Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
sanela
Posts: 4002
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by sanela »

YugoStar wrote:Cao AnaZaMo !
Meni je malo dosadno,pa kontam da nesto napisem.
Upoznao sam te i kontam da si ti jedna fina djevojcica iz jedne fine obitelji/porodice.
Kontam i da nisi bas tip za komune,bar ono sto sam vizualno i kroz pricu zakljucio.Mislim da nisi samo slatkica,nego i pametna curica.
Posto naslucujem da ces ovaj put izljecenja kojim sad ides,preci uspjesno,ostaje ti samo da se ukljucis u neke psihoterapije,AN i sl.
Drago mi je sto kontas na skolovanje i sto ti je to,pored izljecenja,prioritet.

Maaajke ti,cita li ovo tvoj djecko?

Pozdrav od mene :!:
:D
Izvini Yugo, ali ne mislim da si ti baš stručan da ocjenjuješ da li je neko za komune ili nije...
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by oci boje meda »

cao Ana...mislim da stvarno ne bi bilo lose ako bi uspela da se organizujes i iskontaktiras ljude koji vec dolaze iz SA, sto znaci da imas free prevoz, ako ne to, a ono bar ne dolazis sama, sto ti je frka kazes, konvencija je u toku vikenda tako da ni skola nije problem....kontam da bi ti zaista prijalo ono sto meki kaze, da vidis gomilu nekada narkomana a sada str8 ljudi, ili bar ljudi koji to pokusavaju da budu, ni jedan doktor ni psihijatar ti nece pomoci niti cete razumeti kao sto ce te razumeti drugi ovisnik..veruj mi, iz iskustva ti govorim.....u pocetku mi sastanci nisu bili najjasniji, nisam shvatala bit, principe, tradicije....narocito mi nije bilo jasno sta im bre znaci kada kazu program radi ako se na njemu radi....teorijski sve je to jasno ali u praksi..sada polako pocinjem da shvatam i mogu da ti kazem da zaista radi....i pomaze....i meni ce ovo biti prva konvencija, pitam ljude koji su vec bili, kako to izgleda, i svi mi kazu isto, da je sjajno, E, razumevanje......ja jedva cekam, a eto...ti razmisli i pokusaj se izorganizirati, naravno ako uopste imas volje i zelje za tako cim. u svakom slucaju zelim ti da uspes i istrajes...
pozz
T.
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Hvala svima sto me savjetujete i brinete se ze mene.
Stvarno, nema mi nista draze kada dodem na ovaj, ali samo ovaj forum i nadem (procitam) lijepe rijeci.

Yugo, hvala sto citas moje piskarije i problemcice. Decko zna sve o meni, da sam na forumu, da pisem, ali je totalni anti-kompjuteras, tako da ne cita.Ali zna. A skolu vise ni luda nebi zajebala, to sam vec napisala sedam milijuna puta.

OBM, Ja sam totalno zbunjena majke mi moje.
Sigurna sam da bih se najbolje snasla medu bivsim ovisnicima, htjela bi sa nekim pricati na tu temu, ali poznajem samo aktivne narkomane i oduvijek-strejtere, naravno, nitko od njih nije bas pogodan za ozbiljnu pricu.
Isla bi rado na sastanke kojih ovdje nema.
Ideja o konvenciji mi se isto tako svida, ali to putovanje.... A i asocijalna sam u zadnje vrijeme.
Znam da trazim previse, ali najidealnije bi bilo kada bih pored sebe non-stop imala "mentora". Nekoga ko je sve to prosao i ko bi bio uz mene stalno. To nije losa ideja? Ma baljezgam.

Ja svaki dan mislim, mislim sta i kako dalje, ali uvijek iznova padam.
Ova tri tjedna su najduzi period i najveci uspjeh dosad. Nadam seda ce tako i ostati.
Potpis.
josJednaSestra
Posts: 29
Joined: Sat Oct 06, 2007 5:48 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by josJednaSestra »

AnAna_mo, to sto si opisala sto bi ti trebalo je reto centar. Tamo kad dodjes, dobijes bivseg ovisnika da ti bude sijenka. Sto znaci budan je kad i ti.

Pametna si cura, volim da citam tvoju pricu, nadam se da ces nastaviti da je pises.

I naravno, zelim ti da uspijes :D
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Baba Naca »

AnAna_mo wrote:Znam da trazim previse, ali najidealnije bi bilo kada bih pored sebe non-stop imala "mentora". Nekoga ko je sve to prosao i ko bi bio uz mene stalno.
E, moja Anana, vidi se da smo bliznakinje, i to istodnevne, xe, xe... :wink:
to bi i ja najvise volela. Da mi mentor zivi kod mene kuci i brine samo o meni,
ali takav ne postoji, majkemi.
Ali u drugu ruku, ja sam u mnooogo boljem polozaju, sto se bar vidjam sa treznim i cistim alkosima i narkomanima,
svakodnevno
pa me to njihovo razumevanje i iskustvo drzi da ne potonem.
Evo ti imas NAS OVDE, i to je nesto, za pocetak.
Mislim na tebe i drzim ti palceve da preguras...
:smt006 PDT_Love_23 :smt006
BRAVO za tri tjedna!!!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by MANS0N »

Baba Naca wrote: :smt006 PDT_Love_23 :smt006
BRAVO za tri tjedna!!!
Cega tri tjedna?Daj Naco uozbilji se molim te.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by vudd »

Baba malo malo pa Pljus,a ovamo :smt006 :smt006 :smt026 :smt026
Covjek uci dok je ziv,postaje upitno...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by YugoStar »

Mislim da sam negdje napisao da nisam strucan,a ni savjete mislim da nemam prava da dajem :!:
Napisem poneku utjesnu i to je to.
Ana je pametna curica i sigurno nece skociti sa Starog mosta ako joj budem savjetovao da skoci Laste i ako prezivi da ce izroniti zdrava i ne ovisna :!:
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by PROČITAJ ME »

..................... Vozdrica Ana i Yugo druže, slažem se stobom u svakom pogledu... jer znam da misliš sve najbolje za našu kolegicu........... a to da li je komuna za nekoga ili ne.... o tome uopće ne želim govoriti jer sam ja strogo protiv komuna.............. mislim da smo dovoljno jaki i pametni da ne doguramo do kumana tkz. ZATVORA. po meni velikog glupog zatvora.......... ja komunu ne mogu drugačije vidjeti, to za mene nije nikakav put ka ozdravljenju... komuna je za pojedine ljude koji su baš zaglavili i ne vide drugi izlaz, jer im je na kraju OSTALO SAMO TO ŠTO NISU ISPROBALI JEDINO U ŽIVOTU, pa ono ajmo u komunu.... pih.... svako ima svoje mišljenje, a moje je striktno bez komune, jer se može i bez nje................. pa mislim da većina je dovoljno pametna da se očisti na normalniji način nego da ide u zatvor na godinu dvije, tri ufff jebote.... možda i ostane tamo živjeti po nekim pravilima. ufff naježim se pri samoj pomisli da si zatvoren na jednom mjestu i da svoju kreativnost ne možeš naplatiti, tj, zaraditi svojim rukama dinar. ma daj.......... Ana samo naprijed...... Yugo stručnjak i ti brate.... ljubi vas vaša Jaca............ i kada ćemo više piti tu kafu ja sam u Mostaru svako jebeno jutro...... pa da se dogovorimo............. pusa...........
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by paramparcad »

mars u komunu svi...a i ja zajedno sa vama :)
Post Reply