I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by lela »

ako nešto ne volim to su oni koji su sami sebi sjebali život, a posle im je ceo svet kriv. nemaju respekta sami prema sebi, a traže da ih drugi uvažavaju i poštuju.
ovo nije vezano samo za narkomaniju. ima x ljudi koji nikad nisu čuli za heroin i ta sranja, a tako se ponašaju.
vudd samo guraj, mada sumnjam da ćeš daleko dogurati.
al' ko sam ja da ti to kažem, skroz nebitan lik iz virtualnog sveta... koji nema pojma o narkomaniji.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Pa i mi smo u "vukojebini". Možeš se eventualno liječiti u Zagrebu, a mi okolo možemo 10 puta umrijeti dok dođemo do ZGb, Splita.. ili gdje već. U ostalim vukojebinama kod nas Iskustva u liječenju s ovisnicima nema baš nitko, a nema ni želje... (mislima na razne dr.) Obilazili smo mi razne psihologe, psihijatre, ali ma sve je to bilo... uglavnom nije bilo rezultata. Potapanje lijekovima (antidepresivima), pa postupno skidanje, pa neki razgovori, pa NIŠTA na kraju. Nepovratno izgubljeno vrijeme, volja, želja koja je eventualno još tinjala. A mogu shvatiti ovu neobrijanu doktoricu. Ja sam došla jutros na posao s košuljom izvrnutom naopako. Nije neka drastična razlika kako ju izvrneš samo što vijori etiketa. Bar smo se dobro nasmijali...Razmišljaš li o komuni? Ne probam ja tebe kuhati, nego pomoći. Nisam ja nikakav savjetnik, ni nadri-psiholog, već više "sam svoj majstor" sistem...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

lela wrote:ako nešto ne volim to su oni koji su sami sebi sjebali život, a posle
im je ceo svet kriv. nemaju respekta sami prema sebi, a traže da ih
drugi uvažavaju i poštuju.
ovo nije vezano samo za narkomaniju. ima x ljudi koji nikad nisu čuli za heroin i ta sranja, a tako se ponašaju.
vudd samo guraj, mada sumnjam da ćeš daleko dogurati.
al' ko sam ja da ti to kažem, skroz nebitan lik iz virtualnog sveta... koji nema pojma o narkomaniji.
U pravu si...nemas pojma o narkomaniji,I to sto si donator(ili tatko tvoj),ne daje ti za pravo da se smatras psihologom i komentarises ko je, i dali je sam sebi sjebao zivot.Lelo, to sto ti ne volis,zaboli me kurac.kao i za tvoje sumnje dokle cu ja dogurati.
Idi citaj nesto drugo,zabavljaj se,trazi G-tacku,kenjaj u prirodi,teretana,clerazil,jebi se,uzivaj u zivotu...

dita@, razmisljam i o komuni...trazim najbolje moguce rijesenje.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Ne nudi se puno riješenja, pogotovo s obzirom na godine života i drogiranja, sve je to ostavilo malo dublji trag, a i vremena nema na bacanje... Za mog muža nije bilo drugog riješenja nego otići u komunu. Milion puta se bezuspješno skidao i vraćao starom. Nedavno je pitao svoj životopis u komuni i kaže da se sledio kad ga je čitao. Njega je mama rodila sa 16 godina, a kda je bio 1 i pol godinu otišla u Njemačku, a on ostao s didiom alkoholičarem i bakom, a otac ga nije niti priznao osim sudskim putem. Iz najranijeg djetinjstva se sječa, šamarčine tog istog oca kada ga je nazvao tata jer su ga druga djeca na to nagovorila i kako je do krvi grebao majku kada ga je ostavljala i odlazila u Njemačku.... Ma da sad to ne duljim. Uglavnom to su isto neke slike koje su uvijek i meni bile u glavi i možda jedan od razloga što sam se tako grčevito borila za njega...valjda...Komunu u kojoj se nalazi vode bivši ovisnici, ali su zaposleni psiholozi, socijalni radnici i psihijatar koji je vanjski suradnik, a ista nije vjerskog karaktera. Imamo kontakte telefonom i posjete, a uskoro će doći i na vikend. Maksimalno uvažavaju činjenicu da ima obitelj. Meni se program čini nekako kompletan i kvaliteta, a rezultati su također vidljivi. Eto uhvatih se ja tebe daviti, al ne zamjeri...možda ti nešto pomogne... Nego drž se i sjedni sa svojom ženom, pa skontajte nešta...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Bio sam u zajednici ''susret'' oko 5 mjeseci,znam uglavnom sta se radi i kakav je program.Bas u vrijeme kad je doslo do raspada sistema(Susret vs.Marijanovac)i kad je pocela ludacka borba oko toga da Bernardicu istjeraju iz Aleksandrovca.Pola mojih drugova,Koji su htjeli zavrsiti zapoceto(program zajednice Susret)izbaceni su bukvalno na ulicu...ma poznata prica.Ja sam ostao jos koji mjesec i shvativsi da sam nezadovljan nepravdom(uletio u sopstvenu zamku ovisnika)napustio...
Sa zenom,sjedim i kontam...Za komunu nemam dovoljno...Mogao bih platiti svoje lijecenje od dvije godine,jedino me lomi kako ce porodica izaci na kraj...Zaposlenje skoro pa nikakvo.Nije to sad da se izmotavam i trazim sve nacine da izbjegnem,ali ne mogu raditi program i misliti da li djeca imaju za hljeb...shvatas?
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Potpuno razumijem. I nas je taj novac dosta kočio Zapravo kod nas se boravak u zajednici Susret ne plaća, država snosi troškove, ali sam ostala sama s djecom i svojom plaćom, koja iskreno nije tako loša s obzirom na sve, (nekad je bila i njegova plaća, ali on ionako više nije bio za posao)ali opet troje djece, ma uskoče nekad moji, nekad njegovi i nekako iz šupljeg u prazno. i jučer kad smo se čuli pita kako s parama. Ma, dobro je. Neću ga sad tim opterečivat, nek on svoje radi...Ma boli me, ako dođe do grla ili ću prodati kuću, pa u manji stan, ili auto... Tko će misliti imaju li tvoja djeca kruha, ako tebe ne bude. Spašavaj sebe da možeš njih...Ma svega će biti, samo nas neće ...Sve najbolje....
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by lela »

vudd wrote:
lela wrote:ako nešto ne volim to su oni koji su sami sebi sjebali život, a posle
im je ceo svet kriv. nemaju respekta sami prema sebi, a traže da ih
drugi uvažavaju i poštuju.
ovo nije vezano samo za narkomaniju. ima x ljudi koji nikad nisu čuli za heroin i ta sranja, a tako se ponašaju.
vudd samo guraj, mada sumnjam da ćeš daleko dogurati.
al' ko sam ja da ti to kažem, skroz nebitan lik iz virtualnog sveta... koji nema pojma o narkomaniji.
U pravu si...nemas pojma o narkomaniji,I to sto si donator(ili tatko tvoj),ne daje ti za pravo da se smatras psihologom i komentarises ko je, i dali je sam sebi sjebao zivot.Lelo, to sto ti ne volis,zaboli me kurac.kao i za tvoje sumnje dokle cu ja dogurati.
Idi citaj nesto drugo,zabavljaj se,trazi G-tacku,kenjaj u prirodi,teretana,clerazil,jebi se,uzivaj u zivotu...

kakvi donatori, kakve gluposti, kakva psihologija... neke stvari su jasne kao dan, i retard ih vidi.
uostalom, nema smisla da ti pametujem, ipak si ti stariji i pametniji od mene. i mnogo negativniji.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Lelo draga...u pravu si i nemoj tako samokriticno
retard ih vidi.
.

A sad mi sidji s kurca :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: I poslije njega...ON

Post by AnAna_mo »

Fuj.
Potpis.
lela
Posts: 187
Joined: Mon Aug 18, 2008 11:20 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by lela »

vudd wrote:Lelo draga...u pravu si i nemoj tako samokriticno
retard ih vidi.
.
A sad mi sidji s kurca :)[/quot

lako je meni da serem kad nisam u problemima. jbg kad me nerviraš... sory, stvarno. želim ti sve najbolje, tebi i tvojim klincima.
Post Reply