moja obicna prica

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

bubica
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2009 6:38 pm
Location: Beograd

Re: moja obicna prica

Post by bubica »

@taranta: Uopshte ne shvatam nishta kao napad na sebe. Pa ni ti me uopshte ne poznajesh kao ni Vlado M. Bash sam se ogradila i rekla da rizikujem na budem bezobrazna a nije mi namera da bude tako. Samo imam protiv ironije i satire jer je to prosto ruzan nacin izrazavanja, nishta drugo.
Od svojih bivshih "drugova" narkomana sam ocekivala takve kometare tipa ma nema shanse da se skinete, a prosto im vidim u ocima da im je zao shto smo se skinuli jer vishe nemaju drushtvo za drogiranje.
Ja sam se bash trudila da se ne pravim pametna i rekla sam to nekoliko puta u svojoj prichi. Medjutim, ja ne namechem nikome svoj trip. Svako se sa tim bori kako on zna i ume. Nekom odgovara komuna, nekom Drajzerova, nekom privatne klinike.....svako se izvlachi individualno. Isto kao shto se svako navukao iz ovih ili onih razloga. Ja nisam htela da zvuchim prepotentno, a sad vidim da je to ipak tako shvacheno. Zao mi je zbog toga.
Ocekivala sam neshto drugo kada sam pisala ovu prichu, a dobila sam bash to shto nisam ochekivala. Sujetne komentare, ironicna podjebavanja tipa ma ti si najpametnija, svi smo mi budale, necesh uspeti.....
Znate mi Srbi imamo bash tu ruznu osobinu da smo mi uvek najpametniji. Tolerancije nigde ni za leka.
Ja nisam kritikovala nijedan metod izlechenja jer ako je uspeshan, svaki je dobar. Nekom prija komuna, nekom ne. Nekoga treba posle dopa zaintrigirati da mu dani ne prolaze tako shto ce sediti u razmishljati o tome, neko radi na poslu pa i nema kad da razmishlja o tome.....
Iskreno, malo se kajem shto sam se prijavila...mislila sam, ovde su svi ljudi koji su proshli i prolaze isto shto i ja i barem ce biti podrshke. Ali osecam se kao da trcim maraton na 42 kilometra i na 10-om kilometru me susrecu drugi trkaci i govore mi, ma shta si se istripovala, dzaba trcish, nema shanse da stignesh na cilj.
Okej, ja trcim svoju trku, vi trcite svoju. Cilj je daleko, ali nije nedostizan.
pozdrav
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: moja obicna prica

Post by YugoStar »

Cao Bubice.
Ja zbrisao sa posla,imam nesto vremena pa cu i ja da nesto napisem.

Ja sam na ovom forumu poznat kao neko ko daje podrske,navija i ne namece neka rijesenja.

I ja sam vaga i ja sam se navukao sa blizu 30 godina,hedonista koji je zaradjivao 3-4 tvoje plate,vozio atraktivna auta,proputovao skoro cijelu Evropu i vidio dosta egzoticnih destinacija.
Hajde da kazem da smo zivjeli neki slican zivot (po tvom pisanju sam zakljucio).Jedina bitna razlika je sto sam pored sebe imao zenu koja je totalni strejtas.
Znaci,zivot ispunjen i sa drustvene i sa materijalne strane,srece u ljubavi uvijek,ali.....probah heroin.

Molim te nemoj da ovo pogresno protumacis,ali na mom tasu bi nakon nekog vremena uvijek pretegao onaj sa zutim prahom.
I ja sam milion puta sebi govorio,alo imas zivot kao sto bi vecina htjela,ali....
Zelim ti sigurno sve najbolje i da uspijete i ponovo se vratite na stare staze,ali nikad ne podcjenjuj ovu bolest NIKAD !

I da,ja mislim da se moze izgurati i pobjediti,ali samo uz pomoc koju morate sami izabrati.
Pozdrav,dobrodosla i nemoj da nestanes.Vjeruj mi da ce ti ovaj forum bar olaksati neke stvari.

PS: Izvini za ovakav post,nisam bas sa vremenom,a i ne pisem bas dobro pa sam opsiran i zapetljam se,ali imas neke slicnosti sa mojom malemkosti,pa nisam odolio da ti se ne javim.

:D
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: moja obicna prica

Post by taranta »

Ma jock, nisam ni mislio da te nekko napada. Znas, balkanac sam, u napade ubrajam samo fizicku silu, sa ili bez razno raznih orudja i alata. Studiram u ministarstvu za gubljenje vremena i istrazivanje ruda, tako da fakat protiv nikog nemam nista.
Hvala ti sto si pricu podjelila sa nama, ako nista, mene si natjerala da razmislim...
Pozdrav i puno srece, nekad je korisnija od pameti:)
Između dva zla ne biram ni jedno!
eksica

Re: moja obicna prica

Post by eksica »

Bubice,to kako ti je valo osgovorio se ne zove cinizam negi ČISTA ISTINA I JEDAN OD NAJBOLJIH NAČINA DA NEKOM OTVORIŠ OČI.

Koliko nas treba da tivnapiše da zajedno nećete uspjeti.KOLIKO JOŠ TAKVIH POSTOVA TREBA DA PROČITAŠ.

E sad,ako ti smatraš da vi imate dovoljno iskistva da pobjedite ono što pobjeđuje jedan od 1000 onda samo napred....žao mo jedii što znam da ćeš doći za pra mjeseci i opet tražit pomoć koju si sdušno dibila ali si ipak htjela po svome.
Čini mi se da si to kod slavije bila u klinici SINGIDUNUM ali nisam pričala o kseniji nego o vlasnici klinike,tj dr <Majo jacimović.....i zašto ste prestali ići,ona je sigurno dobra čim ju je maja odabrala da radi ko nje?
zBVILJA ME ZQANIMA ODGOVOR.
bubica
Posts: 12
Joined: Wed Apr 08, 2009 6:38 pm
Location: Beograd

Re: moja obicna prica

Post by bubica »

@eksica: Ispravka. Nisam ja ishla kod Ksenije, nego moj muz. Napisala sam u svojoj prici da je on bio zavisnik pre 9 godina. Tada je ishao kod nje.
Kako god ti mislila, tvoje je pravo da imash svoje mishljenje. Necu te ubedjivati.
Taranta izvini, napisala sam @taranta a mislila sam @sargman. Sorry :wink:
@Yugostar: Hvala ti puno na tvom odgovoru, najzad neko pozitivan. Takve smo mi vage :D super smo za druge a za sebe smo najgori
Pravo da ti kazem cekam da primim sledecu platu da se malo sastavim finansijski pa da muz i ja negde otputujemo da se malo odmorimo od svega. Jer iskreno, umorna sam od svega. Od te jurnjave i frke za dopom i od kako ja to zovem "zombi-zivota".
Mada je za sad dobro, ali ne opushtam se preterano, znam ja kakav je to protivnik. Ima Vladika Nikolaj jednu sjajnu izreku, kaze: Ko sa djavolom daleko ode u shetnji, teshko se vraca na pravi put.

pozdrav i hvala
eksica

Re: moja obicna prica

Post by eksica »

oprsoti bubice ako sam te povrijedila pišući ono šta mislim...ja definitivno više nikom neću "pomagati" jer imam svoje vlastitw probleme kojima se želim posvetit vama svako dobro
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: moja obicna prica

Post by bojanol »

U jebote, osetljiva si kao bubica, pridružila si se forumu juče, a već posle prvog komentara koji ti ne prija, prvog i jedinog, praviš dramu.
Šta očekuješ? Možda ovako nešto, E Bubice, super je što ste odlučili da se skinete, ti i tvoj muž, samo napred, proći će sve, samo budi istrajna i sve će biti bajno. Igra sa heroinom je malo kompleksnija od dobre volje za raskidom dvogodišnje (ispravi me) ljubavi.
I ta priča o silnim parama, sjajnim poslovima..... Sve to ne pije vodu, pajdo nema predrasuda o bogatima i siromašnima, pajdo je stara dobra komunjara, njemu su svi isti.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: moja obicna prica

Post by saša-ex »

bubica wrote: Tvoje je pravo da mislish kako mislish. Uz rizik da zvuchim bezobrazno (a to mi nije namera) znash ja kao vaga u horoskopu imam dva tasa. Sa jedne strane je dop i dvogodishnji zivot na njemu uz sve shto on nosi, a sa druge strane je moj tridesetogodishnji zivot koji je, nemoj se ljutiti, predivan. Ja zaista mogu da odshetam u lepshu i srecniju buducnost jer je ja zivim. Dodushe trenutno ne, trenutno zivim pakao na dopu, ali ja imam debeli razlog da se izvucem iz svega ovoga. Ja nisam besposlena, siromashna, praznih dana, sedim i blejim u stanu kod roditelja i nemam ni dinara.
Ja imam super posao, platu od 1.200 EUR, svoj automobil, i znam kakav sam zivot zivela pre ovog sranja. Imala sam svoju kozmeticarku, pedikira, frizerku, maserku koja mi je dolazila kuci svake subote, zenu koja mi je cistila stan i peglala vesh, rucala sam iskljucivo po restoranima, ishla na odmore u Egipat, Tunis, Tursku, Dubai. I veruj mi da bih kada pogledam taj tas i ovaj tas na kome je dop, pojela sopstvenu nogu od muke shto sam dozvolila da sada nemam para za zubara!
Bubuice,Bubice...Šta si očekivala, da ćemo ti reći-samo napred, na pravom ste putu. Pa nema gora stvari od lažne podrške. U pitanju su vaši životi, koje možete izgubiti sutra, ako nešto drastično ne poduzmete.
Da je tvoj tridesetogodišnji život bio predivan, bez uvrede, ne bi postala narkomanka, veruj mi. Velike plate,dobar posao, super putovanja....u suštini ne čine naš život srećnim i ispunjenim. Ako se osloniš samo na to, šta će se desiti kada sve to nestane? Tvoj dodatni problem je što zbog takve situacije kapiraš da je jedini vaš problem droga. A veruj mi da nije...
I sve što smo ti napisali je plod velikog iskustva a ne želja da nas shvatiš negativno.
Ovo za razdvajanje sam mislio privremeno, dok se ne izlečite. Zajedno niko nije uspeo.
SAMO CEO ŽIVOT...
eksica

Re: moja obicna prica

Post by eksica »

joj kako bih i ja rado nešto napisala ali ja imam zabranu drugima davati savjete.....ccccc ja sam najgori slučaj na forumu pa kako bih ikom kao takva mogla i pomoći,zato saša udri ti i za mene i za sebe
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: moja obicna prica

Post by Vlado_M »

eksica wrote:ja sam najgori slučaj na forumu pa kako bih ikom kao takva mogla i pomoći,
Ne trazi se od tebe da pomazes drugim. Ti nisi u stanju ni sebi da pomognes. Dozvoli drugim da pomognu tebi. Ugasi kompjuter i trazi pravu pomoc, a ne samo recepte za hepove... Citam te posljednjih nekoliko dana na forumu i prilicno mi te je zao. Toliko da ne mogu da te prozivam i da ti se smijem.
bubica wrote:Dragi Vlado M,

Veruj mi da je upravo tvoja prica me posle dugog razmisljanja i navela da se ukljucim na ovaj forum. Bash sam prekjuce prepricava muzu kako sam citala tvoju pricu na forumu. I pridruzicu se mnogima koji su ti uputili cestitke za pricu. Zaista imash dara za pisanje i mislim da bi bilo zaista pametno da je objedinish i izdash knjigu. Nije nikakvo shlihtanje, prosto zaista tako mislim.
E sad, nekako mislim da bash i nije lep nacin na koji si mi odgovorio u tvoj postu. Puno ironije, cinizma, satire...mogu ja da nabrajam sinonime do sutra, after all jezik je moja struka 8)
Shto se tiche toga shto si napisao, necu troshiti sada reci da te ubedjujem u svoju odluchnost, jer necu biti dosadna i ponavljati da mi NIJE CILJ NITI ZELA DA SE IKOM DOKAZUJEM I DA IKOG UBEDJUJEM!
Tvoje je pravo da mislish kako mislish. Uz rizik da zvuchim bezobrazno (a to mi nije namera) znash ja kao vaga u horoskopu imam dva tasa. Sa jedne strane je dop i dvogodishnji zivot na njemu uz sve shto on nosi, a sa druge strane je moj tridesetogodishnji zivot koji je, nemoj se ljutiti, predivan. Ja zaista mogu da odshetam u lepshu i srecniju buducnost jer je ja zivim. Dodushe trenutno ne, trenutno zivim pakao na dopu, ali ja imam debeli razlog da se izvucem iz svega ovoga. Ja nisam besposlena, siromashna, praznih dana, sedim i blejim u stanu kod roditelja i nemam ni dinara.
Ja imam super posao, platu od 1.200 EUR, svoj automobil, i znam kakav sam zivot zivela pre ovog sranja. Imala sam svoju kozmeticarku, pedikira, frizerku, maserku koja mi je dolazila kuci svake subote, zenu koja mi je cistila stan i peglala vesh, rucala sam iskljucivo po restoranima, ishla na odmore u Egipat, Tunis, Tursku, Dubai. I veruj mi da bih kada pogledam taj tas i ovaj tas na kome je dop, pojela sopstvenu nogu od muke shto sam dozvolila da sada nemam para za zubara!
Mozda ti mislish da sam ja naivna, to je prosto tvoja stvar, uostalom, ti me i ne poznajesh da bi sudio o meni. Ja nisam pocela da se drogiram jer mi je zivot bio losh. Meni je zivot bio super pre dopa. A moj zivot na dopu je postao losh tako da je potrebno da samo sabresh dva i dva.
pozdravljam te i zelim ti zaista svako dobro
Hvala ti na komplimentima vezanim za moje pisanje. Zao mi je sto mislis da sam ironican i grub prema tebi. Nisam, samo sam pokusao biti iskren. Ovisnost je ta koja je gruba i ironicna... U narkomaniji biti pametan je otezavajuca okolnost. U principu, inteligencija ti samo pomaze da bolje manipulises sobom i drugim. Kad shvatis da si pred heroinom jednako glupa i nemocna, kao i svaki drugi narkoman, onda postoji mogucnost da nekome pruzis priliku da ti pomogne... Ako to ne ucinis, nece proci bas previse vremena, a ostaces bez posla i muza i buducnosti. Visices kao i ja u kuci kod roditelja, proklinjati nesrecnu sudbinu i listati foto albume sa slikama sa ljetovanja. Ne poznajam ja tebe, u pravu si, ali poznajem narkomaniju.
A mislim da greshish kada kazesh da pokushavam to shto nikome na svetu nije poshlo za rukom. Jeste da dosta ljudi propadne, ali isto tako se i dosta ljudi izvuklo. Pa najlakshe je dici ruke, iskopati raku i leci u nju i cekati da umresh. Ja ne zelim da dignem ruke.
Ne kazem ja da je nemoguce izlijeciti se. Nemoguce je izlijeciti se na nacin na koji to ti pokusavas.

Zatrazi strucnu pomoc i skloni se od muza. Zaboravi na posao i novac, dok se ne izlijecis.

Necu vise pisati na tvoju temu. Sve najbolje.
Post Reply