Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Pawa »

Psy, nisi ti ni glupa, ni fenomen, a po najmanje štediš sebe. Ne mogu se čak složiti sa tobom (bar kada je ova tema u pitanju) kada kažeš da brineš o tudjim osećanjima jer čekaš da se „nešto“ desi da bi izašla iz veze u kojoj si. Npr. da ti momak sazna da si ga prevarila i ostavi te. Misliš tako će biti manje povredjen nego da mu otvoreno kažeš kako se osećaš i odeš? Pišeš stvari koje su totalno kontradiktorne. Ne bojiš se samoće jer bi brzo nakon raskida primenila „plan B“ pa ne bi bila sama!!! Slažeš se u potpunosti sa mojom postom i onim što sam napisala, ali ipak ne znaš šta da radiš. To tvoje „ne znam“ se po meni zove malo drugačije, a to je „znam, ali neću“. Ni to nije problem, ali samo onda kada stojiš iza svog stava.
Nemoj se ljutiti, ali mi stvarno nisi jasna. Ti se samo na ovoj temi gušiš tom pričom od samog postavljanja iste. Jasno mi je da se neke odluke ne donose preko noći , ali Psy osvesti se... Od tada je prošlo 9 i kusur meseci!!! Dovoljno, da ne kažem i previše, vremena da preispitaš sebe, svoja osećanja, želje i da kreneš dalje, sa njim ili bez njega, ali svakako bez tog tereta koji nosiš. Molim te debelo razmisli zbog čega si i dalje tu gde jesi. Kada je ovo u pitanju, nisi se mrdnula s početka priče. Tapkaš u mestu sa povremenim koracima u nazad. Možda grešim, ali sve više stičem utisak da si sa njim jer ti ta veza ujedno predstavlja i vezu sa narkomanijom, po tvom vidjenu sada u blažem obliku nego što je bila ranije, ali sa kojom još uvek ne želiš da raskrstiš u potpunosti. Čak i da je to u pitanju, budi iskrena sama sa sobom i počni da se suočavaš sa problemima i polako da ih rešavaš, barem one na koje direktno možeš da utičeš i koji zavise isključivo od tebe. Za one druge traži adekvatnu pomoć.
Ne znam šta bih ti više rekla na tu temu. Mislim da bi svako dalje produbljivanje priče s moje strane bilo ponavljanje. Možda sam i sa ovim preterala. U svakom slučaju, pozdrav, sve najbolje i čuvaj se.
P.S. Drago mi je što mi nisi na pogrešan način shvatila ono što sam napisala.
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Mauriko »

PTG, ja samo mogu da konstantujem, nalazis se u jako nezahvalnoj situaciji. Voleo bi da znam kako ti mogu pomoci ali mi muskarci smo ti malo tupavi po tom pitanju, mislim prvenstveno na sebe :partyman:
I opet nisam nista pametno rekao , al mi se nesto bas pise na tvojoj temi. :roll:
Who dares, wins !
Mauriko
Posts: 190
Joined: Tue Oct 07, 2008 6:11 pm
Location: Beograd

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Mauriko »

Mozda te ovo oraspolozi???? http://www.youtube.com/watch?v=vtyFk0DXXUs



Jbg. ne znam kako da ubacim ceo prozor, samo ovako link...
Who dares, wins !
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Mauriko wrote:Mozda te ovo oraspolozi???? http://www.youtube.com/watch?v=vtyFk0DXXUs



Jbg. ne znam kako da ubacim ceo prozor, samo ovako link...

Doooobra stvar :wink:
Thank You :-D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

E pa ovo je da popizdiš..
Napisala sam oooogroman post i sve mi se izbrisalo..
Ima li gore stvari od toga ?? :evil:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Aj sad još jednom da probamo...


Ooooovakoooo..
Ima nekih noviteta kod mene..
Kako je keva listala forum, svašta novo je saznala i sada ima neke nove odluke.
Jedna od njih je bila i ta da zove momkovog ćaleta, da priča sa njim i da mu kaže sve šta je bilo (u vezi ganje, našeg ponovnog napoošavanja, završavanja i d..).
To mi nije krivo, naprotiv. Nemam ništa protiv da se zna, samo što ja nemam šta da kažem na to..
Moj komentar, tj odgovor na njeno pitanje: 'pa otkud to? koliko poošite? šta, kako??', moj odgovor je bio samo: 'neću da pričam sa tobom o tome'.
Dakle nisam porekla, ali stvarno nemam nameru njoj da objašnjavam sad još te stvari..
Sve u svemu, htela sam vam napisati da je on zbog toga popizdeo. Naljutio se na nju što izmišlja, tripuje se, svašta joj rekoa (kao uvredjen jer to nije istina?).
Čovek živi u laži. Ja nisam mogla da verujem sa kojom energijom je on nju ubedjivao, samo da ne saznaju njegovi šta se dešava..
Tako da je i ćaleta ubedio,pa se nije ni javio mojoj kevi..
Ajde to, nego je i ona rekla da više ne dolazi kod nas jer je ona od sad protiv naše veze.
On to nije preihvatio, ali je meni rekao da više neće dolaziti kod nas kući (jer zadnjih par meseci dodje svaki 2-3 dan, prespava dan-dva i ode kući..), a ja kod njega više ne idem nikao (jer smo živeli kod njegovih 2-3 godine i kad se desilo sve što se desilo, po njegovim roditeljima ja sam glavni krivac za sve a ne njihov divni sin koji je btw muško i 5god stariji od mene!!!nije ni malo). Tako da, kao fazon, treba da se vidimo pa da pričamo šta dalje..
Kao, on bi sad (pošto je juče počeo da radi na nekoj gradjevini, dnevnica mu je oke 25e) da mi nadjemo nama neki stan pa da živimo zajedno mimo svih ..
A ja sam sagorela u toj želji, tako da sam dosta o tome razmišljala i kontam da će moj odgovor biti 'ne', samo ako on ne uspe da me nagovori na suprotno, što mi baš i nije u planu..
Ono, toliko godina sam želela to i sanjala o našem malom stančiću gde neće biti ni njegovih nad glavom ni kurte ni mutre, nego samo nas dvoje koji ćemo plivati i snalaziti se kako znamo i umemo..
Sada je ta njegova ideja došla u najgorem momentu.
Jbga, zajebao se. Zakasnio. Već je sve uveliko uništeno i nema više ni slamke za koju bismo se mogli uhvatiti .....
Tako da, umesto danas posle posla da dodje, on mi se tek sad javio da je zaspao, prevario ga san, qrac palac.. I uvek je tako!!
Uvek neki nezgodan sticaj okolnosti se desi i on sjebe svaki naš dogovor, a ja sa, zavisna od dogovora!!!
Znači, ako kažemo da ćemo to tad i tako, onda je moj ceo dan isplaniran sa tim i kad me ovako iz*ebe, onda popizdim..
Tako da, prestala sam i ja njega da zovem i da izvlačim celu stvar..
Od sinoć se prvi put malopre javio, a ja sam rekla samo 'jbga žao je i meni'..
Ma, nemam više snage da se nerviram, objašnjavam da tako ne možemo funckionisati, da ja to neću tolerisati, da me to izludjuje..
Toliko sam puta to prevalila preko usta, da je izgubilo smisao..
E, sada, kad je već prekasno, on se trza i sad bi da živimo zajedno ??
Ma daaaaj.. Kao da me zajebava ..

Tako da sam ja danas popodne provela sa drugaricama po kafićima i lokalima.. Popilo se kafa i kafa, a na kraju smo završili sa alkoholom na otvorenom šanku :D
Tako da, ono, dan je bio prijatan skroz i libo me tuki......
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by jana »

Ima nesto sto je moja generacija,mislim na zene,jako dobro znala.Kad jedna relacija izmedju muskarca i zene dodje u fazu« razvlacenja«,onda se spasava dostojanstvo.Kako ove mlade djevojke i zene, danas ,to nikako ne znaju?Nije mi jasno.Ako smo vec donje,u kulturoloskom smislu,donje,najcesce u krevetu,donje kad treba roditi nesto i rastvoriti tjelo da se ponovi zivot,pa,vrlo je korisno znati otici na vrijeme i tako spasiti minimum onog ljudskog dostojanstva,sto je valjda iznad svake ljubavi.
Toliko od menePTG,i ovo napisah jer me tvoja dva posljednja posta toliko podsjetise na radnje moje kcerke,da mi ,evo,i sada stomak drhti od nekih davno prozivljenih emocija.Cuvaj se i pamet u glavu,a dupe duvaru,tj na sigurno.
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Pawa »

Draga Psy, bez obzira što mislim da je dobro što je tvoja mama saznala neke stvari pa makar i listanjem ovog foruma ipak nisu bitne njene odluke već tvoje. To da li je ona protiv tvog momka ili ne ipak nema veze sa onim što ćeš ti na kraju uraditi. Cela priča se vrti oko toga da ti odlučiš šta ćeš dalje raditi. Nadam se samo da si dovoljno odrasla i sazrela i da njeno protivljenje kod tebe neće izazvati kontraefekat i samo te gurnuti još dublje u tu vezu. Pokušaj da uvrtiš sebi u glavu da se ovde ipak radi o tvom životu i, bez obzira na bilo čije protivljenje ili odobravanje, nemoj dozvoliti da te vodi inat ili da ti splet okolnosti kreira život. Pokušaj to sama da uradiš.
Jano, ne bih ja prozivala Psy kada je dostojanstvo u pitanju jer mislim, s obzirom na dosadanja dešavanja u njenom životu, da ona tek treba da uči sebe da poštuje i u tome joj treba pomoći. Mlada je, ima dovoljno vremena da izgradi svoje stavove i ono što je najvažnije skupi snagu da ih sprovede u delo. Iskreno se nadam da će uspeti u tome.
Post Reply