljuge matorom konju.
3. Prestala je da pusi a bila je strastven pusac pa sada jednostavno mozda potpuno drugacije gleda na pljuge i sve to.
4. 10 je nocu mozda joj se spava
5. Jednostavno takva je i ja ne mogu da je menjam.

Dobro i sta cu onda sa svime ovime sto sam razumeo i objasnio sebi?? Pa probacu da prihvatim. Ali ne mogu brate ne mogu nikako da prihvatim. Da razumem mogu ali da prihvatim ne mogu. Zasto ne mogu? Zato sto imam mane karaktera. Koje su to mane? Da vidimo. Da nije egocentrizam-usredsredjenost na samoga sebe? Jeste sto posto. Mislim da se sve vrti oko mene i da je ovaj svet napravljen tj. da bi ovaj svet trebao da bude tako napravljen da meni bude OK i da sve pa mojim merilima bude fer. Nije tako. Bog postoji ali ja nisam Bog sigurno. Bog brine sa puno ljubavi o svima nama pa i o mojoj kevi i o meni i o Mileni i svima da ne nabrajam.
O a tek Milena. Vratila se iz Kanade i tera svoje. Mogao bih i zbog toga da se izgudriram. Skot jedan-ja se skidam sa gudre a ona nece da prestane da se prostituise i da nadje normalan posao, ljuti se sto vise necu da uzimam njene pare, pa mislim stvarno. Stani, stani Synthetic opet malo si se nacentrirao da si centar i da se sve vrti oko tebe. Milena je Bozija a ne tvoja. Ali sto ja da budem dobar i da se trudim a ostali vidi kakvi su?? E vidis Synthetic, zato sto sve sto radis radis iskreno zbog toga sto ti iskreno mislis da treba tako i sto ti iskreno zelis da budes takav. Iskreno zelim da imamo sredjenu terasu na kojoj mozemo opisteno da pijemo caj i iskreno zelim da imam Milenu takvu kakva je i po izgledu i po svome duhu i intelektu ali ne da radi to sto radi. Znam ali ispadam budala. Ne ispadas samo si ponizan i ISKREN i ako nastavis tako bices cist i bice ti dobro. Ali ja hocu da se osvetim svima njima i da se izgudriram mamu im jebem. Ako nisam dobar dovoljno pa mi moja rodjena keva nece da kupi pljuge a devojcica mi se kurva onda cu da kaznim sebe i izgudriracu se. Stani opet Synthetic, pod br:
1. Time sto ces se izgudrirati neces se nikome osvetiti
2. Nemas potrebe da kaznjavas sebe kada si iskren i kada radis dobre stvari znaci nemas razloga da se gudriras covece pa dobro se osecas zar ne provaljujes?
3. Ne ocekuj, NADAJ se. Nadaj se i budi strpljiv. Nadaj se da te mama voli, nadaj se da Milena ustvari pocinje da shvata neke druge dimenzije zivota i da ce sama jednoga dana doci do toga da ne treba da radi to sto radi i da ce vam onda biti lepo tj. da ce te onda biti mirni i spokojni. Nadaj se samo se nadaj a nikako nista ne ocekuj.
I eto tako i Samo Danas, ali tesko je biti iskren i sta da radim sa svojim egocentrizmom, sta da radom sa tom svojom manom karaktera? Prepusti je Bogu, najjednostavnije je prepusti Bogu jer ti sa njom ne mozes nista da uradis sem da je lecis gudrom a to nisi godinama uspeo da uradis. Barem probaj da se prepustis Bogu a on ce vec znati. Imaj poverenja u Njega, zna On sta radi bolje od tebe.
Last edited by SuperSynthetic on Sun May 24, 2009 1:16 am, edited 3 times in total.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
SuperSynthetic
Posts: 470
Joined: Fri Jan 18, 2008 10:14 am
Location: Beograd

SKIDAC

Post by SuperSynthetic »

konkretno, tehnicki stvari stoje ovako. Zadnjih nedelju dana sam prestao da se kljukam dopom i uzimam samo onoliko da ne budem u najgrdjoj zikri. Sutra u 10 ujutru mi dolazi "skidac" koji ce me kljukati svojim lekovima 4 dana a posle toga blokatori. Bio je danas u 5 ali sam mu iskreno priznao da sam i jutros uzeo jedan ter te me je on odlozio za sutra od 10. Ovo je za mene nepoznato. Plasi me to jer mislim da postoje tri vrste ljudi. Jedni kao moj kum reagiju na lekove kontra i uvek im se sta god da uzmu desi ono sto u uputstvu pise da moze da vam se dogodi kao kontraindikacija, drugi kao jedna moja drugarica reaguju na lekove bas onako kako se i ocekuje da neko reaguje tj. dobro reaguje i treca grupa u koju spadam ja su ljudi koji uopste ne reaguju nikako.
Ne znam sta ce biti, ovi koji su se skinuli kod "skidaca" kazu da 4 dana maltene samo kuntas i zikru uopste ne osecas ali si nesposoban da bilo sta uradis pa i shemu a posle 4 dana te "skidac" blokira i to je to. Nadam se da ce sve biti OK. Pozdrav a kad prodje 4 dana javicu se da vam kazem kako je bilo.
-He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man-
Covek bez Vere pati a da mozda to i ne zna.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: PRICA

Post by Baba Naca »

Aj, pa drzim ti palceve... :smt023
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply