sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

ja sam iskren, radim sve po ps-u, a zivot vodim kao da sam u komuni, a i okruzen sam dobrim ljudima. Tako da se bas trudim svojski. To sto se napijem, sasvim neocekivano i slucajno, a i dunem ponekad, mislim da nije za neku osudu, tipa jedno zamenjujes drugim.
sanela wrote:Često, čitajući forum, imam osjećaj da su stanja depresivnosti, bezvoljnosti, besmisla, nezadovoljstva itd ekskluzivno namijenjena ovisnicima da ih proživljavaju. ALI TO NIJE TAKO. I ja se ponekad osjećam tako kako sam gore nabrojala i svi ljudi se znaju tako osjećati. Razlika je u tome kako se ko nosi s tim stanjima. Ono što je ključno jeste da će ta stanja proći. Zamijeniće ih pozitivna stanja. Što ih češće razrješavate bez alkohola, tableta i droga, ona će gubiti intenzitetu, ali neće nestati, jer ih svako ima.
A ja se tako osecam non-stop, a kada ce to napokon proci? jedino me eto malo dima unormali sto se kaze.
Pa imam skoro 40, a u ovoj prici sam jos od 85 u SA. Mislim da sam veoma dobro iskusan sto se svega vec po stoti put prica, nacitan i inteligentan i muka mi je vise od nerazumevanja i kritika
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

lizard wrote:Kad ti je nafaka ovisnicka, onda ni u Ofline modu nemozes pobjec od svega. Jbg.
I ti ga sad pretjera... ko ba ima ovisničku nafaku? Izvini, ali veću glupost nisam odavno čula. Svako od nas bira vlastiti put... nismo rođeni s tim koji put ćemo odabrati. Pusti se ti fatalizma i preuzmi odgovornost za vlastiti život. Sve ostalo je šuplja.
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Gile wrote:ja sam iskren, radim sve po ps-u, a zivot vodim kao da sam u komuni, a i okruzen sam dobrim ljudima. Tako da se bas trudim svojski. To sto se napijem, sasvim neocekivano i slucajno, a i dunem ponekad, mislim da nije za neku osudu, tipa jedno zamenjujes drugim.
sanela wrote:Često, čitajući forum, imam osjećaj da su stanja depresivnosti, bezvoljnosti, besmisla, nezadovoljstva itd ekskluzivno namijenjena ovisnicima da ih proživljavaju. ALI TO NIJE TAKO. I ja se ponekad osjećam tako kako sam gore nabrojala i svi ljudi se znaju tako osjećati. Razlika je u tome kako se ko nosi s tim stanjima. Ono što je ključno jeste da će ta stanja proći. Zamijeniće ih pozitivna stanja. Što ih češće razrješavate bez alkohola, tableta i droga, ona će gubiti intenzitetu, ali neće nestati, jer ih svako ima.
A ja se tako osecam non-stop, a kada ce to napokon proci? jedino me eto malo dima unormali sto se kaze.
Pa imam skoro 40, a u ovoj prici sam jos od 85 u SA. Mislim da sam veoma dobro iskusan sto se svega vec po stoti put prica, nacitan i inteligentan i muka mi je vise od nerazumevanja i kritika
Dao si sam sebi odgovor na pitanje kad će proći navedena stanja. Kad uspostaviš POTPUNU APSTINENCIJU. Sve drugo je samozavaravanje. Dok god pušiš travu i piješ alkohol neće ti biti bolje, nego gore. Dok se ne vratiš na dop. To tako ide...
Tvoj život nije ni blizu onom u komuni, jer da jeste imao bi drugačije razmišljanje. Komuna nije samo izolacija.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: sta sad?

Post by Pawa »

Gile wrote:Mislim da sam veoma dobro iskusan sto se svega vec po stoti put prica, nacitan i inteligentan i muka mi je vise od nerazumevanja i kritika
Ih sad... Ne verujem da ti je ovde bilo ko od nas napisao i jednu rec sa ciljem da te kritikuje. Super je sto si cist od dopa 6 meseci, ali... Malo je glupo kada lekove zalijes alkoholom da te, u stilu "nije to nista", tapsemo po ramenu. Sto se tice razumevanja, cini mi se da svi delimo manje vise isto misljenje, koje se tebi izgleda i ne svidja bas.
cibukarda
Posts: 61
Joined: Wed Apr 21, 2010 2:42 pm

Re: sta sad?

Post by cibukarda »

Ma nije moje da popujem ali nemogu a da ne dam komentar.
Dragi moj Gile ti si još narkoman koji samo laže sebe i verovatno nekog u porodici ali nisi ništa manje nerkoman nego pre šest meseci.
Kako napisa Sanela komuna nije samo izolacija tako ja mislim da šest meseci apstinencije od jedne droge nije izlečen i nije zalečen narkoman.
Ako želiš da živiš normalno potraži pomoć lekara ili u nekoj komuni jer ovo do sad je samo izgubljenih šest meseci.
Saveti služe za bacanje ali ovaj baci negde gde ćeš ga naći.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: sta sad?

Post by sunrise »

cini mi se da on nije trazio pomoc..........
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Ma braco i sestre onda je po tome 2/3 covecanstva zavisna od alkohola, duhana, kahve i sta sad. Svi su oni ustvari narkomani, a da ne pominjem tablete, tj legalne lekove, a mi smo stvarni grasnici a oni su kul ?
a ? Ocemo malo filozofirati na tu na temu. Pa ja nisam ni na kakvom odrzavanju, pa da mi mozete davati pridike! Pijema samo zoloft kao Serano i sta sad?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: sta sad?

Post by sanela »

Niko tebi ne drži pridike, nego ti ljudi pišu svoje mišljenje, koje ti možeš uzeti u obzir ili ne. Svako će za svoje ponašanje naći opravdanje. Naravno, pola svijeta je ovisno o svačemu, ali drugo pola nije. Na tebi je da odabereš kakav život ćeš da živiš.
Uz zoloft piješ alkohol i pušiš travu, tako da nisi SAMO na terapiji.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: sta sad?

Post by joesspappa »

Gile wrote:Pijema samo zoloft kao Serano i sta sad?
Dajte ljudi pustite coveka na miru. Zar ne vidite da je lik iz serije!? :)

A ti Gile ne daj da te zavlace... izaberi sam kako zelis da propadnes... moz ovako do prekosutra, pa onda opet.

Reci mi: Da li si spreman da u svoje lecenje i oporavak utrosis onoliko energije koliko si u drogiranje?
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

joesspappa wrote:
Gile wrote:Pijema samo zoloft kao Serano i sta sad?
Dajte ljudi pustite coveka na miru. Zar ne vidite da je lik iz serije!? :)

A ti Gile ne daj da te zavlace... izaberi sam kako zelis da propadnes... moz ovako do prekosutra, pa onda opet.

Reci mi: Da li si spreman da u svoje lecenje i oporavak utrosis onoliko energije koliko si u drogiranje?
Tebi i vuku svaka cast, ali ono sto sam video i doziveo na vasim sastancima je iskreno cisto foliranje. Kao ovaj je cist toliko i toliko, ovaj, onaj, a za vecinu znam da se i dalje gudrira tako da no coment
Post Reply