Zora li ce?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
ziki
Posts: 1029
Joined: Thu Nov 03, 2011 11:29 am
Location: Motherland-SRB

Re: Zora li ce?

Post by ziki »

Vuce vuce zasto su ti plava slova?
...
yasujirozu
Posts: 1701
Joined: Sun Feb 01, 2009 10:00 pm

Re: Zora li ce?

Post by yasujirozu »

koncept
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Zora li ce?

Post by bojanol »

mastilo
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Zora li ce?

Post by Missy »

Vuče..nema na čemu meni da se zahvaljuješ,hvake si sam zaslužio,a verujem da zbog toga još više gode. ;)
Elem,poslah zahtev na NArkoslavija,čekam prihvat,a potom poziv u ponedeljak.Jesam ja svojevrsna pričalica,no ipak,čisto sumnjam d ću se već,prilikom prvog kontakta oglasiti.Ne što me je stid,već bih radije da najpre ukačim kako sve to funkcioniše,ako ništa ono da ne bih "pištala".
Lep provod na svadbi ti želim i znam da te odelo neće obrukati..Kakvo god da je,nije "Carevo novo",a to samo po sebi dosta govori o kumu,jel..
Do kuckanja,slušanja..

Pozdrav,M.
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
Missy
Posts: 88
Joined: Fri Jan 27, 2012 4:02 pm
Location: Capital city in state of fallen

Re: Zora li ce?

Post by Missy »

Samo jedno VELIKO HVALA Vuče!
Hvala za jedno lepo i nadasve praktično iskustvo.
Hvala što si me svojim pisanjem ovde naterao najpre na malo dublje razmišljane,a onda i na akciju.
Hvala što sam srela par dobrih ljudi i imala priliku da čujem njihova glasna razmišljanja,ispovesti,zaključke.
Hvala!

Nadam se da nisi "tamo negde" uskraćen za wi-fi.. Javi nam se..

Pozdrav,M.
Mudar covek ne kaze sve sto misli..ali misli sve sto kaze!
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: Zora li ce?

Post by Vuk »

Poz Missy, a i svi ostali
Nema na čemu. Uvek dobrodošla.

Razmišljam, čini mi se ničim izazvano, ili su to koraci izazvali, o voljnosti, o svojoj volji, o snazi volje i onome koliko je nisam imao kada god dođe do gudre (a i mnogih drugih stvari), ali sam je opet imao u mnogim drugim sferama života.

Sto puta sam se skidao. Kao, imam volju, izdržaću, a onda me ta volja napusti posle prvih 4 do 40 dana i opet na početak. I tako u krug ne znam ni sam koliko puta. Gledam sebe danas i koliko voljnosti pokazujem za neke stvari u životu, pa čak sada čak i za drogu. Šta se jbt promenilo? Kako je moguće da sad apsolutno imam volju da ostanem čist? Kako to da čak i u najgorim situacijama ne želim da se drogiram, a to je bilo tako normalno ranije?

Mogu da tupim o koracima i NA, oni su mi definitivno postavili stvari u glavi ovako kako je danas, ali mora da ima još nešto, neki deo svesti koji se probudio i neće više da se menja, bar ne na način na koji se menjao ranije. Sun Cu, pre mnogo godina rekao: "Izbegavaj tame gde je protivnik jak, napadaj tamo gde je slab." Zvuči kao neka alanfordofska, "bolje pobediti nego izgubiti" ili nešto slično. Ali je i istinita. Jednostavna. Pa što mi je onda bio problem da se ranije tako ponašam? Moj je ego bio toliko jak da nije hteo da prizna da nešto ne mogu. Toliko sam bio beskoristan da nisam sebi smeo da dozvolim da se vidim kao slab ili kao neko ko nešto ne zna. Očigledno je bilo već posle prvih par godina drogiranja da je droga jača od mene, ali mi nije padalo na pamet da se sa njom više te bijem. Na protiv, svaki put sam mislio da ovaj put znam bolje, i svaki put sam se okretao tome kao rešenju svih ostalih nedostataka upravo jer nisam hteo da se menjam. Kako da menjam ono što je super? :-D I tako u krug.

Bila je jebena lekcija, ali sam je bar naučio, bar za sada. Sto stvari u toku dana bi prošle mnogo gore pre nekoliko godina nego što idu danas, upravo zato što nisam umeo da ne ulazim u ono što je jače od mene. Trošim mnogo manje energije jer znam gde da je ne trošim (opet neka alanfordovska :D ), a ne bih to znao da nisam kao prvu lekciju imao nešto što me za malo ubilo. Jbg, neki od nas izgleda baš nisu u fazonu učenja na tuđim greškama, slušanja iskusnijih i sl.

Pomogne kad bolest zavisnosti shvatim zaista kao bolest, a ne kao nedostatak karaktera. Da, tu je, ali imam rešenje, ne moram da je hranim, stvari mogu da se promene. Ne samo po pitanju menjanja stanja svesti nego i po mnogim drugim. Samo je pitanje koliko sam otvoren da ono što sam naučio primenjujem i na sve drugo što ne funkcioniše. Jbg, nekad mi treba i po nekoliko puta, čisto da se podsetim da ipak jesam zavisnik :D

E, da, proslavile se četiri godine čistoće prošle nedelje. Sad mi više ne prave ni razliku. Bilo mi je lepo kada sam mogao da kažem CELA godina ili čak VIŠE godina, ali mi je sad nekako već svejedno. Jbo čistoću samu za sebe, ono što radim danas u životu je ono što se računa. Kada tu nisam azdovoljan uvek mogu da se opravdam da sam barem čist, ali neću, jer uvek mogu da vidim i šta nije funkcionisalo pa da to promenim, možda nije lakše, ali je jednostavnije, a i dobit je veća.
Moon child
User avatar
macak_fric
Posts: 25
Joined: Tue Jul 06, 2010 2:35 am
Location: beograd

Re: Zora li ce?

Post by macak_fric »

sad gledam,2010.sam se prijavio ovde,na forum.i ima vise godina koliko sam ovde nego sto sam napisao postova.sad si me Vuce inspirisao da se ponovo priljucim pomalo,jer se u medjuvremenu desavalo premnogo toga.ali,o tome svakako u svojim temama i postovima.ovde sam hteo da tebi porucim sledece-citao sam i ranije sta pises,imam onaj glupavi osecaj kao da te pomalo poznajem,pa zbog toga samo-kako god i sta god je bilo,glavu gore.neke stvari nikada necemo popraviti,grizu savesti koju imamo prema ljudima kojima smo donosili samo zlo,samo je mi i trpimo.niko nam ionako ne veruje da je i imamo.i,mnogo je jos tu stvari,ali,caskacemo jos,polako.btw,dosta si mladji od mene,meni je skoro 40,a daleko sam od popravke.moja restauracija je tek krenula.hocu da kazem da ipak moras imati nade,da nikada nije sve izgubljeno.cuvaj se druze,i samo napred!!
It's so lonely when you don't even know yourself.. it's so lonely
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zora li ce?

Post by sanela »

macak_fric wrote:.moja restauracija je tek krenula.hocu da kazem da ipak moras imati nade,da nikada nije sve izgubljeno.
Imaš super nick i avatar :D
Nije bitno koliko ti je godina, bitno je da si se "počeo restaurirati", što je već odličan korak naprijed. I ovo što si Vuku poručio važi i za tebe - treba imati nadu i nikad nije sve izgubljeno dokle god je čovjek spreman da se bori sam sa sobom... Welcome back...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Zora li ce?

Post by sanela »

Jbg, neki od nas izgleda baš nisu u fazonu učenja na tuđim greškama, slušanja iskusnijih i sl.
Rijetko ko uči na tuđim greškama, moj Vuče. A opet, lekcije na vlastitoj koži su puno vjerodostojnije i upečatljivije.
Bila je jebena lekcija, ali sam je bar naučio, bar za sada. Sto stvari u toku dana bi prošle mnogo gore pre nekoliko godina nego što idu danas, upravo zato što nisam umeo da ne ulazim u ono što je jače od mene. Trošim mnogo manje energije jer znam gde da je ne trošim (opet neka alanfordovska :D ), a ne bih to znao da nisam kao prvu lekciju imao nešto što me za malo ubilo. Jbg, neki od nas izgleda baš nisu u fazonu učenja na tuđim greškama, slušanja iskusnijih i sl.
Uhh, koliko je potrebno da se skonta ovo što si ti skontao. Nevezano za ovisnost. Ja sam u procesu učenja kako ne trošiti energiju na ono na šta ja ne treba da trošim svoju energiju. Učim da biram svoje bitke... To je proces odrastanja, sazrijevanja, življenja...
Vuk wrote:
E, da, proslavile se četiri godine čistoće prošle nedelje. Sad mi više ne prave ni razliku. Bilo mi je lepo kada sam mogao da kažem CELA godina ili čak VIŠE godina, ali mi je sad nekako već svejedno. Jbo čistoću samu za sebe, ono što radim danas u životu je ono što se računa. Kada tu nisam azdovoljan uvek mogu da se opravdam da sam barem čist, ali neću, jer uvek mogu da vidim i šta nije funkcionisalo pa da to promenim, možda nije lakše, ali je jednostavnije, a i dobit je veća.
Ovo si odlično istaknuo. Čistoća je preduslov za sve one druge lijepe i manje lijepe stvari koje nam se dešavaju u životu. Čistoća je preduslov da sve to vidimo i doživimo onakvo kakvo zaista jeste.
User avatar
macak_fric
Posts: 25
Joined: Tue Jul 06, 2010 2:35 am
Location: beograd

Re: Zora li ce?

Post by macak_fric »

hvala Sanela.eto i mene sa pricom uskoro,samo da jos pokusam da ugasim ovu mesalicu koja mi stoji na ramenima.a i da je,bogami,iskopcam i iz struje,i skinem kabl.da budem siguran da i tako prazna,ta puska sigurno ne opali.u sredu cu sve znati pa se javljam.kako sve ovo pisemo na Vukovoj temi,red je-covek,drzi se,i evo vidis,i kad nisi prisutan neko ovde pomisli na tebe i zvrlja po tvojoj temi.koliko god se mozda tebi jebalo zbog toga,ipak je istina.aj,pa se kuckamo!!
It's so lonely when you don't even know yourself.. it's so lonely
Post Reply