Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by taranta »

kingofsnake wrote:a i danas nije baš teško doć do gudre ko hoće. ja kad sam počinjao(u dobar čas prije nekih 13g) dileri su bili privilegija. danas svako zna dilera. tako da svakako imas masu napusenih, narokanih, nasmrkanih, nabobanih. nekad su to bile kosonje, danas su to i narodnjaci, obični ljudi, seljaci, zaposleni, akademski građani. dakle ko hoće gudru,naći će i bez legalizacije.

pozzz
Jest, samo da je legalna ne bi porez ovoliki:)
Između dva zla ne biram ni jedno!
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ima li nade za nas ???

Post by saša-ex »

paramparcad wrote:INDO GRASA,GAJIM NA TERASA,IMAM SVOJE HEDOVE,BOLI ME KOBASA,SEMENKE NABAVIO BRATE PRVA KLASA...Meni malo vutre uvek godi da saberem misli...previse sam primitivan da ne bih bar ponekad zapalio dzoks.svaka cast svakome ali meni moje a ko ne ume da uziva u pirkanju i nije za njega.znam da ce neko reci da pusim foru po hiljaditi put i da cu se ponovo nakaciti na dop ali sta cu kad mi se moze tako... :)
pa mormalno da je tako. i ne može se tebi,nego gudri...
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

kingofsnake wrote:tako da svakako imas masu napusenih, narokanih, nasmrkanih, nabobanih. nekad su to bile kosonje, danas su to i narodnjaci, obični ljudi, seljaci, zaposleni, akademski građani. dakle ko hoće gudru,naći će i bez legalizacije.
Da, slažem se..
Ali svakako sam svesna toga (a nadam se da si i ti sa mnom) da bi to sve bilo mnogo gore i pogubnije da je legalizovana i to..
Milsim ponavljam - ja sam imala period kada je i momak prestao da puši, ali smo završavali da bih ja sama, po nekoliko komada na dan popušila onako na terasi što PARAMPARČAD kaže, da opustim mozak, misli i iscooliram malo ..
A sve to samo zašto ??
Da ne bih razmišljala o tome kako treba da radim , a mrzi me da tražim posao, ne ustaje mi se ujutru, boli me baš uvo.. Mnogo mi je lepše bilo napušiti se i zaboraviti na sve te moralne stvari i načelja toga da ja živim kod momkovih roditelja, da on studira, da nas oni hrane a mi ne radimo ništa nego se napušavamo i raspadamo od gudre..
I čemu je to vodilo ?? Pa naravno - DOP-u ..

Sve što sam u stvari htela reći je da sam zaprepašćena svojim glupim mozgom jer sam razmišljala godinama isto kao PARAMPAČAD (idno grasa, kajina terasa, imam svoje hedove boli me kobasa.. semenje nabavio brate prva klasa.. i to).
Tek sada vidim koliko zaglupljuje i koji je to smor (ganja) ..
A kada bi bila legalizovana ??
Pa tu bi ubrzo bio kraj sveta .. Daj, kingofsnake, razmisli malo realnije..
Pročiusti mozak i daj mu da prihvati stvarnost a ne iluziju ..
Jer sve te razloge i opravdanje koje si naveo, za mene su smešni :-D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by taranta »

PsyTechGirl wrote:Nešto sad gledam na you tube klipove LEGALIZE MARIJUANA i kontam..
Ja sam bila medju prvima koja je bila za to da se gandza legalizuje pod obavezno iz gomile debilnih razloga.. :lol:
Nego mi je moj mali mozak tek sada dozvolio da polako sagledam i suštinu svega toga, a ne samo površno uživanje u beznadju i nezainteresovanosti za bilo kakve probleme i nevolje koje nailaze svakodnevno.. Kao lakše je uz gandzu, kao smiri se čovek i opusti.. popusti malo ventile i to..
Ma qrac!!
Nego je fora što baš tada treba nešto da se preduzme a mi umesto da radimo to "nešto" napušimo se kao krave i kao "super nam je" i "boli nas uvo za sve" ..
E sada zamislite vi da je vutra legalizovana i da se puši gde ko stigne ??
Zamislite samo tu napušenu kordu ljudi kako bi uticala na prosperitet osobno pojedinca a i države uopšteno.. ??
Niko se ne bi zapošljavao, ne bi se išlo u škole (mislim ne bukvalno da bi se prestalo, ali bi pomak unazad sigurno bio vidljiv)..
Ma to bi bio haos.. I ovako je a ne još uz legalizovanu gudru.. Ma bljak!!
Jbt kako sam počela da mudrujem, još ću se prijaviti i za nekog skupštenika koji će se zalagati za istrebljivanje narkomanije sa planete Zemlje hihihihihi :lol:
Sta je ovo? Vijesti u 22:)
Tek sam jucer shvatio da je trava droga. Fakat! Bio sa drugom koji daje tacno 1/2 plate za travu. Znam kako mu je...isti sam, samo sto ja jos uvjek odplacujem drogu od prije par godina. Tacno je da trava vodi recidivu, ali vremenom nekako naucis da trebas ipak nesto mjenjat .
Između dva zla ne biram ni jedno!
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ima li nade za nas ???

Post by kingofsnake »

Da ti nešto kažem. ništa ja nisam opravdavao. ja sam protiv legalizacije. ali prića o hordama napušenih ljudi bez škola, posla itd. zvući kao scenario filma o životu poslije katastrofe. nemam ja šta čistit mozak. očistio sam ga prije 7g. od žutog otrova. živim normalno, završen fakultet, posao i ostala sranja modernog, normalnog , kapitalističkog života. davno sam se odvojio od roditelja, radio i dok sam studiro(malo me oni pomagali) tako da im nisam bio ni na grbači. imam dobar društveni život, s obzirom da puno radim. zapalim joint sam a i sa društvom, odmara me i nemam apsolutno problema s tim. nekad duvam manje nekad više. to što si ti bila takva kakva si bila, što ti je bilo mrsko itd, to si ti, tvoj problem a ne pravilo. all do respect ali ti si još uvijek prilično mlada da bi donosila neke opšte zaključke i davala taj tip savjeta. treba ti još staža. životnog, ne narkomanskog.

na kraju krajeva holandiji ništa ne fali. u švicarskoj je dekriminalizovana. u španiji takođe. i u masi drugih zemalja. koristi se u medicinske svrhe svuda, čak i u zajebanoj SAD. pročitaj malo, pogledaj neki dokumentarac(ako te već zanima tema).
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

kingofsnake wrote:Da ti nešto kažem. ništa ja nisam opravdavao. ja sam protiv legalizacije. ali prića o hordama napušenih ljudi bez škola, posla itd. zvući kao scenario filma o životu poslije katastrofe. nemam ja šta čistit mozak. očistio sam ga prije 7g. od žutog otrova. živim normalno, završen fakultet, posao i ostala sranja modernog, normalnog , kapitalističkog života. davno sam se odvojio od roditelja, radio i dok sam studiro(malo me oni pomagali) tako da im nisam bio ni na grbači. imam dobar društveni život, s obzirom da puno radim. zapalim joint sam a i sa društvom, odmara me i nemam apsolutno problema s tim. nekad duvam manje nekad više. to što si ti bila takva kakva si bila, što ti je bilo mrsko itd, to si ti, tvoj problem a ne pravilo. all do respect ali ti si još uvijek prilično mlada da bi donosila neke opšte zaključke i davala taj tip savjeta. treba ti još staža. životnog, ne narkomanskog.

na kraju krajeva holandiji ništa ne fali. u švicarskoj je dekriminalizovana. u španiji takođe. i u masi drugih zemalja. koristi se u medicinske svrhe svuda, čak i u zajebanoj SAD. pročitaj malo, pogledaj neki dokumentarac(ako te već zanima tema).
Nije mi plan bio da dajem bilo kakve savete nikome ..
Samo sam osetila potrebu da iznesem svoje mišljenje na tu temu ..
A to što sam mladja me čini još ponosnijom što sam svesna svega toga u ovim godinama, a nije mi trebalo da napunim 40 da bih shvatila koliko sam uništila sebi mozak .. (ne mislim na tebe, da se ne istripuješ nešto..)
Mislim, nisam baš ni sada na vreme, jer posledice su očigledne, ali opet se osećam dobro zbog toga ..
Mislim da je to nešto dobro i da bi svako trebao da razmisli na tu temu ..
A to što sam ja BILA takva kakva sam BILA je posledica vutre (ne kompletna, ali velikim delom) i to sam htela da objasnim širemn auditorijumu ..
Recimo sada, možda prvo leto u životu, razmišljam da radim dva posla preko sezone, da napravim neke pare od kojih bih mogla makar normalno da funkcionišem, ako ništa drugo ..
Pazi, neću se proseravati.. Ne mogu da tvrdim da možda ne bih uzela neki exer na party-ju ako bi mi bilo ono vrh i šta ja znam šta (možda se to može uporediti sa tvojim pušenjem vutre?) ali ti hoću reći da je to nekako mnogo redje nego pušiti vutru jer svi dobro znamo koliko je nju lako i naći i pušiti bilo gde, bilo kako i bilo kada ..
Znači, sa njom (vutrom) se nekako može živeti svakodnevno, a ja sam samo pokušala da objasnim što bolje kakav je to život ..
Tako nekako ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

taranta wrote:Sta je ovo? Vijesti u 22:)
Tek sam jucer shvatio da je trava droga. Fakat! Bio sa drugom koji daje tacno 1/2 plate za travu. Znam kako mu je...isti sam, samo sto ja jos uvjek odplacujem drogu od prije par godina. Tacno je da trava vodi recidivu, ali vremenom nekako naucis da trebas ipak nesto mjenjat .
Jeste, da - VESTI U 22h :-D

A istina jedina je da mi sami sebi postavljamo granice.. Ono kao- ovo je droga, a ono nije ..
Ma, sve je droga bre što nije prirodnog, nego hemijskog sastava .. :!: :!:
To je MOJ novonastali doživljaj droge ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ima li nade za nas ???

Post by kingofsnake »

nemoj me pogrešno shvatit. ponavljam nisam za legalizaciju. ne savjetujem nikome da puši. ja pušim, ali to sam ja. svako misli za sebe tj.
"svako za se travu pase"(u ovom slučaju puši) kako kažu kod nas. oduvijek me nervirala prića od trave se počinje. mislim to je često tako, ali nije pravilo. znam ljudi koji puše godinama i nikad ništa drugo, masa ih je pušila travu 15 dana pa se počela ozbiljnije dodavat, neki poslje 2,3,5, god počnu s horsom, neki hoće sve sem dopa, nekima je sve super samo ih trava spušta itd... dakle 100 ljudi 300 čudi. nema pravila.
PsyTechGirl wrote:a nije mi trebalo da napunim 40 da bih shvatila koliko sam uništila sebi mozak.. (ne mislim na tebe, da se ne istripuješ nešto..)
da si rekla 28 možda bih se malo i istripovao :-)

trava je prirodnog sastava jebeš ga
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

kingofsnake wrote:
PsyTechGirl wrote:a nije mi trebalo da napunim 40 da bih shvatila koliko sam uništila sebi mozak.. (ne mislim na tebe, da se ne istripuješ nešto..)
da si rekla 28 možda bih se malo i istripovao :-)
Pa kad nemam pojma :lol:
Reko' bolje da odmah naglasim, da se nebi slučajno započela debata i na tu temu :-D
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ima li nade za nas ???

Post by kingofsnake »

a slušaj forumi služe za debate valjda. nema ništa loše u debati dok ide bez vrijeđanja. razmjena mišljenja je zdrava.

pozz
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
Post Reply