sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Spavao dobro. Opet rano legoh, pre 11 i sve do 8. Dobar ksalol.
@Sanela
Jest dobra je knjiga i sam Z.Milivojevic
Vozdra
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Kako ja da pobegnem od aveta proslosti i da li ima banka pravo da izda poternicu zbog kredita koja je podigla moja zena, jer su me danas zvali i nasli u KV-u?
:axe:
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote:Kako ja da pobegnem od aveta proslosti i da li ima banka pravo da izda poternicu zbog kredita koja je podigla moja zena, jer su me danas zvali i nasli u KV-u?
:axe:
Zbog kredita se ne izdaje potjernica. Mogu te samo dati na sud ako si žirant. Ako nisi, onda tvoja žena treba da vraća kredit.
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

sanela wrote:Zbog kredita se ne izdaje potjernica. Mogu te samo dati na sud ako si žirant. Ako nisi, onda tvoja žena treba da vraća kredit.
Pa ovi iz banke rekose da je novi Zakon, a da nju ne mogu naci i da nema veze sto nismo zajedno, tada smo bili u braku. Nebitno, nego mi jedino preostaje da odem negde na vršku čuku ostavim čipovanu id i mob ili ti odem u 3 lijepe naše.
Imam još i presudu zbog 0.5 i 0.3 i meta, spojene u jednu, gde me sudija izradila, tako da sam u konstantnom stresu samo kada će doći, ali ja se dati neću.
Pa zar sada kada sam dobar, poslušan član društva, idem redovno na kontrole, pijem redovno terapije, ali sada i pod nadzorom, još mi bog podari Mariju, to da mi to urade?!
Pa zar ja nemam neka prava, tipa cecine nanogice i ako treba kućnog pritvora, jer odlazak u zatvor bi poremetio moje lečenje.
Nisam našao pravnika ni soc. radnicu kada sam bio u Drajzerovoj, jer su mi obećali pomoć oko ovih nepogoda
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote: Nisam našao pravnika ni soc. radnicu kada sam bio u Drajzerovoj, jer su mi obećali pomoć oko ovih nepogoda
Pa oni će ti dati najbolju informaciju.
Sretno i strpljivo.
User avatar
malic
Posts: 248
Joined: Thu Sep 22, 2011 7:17 am

Re: sta sad?

Post by malic »

sanela wrote:
Gile wrote:Kako ja da pobegnem od aveta proslosti i da li ima banka pravo da izda poternicu zbog kredita koja je podigla moja zena, jer su me danas zvali i nasli u KV-u?
:axe:
Zbog kredita se ne izdaje potjernica. Mogu te samo dati na sud ako si žirant. Ako nisi, onda tvoja žena treba da vraća kredit.
daje se ,daje.......
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sta sad?

Post by zeleni »

gile, ima neka fora...
kad ti stigne presuda da si banci duzan toliko i toliko, onda im uplatis neku minimalnu svotu, 500 ili 1000 dinara, i onda banka mora ponovo da pokrece sudski postupak, jer ta svota za koju su te tuzili vise ne stoji, a ti mozes da kazes da si poceo da otplacujes dug. i tako mozes da ih vrtis do plus beskonacno. svaki put kada ti stigne nova presuda, ti smanjis taj dug za nesto simbolicno.
aj srecno.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Alternativka
Posts: 42
Joined: Sun Feb 06, 2011 11:38 am

Re: sta sad?

Post by Alternativka »

Pa kako mu se to moće isplatiti?
Troškove svake parnice koju izgubi treba snositi onaj koji izgubi.
Napravi li tako bit će dužan do kraja života!
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: sta sad?

Post by diacetilmorphin »

Gile brate , citajuci ovo shvati sam da ti gotovo nijedan dan ne izdrziz bez bilo kakvih opijata, ne mislim pri tom na lijekove koji su ti propisani. Gandza i alkohol u ogromnim kolicinama. ja ne bih nazvao izljecenim osobu koja je s dopa samo presla na "blaze" opijate. Brate ja mislim da ti mozes puno bolje od toga,kao i svi mi. Ja sam prestao uzimati dop, nakon toga sam jos nekih 10-ak dana ostao na metadonu. Smjesten sam na detox odjel u bolnici gdje sam za 3 ili 4 dana sa 13 tbl. metadona sveo na nulu. jos sam nekoliko dana pio velike kolicine sedativa, azatim nisat. Ni benzodijazepine, ni zbog nervoze ni zbog nesanice a da ne govorim o alkoholu ili travi. Doduse trebao bih zahvalit i mom ocu pod cijom je "celicnom" sakom vodjeno lijecenje.Smatram da je to razlog munjevito brzog oporavka, jer tabletama i nekim drugim opijatima covjek se samo zavlaci, i jos se kasnije moras i od toga odvikavati. za 3 mj. sam bio preporodjen. Dobio sam oko 29 kg. a kako fizicki tako i psihicki. Samo su me malo zeznule gorespomenute tbl. za sizofreniju. Brate mislim da pomalo preseravas. Bez ljutnje, ali ako zelis zaista prestati samo presjeces i to je to. ja sam steko utisak da ti ne zelis prestati sa opijatima uopste nego samo sa dopom.
diacetilmorphin
Posts: 72
Joined: Thu Sep 15, 2011 2:09 am

Re: sta sad?

Post by diacetilmorphin »

Ispravka dobio sam 20 a ne 29 kg.
Post Reply