pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Krug
Posts: 25
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:52 pm

pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by Krug »

Dragi moji, konačno ću pokušati da vam napišem sve o sebi. Mnogo toga me je sprečavalo. Npr: odakle početi (znam, najbolje od početka) ali, plašim se, meni značajni trenuci, finese... možda neće dobiti pravi smisao ako vas zatrpam informacijama naširokoinadugačko, događajima suviše subjektivnim i pristrasnim. Ali, na žalost, drugačije mi jednostavno neide.

Još nešto – nemojte, molim vas, čitajući buduće tekstove, zaključiti da sam patetična, malodušna, itd...

Ukratko o meni:
-dete razvedenih roditelja;
-rođena u Nemačkoj;
-u 6-toj god. oni se razvode, vraćaju u Nemačku, a mene ostavljaju ovde. Sud me dodeljuje tatinim roditeljima i definitivno počinjem da živim sa njima – više ih nema. Deda je umro 1991., a baba 2000., a bila mi je sve;
-nemem brata ni sestru (rođene);
...
Dakle, ovo je bilo nešto kao rezime. Mali uvod za početak opisa mog dosadašnjeg življenja.

Možda bi lakše išlo kada bi mi postavljali pitanja... bilo šta što vas interesuje? Mislim da bi pomoglo, kao neki vid interaktivne životne priče.

Voli vas Krug
:heart:[*]
Last edited by Krug on Mon Mar 16, 2009 8:49 pm, edited 1 time in total.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: pocetak bivstvovanja moje nalenkosti

Post by PsyTechGirl »

Dobrodošla ...
Vidim i tebi je bilo veselo kroz život.. :?
A kome nije ??
Draga, danas su svi proživeli bar neki talas sranja kroz odrastanje, ali je krajnji rezultat u stvari samo bitan ..
Znači, šta je rezultat kad se saberu dva i dva.. Ništa drugo !!
Niko te na ulici neće pitati dali te je mama ušuškavala pre spavanja ili si znala kao veoma mala sama da zaspiš, a nigde nikoga u celoj kući ..
Želim ti reći u stvari da se nadam da si sada dobro, jer ŠTA NAS NE UBIJE, SAMO ĆE DA NAS OJAČA !!!
Veliki pozdrav tebi i piši ..
Ljubac
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by Vuk »

Welcome!
Samo lagano, ne opterećuj se detaljima ili hronologijom, piši kako se osećaš i šta ti je na duši...i, da, uzmi šta možeš da iskoristiš, a ostalo i sve ono što ti smeta jednostavno zanemari!
Moon child
eksica

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by eksica »

Napiši nam na kojim si drogama,koliko dugo,da li si još aktivan ovsini,d klisnula seili tek iaš namjeru i koji su ti planovi kao to da izvedeš
Dobro nam, došla i kao što kolega reče,zanemari hronologiju mngo piši,bacaj sve što ti je na duši.
User avatar
Krug
Posts: 25
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:52 pm

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by Krug »

Vuk wrote:Welcome!
Samo lagano, ne opterećuj se detaljima ili hronologijom, piši kako se osećaš i šta ti je na duši...i, da, uzmi šta možeš da iskoristiš, a ostalo i sve ono što ti smeta jednostavno zanemari!

Hvala na toplim rečima...
Rizikujem da me vidite kao osobu koja 'koristi patetiku'... mada ne znam što svi beže od te "jadne" reči, koju su sami toliko isforsirali, a da ni nemaju pojma šta zapravo znači.
Usput, moj problem je potreba da objasnim šta sam u stvari mislila, jer koristeći metaforu postajem isfrustirana – moja večita potreba da objasnim, objasnim šta sam mislila. Jednom prilikom, čitajući moje priče (dok sam piskarala, većina tekstova je jednostano bačena -tako ja sebe kažnjavam), moj prijatelj kog nisam videla godinama (u Grčkoj je i dalje, koliko znam), rekao mi je da je šteta što često većinu toga upropastim gomilom bezrazložnih objašnjenja opisujući šta šta znači, a to ne bi trebalo da bude moj problem, jer ko/ako razume... razumeće.
A za, otprilike, 3-4 god., možda sam ukupno dva skromna pasusa naškrabala. A pisanje (i čitanje) je... uvek će biti moja ljubav i zauzimaće posebno mesto u mom srcu. Misli zapisane, način komunikacije, mogućnost da konciznije obuhvatim milione haotičnih monologa prožetih vatrometom ideja!!! ... sve je počelo da bledi, vijuge da atrofiraju. Osećam da završavam nešto šta, u stvari, nisam ni počela.
Vuk, u pravu si. Znam. Tako bi trebalo. Ali znam da moram ispočetka, jer finese mogu sve previše pojednostaviti. Ne znam, ali mislim da je to način kojim mogu otkriti detalje, situacije, okidače.
Veliki sam emotivac, optimista, filantrop... Setih se rečenice, koju sam, nadam se dobro zapamtila, a ako nisam, eto parafraziraću (Erika J. – Strah od letenja, čitala sam je u pubertetu, iako nisam nikada bila baš neki njen fan. Otprilike ovako: 'Večno pokušavam da ubedim prijatelje i porodicu da krvarim kada me poseku, ali mi niko neveruje, jer uvek izgledam tako živahna i samouverena.'

CMOK!
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by YugoStar »

Vozdra Krug.
Mislim da sam te vec negdje pozdravio i zamolio da napokon odapnes sa pisanjem.
Ako sam to sanjao,molba je i dalje na snazi.
I namoj kao neki,poceti pa nakon par postova nestati.
Zeljan sam nove krvi.
:D
User avatar
Krug
Posts: 25
Joined: Thu Oct 16, 2008 6:52 pm

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by Krug »

Izvinite... očigledno ne mogu i neznam kako da prenesem i obuhvatim sve što želim. A i nemam snage... dovoljno snage.
Informativno – i dalje sam u problemu. :cry:
Eto, samo da javim.
VAŠ KRUG
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by PsyTechGirl »

Krug wrote:Izvinite... očigledno ne mogu i neznam kako da prenesem i obuhvatim sve što želim. A i nemam snage... dovoljno snage.
Informativno – i dalje sam u problemu. :cry:
Eto, samo da javim.
VAŠ KRUG
Hey.. Moraš samo POČETI da bi uspela ..jer kad počneš, pola posla je gotovo ..
Jbg, najteži je taj početak, ali MORAŠ ..
Želim ti svu sreću sveta .. ebem li ga .. Bolje piši bilo šta ..
Što te bolje znamo (i tebe i tvoj problem), to ti bolje možemo pomoći ..
Srećno i čuvaj se ....
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by jana »

Je li se to ruzicasti oblak transformisao u krug,pa odustaje na istom mjestu?
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: pocetak bivstvovanja moje malenkosti

Post by Vuk »

Nemoj skupljati snagu, osloni se na našu, samo kreni...ako ti je lakše prvo pročitaj nečiju ispovest i onda ovlaš prokomentariši ili daj neko razmišljanje na bilo koju temu...snaga će doći sama!
Poz!
Moon child
Post Reply