sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: sta sad?

Post by Pawa »

Gile wrote:e, da, sada skoro svaku tabletu broje, bilo koje da su u pitanju, valjda zbog pravdanja RFZZO.
Hehe vidi se da dugo nisi bio kod lekara :-D
Ne znam tacno kada je uvedeno to pravilo sa brojanjem (ni da li je u Drajzerovoj oduvek postojalo), ali znam da je vazilo i kod lekara opste prakse u periodu kada sam ja preuzela na sebe obavezu da podizem recepte za mog bakutanera. Tome ima, nemoj me drzati za rec ali cini mi se, oko dve godine.

Lepo je sto si se pokrenuo, nadam se da ce ti iz dana u dan biti sve lakse.
Drz se & nedaj :wink:
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

@ Sanela

hvala Sanela za osvescenje osecaja, bilo mi je jako potrebno, uvek je dobro vratiti se sebi i osvestiti osecaj
samo bih zamolila da mi iz vaseg iskustva kazete koja je vrsta terapeutske metode dala najbolje rezultate ili je to individualno .gestalt, ta analiza, bihevioralna...sta god.Pretpostavljam da sta kome legne .Ono sto mi je jasno da su ovi lekovi hemijska proteza,a da bez promene nacina razmisljanja, delanja nema stvarno dalje.Mi smo tu da podrzavamo,a Gile sam odlucuje.
Marija
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote:@ Sanela

hvala Sanela za osvescenje osecaja, bilo mi je jako potrebno, uvek je dobro vratiti se sebi i osvestiti osecaj
samo bih zamolila da mi iz vaseg iskustva kazete koja je vrsta terapeutske metode dala najbolje rezultate ili je to individualno .gestalt, ta analiza, bihevioralna...sta god.Pretpostavljam da sta kome legne .Ono sto mi je jasno da su ovi lekovi hemijska proteza,a da bez promene nacina razmisljanja, delanja nema stvarno dalje.Mi smo tu da podrzavamo,a Gile sam odlucuje.
Marija
@Marija
Bilo bi dobro da se registruješ na forumu kao novi član, da je lakše komunicirati :wink:
Pa za rad s ovisnicima se najčešće koristi Kognitivno-Bihevioralna terapija, mada kod vas u Srbiji imate transakcione analitičare koji isto tako rade s ovisnicima. Preporučujem knjigu Igre koje igraju narkomani od Milivojevića. Ja prakticiram Realitetnu terapiju, jer sam završila dvije godine edukacije.
Mada, kao što kažeš, to je dosta individualno. Bitno je mijenjati koncept razmišljanja u glavi, usvajati nove navike, vrijednosti i stalno trenirati... To nije nimalo lako, ali ide korak po korak. Tablete mogu olakšati psihička stanja, ali one neće ništa zapravo napraviti same od sebe. Valja Giletu zasukati rukave i raditi. Mada, iz mog iskustva, ono što se pokazalo kao najbolji alat (iako se često misli da se to podrazumijeva) jeste iskrenost. Znači, sve što je u glavi i u srcu i dobro i loše da se iskreno kaže. Ako mu se drogira da kaže, a da zna da je to normalno i da ga neće niko osuditi ako to kaže, ali i da će ta misoa/želja proći. Ako mu se pije da kaže... itd. Ako gomila u sebi, samo će puknuti jedan dan...
Uf, ja se raspisah...
Giletu želim da uspije, a tebi želim puno smirenosti i strpljenja i dosljednosti
Pozdrav
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sta sad?

Post by zeleni »

sanela wrote: Pa za rad s ovisnicima se najčešće koristi Kognitivno-Bihevioralna terapija
informacije o pocecima kognitivno-bihejvioralne terapije potraziti u pavlovljevim ogledima... :lol:
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: sta sad?

Post by molpks »

sanela wrote:Znači, sve što je u glavi i u srcu i dobro i loše da se iskreno kaže. Ako mu se drogira da kaže, a da zna da je to normalno i da ga neće niko osuditi ako to kaže, ali i da će ta misoa/želja proći. Ako mu se pije da kaže... itd. Ako gomila u sebi, samo će puknuti jedan dan...
Neko strejt bi se porazavajuce iznenadio kad bi mu svaki put dzanki rekao koliko mu se cesto drogira. Da li ce ga osuditi zavisi od raspolozenja i strpljenja, kojeg nema uvek
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

molpks wrote:
sanela wrote:Znači, sve što je u glavi i u srcu i dobro i loše da se iskreno kaže. Ako mu se drogira da kaže, a da zna da je to normalno i da ga neće niko osuditi ako to kaže, ali i da će ta misoa/želja proći. Ako mu se pije da kaže... itd. Ako gomila u sebi, samo će puknuti jedan dan...
Neko strejt bi se porazavajuce iznenadio kad bi mu svaki put dzanki rekao koliko mu se cesto drogira. Da li ce ga osuditi zavisi od raspolozenja i strpljenja, kojeg nema uvek
Zato je i bitno da ovisnik to verbalizira, ne mora svaki put, ali je bitno razgovarati na tu temu, a ne držati sve u sebi i sve cvijeće i ptičice, a onda recidiv i svi se iznenade, otkud to, pa bio je dobar.
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

zeleni wrote:gile, koja apoteka kod pinka? ona malo zavucena, iza maksija, pre poste ili ona u glavnoj ulici, ono kuda idu trole? jer u ovoj maloj zavucenoj je tabla cini mi se nesto malo jeftinija. ne posebno mnogo, ali tu i sto dvesta kinti znaci...
aj, pozdrav. ne daj se. jebiga, ne razmisljaj sad o nepravdi i o socijalnom, nego o sebi.
U Drajzerovoj su mi dali papiric sa 3 apoteke u kojima daju po tablu. Prva je Andjela iza maxija preko puta Pinka 011/2668361 - tabla je 1193,48, Druga je Igor u Resavskoj 6 i tamo mi ju kupljena cela kutija 5084,55, a trecu neznam izgubio sam papiric.
Pawa wrote:Hehe vidi se da dugo nisi bio kod lekara
Ne znam tacno kada je uvedeno to pravilo sa brojanjem (ni da li je u Drajzerovoj oduvek postojalo), ali znam da je vazilo i kod lekara opste prakse u periodu kada sam ja preuzela na sebe obavezu da podizem recepte za mog bakutanera. Tome ima, nemoj me drzati za rec ali cini mi se, oko dve godine.
Ja sam redovno isaO I PODIZAO lekove, a ovo je sada novina.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sta sad?

Post by zeleni »

Gile wrote: U Drajzerovoj su mi dali papiric sa 3 apoteke u kojima daju po tablu. Prva je Andjela iza maxija preko puta Pinka 011/2668361 - tabla je 1193,48, Druga je Igor u Resavskoj 6 i tamo mi ju kupljena cela kutija 5084,55, a trecu neznam izgubio sam papiric.
ona brkata baba iz igora je obican lerdi.
meni keva kupuje u toj maloj iza maksija na skveru. i znam da kosta nesto manje od pet soma. mada je nalorex sada na pozitivnoj listi i trebalo bi da ga bude na vise mesta. treba proveriti, mozda negde spuste cenu.
nebitno.
aj, pozdrav svima u ovaj kisni dan.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile, jarane, ja sam se toliko ismijala kad sam pročitala da treću ne znaš jer si izgubio papirić. :D
Budalasto, ali šta ću...
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

sanela wrote:Gile, jarane, ja sam se toliko ismijala kad sam pročitala da treću ne znaš jer si izgubio papirić.
Budalasto, ali šta ću...
Ma nijesam ga ja izgubia, nego zagubia, negde je medju dokumentacijama mojim.
Inache imam posebno registratore za med, sud, banke, firmu i jos gomilu fascikli tako da je tu nedje.
Od danas poceh sa ujutro zoloft, nalorex, ksalol 1mg, pa pododne ksalol i uvece ksalol. Popih samo pivce posle rucka. Imah i dosta odlazaka u ćenifu, ali sta ćeš takve su nuspojave ili ti valjda kontraidikacije. Sex i da ne pominjem, jer se ne može. j.ga.
Probao bih tu više viagru, ali ne znam da li smem uz sve ovo, šalim se.
formidala nemam, očekuje me besana noć, jer sam neispavan bio ovih dana, i sinoć zaspim u 21 u uz povremena budjenja se probudih u 8, kao i obično. Popodne još 2 sata posle ručka i onog piva.
Eto takooooooo.
Ostajte mi dobro, zdravo i pametno
:rock:
Post Reply