Pozdrav svima!

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Pozdrav svima!

Post by PsyTechGirl »

Njegova histerija i deranje potiče od straha jer ni on sam ne zna šta uraditi..
Moja konstatacija ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Pozdrav svima!

Post by saša-ex »

Najgora opcija je kada narkoman pobedi u porodici. To se vama desilo. Ne postoji univerzalan savet šta da uradite, svaka situacija je drugačija. Na mene je uticalo kada sam video da mi i majka okreće leđa. Ne bukvalno, tada me nije ni morala oterati iz stana, odlazio sam ja sam. Ali primetio sam da se gubi i udaljava, bilo joj je muka od svega...Osetio sam se sam,ostavljen, napušten. To me sve nije nateralo da istog trenutka odem na lečenje ali je u meni napravilo dobru podlogu za ono što je došlo kasnije.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
feniks-2.put
Posts: 39
Joined: Sun Nov 25, 2007 8:26 pm

Re: Pozdrav svima!

Post by feniks-2.put »

postoje institucije kao policija koja ga prisilno moze naterati na komunu.
Na žalost ne može policija punoletno lice prisiliti na komunu. Maloletnim licima usled počinjenih kriminalnih dela može se izreći obaveza lečenja u državnim ustanovama.

U svakom slučaju nisi dužna trpeti bilo kakvo maltretiranje sa njegove strane, ni mladji sin. Ako to prelazi u fizičko nasilje zaista bi trebalo da razmisliš o tome ko bi mogao da vas zaštiti od njega. Na ovom forumu možes prikupiti dovoljno informacija za dalju borbu.
Sretno.
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Pozdrav svima!

Post by kingofsnake »

feniks-2.put wrote:
postoje institucije kao policija koja ga prisilno moze naterati na komunu.
Na žalost ne može policija punoletno lice prisiliti na komunu. Maloletnim licima usled počinjenih kriminalnih dela može se izreći obaveza lečenja u državnim ustanovama.

U svakom slučaju nisi dužna trpeti bilo kakvo maltretiranje sa njegove strane, ni mladji sin. Ako to prelazi u fizičko nasilje zaista bi trebalo da razmisliš o tome ko bi mogao da vas zaštiti od njega. Na ovom forumu možes prikupiti dovoljno informacija za dalju borbu.
Sretno.
Mislim da nisi upravu. I punoljetnom licima sa problemima ovisnosti(alkoholičari i naarkomani) se može izreći mjera obaveznog liječenja. Naravno pod uslovom da počine neko krivično djelo koje se može posmatrati kao posljedica ovisnosti. Uglavnom se to odnosi na državne ustanove, ali se može dogovoriti da u interesu ozdravljenja, pošalje i negbdje drugo(komuna). Nažalost dečko bi morao neko sranje napraviti.
Ovako je u bosanskom pravu, pretpostavljam da si ti govorio iz ugla srbijanskog prava, ali mislim da su ovakve stvari iste. Ali kod nas je ovako, znam jer sam pravnik, a imam i prijatelja koji je bivši ovisniik. Imao je djela kao Mozart, trebao u zatvor na 4g. Advokat sve povezo sa ovisnošču, i on otišo u međugorje u komunu. Bio dvije i po godine, vratio se i sud mu dao uslovnu.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Pozdrav svima!

Post by majka »

Svjesna sam ja Sasa da je on pobijedio. To me najvise i plasi,jer ne znam kako da okrenem situaciju. Kao sto kaze feniks,nismo duzni trpjeti maltretiranja,koja jos uvijek nisu fizicka,iako sam svjesna i toga da je samo pitanje dana kad ce se i to desiti. On pravi neka sranja,dobija pozive,trazi ga policija,ali se nekako uvijek izvuce. Nisam cula da kod nas ima takvih slucajeva da nekog salju na lijecenje, umjesto u zatvor. Kod nas ,bar sam tako cula i u zatvoru moze dobiti sto mu treba.(da ne pisem sta,jasno vam je).Kad bih znala kingo da bi moglo tako kako kazes,ja bih ga prijavila. Pa kad nece milom, pokusati silom.
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Pozdrav svima!

Post by kingofsnake »

Nisam cula da kod nas ima takvih slucajeva da nekog salju na lijecenje, umjesto u zatvor. Kod nas ,bar sam tako cula i u zatvoru moze dobiti sto mu treba.(da ne pisem sta,jasno vam je).Kad bih znala kingo da bi moglo tako kako kazes,ja bih ga prijavila. Pa kad nece milom, pokusati silom.[/quote]

Evo ga jedan član iz srbijanskog zakona. Ako poznajete nekog pravnika u Srbiji porazgovarajte s njim. Ta mogučnost mora da postoji.

Obavezno lečenje narkomana
Član 83.
(1) Učiniocu koji je učinio krivično delo usled zavisnosti od upotrebe opojnih droga i kod kojeg postoji ozbiljna opasnost da će usled ove zavisnosti i dalje da vrši krivična dela, sud će izreći obavezno lečenje.
(2) Mera iz stava 1. ovog člana izvršava se u zavodu za izvršenje kazne ili u odgovarajućoj zdravstvenoj ili drugoj specijalizovanoj ustanovi i traje dok postoji potreba za lečenjem, ali ne duže od tri godine.
(3) Kad je mera iz stava 1. ovog člana izrečena uz kaznu zatvora, ona može trajati duže od vremena izrečene kazne, ali njeno ukupno trajanje ne može biti duže od tri godine.
(4) Vreme provedeno u ustanovi za lečenje uračunava se u kaznu zatvora.
(5) Kad je mera iz stava 1. ovog člana izrečena uz novčanu kaznu, uslovnu osudu, sudsku opomenu ili oslobođenje od kazne izvršava se na slobodi i ne može trajati duže od tri godine.
(6) Ako se učinilac, bez opravdanih razloga, ne podvrgne lečenju na slobodi ili lečenje samovoljno napusti, sud će odrediti da se mera prinudno izvrši u odgovarajućoj zdravstvenoj ili drugoj specijalizovanoj ustanovi.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Pozdrav svima!

Post by Sagitarius »

Konkretno iz Hrvatske(a KZ-Kazneni Zakon,je s nebitnim razlikama,isti u svim državama,proizašlim iz bivše Yuge),ta "obavezna mjera liječenja",koja se "provodi" u kaznenim ustanovama,je MRTVO SLOVO NA PAPIRU.
Ovisnika,kad dođe u zatvor,skidaju polako s metadona(90% njih dođe s terapijom),onda mu daju Xanaxa,Tramala,Apaurina,koliko treba,da ne "divlja",i to je to,u praksi.
User avatar
majka
Posts: 58
Joined: Wed Feb 25, 2009 3:49 pm

Re: Pozdrav svima!

Post by majka »

kingofsnake wrote:Nisam cula da kod nas ima takvih slucajeva da nekog salju na lijecenje, umjesto u zatvor. Kod nas ,bar sam tako cula i u zatvoru moze dobiti sto mu treba.(da ne pisem sta,jasno vam je).Kad bih znala kingo da bi moglo tako kako kazes,ja bih ga prijavila. Pa kad nece milom, pokusati silom.
Evo ga jedan član iz srbijanskog zakona. Ako poznajete nekog pravnika u Srbiji porazgovarajte s njim. Ta mogučnost mora da postoji.

Obavezno lečenje narkomana
Član 83.
(1) Učiniocu koji je učinio krivično delo usled zavisnosti od upotrebe opojnih droga i kod kojeg postoji ozbiljna opasnost da će usled ove zavisnosti i dalje da vrši krivična dela, sud će izreći obavezno lečenje.
(2) Mera iz stava 1. ovog člana izvršava se u zavodu za izvršenje kazne ili u odgovarajućoj zdravstvenoj ili drugoj specijalizovanoj ustanovi i traje dok postoji potreba za lečenjem, ali ne duže od tri godine.
(3) Kad je mera iz stava 1. ovog člana izrečena uz kaznu zatvora, ona može trajati duže od vremena izrečene kazne, ali njeno ukupno trajanje ne može biti duže od tri godine.
(4) Vreme provedeno u ustanovi za lečenje uračunava se u kaznu zatvora.
(5) Kad je mera iz stava 1. ovog člana izrečena uz novčanu kaznu, uslovnu osudu, sudsku opomenu ili oslobođenje od kazne izvršava se na slobodi i ne može trajati duže od tri godine.
(6) Ako se učinilac, bez opravdanih razloga, ne podvrgne lečenju na slobodi ili lečenje samovoljno napusti, sud će odrediti da se mera prinudno izvrši u odgovarajućoj zdravstvenoj ili drugoj specijalizovanoj ustanovi.[/quote]



Raspitala sam se i kod nas u CG je isti zakon,samo sto je clan 71. Mada praksa ne pokazuje takve slucajeve, jer i onaj koji je pocinio djelo, a i porodica, cute o tome da je zavisnik. Kingo, ovo mi je vazna informacija. Hvala!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Pozdrav svima!

Post by kingofsnake »

Pa nije baš ustaljena praksa. Ali već sam spomenuo prijatelja kojem je advokat to izganjao. Imao je puno sitnih krivični dijela i trebao ležat 4g. u Zenici. Međutim u Travniku, odakle smo i gdje su mu sudili, njegov advokat je tražio ovu kaznu(na nagovor roditelja) i ponudio da će oni sve platiti što se tiće komune a kad se vrati da ide u zatvor. Sudu to odgovara, riješe ga se, a ne troše na njega. Iz tih razloga praktićnosti mislim da bi i kod vas pristali na to.
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Pozdrav svima!

Post by PsyTechGirl »

Ma o čemu vi pričate.. Nemam snage ni da vas pročitam, stvarno ..
Pričate o privodjenju čoveka na lečenje!!
Pa, šta je sa vama ???
Omg ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply