Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Vuk »

Pawa wrote: Ako rešiš da ostaneš u vezi, onda ćuti, i što bi naš narod rekao, jedi g...a i u budućnosti na komentare poput ovih gore (po mom mišljenu) treba da zaboraviš, jer pored toga što su ružni, sama si pristala na to. U suprotnom, ukoliko rešiš da izađeš iz cele te priče ostani dosledna svojoj odluci do kraja.
Mislio sam da sam bio grub ali kapiram da sam ipak bio i u pravu...ovome ništa ne bih dodao...kao što rekoh:
Zovi kada ti zaista bude dosta, a do tada prestani da kukaš ili uradi nešto!
Moon child
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Ej!
U pravu ste!
Nisam ja želela da 'kukam' niti da tražim bilo koju vrstu sažaljenja !!!
Samo sam svoje sadašnje stanje i raspoloženje želela da podelim sa nekim ko će razumeti i eventualno, na neki način moći da pomogne...!!!
Ne morate me valjda zbog toga osudjivati ?!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

I Vuče, nisi bio grub, samo si bio realan, to sam ti već rekla.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Pawa »

Psy, nemoj svaki komentar doživljavati kao atak na tebe, jer moj je npr. bio krajnje dobronameran. Ja ne znam da uvijam stvari u ukrasni papir i samo sam iznela svoj stav na datu temu, sto apsolutno ne znači da sam u pravu. Uvek postoji i druga strana medalje. Tebe niti osuđujem, niti sažaljevam. Na osnovu onoga što sam pročitala ja mislim upravo to što sam i napisala i stojim iza toga. Čovek mora imati listu prioriteta u životu i mora biti odlučan u sprovođenju iste. Po mom mišljenju, tvoj prioritet treba da bude da ostaneš čista, a ne da se mlatis i trošiš u vezi koja ti neodgovara i koja realno (zaključujem na osnovu tvoje priče) može da te vrati na početak. Upravo to je i deo priče koji ja vidim kao najveći problem vezano za tu vezu. Da li je bilo ko ili bilo šta vredno tvog ponovnog vraćanja u narkomaniju, to ti najbolje znaš. Ja mislim da nije. Budi ponosna i ceni to što si postigla do sada jer i sama znaš koliko malo ljudi uspe da se izvuče i nemoj sebi dozvoliti luksuz da to uništiš. Pozdrav i sve najbolje.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Pawa wrote:"Ali nemam srca posle svega..." - Da nemaš srca da prekineš, u to nešto sumnjam. Čini mi se da tu srce ne igra toliko veliku ulogu koliko strah što ćes nakon dugogodišnje veze ostati sama.
O ovome sam dosta razmišljala i imala bih nešto da odgovorim.
Ja mislim da nije do toga.
Jer dok je on bio u zatvoru,tj pritvoru (nekih godinu dana) imala sam momke. Čak i jednu 'ozbiljnu vezu'. Kada je on izašao nisam se ni okrenula a već smo ponovo bili zajedno iako sam ja čvrsto odlučila da to neće biti tako i zato i pokušala sa nekim drugim momcima nešto novo..
A sad ? Pa da se ne lažemo i sada imam neku kao vezu mada se sa tim likom skoro nikako ne vidjam.. Više se dopisujemo i on mi služi kao izduvni ventil da imam kome da se žalim kako ne mogu da raskinem sa momkom iako to želim.
Taj momak želi da bude sa mnom i čeka me. Trpi sve priče koje ja svakodnevno imam da ispričam, mada se trudim da se što manje čujem sa njim jer sam svesna toga da ne osećam ništa previše ni prema njemu..
Dakle, kada bih uspela da raskinem, ta moja samoća nebi trajala ništa dugo.
Kontam zato da se ne plašim da ostanem sama.
Ali se možda plašim da ostanem BEZ NJEGA!
Jer kakav god da je, sa nikim se ne osećam prirodnije i voljenije nego sa njim..
Ne znam.. Prikazujem se kao da mi je stalo samo do njega i do toga da ga ne povredim a u stvari sam možda samo samoživa halava.
Hoću sve za sebe bez da ja moram išta da preduzmem.
Ne znam.. opet se vraćam na čarobno 'ne znam' .......
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Ej, još jednu temu sam razmatrala danas na poslu i da ne zaboravim zapisala sam misli na papir i želim da ih podelim sa vama.

Dakle, u periodu moje 'zbunjenosti', kao povratnik heroinskom vikend - životu imala sam jednu vezu.
Zasnivala se na tome što je on izgubio druga (over heroinom) u detinjstvu i sada je mene želeo da zaštiti od istog sranja ali nije znao kako.
Ja sam ga ubedila da je pravi način da mi daje pare za heroin. I vutru smo pušili stalno, imao je u kući uvek ..
Par meseci sam živela kod njega i sa njim. Ne mogu reći da smo se voleli - u heroinu ljubav ne postoji.
Njemu je trebao neko ko je samo njegov i uvek tu, a meni je uveliko trebao neko da o meni brine.. (tek sada sam svesna toga!).
Tu smo se našli.
On je lik zavistan od adrenalina.
Na žurkama vuče speed, stalno puši vutru, voli seks..voli da isprobava svašta novo sa novim ljudima.
To je za mene bilo osveženje nakon dugogodišnje veze.

---Ovo sve pišem zato što sam čitala jedan članak u novinama:
'Na vrhuncu strasti mozak povećano luči serotonin, dopamin i endorfin-'hormone sreće' koji stvaraju dobro raspoloženje i istovremeno neutrališu hormone stresa , kojima smo svakodnevno izloženi. Posle orgazma povećana je i doza adrenalina u krvi, što ubrzava cirkulaciju.'


Sigurna sam da većina vas koji ovo čitate verovatno i znate sve o ovom fenomenu, ali nije zgoreg da i ja skrenem žanju na to :)


Dakle, moj tadašnji 'spasilac' i u tom periodu (dok mi je višegodišnji momak bio pritvoren a ja sigurna da smo završili sve što smo imali) momak sa kojim sam živela mi je rekao jednu stvar i tvrdnju koja mi je čini mi se iz korena promenila život.
Znači on, koji je bio večiti protivnik heroinu a sa mnom vukao nekoliko puta (što sebi nikad! neću oprostiti) mi je rekao da će on uspeti u svom naumu da me zauvek skine sa heroina i navuče na SEKS!!!
To mi je tada bilo smešno ..
Ali tek posle nekoliko meseci i malo razmišljanja na tu temu, sve je dobilo smisao.

Čoveče, sad kad tako pogledam stvari, pa seks je bolji od bilo kog antidepresiva, leka za smirenje, bilo čega !!!
Trebalo bi da postoji neki doktor koji će umesto hemije (lekova) da nam prepisuje sex! Koliko često, koliko dugo, koje poze..i sve tako!
Kontam da bi na taj način mnogo brže bile obnovljene dopamisnke i endorfinske ćelije koje smo uništili zloupotrebom heroina, kao i neki novi lek koji pomaže u borbi prtiv zavisnosti.

Naravno, ništa nije crno-belo.i postoje mnoge druge sfere i tačke koje isključuju seks i bliskost sa suprotnim polomu periodu odvikavanja od droge, ali se meni ipak više svidja ovaj pogled na celu tu priču :-D

Dakle, moja poruka svima koji pokušavaju da žive život BEZ HEROINA je sledeća:
SEKSOM PROTIV DROGE !!! :D


Znači, ja bih seks navela kao 'ona neka mala stvar' koju svi psihijatri navode da moramo naći. Male stvari koje nas usrećuju i zadovoljavaju.
Pa gde ćeš lepše i interesantnije od seksa ?? :D


'''Smatra se da je dobar seks deset puta efikasnije umirujuće sredstvo od valijuma, jer obezbedjuje miran san i otklanja glavobolju.'''


'''Benefit od aktivnog seksualnog života je veća potrošnja kalorija, razmena dobrih energija medju partnerima kao i aktiviranje mišića u telu. Setite se ovoga svaki put kada svom partneru/partnerki okrenete ledja u krevetu pod izgovorom da ste preumorni, isuviše napeti ili nervozni da biste vodili ljubav ...


'''Postoji još jedna važna činjenica u vezi sa seksom:što češće vodite ljubav, to ćete imati veću želju, a i biti poželjniji za suprotni pol. Duga apstinencija, naprotiv, možda povećava želju, ali smanjuje potenciju i kondiciju ..'''.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Boban »

Eh sta trafika pravi od ljudi :D Pozz
goldy
Posts: 333
Joined: Tue Nov 04, 2008 7:19 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by goldy »

Koja si ti kraljica.Nasmija me pravo sa ovim postom.pozzzzzz
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Zadovoljstvo je moje :D

Otpozz, prijatelji moji.. :-D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

Zbog ove pesme se uvek naježim od glave do pete..
I zato želim da je imam ovde, na svojoj ispovesti.. jer je ova pesma deo meneeeeeeeeee !! :?


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=cqSErb4T7k8[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=lfw5MaOGLrk[/youtube]
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply