Ima li nade za nas ???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Ima li nade za nas ???

Post by saša-ex »

kingofsnake wrote:

na kraju krajeva holandiji ništa ne fali. u švicarskoj je dekriminalizovana. u španiji takođe. i u masi drugih zemalja. koristi se u medicinske svrhe svuda, čak i u zajebanoj SAD. pročitaj malo, pogledaj neki dokumentarac(ako te već zanima tema).
Samo jedan podatak, u Holandiji je zabranjeno otvaranje nofih coffee shopova, rade samo ovi koji danas postoje. Radi se o tome da do dekriminalizacije dolazi samo iz jednog razloga, da bi država uzela pare, a ne zbog nekog normalnog razlika. Kriminal vezan za narkomaniju se jednostavno ne može kontrolisati, niti se na taj način može uticati na smanjenje broja narkomana.
SAMO CEO ŽIVOT...
kingofsnake
Posts: 77
Joined: Wed Feb 25, 2009 11:55 am
Location: Shangri-La

Re: Ima li nade za nas ???

Post by kingofsnake »

saša-ex wrote:
kingofsnake wrote:

na kraju krajeva holandiji ništa ne fali. u švicarskoj je dekriminalizovana. u španiji takođe. i u masi drugih zemalja. koristi se u medicinske svrhe svuda, čak i u zajebanoj SAD. pročitaj malo, pogledaj neki dokumentarac(ako te već zanima tema).
Samo jedan podatak, u Holandiji je zabranjeno otvaranje nofih coffee shopova, rade samo ovi koji danas postoje. Radi se o tome da do dekriminalizacije dolazi samo iz jednog razloga, da bi država uzela pare, a ne zbog nekog normalnog razlika. Kriminal vezan za narkomaniju se jednostavno ne može kontrolisati, niti se na taj način može uticati na smanjenje broja narkomana.
naravno saša da se sav taj cirkus odigra radi para koje država kupi. u ranijim postovima na ovu temu upravo to sam i rekao. ponavljam ja sam protiv legalizacije u svakom slučaju. možda sam za neki vid dekriminalizacije, jer u BIH je trenutno situacija da je maltene isto dali padnes s 10gr ili s pola kile. to nije ok. slažem se i za smanjenje broja narkomana, legalizacija nema puno veze s tim. možda može smanjiti neki mali procenat, ali nešto značajnije ne treba očekivati.

holandija je pretjerala sa reklamiranjem legalizacije. to je zemlja koja je danas najpoznatija po tome što se joint može zapalit pored drota. od te neke egzotike s početka sve se pretvorilo u komercijalu. pretjerali su, i sve manje im je ugodan taj momenat turizma koji ih je držao za legalizaciju. jer sad im dolaze raspojasane narodne mase sa svih strana, u srcu su EU, i ljudi iz bogatijih zemalja(komplet evropa s izuzetkom balkana i ist. evrope) odlaze u amsterdam da se razvale i podivljaju jednu noć. sranja koja prave ostave u holandiji. mislim da ih je dosta sjebalo i to što su s godinama počeli prodavat razne tabletice, gljive itd...
Daily daily daily daily to dream like
Tom and jerry thing
And drink drink drink
And you go ping
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by taranta »

Zacarani krug....pola Holandije se vozi na biciklima, ne placaju velike poreze za gorivo i ne pune gradske kase koristeci javni saobracaj, pa eto jadna drzava morala legalizovat travu i najstariji zanat da bi napunila budzet, zalosno...
Zaboli me za Holandiju....trava je droga, imam iicenciran windows, mislim legalista sam:)
Između dva zla ne biram ni jedno!
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by paramparcad »

saša-ex wrote:
paramparcad wrote:INDO GRASA,GAJIM NA TERASA,IMAM SVOJE HEDOVE,BOLI ME KOBASA,SEMENKE NABAVIO BRATE PRVA KLASA...Meni malo vutre uvek godi da saberem misli...previse sam primitivan da ne bih bar ponekad zapalio dzoks.svaka cast svakome ali meni moje a ko ne ume da uziva u pirkanju i nije za njega.znam da ce neko reci da pusim foru po hiljaditi put i da cu se ponovo nakaciti na dop ali sta cu kad mi se moze tako... :)
pa mormalno da je tako. i ne može se tebi,nego gudri...
kako god sale,kako god...
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by taranta »

paramparcad wrote:
saša-ex wrote:
paramparcad wrote:INDO GRASA,GAJIM NA TERASA,IMAM SVOJE HEDOVE,BOLI ME KOBASA,SEMENKE NABAVIO BRATE PRVA KLASA...Meni malo vutre uvek godi da saberem misli...previse sam primitivan da ne bih bar ponekad zapalio dzoks.svaka cast svakome ali meni moje a ko ne ume da uziva u pirkanju i nije za njega.znam da ce neko reci da pusim foru po hiljaditi put i da cu se ponovo nakaciti na dop ali sta cu kad mi se moze tako... :)
pa mormalno da je tako. i ne može se tebi,nego gudri...
kako god sale,kako god...
Dobra je vutra, bilje iz bozije baste i jedan od rijetkih korisnih korova. Bas sam bio sretan kad skonto da ponovo godi, jebiga. U2 godine nisam napravio nijedan recidiv za dopom, znaci moze se... sad je malo drugacija prica.
Između dva zla ne biram ni jedno!
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

taranta wrote:Dobra je vutra, bilje iz bozije baste i jedan od rijetkih korisnih korova. Bas sam bio sretan kad skonto da ponovo godi, jebiga. U2 godine nisam napravio nijedan recidiv za dopom, znaci moze se... sad je malo drugacija prica.
Ma može se qrac!!! Jesi ti svestan koliko je 2god mali vremenski period naspram celog života koji je pred tobom ??
Ako ti je sada ok i normalno da se napušiš i iscooliraš "lepo" onda će ti za 5-6-10 godina postati dosadna vutra, a pošto je to onako normalno, to stanje uma, biće ti opušteno i da povučeš ponovo, ono kao samo jednom, pa vidiš kako možeš da se kontrolišeš lepo sa vutrom i td..
Čoveče, pa nisi ti mudriji i pametniji od gudre!!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Ima li nade za nas ???

Post by paramparcad »

PsyTechGirl wrote:
taranta wrote:Dobra je vutra, bilje iz bozije baste i jedan od rijetkih korisnih korova. Bas sam bio sretan kad skonto da ponovo godi, jebiga. U2 godine nisam napravio nijedan recidiv za dopom, znaci moze se... sad je malo drugacija prica.
Ma može se qrac!!! Jesi ti svestan koliko je 2god mali vremenski period naspram celog života koji je pred tobom ??
Ako ti je sada ok i normalno da se napušiš i iscooliraš "lepo" onda će ti za 5-6-10 godina postati dosadna vutra, a pošto je to onako normalno, to stanje uma, biće ti opušteno i da povučeš ponovo, ono kao samo jednom, pa vidiš kako možeš da se kontrolišeš lepo sa vutrom i td..
Čoveče, pa nisi ti mudriji i pametniji od gudre!!
vid`ove...povukla histeriju od drugarice eksice,njenog duhovnog vodje...sve se moze,kad se hoce...nije nas sve isti qrac pravio...opet je dve godine duzi period od tvojih ne znam tacno koliko meseci,pod prisilom blokatora...rec"izuzetak"ima svoje znacenje i smisao...kontas?svugde postoje izuzetci pa i u jebenoj narkomaniji.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

paramparcad wrote:vid`ove...povukla histeriju od drugarice eksice,njenog duhovnog vodje...sve se moze,kad se hoce...nije nas sve isti qrac pravio...opet je dve godine duzi period od tvojih ne znam tacno koliko meseci,pod prisilom blokatora...rec"izuzetak"ima svoje znacenje i smisao...kontas?svugde postoje izuzetci pa i u jebenoj narkomaniji.
:lol:
Dve godine .. a nasuprot mojoj .. godini valjda? Tako od prilike ..
U pravu si da nas nije (citiram :-D ) isti qrac pravio i da se razlikujem ..
Samo što ja kao budala sve shvatam previše lično i zato se nerviram, a ne trebam ..

Anyway, ima li negde da se završi neko granje i po CG pa da pokušam ja tu vašu coolersku taktiku ??? :wink:
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Ima li nade za nas ???

Post by PsyTechGirl »

paramparcad wrote:drugarice eksice,njenog duhovnog vodje...
Nego, odakle tebi ovako neka izjava pade na pamet majke ti ?? :smt005 :smt020
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
taranta
Posts: 99
Joined: Thu Mar 26, 2009 12:15 am

Re: Ima li nade za nas ???

Post by taranta »

PsyTechGirl wrote:
taranta wrote:Dobra je vutra, bilje iz bozije baste i jedan od rijetkih korisnih korova. Bas sam bio sretan kad skonto da ponovo godi, jebiga. U2 godine nisam napravio nijedan recidiv za dopom, znaci moze se... sad je malo drugacija prica.
Ma može se qrac!!! Jesi ti svestan koliko je 2god mali vremenski period naspram celog života koji je pred tobom ??
Ako ti je sada ok i normalno da se napušiš i iscooliraš "lepo" onda će ti za 5-6-10 godina postati dosadna vutra, a pošto je to onako normalno, to stanje uma, biće ti opušteno i da povučeš ponovo, ono kao samo jednom, pa vidiš kako možeš da se kontrolišeš lepo sa vutrom i td..
Čoveče, pa nisi ti mudriji i pametniji od gudre!!
Opusteno sestro, zar nisu djetici poznati po tome?
Bas si psiho! Oca mi:)
Između dva zla ne biram ni jedno!
Post Reply