Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Ima jos puno dotle....
:|
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

HEROIN, IV.dio
Sa tom prvom krizom, ja kao da sam heroin zavoljela jos vise. Krizu sam mrzila, a kljucanje obozavala. Naravno, tada sam jos i mogla da kljucam kao tuka, a krize su bile nula naspram onih koje ce tek doci. Ali ja to nisam znala.
I dalje dani teku vise-manje isto, ali i bezbrizno. Love i sema je bilo, znaci i droge,tako da nije bilo razloga za sekiranje.
Svi stari prijatelji se lagano, jedan po jedan distanciraju od mene i D., i to mi u pocetku nije smetalo. Heroin mi je tada bio dovoljan, a i mislila sam da se ja i D.ludo volimo. One rijetke osobe kojima to nase drogiranje nije smetalo sam ja sama otjerala od sebe jer sam umislila da je cijeli svijet protiv mene i da mi svi zele lose. Ostajemo sami nas dvoje. Ja sam se lagano pomirila s tim i nastavila po svome. Ali dogodilo se nesto sto je poremetilo taj moj savrseni svijet iluzije.
Jedan momak sa kojim sam se drzila prije, koji nikad nije odobravao moju vezu sa D. i koji me je htio izvuci iz svega toga je svome gazdi, inece starom prijatelju od moje mame ispricao sve u vezi mene. Naravno, kako se vijesti brzo sire, ta informacija je vrlo brzo dosla u moju kucu. Kada sam dosla kuci, docekala me paljba sa mamine strane, jer je tata bio na poslu. Rekla je kako joj je V. sve ispricao, da sve zna, da joj se D.od pocetka nije svidao, sta mi to treba i slicno. Ja sam naravno pocela plakati kao luda i kleti se u sve zivo da to nije istina. Ona je rekla: Dobro, ako je sve u redu, onda neces imati nista protiv testa. A ja sam vec tjednima prije ocekivala da ce doci do toga pa sam nabavila cistu mokracu. Znaci, nije bilo problema. Kako je tada jos bila neiskusna, dala mi je casu i rekla mi da donesem mokracu. Pustila me je samu u WC. Mokraca je stajala iza masine za ves, i kada sam je izvadila-sokirala sam se. Bila je sva mutna - od starosti. Ali sam se snasla tako da sam uzela zutu kredu i izmrvila je u toplu vodu. Ma fuj je to kako mi je mozak u sekundi smisljao planove za takve gadarije. I dalje je sve islo kao podmazano, test negativan, povjerenje vraceno. I to je bilo sve sto mi je trebalo.
Kako jadno, bila sam jako ponosna na sebe sto sam ih tako prevarila i sto i dalje mogu nastaviti sa svojim hobijem. Odmah sam izasla i pocastila se dobrim pizom. U to vrijeme jos uvijek nisam imala svoju semu, nego sam ovisila o D., a njemu je to naravno odgovaralo. Nismo se razdvajali, isli smo zajedno po prljavim stekovima, podrumima i nedovrsenim zgradama.
Kako je on vec odavno izofiran u policiji a ja sam s njim, poceli su nas redovito pretresati, i to uvijek ista dva para policajaca. Jedan kratak period se bukvalno nije moglo disati od njih. Nije bilo bitno gdje se nalazimo da bi nas zaustavili, bila to zadnja zabit ili centar grada. Jednom su mi prekopavali torbu, jaknu i dzepove ispred poste pune ljudi, naravno svi su gledali, a ja umalo nisam eksplodirala.
Malo po malo, takve scene i gluposti su mi postale svakodnevnica. Postala sam paranoicna,nervozna, lazljiva i bezobrazna. Kada sam bila nadrogirana bila sam mirna i sve je bilo u redu, a cim djelovanje pocne slabiti pravim scene i svadam se, bez obzira gdje i s kim bila. Mislila sam da nisam ofirna jer sam stvarno uvijek drzala do sebe, ali nevjerovatno je to koliko su me ljudi ustvari provaljivali i koliko je ljudi znalo sve ono sto moji roditelji nisu znali. Jos uvijek s vremena na vrijeme do njih zna doci poneki "dobronamjerni" savjet ili trac, ali ja sam se nenormalno vjesto izvlacila i pravdala tako sto sam govorila da ljudi preuvelicavaju stvari, da je to sve zbog D. koji nije andeo, ali je ustvari OK i normalan momak. Aha, mos mislit.
Malo po malo, pocinjem uvidati da drogiranje heroinom i nije bas tako bajno kao sto sam dotad mislila. Pocinju svađe sa starcima i sa D., njegova privodenja, svakave vseme i kemijanja, pokvareni dileri i jos gori narkomani,svo zlato iz kuce je odavno prodano, para treba sve vise- a svi izvori su presusili. On nema posla, a nece opet da pocne sa pljackama jer je vec lezao u zatvoru zbog toga. Onih pedesetak maraka sto sam ja izbijala dnevno nas vise nije moglo pokrivati, pa se odlucujemo za dilanje. Tu smo odluku jedva donijeli jer smo se bojali policije, ali je bilo ili to ili i dalje se krpiti i vise biti los nego dobar. Kada sam jednog dana ostala sama u kuci, kao i obicno, kopala sam po kuci i prebirala sve zivo nebi li nasla stek od starog za koji sam znala da postoji i da ima poprilicno para. I nasla sam ga. Plava koverta puna eura. Od tada sam svako drugi-treci dan uzimala po 100 eura koliko je bilo potrebno za 5 grama...
Tolerancija nenormalnoi skace...sve vise se drogiram, a u skolu idem sve manje...postajem sve luđa i luđa...spremna na sve... ZA DOP SPREMNI...
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

pjesma
Attachments
p.jpg
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Danas sam srela jednog prijatelja, onako, druzili smo se jedno vrijeme- veze nas pocetak IV uzimanja dopa.
Bio je u komuni, u stvari i sada je, ali je dosao na vikend. Nisam mogla vjerovati kako se promjenio.
A bio je stvarno katastrofa - hodajuca bolest. Jednom je Paramparcad rekao da netko izgleda kao Jeremija iz AlanForda, e pa ovaj je bio isti on, samo sa kosom.
Iako je otisao u komunu samo da nebi bio na ulici, jer su mu ukucani postavili ultimatum, ostao je tamo i svida mu se. Svaka mu cast, drugi je covjek i zelim mu sve najbolje. Stovise, nadam se da cu i ja postici sto i on.
Bas me je oraspolozio i uljepsao dan, nekako mi je ulio nadu da se moze bolje, i mogu reci da ni danas necu uzeti.
Hvala S.!
:D
Potpis.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by sunrise »

znaci,malena, pravac komuna za tebe i ustedi si gubitak jos 10 godina na dop
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Nisam ja jos sigurna sama sa sobom i ne mogu ja garantirati da bi ostala u komuni, da bi mi se svidjelo i sta bi bilo nakon izlaska. Znaci, moram jos razmisliti.
Znam samo (a to sam vec i napisala)da mi je skola na prvom mjestu.
A sada bih najvise htjela naci neku dobru psihijatricu da mi pomogne i da skonta sta je to sa mnom kad vec ja to sama ne mogu.
Sta mislis o tome? Ja mislim da je to OK i da bi mi koristilo. Mama me je vec pitala zelim li to.
Imala sam jednu, ali je stvarno bila glupa, nije znala da se heroin moze pusiti. Kod takvih nemam sta traziti.
Potpis.
User avatar
meki
Posts: 403
Joined: Tue Oct 21, 2008 7:56 pm
Location: London
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by meki »

A jesi li u mogucnosti da dodjes do beograda na konvenciju?? Koliko vidim ti si iz Mostara i mozda ce biti moguce da te povezemo sa ljudima koji ce ici iz Sarajeva, pa sa njima odatle.

Nema boljeg leka za jednog narkomana nego kada vidi gomilu drugih koji su cisti i uzivaju u zivotu.

:smt056

ps. i nije neophodno da si cista. jedini uslov da prisustvujes je da imas iskrenu zelju da se ocistis!!!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Gledaj, ja sam vec govorila da bih rado isla na sastanke, ali ih ovdje u Mostaru nema. Manson mi jedao mail zene koja vodi AA, ali nisam je kontaktirala. Mozda si i citao sta sam pisala o tome.
Beograd jeste daleko, bilo bi mi frka da sama putujem, a i imam svakodnevne obaveze - skolu. Ali sve bi se dalo srediti, i nekoliko slobodnih dana, samo bih trebala vidjeti sa svojima, i naravno, htjela bih znati pojedinosti,nesto vise o toj konvenciji.
Potpis.
User avatar
meki
Posts: 403
Joined: Tue Oct 21, 2008 7:56 pm
Location: London
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by meki »

to je proslava dve godine od osnivanja AA udrezenja u beogradu. Dolazi nas 5 iz Londona, 7-8 iz Zagreba, 2-3 iz Sarajeva, oko 5 iz Podgorce, mozda i ekipa is Slovenije. Imacemo sastanke u petak, subotu i nedelju, a jedan od tih dana cemo i na zajednicki rucak u neki fini restoran. Sastanci ce biti mesovito organizovani, neki po AA a neki po NA formatu. Vecina nas ce biti smestena u hostelu gde ce se konvencija odrzavati http://www.tishostel.co.yu a za neke clanove ima smestaj za dzaba kod lokalnih clanova/ca.

Program izgleda ovako:

28.11. 2008. Friday

17-19 h. Arrival and Welcome at hostel
19 h. Shared Platform AA, Al-Anon, NA Meeting with AA meeting format and AA speaker

29. 11. 2008. Saturday

11 h. Shared Platform AA, Al-Anon, NA Meeting with Al- Anon meeting format and Al-Anon speaker
14 h. Lunch at “Sindjelic” restaurant, 16€ per person
19 h. Workshop “Sponsorship”
21.30 h. Open (party, socializing, going out or meeting with the candles, according to the decision made on Friday business meeting)

30. 11. 2008. Sunday

12 h. Closing Meeting - Shared Platform AA, Al-Anon, NA Meeting with NA meeting format and NA speaker
14 h. Coffee and farewells

Za subotu 29.11. uvece smo svi planirali da idemo na party proslave Dana (nepostojece) Republike koja ce biti organizovana u nekoj palacinkarnici. Tema partija je SFRJ i svako ce da obuce nesto iz toga perioda (pionorska marama ili kapa isl.), muzika samo domaca iz tog perioda.

Koliko znam, Manson ce doci ako pre toga nedobije poziv da ode na privremeni rad u inostranstvo. Ako ne on, mislim da znam jos jednog momka iz Sarajeva koji ce sigurno da ide i on mi je rekao da bi mogao da poveze nekoga.

Nadam se da sam uspeo da te malo zainteresujem i da ces odluciti da prisustvujes. Ovo je jedinstvena prilika da upoznas gomilu cistih ljudi sa raznih prostora (pogotovo sa istog govornog podrucja) i da se upoznas sa NA+AA programon nabzaka.

Javi ako ti treba nesto vise pojasnjenja a mogu te i povezati sa Natasom koja se bavi organizacijom ove konvencije.

:smt056
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by YugoStar »

Cao AnaZaMo !
Meni je malo dosadno,pa kontam da nesto napisem.
Upoznao sam te i kontam da si ti jedna fina djevojcica iz jedne fine obitelji/porodice.
Kontam i da nisi bas tip za komune,bar ono sto sam vizualno i kroz pricu zakljucio.Mislim da nisi samo slatkica,nego i pametna curica.
Posto naslucujem da ces ovaj put izljecenja kojim sad ides,preci uspjesno,ostaje ti samo da se ukljucis u neke psihoterapije,AN i sl.
Drago mi je sto kontas na skolovanje i sto ti je to,pored izljecenja,prioritet.

Maaajke ti,cita li ovo tvoj djecko?

Pozdrav od mene :!:
:D
Post Reply