Nesto slicno zivotu...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Vratila sam se jučer, sve je u redu proteklo, pisat ću o svemu čim kompjuter bude slobodan.
Samo da se javim i to...
Veliki pozdrav od mene totalno čiste, bez ijedne tablete.
Čujemo se.
:)
Potpis.
User avatar
klara60
Posts: 550
Joined: Wed May 14, 2008 8:42 am

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by klara60 »

Divno Ana-kako je lijepo procitati sve ovo...Nadam se da si ovaj put odlucna i da ces svoju itneligenciju, mudrost, energiju, nadarenost upotrijebiti u pravu svrhu, sto ti od srca zelim...Nemoj sada djevojcice iznevjeriti sebe i sve one koji te vole i kojima si draga...Dobro dosla ponovo...
Mnogo pozdrava
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Dragi moji virtualni prijatelji... Evo mene žive, zdrave i čiste. Tek sad to mogu reći a da ne slažem sebe ni vas.

Da počnem. :)
Kao što sam već pisala, znate da sam trebala ići u Sarajevo na detox, čekala sam da mi se srede neki papiri i zdravstveno osiguranje (pošto nemam potvrdu o redovnom školovanju, a nisam ni na biro a zapošljavanje prijavljena), onda sam kontala rebam pred komisiju, pa čekati da me zovnu...
Uglavnom, nije mi bilo do života sekunde jedne jedine na onaj način. Nisam htjela u komunu na suho, samo sam čekala da me zovnu.

I tog ponedjeljka 19.7. (na mamin rođendan) kao i obično-probudila se u 12 i 30, pa trka u centar na 7 heptanona, onda u apoteku i na šemu. Puknuta ko fosna vraćam se kući i legnem u krevet.
-Ana, Ana...
Trza me mama za ruku jer je valjda mislila da spavam.
-Šta je?
-Hajde se spremi, idemo pred komisiju.
-Kakvu bona komisiju, ko je zvao, čime ćemo u Sarajevo, stari je na poslu?
-Ana ne trebamo u Sarajevo, detox je uspostavljen u Mostaru u sklopu Psihijatrijske bolnice.
-Pa kako to nismo znali?
-Pa ne znam ni ja, ali sam sad saznala, hajde sine idemo.
-Hajmo.
(Oni u Centru za prevenciju i izvanbolničko drkanje se ušutili i ništa nisu govorili o tome. Sukob interesa. Dobivena je donacija od Alkaloida, a oni hep naplaćuju 5 maraka 20 mililitara. Ali nebitno sad to.)
I dođemo mi tamo, dočekaju nas dežurna doktorica i dvojica tehničara. Sad ja opet kontam treba čekati, kad dolazi stariji lik, glavni "medicinski brat".
-Ja sam *zaboravila sam kako se zove*.
-Ana, drago mi je.
-Ana, hoćeš li ležati?
Moram priznati da me je zatekao s tim pitanjem,pogledam u mamu, pa u njega.
-Jok neću, bezveze sam došla ovdje malo u ludaru na ekskurziju. Normala.
Vidim mami neugoda, ali ostali su skontali moj ironičan smisao za humor i poslali me na intenzivnu. Nisam imala ništa stvari, pa su mi moji tek za koji sat donijeli.

E sad, pokušavanje prikočavanja na infuziju i vađenja krvi neću opisivati jer je to bio masakr. Prva dva dana se ni ne sjećam,a onda je počelo malo i da boli. Ali OK, znala sam da mora tako. Ovaj detox bi opet mogla izdržati na trepavicama u usporedbi skidanja na suho sa hepa.

Ostala sam ukupno 25 dana, 7 dana na intenzivnoj a ostalo na otvorenom odjelu. Još je sve malo zbrkano i ne baš organizirano, ali ja sam zadovoljna, skinuli su me i boli me briga. Od terapije se daje Plivin tekući hep, Apaurin, Prazine, neke kapsule za spavanje, ako baš ne možeš spavati Nozinan ili Leponex, ako te baš boli možeš tražiti injekciju. Postoji radna terapija, grupna terapija, razgovori sa socijalnim radnikom,psihologomi psihijatrom (ni dan danas ne znam razliku), zajebancija... Uglavnom OK.

Ne mogu vjerovati da su me sa heptanona, koji sam pila od 30.1.2007. skinuli za SAMO 8 DANA!!! :prayer:

A sad ono najvažnije,uradila sam dosta pretraga.
Krv kaže da nemam nikakve hepatitise ni side, sve je u normali šećer masnoća ovo-ono, jedino što sam malokrvna, ali to ide od djetinjstva i ne znači ništa.
Urin je rekao da je samo malo zamućen, ali je dobar i on, kasnije se razbistrio.
Rengen pluća kaže da sam cijeli život provela na planini i udisala svježi zrak, šta je to pušenje heroina na foliju?
CT glave, piše "uredan".
Ultrazvuk reče da mi je želudac zdrav (ajoj jesam bila gladna), probavni trakt također (napokon normalna stolica),bubrezi ko duša samo malo spušteni (genetika valjda, i kod mame mi je tako), jetra ko u bebe-divna krasna, samo i ona malo spuštenija nego što je uobičajeno. :)

Kad su nalazi stigli glavna se sestra na viziti pred doktorima našalila, nešto u smislu "Šta ona radi ovdje, mirna, kulturna, a nalazi joj kao da drogu ni nacrtanu nije vidjela, da dijete slučajno nije zalutalo?" :)

Propisana terapija za kući mi je antidepresiv Zoloft 50 mg ujutroi Apaurin 10 mg navečer. Zoloft pijem čisto radi sprečavanja onih idiotskih promjena raspoloženja "čula sam pjesmu i sad se krivim, a za 15 minuta ću igrati remija i krepavati od smijeha." Apaurina sam u svojoj karijeri na koju sam ponosna, progutala jedan šleper,i zadnjih sam ga 7-8 dana u bolnici navečer pljuvala, ako da ono, stvarno hvala, ali ne hvala. Dobro spavam, hvala na pitanju.

I tako, šta da vam još kažem... Ja se osjećam sasvim dobro zasad, znam da će biti onih ŽNJ perioda, ali jebiga, tako to mora da bude. Neka dođu pa da ih sjebem. Neću ništa naglo da planiram ali također ništa nije isključeno. Znam sebe, mogu se vrlo lako, da izvinete, posrati na sve svoje rječi, planove i obećanja. Možda padnem sutra, prekosutra, za mjesec dana, ali brate znam da ga danas neću uzeti pa makar...

Pozdravljam vas sve i hvala vam na PP-ovima ovdje i na fejsu.
Također se izvinjavam što sam možda u zadnje vrijeme, pred polazak u bolnicu kenjala gluposti, stvarno se ne sjećam.

Tako,pa se čujemo i nadam se vidimo u Sarajevu na nekom sastanku.

Pozdrav iz kotline na plus 40. 8)

Ana.
Potpis.
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by joesspappa »

Svaka cast !
Samo danas... samo napred :)
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by PsyTechGirl »

A moja Ana..
Šta je sve trebalo da ti se desi da bi shvatila ovo što si shvatils..ako si uopšte i sad shvatila.. Videćemo..
Ja i dalje čista, prodje dve godine.. Jebala sam mu mater, glupom heroinu. Nisam ja iz te priče..
Dok opet, sa druge strane, gledam moju bivšu ekipu.. Tj srećem ih povremeno po komšiluku, slušam priče.. Show program se i dalje dešava..
Drogiraju se ljudi, raspadaju a u svom tom bunilu i decu prave .. Sve sama sranja.. Ne treba to tako moja Anna.. Ti si mnopo pametnija od toga..
Ljubim te i volim mnogo pa bih baš želela da uspeš.. Molim te pametno vuci poteze..Nisu bitni drugi, nego samo TI!
Ljubim te..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
7474
Posts: 653
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:28 pm
Location: Novi Sad, Voša

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by 7474 »

za Anu i sve druge SUPERCURE na svetu!!!

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=CawkXh-WboQ[/youtube]



And then she'd say, it's Ok, I got lost on the way
but I'm a supergirl, and supergirls don't cry.
And then she'd say, it's alright, I got home late last night,
but I'm a supergirl, and supergirls just fly.
"this is my final fit, my final bellyache with no alarms and no surprises, no alarams and no surprises, no alarams and no surprises, please!"
User avatar
Param-parcad
Posts: 605
Joined: Wed Nov 11, 2009 3:44 pm

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Param-parcad »

svaka cast ana...ako i ne uspes ovaj put nemoj se deprimirati jer i sama znas:uvek moze iz pocetka... :twisted:
User avatar
Otac
Posts: 319
Joined: Thu Jan 01, 2009 10:07 pm
Location: EU - ne mojom krivicom

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by Otac »

kako je lijepo procitati da si dobro... :D
KO NE POKUŠA 100% NEĆE USPJETI!
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

Param-parcad wrote:svaka cast ana...ako i ne uspes ovaj put nemoj se deprimirati jer i sama znas:uvek moze iz pocetka... :twisted:
E baš znaš ohrabriti čovjeka :D
Jednom sam čula da onaj odozgo stavlja na kušnju one koje voli da bi ih usavršio, pa...valjda je tako trebao da bude.
Otac wrote:kako je lijepo procitati da si dobro... :D
A kako je tek lijepo osjećati se dobro :D

Pozdrav svima!


P.S.
Ćao tetka.
Potpis.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Nesto slicno zivotu...

Post by AnAna_mo »

7474 wrote:za Anu i sve druge SUPERCURE na svetu!!!
Ooooo pa gdje si ti batice, kakav si mi? :)
Potpis.
Post Reply