Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Ima li nade za nas ???

Post by winston85 »

klara60 wrote:Je li suvisno reci da sa antidepresivima treba samo pod nadzorom ljekara-psihijatra tj. u svakom razgovoru s njim objasniti mu svoje stanje, a on ce ocjenjivati sta i koliko? Moja kcerka pije Asentru, samo ujutru i dobro joj je. Njen doktor mi je rekao da se propisana terapija pije oko godinu dana, pa se zna cak produziti, iako je pacijent dobro jos oko 6 mjeseci-valjda takva praksa sa tim antidepresivima.
Nista lazno sad moras raditi puno na sebi-redovni odlasci doktoru, razgovori, "trazenje sebe" i sl. U svakom slucaju zelim ti mnogo volje, strpljenja, optimizma, jacine, istrajnosti....srece! Pozdrav.
Nije suvisno. i disciplinovano, to je lek sa kojim nema zezanja, tipa danas cu popiti sutra necu itd... I jeste takva praksa sa njima, oni se piju na duze staze da se tako izrazim. Ja pijem Zoloft duze od godinu dana, i sada ne mogu zamisliti da mi ga prekine. Bas mi NEDA, da padnem u bedak, i kada mi to dozvoli kratko traje. Samo se treba pridrzavati pravila...
Darko brate, i mnogo snage volje i ljubavi, jer bez ljubavi nista ne mozes postici... Cuvaj se i odograj kul, bas kull 8)
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
vladan
Posts: 70
Joined: Tue Dec 22, 2009 12:50 pm
Location: bela palanka

Re: Ima li nade za nas ???

Post by vladan »

PA TO NALOREKS I DOP SU KRIXA ALI ONA KAD SE KORISTIO PRAVI DOP A MISLIM DA IMAS LEPO ISKUSTVO I DA NE PRESTAJES SA NALOREHSOM PROSLASI 5/6 MESEC KOJ SU NAJ RIZICNIJI OKRENISE I POLETI U SVET LJUBAV AKO OSCAS NEKU PRAZNINU TOJE ZATO STO TI VSE MOZAK JOS UVEK BORI ,PROBAJ DA NACES NESTO SEBI NEKI KORISTAN POROK KOJ CES SVAKOG DANA DA RADIS SA TOLIKIM PREDANJEM PREMA NJEMU DA ZABORAVIS NA SEBE ,VREME I TOJE PUT KA USPEHU.NACI NORMALNOG DECKA PO MOGUCNOSTI SPORTISTU.
User avatar
nista lazno
Posts: 15
Joined: Wed Jan 13, 2010 8:07 pm
Location: tuzla.bih

Re: Ima li nade za nas ???

Post by nista lazno »

ej ljudi poz veliki ,,prvi pet do 6 mj.su najkriticniji ali ako nemas dobru volju nema te nigdje WINS ,hvala na podrsci bas mi znaci i do sad je sve ok a.d.su ok i bas pomazu al kad ti odgovara terapije kolicina i sve ostalo ,,meni su se tresle ruke prvi mj,dana kocio sma se ,,znoio sam se od nji al postepeno nadolayim i sad je sve ok super mi je .
proslo je dva mjeseca kako sam cist ,,u meni je implant sad cu ugradit jos jedan na 3 mjeseca i ide sve po planu radim super mi je ,,malo vise radim al ok izdrzavam se bas ok.moji kod kuce su zadovoljni i to mi je je jako drago .pozdrav svima do sledeceg javljanja :lol:
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Ima li nade za nas ???

Post by 7474 »

Psy Tech,

ne bih da ulazim u tvoj lični prostor, al nekako zbližiš se sa osobom čiju ispovest čitaš iz dana u dan.. i sad me nešto zagolica.. da nije novi momak zapravo onaj koji kuva kafu , kad ti pobegne bus, ha?

aj malo više o novom i o starom.. posebno o rastanku sa starim.. da ne bude i tu neka dramica oko toga kako ovaj odlazi na mardelj, ti ga ostavljaš a u kadar uleće novi momak.. el to sve protiče u ljudskim okvirima tolerancije , evropskih vrednosti itd itd..


izvinin za pitanja o tako ličnim stvarima, samo mi je palo na pamet da se ne desi neko sranjce od dobre namere koju smo imali..

puuuuuuuuuno pameti i sreće ti želim!
nickNik
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

E. evo ja.. Živa, zdrava i ne navučena !!
Svašta mi se dešava u zadnjih par meseci..
Raskid sa jednim momkom zbog drugog (samo da bih više napokon uspela da raskinem), totalni zalet sa ovim novim momkom, kao neko veliko zaljubljivanje, možda i isforsirano, njegova velika zaljubljenost, zatim i moja trudnoća.. Sve planski i sa navodnom željom.
Mada, sad kad se desilo to sve, kada sam stvarno trudna i kada sve to može biti 'za ceo život' rekla sam da neću da rodim jer smo u teškoj ekonomskoj situaciji, on je mlad, treba da radimo još oboje, da stvaramo pa ćemo lako za bebu kasnije..
Tako da sam sad trudna i u narednih 10 dana radim abortus.. Njegova keva jako pati kao hoće našu bebu, on isto..jedino sam ja tu glas razuma i sreća da se ja najviše i pitam jer bi oni svi to dete 'pa ćemo ga p0odići već nekako zajedno', kako kažu..
To ne dolazi u obzir!! Ne može..
A pored toga i od ovog momka kao da se hladim.. steže me puno.. ma pojma nemam .. Za to treba još vreme ..
Sve u svemu, to su stvari koje se ne tiču foruma.narkomanije i htedoh bar to da vam javim :-D
Tako da, radim kao konj i ni nemam previše vremena za bilo kakvo razmišljanje tako da mi to dodje kao lek.. izmorim se na poslu, dodjem kući samo se okupam i na spavanje..
Zbližila sam se sa tim momkom jer sam skoro zadnjih 2 meseca celo vreme kod njega.. Ono, uvek je lepše kada te neko čeka da dodješ sa posla, okupaš se i legneš nekome u zagrljaj ko te još i mazi, grli, ljubi.. Ali to definitivno nije dovoljno za 'ceo život'..


Pozdrav ekipi i samo gurajte uzvodno ljudi!! Ljubi vas Vaša N.
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NCtIih2HR8Y[/youtube]

Ovo je bila pesma mene i mog bivšeg momka.. Kakva ironija.. a stvarno je tako..
Bez obzira na sve, ja mislim da ćemo se mi zauvek voleti (Ili bar ja njega), samo nekad mora čovek i protiv svoje volje za dobrobit obe strane.. zar ne ??
On sad pokušava da me mrzi jer sam mu nanela ogromnu bol a možda je i bolje tako.. Možda ja ne trebam da volim nikoga kao što izgleda i ne volim, a mene neka voli ko hoće.. sve dok me ne zamrzi i onda opet u krug..
Ma sve je to smešno.. Upropaštene emocije i svet hladnoće, tame i želje da sve bude harmonično i puno ljubavi ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Pawa
Posts: 472
Joined: Fri Jul 10, 2009 7:00 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by Pawa »

PsyTechGirl wrote:E. evo ja.. Živa, zdrava i ne navučena !!
Drago mi je sto ovo procitah. Bas te dugo nije bilo na forumu. Jednom prilikom sam napisala da jedino za tebe i anfakabl mislim da ste dobro kada se ne javljate :)
Medjutim Psy, zbog svega ostalog sto sam procitala ne mogu a da te ne zamolim da jos jednom dobro razmislis pre nego sto bilo sta uradis. Ne kazem ni da treba da ides na kiretazu niti da treba da rodis, to je svakako tvoja i odluka tvog momka. Imaj samo u vidu da kiretaza moze u prilicnoj meri psihicki da te poremeti i da moze biti jedna od onih stvari zbog koje ces se kajati ceo zivot i koja ce te proganjati.
Puno te pozdravljam i nadam se da ce za tebe, sta god da uradis, to ipak biti ispravno donesena odluka.
Javni se kad imas vremena.
Last edited by Pawa on Sat Apr 03, 2010 10:37 pm, edited 1 time in total.
darla
Posts: 218
Joined: Tue May 19, 2009 4:07 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by darla »

PSY draga ! bas sam happy sto si se javila!
bitno je da si ziva, zdrava i nenavucena..
htjela sam ti napisati i da sam ja imala abortus. Trudna sam ostala s deckom kojeg sam voljela, ali abortirala sam iz slicnih razloga koje si ti navela.
bilo je to prije vise od 4 god. i nisam jos ni sekunde zalila !
Kao sto je Pawa napisala, moze te poremetiti psihicki i moze proganjati cijeli zivot.
ja sam promislila dobro o tome, izvagala "za i protiv" i odlucila se na to.
imala sam i pritisak od strane decka i njegove obitelji kako je abortus=ubojstvo, ali ja sam osjecala da je bolje tako.
nisam smatrala da je odstranjivanje necega sto je velicine par milimetara ubojstvo.
kao sto kazes, bit ce vremena za bebe i djecu.
eto htjela sam te pozdraviti, imas moju podrsku sto god ti odlucila. Javi mi se da malo "pricamo" kad budes imala vremena!
kiss najveci
User avatar
nista lazno
Posts: 15
Joined: Wed Jan 13, 2010 8:07 pm
Location: tuzla.bih

Re: Ima li nade za nas ???

Post by nista lazno »

samo živi samo budi
svi odgovori docice sami
samo stoj na svjetlu
i docice kraj tami


pozdrav veliki svim ljudima ,koji zele da se oslobode ove teske bolesti
pozdrav za winsa i samo naprijed brate
winston85
Posts: 1182
Joined: Sat Jul 04, 2009 12:01 am
Location: Vojvodina

Re: Ima li nade za nas ???

Post by winston85 »

Pozdrav ekipi.... :)
PTG- razmisli dobro sto se tice abortusa... To malo detence nije nista krivo... Lako ce se podici beba.
Pozdrav za Darka kolegu matorog. Kako ide??? :D
Covek koji ne nosi sat, dobro zna da postuje vreme...
Post Reply