sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Bio juce u bg, prvi put sa saradnikom u lecenju, tj devojkom. Napali me svi zbog alkohola, pogotovo zbog mesanja sa terapijom. Rivotril zamenjem ksalolom, ostalo isto. Blokator moram piti 2 godine. Kontrola mora biti tacnna uvek ua mesec dana. Tako da me sada ocekuje tezak rad na svemu. poz
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Uhhh! Bas zajebano bez alkohola....
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sta sad?

Post by zeleni »

ej gile, druze. pa jeste zajebano u prvo vreme. zajebano u picku materinu. ali mora tako. i proci ce. trast mi :D
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: sta sad?

Post by nanii »

Jer to je gile šampion, izraziti favorit,
Gile, lepo ima ime.

Ma Gile ba, možeš ti to.
pozdrav
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Hvala vam braco i sestre na podrsci i simpatičnoj pesmici.
Bejaše mnogo gadno, baš me razbilo nagli prestanak konzumiranja pivca, tj alkohola.
Nijesu ovi alkosi đžaba u Drajzerovoj na drugom spratu, a kada sam ih video kako ih vode i one face-užas blagi. još lečenjenje traje duže.
Umalo me de smeste hospitalno, jer kao dr navodno ne vidi nikakvog pomaka u lečenju, još joj je moja draga rekla da pijem, da nemam mere, još i mešanje sa terapijom i thc-om. Samo sam čekao još kada će reći da su me dva puta ušivali i da sam padao,i da sam pokušao samoubitstvo. Elem nije, a ja sam im obećao da ću biti dobar i od sutra počinjem i sa nelorexom pored ostale terapije. Nadam se da će smanjiti i frku sa alkoholom i jer ina njega deluje, mada i nisam stikao takav utisak dok sam ga pio.
Ostajte mi dobro i zdravo
:finga:
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

e, da, sada skoro svaku tabletu broje, bilo koje da su u pitanju, valjda zbog pravdanja RFZZO. Ne dobih ja, formidal, a i jedva pulet 40, za želudac, nego još ovaj put, pa za sledeći moram do gastr.
Jedva i Zoloft, nego pogleda u knjige i vide da ima 28 u kutiji, tako da ću ja 2-3 mesečno biti u manjku.
Da ne pominjem učešća za ove druge, jer imama šifru 00 i samo participaciju plaćam.
E pitam još opet ovu državu Srbiju, zašto nije i nemaćki blok uvršten u participaciju, a ne 50e mesečno, još se mora piti 2 god.
Pa ja sam u početku, kao što sam i rekao pridržavao potpunosti terapije i bilo mi je ok sa blokom i ostali Galenicinim sranjima, izuzev Zlofta koji je italijanski i samo dodoajem samo 20 kinti, a u slobodnoj prodaji oko 500. Pa zašto nije i onda blok toliko otprilike, koliko znam seratonini su medju skupljim lekovima na zapadu.
Da li je to protekcija zbog dijagnoza f101, mada imam i f23 ili nešto drugo, npr. farmako-mafije?!
Pa ja da sam imao mesečno 50e za blok, možda bih do sada bio u mnogom boljem stanju.....
Starno je sva ta zatucanost naseha naroda, a ovo sve pominjem, jer mi je u bg kupljen blok, gde je apotekarka pocela sa silnim pitanjima, a red iza njega, a nema blage veze sta je sad? Odmah je bilo telofoniranje i tražila koja dr, jmbg, i neki br sa otpusne liste. Pa j.te to je ona bolnica kod pinka sa spiska od 3 koje mi dadose u drjzerovoj, jet samo u te tri se moze kupiti i po tabla, koje je oko 1200. U KV-u nema nigde....
Interesantno kako nam je zdravstvo u Srbiji rasističko eutanazijevsko. Sada se napr. neki lek za srce plaća isto kao i blok, a da ne pominjem citostatike, beta blokatore i ostale medikamente.....
Lako mi pajkite i lepo sanjajte
:rock:
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

@ Sanela sa posta antagonista:"

Ni blokatori, ni bilo kakvi drugi zamjenski lijekovi ne dovode do korigovanja karaktera. Da bi se karakter korigovao potrebna je psihoterapija tokom koje se dešavaju promjene, a nužno je da u psihoterapiji učestvuju i članovi porodice kako bi se održale postignute promjene. Ovisnik treba promijeniti način razmišljanja, ponašanje, stavove, prihvatiti nove vrijednosti, a to je sve dugotrajno i ne može se desiti preko noći u skupoj klinici ili SAMO sa blokatorima. Blokatori su "drži vodu dok majstori odu" ukoliko nisu praćeni psihoterapijom."

Moja draga bi se apsolutno slozila sa vama, a kada je dr pomenula psihoterapiju, ona je rekla ma ne .....
Babsi
Posts: 2
Joined: Sun Sep 18, 2011 2:25 am

Re: sta sad?

Post by Babsi »

i ja povracam
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote:@ Sanela sa posta antagonista:"

Ni blokatori, ni bilo kakvi drugi zamjenski lijekovi ne dovode do korigovanja karaktera. Da bi se karakter korigovao potrebna je psihoterapija tokom koje se dešavaju promjene, a nužno je da u psihoterapiji učestvuju i članovi porodice kako bi se održale postignute promjene. Ovisnik treba promijeniti način razmišljanja, ponašanje, stavove, prihvatiti nove vrijednosti, a to je sve dugotrajno i ne može se desiti preko noći u skupoj klinici ili SAMO sa blokatorima. Blokatori su "drži vodu dok majstori odu" ukoliko nisu praćeni psihoterapijom."

Moja draga bi se apsolutno slozila sa vama, a kada je dr pomenula psihoterapiju, ona je rekla ma ne .....
Pa ljekarima je puno lakše propisati lijek, nego sat vremena slušati nečije probleme. Nažalost, teško je u državnim ustanovama naći nekog spremnog da ti pruži uslugu psihoterapije. Tako da bi morao iskeširati još love da nađeš dobrog terapeuta. A valja naći nekog s kim ti je okej pričati o sebi. Tako da tražiš i mijenjaš dok se ne desi klik. Nije to baš tako jednostavno... ali nije ni nemoguće. Samo trebaš biti uporan.
zeleni
Posts: 1000
Joined: Wed Mar 16, 2011 2:19 pm
Location: Beograd

Re: sta sad?

Post by zeleni »

Gile wrote: Starno je sva ta zatucanost naseha naroda, a ovo sve pominjem, jer mi je u bg kupljen blok, gde je apotekarka pocela sa silnim pitanjima, a red iza njega, a nema blage veze sta je sad? Odmah je bilo telofoniranje i tražila koja dr, jmbg, i neki br sa otpusne liste. Pa j.te to je ona bolnica kod pinka sa spiska od 3 koje mi dadose u drjzerovoj, jet samo u te tri se moze kupiti i po tabla, koje je oko 1200. U KV-u nema nigde....
gile, koja apoteka kod pinka? ona malo zavucena, iza maksija, pre poste ili ona u glavnoj ulici, ono kuda idu trole? jer u ovoj maloj zavucenoj je tabla cini mi se nesto malo jeftinija. ne posebno mnogo, ali tu i sto dvesta kinti znaci...
aj, pozdrav. ne daj se. jebiga, ne razmisljaj sad o nepravdi i o socijalnom, nego o sebi.
Ako nam neko dodje glave, to ce biti mangupi u nasim redovima
Post Reply