Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

TRODONI I EKIPICA
Sada kada sam pocela da pisem, i kada sam u glavi odredila poglavlja i periode, uocavam da sam i ja presla onaj klasicni put od trave, preko brzina i tableta, do heroina. Sve nase price su bolno slicne.
Nego, da nastavim.
Nadrogirana godina dana je brzo prosla.Vec sam u drugom srednje i moram izabrati profesiju za buducnost prema kojoj cu se obrazovati ostatak srednje skole. Biram graficki dizajn jer mi se jako svida. To se ispostavilo kao pun pogodak, jer pored svih sranja, barem mi skola ne zadaje probleme. Ocjene su mi uvijek bile odlicne, ali sam bjezala, tako da sam nakupljala dosta izostanaka. To ce me uskoro skupo stajati.
Negdje u kasnoj fazi plesa sa amfetaminima ja se pocinjem zanimati za ostalo. Preciznije, saznajem da postoje tablete pod nazivom Trodon. Ali kako doc do njega, treba mi nekakav dupli recept. Ma snaci cu se ja nekako. Nekoliko dana kasnije od jednog dzanera, D. kupila sam recept za bijednih 6 maraka koliko mu je falilo za piz. Znali smo se onako iz videnja jer sam mu cesto davala markicu, dvije. Rekao mi je:"Brate uzmes 3,4 komada poslije partija i dobra si do jutra.Mozes spavati i sve je drama, a i ne moras se vise spustat travurinom, njidje veze majke ti. Samo pazi burazeru da se ne navuces. Onda ces imat krizu. Znas ono, dva dana gutas, dva dana pauza." Moze. Tesko zabu u vodu natjerat.
Od tada ih uzimam svaki dan. Cesto u kombinaciji sa Apaurinima, Lexima, Xanaxima i slicnim glupostima. I mogu bez pardona reci da sam svakodnevno bila odvaljena. U kuci, u skoli, vani, unutra...Nitko nista nije primjecivao. Svi su mislili da se ja i dalje napusavam, pa su moje ponasanje tako opravdavali. Vec tada sam pocela formirati svoj ovisnicki karakter. Postajem povucenija, agresivnija, lazljiva. Starce levatim za lovu, a kako je stari tada imao extra posao, dijelio je sakom i kapom. Svako jutro kad bih se probudila islo je : wc, tablete, dorucak, pa tek onda sve ostalo. Ovo "tablete" se ponavljalo vise puta tijekom dana. Ja sam svoje mile todoncice nosila sa sobom kao sto astmaticar nosi pumpicu. Vrlo realna usporedba, jer je astma bolest, bas kao i moja narkomanija u tada pocetnoj fazi.
Uskoro me apotekarka provaljuje, iako sam cesto nekoga zamolila da kupuje umjesto mene bojeci se upravo toga. Uh, dobro me je najurila. Prvo sam bila ljuta, ali me uskoro uhvatio iskreni strah. Ali potrudila sam se i nasla novu semu.
Onu D.-ova napomenu "dva dana uzimas,dva dana pauza" postovala sam jako kratko vrijeme. Kada bih got osjetila da Trolovski rad popusta,ja bih dodala jos. Kada bilo sta nebi bilo u redu, uzela bih jos. Pa jos. Pa jos. Postala sam totalno opsjednuta, nisam mislila da bih se mozda kao slucajno mogla i navuci.Nisam razmisljala. Ali doslo je - ravno u glavu.
Jedno jutro sam kasnila u skolu. Vjerojatno jer sam se predhodnu noc doobro nazderala svojih ljubimaca. Spremala sam se i u zurbi zaboravila na njih. Sada me jako cudi kako mi se to tada moglo dogoditi. Kad sam dosla vec je bilo kasno. Ajde,mislila sam, brzo cu kuci, a i bas da vidim da nisam navucena, pa ja to uzimam onako bezveze.Sto je vrijeme vise odmicalo ja sam postala sve nervoznija. Medu ljudima, a ciste glave osjecala sam se jako jadno. Na to nisam navikla. Jednostavno sam se spakovala i otisla kuci - znate zasto. Nisam mogla, a ni htjela trpiti taj osjecaj.
Sada, kada vrtim film unatrag znam da je to bilo moje prvo iskustvo s krizom. Tada mi to nije bilo jasno.
Uskoro cu taj osjecaj poblize upoznati...
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Ajme meni majkice moja sto me ljudi nahvalise. :oops:
Neka govori ko sta hoce, ali vi ste stvarno pravi, ama najbolji !!! PDT_Love_08 PDT_Love_27
Potpis.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Falco »

Pozz,..Ana,..samo da nesto malo napisem,.(ak smem?),.. :D

..mali intermezzo:

..........ovo oko trodona,...to je izgleda praksa bilo samo u srbiji i bosni,..?....jer koliko je meni poznato,(kod nas u SLO)..barem u mome gradu svi su počeli sa H,(jasno,.nakon vutre i ostale kemije)....ovi trodoncici su bili samo za skidanje ili ublazavanje krize,.....i to tako,...
tryin" to be the best of me,...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Sagitarius »

Da,i u HR je tako.U nas,ovi iz Imotskog su do prije par godina,sjednu u auto,preko grane u Hercegovinu,i kupe te trodone u apoteci,bez recepta,za neke sitne pare.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Falco »

Afcourse,.....afcourse,..that"s it,.....kod nas je to sve bilo vec sredjeno,...ovo sa receptima,...nisi mogo dobit bez,..mozda kod nekog na crno,..ali niko nije to kupovao,....mozda kad je neko ukrao kod kuce od djeda ili slicno,....
tryin" to be the best of me,...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Smijes Falco, naravno da smijes :D
Evo, moje iskustvo si procitao, a znam jos X ljudi s kojima je isto bilo.
A naravno, trodoni su bili spas u momentima bez love i robe. Sve u svemu jedno veliko sranje. Sa velikim S.
Ja bi majke mi, zabranila da se prodaju u apotekama jer apotekare nije briga kome ih prodaju. Za one jadne ljude kojima ozbiljno treba, neka se daje u najstroze kontroliranim uvjetima, recimo u bolnicama. Ma ne znam, lupam gluposti... :-D
Pozdrav...
Potpis.
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Falco »

..... :D

....haha,..samo jos nesto,..kad sam isao kod DR. po terapiju sa subotexom,....on mi reko,..cuj mali,.mene nema ovaj tjedan,..pa nemozes pocet sa njima,.....jer te moram vidjat nekoliko dana,..i to,..ali dat cu ti recept za tramadol,..one 100mg,...SR,...slow release,...haha,....jao meni,...

...ja se hocem skinit,.a on meni evo ti ovo sranje do tada,...jasno da me vise nije bilo nazad,...iso sam radije u ljubljano,...
tryin" to be the best of me,...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Sagitarius »

Falco wrote:..... :D

....haha,..samo jos nesto,..kad sam isao kod DR. po terapiju sa subotexom,....on mi reko,..cuj mali,.mene nema ovaj tjedan,..pa nemozes pocet sa njima,.....jer te moram vidjat nekoliko dana,..i to,..ali dat cu ti recept za tramadol,..one 100mg,...SR,...slow release,...haha,....jao meni,...

...ja se hocem skinit,.a on meni evo ti ovo sranje do tada,...jasno da me vise nije bilo nazad,...iso sam radije u ljubljano,...
Majko mila,kojih šarlatana ima,tamo čitam,onaj "liječi" ovisnika o speed-u metadonom,ovaj hladnokrvno ovisniku pred krizom,napiše recept za tramadolčine od 100,bez da ga upozori,ako ih previše popije,bez nekog od diazepama uz njih,da ga može strefit epi-napad...A mora ga "nadgledat",uz subutex....Kakvo crno nadgledanje,subutex je jedini opijat koji se daje "na ruke",znači,može se prepisat recept za tjedan,dva,ako treba i duže...

E Sagi,crni sine,što se heroina uhvati,mogao si medicinu ili farmaciju upisat..... :x
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Falco »

.da!!!

...ne,.sagy,..za subotex je ista procedura kao za metadon,..dolazis svaki dan po terapiju,.....(u SLO),..bar na pocetku,..a onda dobijes za vikend i tako to,...

haha,...jao,...pa da,....opozorio me on,..reko je:probaj da ne popijes vise od 3 na dan,..sta 3???????,...pa nece ni k od krize da pokriju,....hahaha, :D ...reko sam vec,...drugi dan bio sam vec u Ljubljani,...ali ima svakih,..

...isti smo,....znam postavit diagnozu za svako stanje tijela i duha,..a da ne govorimo o lijekovima,....hahaha,...pozz
tryin" to be the best of me,...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Sagitarius »

...ne,.sagy,..za subotex je ista procedura kao za metadon,..dolazis svaki dan po terapiju,.....(u SLO),..bar na pocetku,..a onda dobijes za vikend i tako to,...
Tako kod nas rade samo u Dubrovniku,a oni su i inače malo "posebna sorta".
Ovdje,dobiješ recept,eventualno,ako dr. sa Zavoda ocijeni da je potrebno,naprave ti test,da vide ima li još meta ili dopa u organizmu,i to je to.
Tjedno dižeš recept,a i kutije su prilagođene tome(7 komada)
Post Reply