Kokain...potrebna pomoć

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
milan_
Posts: 3
Joined: Sun Mar 15, 2009 5:51 am

Kokain...potrebna pomoć

Post by milan_ »

Zelim prvo da se zahvalim kolegi koji me je uputio na ovu stranicu i vama koji ste se javili i koji cete se javiti ubuduce.Prva ispovjest je napisana jer mi je hitno potrebna pomoc,ali iz opravdanih razloga je napisana okvirno,zbog tudjih razloga,zbog racunara sa kojeg sam pisao i samim tim su jos neke stvari izostavljene.Kako smatram treba da kazem cijelu istinu da bi me sto bolje razumjeli,jer imam iskustva u ovoj temi sto licno,sto iz tudjih primjera,jer smatram da mi se jedino tako moze pomoci.Isto tako sto nisu sve osobe iste i nece me shvatiti neko ko nije prozivio sto sam ja.Dok sam bio na heroinu radio sam sa dosta psihologa i licno sam se uvjerio da mi odmazu,uglavnom ko dobri terapeuti su mi se pokazali bivsi narkomani.Kao prvo zelim da mi se pomogne,kao drugo volio bi i ja nekome pomoci svojim nekim primjerima,kao trece zelio bih da ljudi pocnu drugacije shvatati narkomaniju,bez predrasuda,volio bih iznijeti neke svoje teorije, da cujem misljenje drugih.Smeta mi sto ljudi koji nisu imali licno problem sa tim imaju predrasude o tome.Ja sam licno imao vise problema sto sam bio u komuni,nego sto sam se drogirao,jer ljudi smatraju da je gore biti lijecen,nego narkoman( koliko je on zaglibio kad se morao lijeciti,sto u stvari ne kontaju da rijetko ko uspije sa lijecenjem,a kamoli bez njega.Ovime ne pocjenjujem niciji nacin lijecenja,a moje misljenje je da to dosta zavisi od ljudskih osobina).Kao sto svi ovde dobro znamo,da ima dosta ljudi koji se nafuravaju da se drogiraju duze ili vise nego sto to ustvari rade.Ja nisam jedan od tih,pa u slucaju ako neko bude mislio da lazem smatram da mogu dokazati istinu,tako sto opisem stvari koje sam prozivio,sto svi znamo da se ne moze nauciti iz knjiga.Sto bi u nekim drugim razgovorima volio podjeliti,jer mi dosta smeta sto ljudi koji nisu dozivjeli nase probleme,pogresno gledaju na to.
Moj kolega koji me je upoznao sa ovim programom,iz najboljih namjera,da bi sto prije dosao do informacija koje meni trebaju,neke stvari netacno napisao,koje nisu bitne,pa bi ja sam, licno, volio navesti tacno redosljed pocetka mog drogiranja.
Poceo sam sa ljepilom u OŠ ,pa tek onda sam probao travu i hašiš.Prva teška droga koju sam probao je heroin,na koji se nisam odmah navukao.Uzimao sam i trodone,akinetone i artane,zloupotrebljavao još neke vrste tableta,ekstazi,spid,spidbol,morfijum,kokain koji sam uzeo 2-3 puta prije komune,čaj od maka,krek.Neke od ovih droga sam samo probao,a neke sam uzimao više puta,a ovisnost sam dozivio od heroina i sad od kokaina.Ovo sam naveo da kako bi shvatili da sam imao dosta iskustva sa drogama,da bi i ja mogao nekome pomoći.
Last edited by milan_ on Mon Mar 16, 2009 10:29 pm, edited 2 times in total.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by vudd »

Pozdrav milane.Potpuno te razumijem.Ja sam koku uzimao IV i pusio bazu.Vjerujem da se moze 10g i vise stuci za dan ili noc.
Ako si iz Bl probaj sa Maglovkom,idi u komunu,bilo sta,samo da se spasis.Veliko je zlo koka,i heroin je,ali koka je prica za sebe.To sto kazes da bi, ako ne uzimas mjesec,nebi vise ni uzimao...Ja se evo treca godina borim,i jos uvijek imam te panike,depresija,samoubilacke misli,i raspolozenje se dnevno mjenje x puta,ali znam da mi je ovo poslednja borba,i grizem svim silama da ostanem citav sebi i svojoj djeci.
Skloni se bar iz mjesta i tih ljudi.Idi u komunu,u manastir,u boziju mater,samo da pregrmis godinu-dvije.Veliko je zlo koka...Pozdrav i sretno
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by Sagitarius »

Ma,navuci se mjesec dana,na jebeni dop,da si središ živce,pa piči u komunu.

Odeš li kod kakvog psihića,stavit će te na "ubit-konja" sedtive,pa ćeš hodat k'o biljka s nogama,po gradu,bez da uspiješ spojit dvije rečenice,a smatrat ćeš da se "liječiš".
milan_
Posts: 3
Joined: Sun Mar 15, 2009 5:51 am

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by milan_ »

Zdravo. Svjestan sam da je koka zlo i da ovo što radim nije prihvatljivo i psihički i fizički sam poražen. Nemam opciju komune, ali mislim da sam našao neki način da se bar malo krenem kontrolisat, pa bar za prvo vrijeme, dok ne naletim na nekog stručnog, jer su svi po pitanju koke u vezi doktora trube. Maglovka je totalno pogriješila u procjeni skoro kad sam išao da se žalim na sve ovo.
To za dop sam shvatio da razumiješ kako se osjećam ali se nisam nijednom dao slagati i ponovo ga uzeti.
Nisam u prilici često da se javim ali ću nastojati da budem prisutan jer svaki savjet i mišljenje mi sad dobro dođe.
Zanima me da li neko zna Matea iz Splita, bio je supervizor zajednice susret, to je čovjek koji je meni puno pomogao vezano za heroin i koji je u par rečenica rekao meni ono što su ljudi pričama i pričama pokušavali. Volio bih stupit u kontakt s njim opet, jer ga gotivim i volim i interesuje me kako je nevezano za moje stanje.
pozdrav.
User avatar
Henri
Posts: 93
Joined: Fri Feb 27, 2009 9:30 am

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by Henri »

stari ja nemam šta da ti pametujem, svjestan si da je vrijeme za ručnu. što prije!!! uzimati toliko da izbjegneš paniku, a obično u njoj završiš je apsurdno.
jebi ga, drž se, riješio si hors možeš i ovo sigurno. :wink:
niko ne kaže da će biti lako.
Pozdrav!!!
astrid
Posts: 132
Joined: Fri Jan 02, 2009 5:22 pm

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by astrid »

pozdrav i samo da nesto pitam, zasto bi ti ikome ovdije dokazivao kolko i dali se drogiras? nemas se ti kome ovdije sto pravdati niti kome dokazivati dali sis e drog ili nisi, ako si ovdije a nisi se drog nego izmisjljas to je na tvoju sramotu a ako si ovdije dosos po pomoc nemas se kome sto pravdati. evo to sam ti iz dobre najere rekla.

koku sam praobala par puta, ali kada sam bila u italiji je bilo par deckiju koji su se skidali sa koke, i kolko sam ja shvatila po njihovim pricama da nije tako teska kriza da vecinu prespavas, i da nije ni slicna dopu, mislim krizi od dopa, nije ovo da omalovazavam krizu od koke, sigurno je uzasna jer svaka kriza je grozna nego evo samo kazem ti sto su mi oni rekli, sretno, samo hrabro
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by Sagitarius »

Koka nema krizu,u smislu,kako je to mi "opijataši" doživljavamo.
Ali,šta ti psihi radi,to nijedan dop tine može napravit.
Vidiš brašno u kući,pa poludiš,pa na trenutak,hoćeš da se ubiješ,pa drugi trenutak,hoćeš da ubiješ sve oko sebe,pa onda zapadneš u apatiju,ne da ti se ni disat.Pa skontaš,da bi negdje,nekako,mogao doć do para...
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Kokain...potrebna pomoć

Post by YugoStar »

Nema te depresija od heroina kao sto je od bjelog.
Meni se znalo pricinjavati da me proganja citava vojska Kripovaca,civilne murije,pa bjez' iz jednog haustora u drugi.
Fuj.
Ali eto,hors definitivno udje u moj zivot,debelim guzovima izgura koks i nestadose strahovi.
Pih.
Post Reply