sta sad?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

Sto se tice trave ipak mislim da sam u pravu, ali naravno u doziranim kolicinama. Evo na primer, juce sam krenuo u generalno sredjivanje kuce, nadjoh malecni hedic, znaci 3-4 dima max. Ja sam bio ceo dan vredan, radan i pozavrsih gomilu poslova. Ona valjda deluje na 2 receptora, pa i koristi se u lecenju 3-4 vrsta bolesti.
Naravno svaki covek je poseban, kao i sto lek na svakog coveka drugacije deluje.
Ove nedelje idem za bg na kontrole i po raznim institucijama. ja sam veoma iskren sa doktrorima i vodim evidenciju, ne znam da li da ih pitam za travu kao terapiju i sta misle o tome,rivotril sam izbacio, samo zoloft, ali slabo spavam. Od alkohola samo pivo od 2% sa limunom i to 2 max. Samo se nadam da me nece plavci savatati kada budem ulazio u stan. :drinkers:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: sta sad?

Post by sunrise »

fucking glupost
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: sta sad?

Post by winston85 »

Pozdrav Gile. Nemam mnogo vremena za citanje cele tvoje ispovesti pa bih te samo upitao od kad si poceo da apstiniras od dopa?
Ova cela strana ima beskrajno smisla, i Pawina prica i Bobova i Sanelina i drugih ali nisi izabrao dobar put veruj mi. Ja furam tvoj put. Tesko je i bice sve teze. Kad sam procitao onaj tvoj post da imas volje od par dimova gandze da raduckas po gajbi podsetio si me na mene i ja to radim. Ono sto je Bob spomenuo da je od gandze dobio f29 psihozu, isto mi je rekao moj brat od strica koji je stariji dripac...a isto to sam procitao u knjizi Bog i roken rol... Gandza je jako zajebana. Ne menjaj vece zlo manjim, alkohol je jos gori, ustvari ne zna se sta je gore. isto je sto bi Sanela rekla...
Drugom stranom jablane kreni...
Pozdravljam!
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
User avatar
nanii
Posts: 558
Joined: Wed Jan 26, 2011 11:24 pm

Re: sta sad?

Post by nanii »

Meni je Bobanova priča najviše na mjestu.................mada, narkomane uglavnom vodi strah. Mi se plašimo svega i svačeg, života, "normalnog" mozga............. Nema druge nego okrenut se i suprostavit istom( Životu).
Pozdrav Gile, pozdrav svoj raji
stani iza onoga u šta vjeruješ,čak i ako to znači da ćeš morati da stojiš sam
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: sta sad?

Post by lizard »

Sagy wrote:Ma može i bez komune i bez lijekova.Samo treba naći cilj.
Ja sam svoj našao tak nakon 20tak godina gudre.
A trava? Pa manje je opasna od alkohola,bez sumnje,a te priče da navlači na teže droge,su priče za malu djecu.
Osobno poznajem nekoliko ratnih veterana koji imaju teški PTSP,i zamijenili su Xanaxe,Zolofte,Prozace i ostala farmaceutska smeća travom,i super se osjećaju.
Naravno,pretjerivanje u svemu ne vodi ničemu,tako ako pušiš 10tak grama dnevno(imao sam i taj period),pretvoriš se u nezainteresiranu lijenčinu zatupjelog uma.
Pozdrav

Substitucija u tom nekom medicinskom smislu, je skroz OK! E sad; trebas li imati neku diplomu, il' mozes, samouk (izvuci isto k'o sam prohodo:) prepisat sebi. NISAM KOMPETENTAN!
Travu bi trebalo uvest kao ljek, i vjerujem, da nismo daleko od toga, samo dok ovi u EU skontaju kakav BIO Medical Sertifikat.
Za alkOHOL nemam rijeci, da je zakon pravedan, bio bi zabranjen kao i droge, dok good, budemo folklorno liberalni.
ZIVJELI!!
Zdravo!
Last edited by lizard on Tue Sep 06, 2011 2:03 am, edited 1 time in total.
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: sta sad?

Post by lizard »

Pawa wrote:
sanela wrote:Tako da čovjeka, posmatrača, to posmatranje jako iscrpi i on treba za sebe tražiti pomoć, jer se počinje osjećati besmisleno i bespomoćno.
Dodala bih i beskorisno...

Toliko puta su na ista pitanja dati gotovo isti odgovori, koje su opet pratili najrazlicitiji izgovori...
Kada nekome ko se drogira pomenes komunu, apsurdno je, ali odgovor koji najcesce dobijes je tipa ne mogu, nije to za mene nisam ja neki zesci slucaj, za komunu treba odvojiti dosta vremena, ne mogu sve da ostavim, necu da mi ispiraju mozak, nisam vernik... Ako kazes idi na NA ili neki drugi sastanak tog tipa, ne moze ni to jer je ipak strah od toga kako ce biti prihvacen, i to od ljudi koji su isto to vec prosli, ogromna prepreka a i ta prica o visoj sili bas ne pije vodu. Drajzerova? Zlo najvece. Privatne klinike? Nikakva korist od njih, a oderu te. Trava je droga – ne trava nije droga. Narkoman si – ne nisam, heroin koristim samo na nos. Trazi pomoc, ne mozes sam - mogu. Takvih i slicnih prica ima koliko neces :(

Cak ne moram dalje od ove i prethodne stranice da se pomerim... Gile, nakon sto rece da je popio celu kutiju rivotrila sa alkoholom u nadi da se vise nece probuditi prica, uz litar zestine zalivene gajbom piva pre dorucka, o svojoj jakoj zelji za lecenjem…

Ne znam sta pametno i korisno covek moze da kaze, a da ga druga strana cuje :smt102
Stvarno bih volela da budete u vecini vi koji cete na kraju ipak pisati nesto poput Selme, Bobana, Saleta, Vuka, Joesspappe, Klare, Dite & Dedala, nadam se i Vudda, Anfakabl, Tessa, Winsa, Parama…
Pawa, suludo je, tuzne price „slusati bez empatije“ jer, sve sto se desava drugima je smjesno (rece tamo negdje neki lik:) i za plakanje.
Mene kao ovisnika, o kisiku, naravno ovakve price ne brinu puno, samo zato sto sam u izolaciji, strogoj ilegali ovako Online. Kad ti je nafaka ovisnicka, onda ni u Ofline modu nemozes pobjec od svega. Jbg.
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: sta sad?

Post by lizard »

Gile wrote:Razbih ja glavu opet, par kopči, ništa ozbiljno.
Postade ja izgleda alkos, još ga mešam sa ovom terapijom.
Ne smem više piti, ne smem više piti.
Ali kako ? Kako odoleti hladnom pivcu, na ovoj vrućini ?
J.ga sa h pređoh na alk. Da li je to klasična priča ili sam ja ipak... :partyman:
Zavisi, kakva ti je glava, ako je bosanska, onda, dodaj jos speed i imas turbo pricu :)
kako ide ona narodna; tanka je linija, od dza(n)ka, do sanka...
pa ne popi?
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: sta sad?

Post by Pawa »

lizard wrote:Pawa, suludo je, tuzne price „slusati bez empatije“ jer, sve sto se desava drugima je smjesno (rece tamo negdje neki lik:) i za plakanje.
Da, bas to… Mozda mnoge stvari koje su ovde napisane vama nisu neobicne i strane, ali meni su ponekad umele zvucati kao science fiction. Kada sve to slusas da bi cuo, mislim da je i nemoguce slusati bez empatije.
molpks
Posts: 34
Joined: Fri Sep 02, 2011 12:28 pm

Re: sta sad?

Post by molpks »

Gile wrote:juce sam krenuo u generalno sredjivanje kuce, nadjoh malecni hedic, znaci 3-4 dima max. Ja sam bio ceo dan vredan, radan i pozavrsih gomilu poslova.
A jos da si uzeo samo malo dsa pa da se razletis po gajbi, ili da sibnes dve radze pa da vidis. dja mi se ona recenica, od `dzanka do sanka`, valja se napiti jedndom u sest meseci, valja se drogirati jednom u godini, sve ostalo te sjebe
User avatar
Gile
Posts: 145
Joined: Mon Apr 20, 2009 10:50 pm
Location: Bgd

Re: sta sad?

Post by Gile »

winston85 wrote:Pozdrav Gile. Nemam mnogo vremena za citanje cele tvoje ispovesti pa bih te samo upitao od kad si poceo da apstiniras od dopa?
Ova cela strana ima beskrajno smisla, i Pawina prica i Bobova i Sanelina i drugih ali nisi izabrao dobar put veruj mi. Ja furam tvoj put. Tesko je i bice sve teze. Kad sam procitao onaj tvoj post da imas volje od par dimova gandze da raduckas po gajbi podsetio si me na mene i ja to radim. Ono sto je Bob spomenuo da je od gandze dobio f29 psihozu, isto mi je rekao moj brat od strica koji je stariji dripac...a isto to sam procitao u knjizi Bog i roken rol... Gandza je jako zajebana. Ne menjaj vece zlo manjim, alkohol je jos gori, ustvari ne zna se sta je gore. isto je sto bi Sanela rekla...
Drugom stranom jablane kreni...
Pozdravljam!
Od dopa apstiniram sada ce 6 meseci.
Post Reply