Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by 7474 »

AnAna_mo wrote:
7474 wrote:za Anu i sve druge SUPERCURE na svetu!!!
Ooooo pa gdje si ti batice, kakav si mi? :)

ciao, Ane!

kakav sam?? sjeban totales.
znaš ono nevreme kad se skineš i čist si više od mesec dana?! bljak!


al držim se na gomili (govana, za sada...) i biću dobro!!


veeeeeeeeeeliki poz za tebe!
i sve druge u avliji!
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

A ne znam šta da ti kažem.
Ja samo gledam kako da se zabavim, malo kupanja, pa negdje izađem, kući nešto radim, pa internet, i tako to...
Glavno mi je da imam podršku svojih, doktorice i još nekolicine rijetkih koji me razumiju.
Bit će bolje.
Potpis.
User avatar
Kruga
Posts: 398
Joined: Thu Jun 10, 2010 3:35 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Kruga »

Morću brzo, zbog mog raplin rasplina...
...
Dakle...
:drinkers:

:arrow:
Ne mogu vjerovati da su me sa heptanona, koji sam pila od 30.1.2007. skinuli za SAMO 8 DANA!!!

:D

...
CT glave, piše "uredan".
:wink: :)

:) ...
Otac wrote:kako je lijepo procitati da si dobro... :D
:arrow:
A kako je tek lijepo osjećati se dobro
...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=jPj-8_wOZcA[/youtube]
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by tamarra »

Bravo Ana! Ostani čista! :D
User avatar
Big Mama
Posts: 252
Joined: Tue Dec 30, 2008 5:41 pm
Location: HR

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Big Mama »

di si Annnnnnaaaaaaaa !!!!!
samo naprijed, mislim na tebe :D
U tebi su 3 čovjeka
Jedan koji misliš da jesi
Jedan koji bi želio biti
I jedan koji si zaista
TOG JEDINO NE POZNAJEŠ
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Neću da balim po Yuginoj temi, zato ću ovdje nešto napisati, pa ko skonta, skonta.
YugoS wrote:I tako sam naucio da odvajam probleme koji me vode u recidiv i probleme svojstvene "zdravom" covjeku.
E vidiš, meni je to sada problem. Kad malo bolje prokontam, šta sam ja mogla o normalnom životu naučiti tamo negdje do 13,14 godine? A i da jesam, ko se sjeća poslije svega ovoga? Ne znam, osim roditelja niko ništa ne konta(ipak me oni najbolje poznaju), a i oni polovično jer nisu bili s obe strane kao ja. Ni na doktoricu se ne mogu osloniti, ona ne zna prepoznati narkomana koji kljuca sve u 16! Trebalo joj je punih šest dana da provali momka da mu droga upada u bolnicu (u tetrapaku soka) i to nebi ni tada da nam nije zaspao za stolom na grupnoj terapiji. I ona mene pita kao Ana ti znaš, šta ti se čini jeli on nadrogiran? Ja kažem Ma kaakvi, to mu je od Leponexa. Nisam htjela da ga šmekam baš radi ciganluka. Pa ti okači diplomu na zid i primaj plaću nizašta. Vjerovatno mi je to bilo bezveze, ali tada sam taman došla s intenzivne i još sam bila nervozna i na krizi, sjedimo nas četvero normala i igramo remija, a on razvali nos koliko se češe i karte mu ispadaju, ne zna jeli povukao ili treba bacat. Ma nemam pojma zašto ovo pišem, odnese me u širinu.

Hoću reći da ne znam iskulirati bivše kolege kada ih sada ponekad sretnem, niko od njih ne vjeruje da sam čista iako je čitav jebeni grad saznao da sam bila i vratila se s detoxa, svi me gledaju s visoka i onaj nekakav odvratni, zli, ljubomorni pogled i još mi ova jedna stara ofucana drolja govori:Čujem da si bila na detoxu, evo ja pošla do X, hajde uleti cenera pa ću ti ja malo odvojiti, ionako ti ne treba puno sada kad si čista. Ja naravno kako se ne znam kontrolirati izderem se na nju Sikter od mene ojebino osušena, mrš da te ne vidim bla bla bla...

Onda ova druga pita kako je bilo (ja u čudu kako zna) i ja joj objašnjavam šta, kako,koliko traje,kakve su terapije...I kažem joj kako ama baš ništa ne uzimam, ni apaurin, kao vjeruješ li mi, eto zamisli to. Kad ona podrugljivo: Ne vjerujem! I poče mi se smijat u facu. Joj šta bi joj uradila da joj najmlađa kćerka nije tu bila (da,vodi nju sa sobom u centar, na šemu i na štajgu).

Onda, prije nekoliko dana sam imala skroz laganu upalu mišića, i znam sve od čega mi je i to,ali JOK! Ja sam se u tim momentima osjećala kao da me mišići bole od krize, i gotovo.
Ujutro kad se probudim, sasvim normalno je zijevnuti koji put, ja bi se odmah sjetila zijevanja kao nagovještaja krize.
I tako, ima još nekih situacija sad se ne mogu ni sjetiti.

A da, danas je petak i sa balkona vidim jedan zidić gdje se okupljaju ovi koji dođu iz centra sa hepovima za vikend i prodaju ih. Auta se samo zaustavljaju,ovi ulaze i izlaze. Centar mi je inače od zgrade udaljen 3 minute sporog hoda.
I kad kažu dileri ovakvi, onakvi i još gori...Vrebaju jadne čiste narkomane i uvaljuju im drogu. Aha, moš mislit. Jebe se dilera, on uvijek ima mušterija, jedna manje-više jest ga briga. Srela sam nedavno jednog, kupovala sam kod njega jedno tri godine bez prestanka. Liku je 30 godina, dobri smo bili, nije loš. I stanem ja s njim, upitamo se, malo priče općenito, ovo ono, pita on šta ima sa mnom, kao udebljala si se i nisi više siva u licu ko prije, dobro izgledaš. Kažem ja da sam dobra i tako to, ništa posebno mjesec ipo. I on skine cvike s očiju, pogleda me koji tren i kaže (i on zaboga) a znači stvarno si bila na detoxu. Znaš Ana da ti je to tek početak sad ti je tek zajebancija i bitka sa sobom, dosta si udarala po sebi, sad to moraš plaćati. Nego briši negdje odavde, iz ovog groblja od grada...I tako dalje, još smo malo pričali i pozdravili se. Žao mi je jedino njega ide u Zenicu ležati dvije ipo godine, ali jebiga.

Onda ovaj jedan bilmez koji mi je i susjed... Ja i momak svako jutro odemo na kavu u "naš" kafić tu u kvartu. I ovaj prolazi svako malo, negdje trči, manta, ali snima nas šta radimo. I tako neko jutro, kad ovaj nailazi. Šta je Ana, opet brljaviš, ne znaš gdje ćeš? Ja na to onako hladno (začudo) Ja burazeru znam i gdje ću i šta ću, nego treba li tebe uputiti? On opet mori i pita uzmam li, ja lijepo kažem da nisam ali šta to njega briga. Ali konj ne odustaje pa sere glupa pitanja tipa: a šta je, što si nervozna, jeli piješ hep, pa ne izgledaš mi baš čista. Ja tu ispalim i kažem Slušaj L., halo čovječe gledaj svoja posla, imaš ženu i dijete, kad si mudonja i znaš napraviti sinčinu, skini se i traži neki posao da ne crknete sve troje, eno prodaj ono auto i pokažem rukom na parking, ionako nemaš para da ga registriraš a kako svari stoje, registrirat ćeš ga, ali preklani. A mene se kani, jebe me se šta misliš, dobra sam ko avion, haj sad ćao moramo ići, znaš da sam pošla u M i znaš da ću naručiti produženu s mlijekom i Sprite. Tad on ušmeka i odjednom okrene ploču kao jaoooo ako je tako onda mi je pravo drago, jest majke mi, ono koda sam ja, samo jako, uz božju pomoć!!! I onda me kao "diskretno" pred momkom upita Ej, radi li još Margina (a to je ona organizacija koja djeli ganove, limuntose, kuhala i ostalu artiljeriju) . Uto ovom mom bude jasno koliko je sati i kao hajde idemo. A meni tlak milion i da nisam radila manikuru, faca bi mu bila ko u onog iz Hannibala.

I tako, to su jedine situacije koje me nerviraju. Nemam pojma, ali da oni nisu tako ogavno bezobrazni i isto kao da su ljubomorni na tvoj napredak, bilo bi sve drukčije.

Pa jebote, ja i moj bivši smo se družili sa jednim parom. Bili smo non-stop zajedno jedno pola godine, sve smo dijelili. I njoj dođe presuda da ide u ženski zatvor u Tuzlu na dvije godine i kao ako ode u komunu to će joj se poništiti. Aha, moš mislit, ali mi je ipak bilo drago kad je ona otišla u Split, a i on u Zagreb. Ona je još tamo, a on je izašao ima godina dana, radi, brine se o djetetu i boli ga briga.

Mislim, ne mogu shvatiti kako nekome može biti krivo kad je nekome drugom dobro. Ja mislim kad bi se ja sad opet navukla, da bi svi redom svršavali od dragosti. A nebi im dala tog gušta, ma da crknem nebi!
Dosad sam skontala da su narkomani u biti jedni bolesni jadni ljudi sa problemima (tu ne izostavljam sebe, naravno), ali kakvih pičketina bezobraznim i poganih ima, to se uvijek iznova iznenadim, a svaki predhodni put kažem - sljedeći put me ništa neće iznenaditi. Znači uvijek ima gore od goreg.

Svašta ja bezveze izbacih iz sebe, ali morala sam, ovo je jedino mjesto koje to trpi.

Haj zdravo! :D
Potpis.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by saša-ex »

Realno sve njih boli dupe za tebe, ali narkomanski zivot je jad i beda, u kome se sve price vrte samo oko dopa, pa jedva cekaju da se pojavi nesto novo, makar i tvoj detox. Vide tebe kako pijes kafu, a oni jure dop, pa normalno da im je malo bedak.
Problem je drugi. Kao sto si napisala, ti malo znas o normalnom zivotu, odrastala si i formirala se kao licnost u narkomaniji. Sada te, sveze skinutu, zapljusnulo sve ono sto se zove normalan zivot, u cemu se ti ne snalazis. Dodatni problem je sto ti nemas cime da se boris protiv toga, olajavanja bibsih kolega, svega drugog...Temelj se pravi lecenjem, ti si bila samo na onome sto resava najmanji problem u narkomaniji-detoxu. Rasmisli sta ces dalje...
Zao ti dilera, sto ide u zatvor, kao-dobar je covek??? E Ana... Imali smo jednog, nije hteo da valja kad su verski praznici, bio covek vernik...
Last edited by saša-ex on Sat Sep 04, 2010 2:19 pm, edited 1 time in total.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by bojanol »

Mogu da kažem da je ovaj "mladi" namćor potpuno u pravu.
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by anfakabl »

Par puta sam čula planove "ekipe" da se sjebe sveže skinut, pogotovo ako je bio kotačić u mehanizmu šeme. Još više puta sam čula podsmehivanje i pljuvanje po onima koji se skinu. Ne veruju im "normalni", a pogotovo džankiji. Džankije nečije skidanje žulja jer im pokazuje da se i to može, podcrtava im se da su pizdice koje nemaju muda da se prestanu raditi. Zato im je puno draža priča o beznadežnim slučajevima, ponovnim padovima, što duže čist-to je lepše čuti za novi glib.
A dileri...eh, itekako emotivna vrsta. Moj najdraži lerdi se znao pojaviti u kafiću gde sam uvek pila kafu, potpuno ozbiljan sa spikom: "Tinče jbte, ne javljaš se 7 dana, nemoj to da mi radiš, stvarno sam se zabrinuo!" i tu mi obično doda paket, šatro čast, čisto da se niko ne brine.
Anči, ne daj se, digni glavu i teraj dalje. Nema ništa u tom mulju, znaš i sama. Pokušaj nastaviti sa faxom, veruj mi da će ti štrebanje i stvaranje biti melem.
all that I want is to play
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by klara60 »

Draga Ana,
citiras YugoSa, a kako on rjesava te svoje probleme? Procitala si i sama-razgovorom sa svojom doktoricom. Kod tebe u prici nigdje ne vidim doktora, osim vezano za detox. Tvoje tjelo je ocisceno od otrova, a sta je sa psihom, oblikovanjem licnosti (koja je prethodno bila ukalupljena u model narkomana i tim zivotom) i sl.? Ti samo mislis da si jaka-to kad kvalitetno odbrusis nekima tamo iz svijeta narkomanije. Nisi ni svjesna koliko si osjetljiva, njezna...Znam da bi ti susret sa tim doktorima izgledao glupo i njihove price, kao price za malu djecu, ali ukoliko bi to na pocetku pretrpjela i polako pocela sticati povjerenje u njih, sigurna sam da bi to dalo vrlo dobre rezultate i mnoge bi svoje dileme rjesila.
Pojedini, ovdje na forumu su meni (dobronamjeno) zamjerili sto kcerku nisam poslala u komunu, nisu vjerovali da cemo kcerka i ja izdrzati tu tzv."kucnu komunu". Znam zasto su mi savjetovali pravu komunu-zbog izolacije od tog starog tzv.drustva, prevaspitanja, discipline, rada na izgradnji licnosti bez opijata, preusmjeravanja misli, ideja, snage na kvalitetne stvari i pravi smisao zivota i sl.Sve to sam ja primjenjivala u ovoj nasoj komuni ( nije bilo izlazaka, kafica, telefona, susreta sa tim "drustvom", izazova i sl.) ali je zato bilo doktora, nase uzajamne price, sticanja uzajamnog povjerenja, raspravljanja o najmanjem problemu, pruzanja novih interesovanja itd.itd....da se ne ponavljam....
Ti i jos pojedini sa ovog foruma (na primjer Param, pa i Winston-gdje je on-nema ga dugo) mislite da ste jaki, zato sto ste inteligentni, duhoviti, snalazljivi i sl. i ne date skoro nikome da vam bar malo proviri ispod ljusture, da vidi kako unutra imate ustvari djeciju, njeznu dusu, koju je potrebeno oblikovati da pravilno ojaca...

Moram jos ovo citirati:
saša-ex wrote:Temelj se pravi lecenjem, ti si bila samo na onome sto resava najmanji problem u narkomaniji-detoxu. Rasmisli sta ces dalje...
anfakabl wrote:Nema ništa u tom mulju, znaš i sama. Pokušaj nastaviti sa faxom, veruj mi da će ti štrebanje i stvaranje biti melem.


PS: Ponekad i sama sebi idem na zivce sa ovim pametovanjem, ali opet se opravdavam time da ovo sve sto pisem nije tek onako, nego iz iskustva suovisnika, koji je prosao pakao i koji je velikim radom i trudom, sada, hvala Bogu iza mene (mislim na taj pakao).

Ne zamjeri Anci na iskrenosti

Pozdrav
Post Reply