I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: I poslije njega...ON

Post by PsyTechGirl »

vudd wrote:Dusa moja mala :D :D .....:bear: :bear: :bear:

Vuddina :D PDT_Love_10

Čuvaj se samo, molim te..
Ti si od onih što vrede !!
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: I poslije njega...ON

Post by sanela »

Hej vudd, redovno ja ovo sve čitam, vidim ne manjka komentara, pa se ja ne javljam baš... nego, znam kao kroz maglu, da u BL ima Udruženje Viktorija i da oni imaju savjetovalište, pa kontam, šta te košta svratiti ili nazvati pa se raspitati?

Inače, fakat ti želim sve najbolje... jbg. borba svaki dan...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Sanela, na tebe sam ljut,jos od onih dana kad sam se registrovao.Do dan danas mi nisi pozeljela dobrodoslicu na forum.Znas li ti bona nebila,koliko to jednom narkomanu znaci...
Haj' sad, daj tu dobrodoslicu pa da zaboravim.... :D

Znam za savjetovaliste ''Viktorija''Navracao sam neki dan,ali su iz J.Ducica 13.presli na drugu lokaciju.Sad znam i gdje, i broj tel...Prije su radili pripreme za ulazak u komunu Susret, pa dok cekas,ides na razgovore i to.U ponedeljak sam u BL. i obavezno cu navratiti.Sutra imam kod dr.Maglov, tako da...radi se nesto.Pocetak,jebiga...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Pravo si me nasmij`o s ovim ružem, (zajeban dan na poslu, pa dobro došlo...)mada..bolje nemoj ni probavat`, možda ti se svidi...(opasan je crveni ruž... za popizdit). Drago mi je "čut` da se radi nešto... Kažu da od "tvrđih" i okorjelih ovisnika , zbog jačine karaktera ispadnu na kraju najbolji izliječeni ovisnici (doduše nakon liječenja u komunama)... Moram priznati da su mi tvoji postovi pomogli da se podsjetim i bolje shvatim (kod mog muža) neke stvari iz prošlosti i da ih posložim u ladice...Mada mi je i on počeo zvučati, što bi Vlado rek`o, kao ovi "sektaši" na forumu...(ma nek samo tako zvuči...)Nego moja kolegica s posla je danas kupila ulje crnog kima i rekli joj u apoteci da pogleda upute na internetu. Nađemo da je Islamski prorok Muhamed napisao da crni kim liječi sve bolesti osim smrti. Možda da probaš i s tim?!!! Nije ni skupo 40 KN (koliko se sječam kad` kupujem cigare u Bosanskom Brodu to je oko 10 KM) `ko zna....
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: I poslije njega...ON

Post by Vlado_M »

saša-ex wrote:Sta ko oni, jos si gori jedno 10 puta :D
A posle ja sektas...
Previse sam se poceo druziti sa tobom. Lose utices na mene. :)
vudd wrote:Hvala Natasa za vrecu energije...

Vlado,procitao sam korake jos zimus.Jedan crnogorski anonimac mi posla...

Kao i svaki nacin apstinencije,ako se radi sam sa sobom rezultat je kita...kontas?
AN je dobar,ali samo kad si na sastancima,kad imas nekog sponzora(na pocetku, sponzoruse izbjegavati u sirokom luku)kad cujes ljude...Ja cujem samo sebe,i mogu ti reci da mi prilicno dobro ide.Sazvakao sam da sam nemocan pred ovisnoscu,ne opravdavam drogiranje ni u kakvoj situaciji.Znam uglavnom kakva sam osoba,kakav sam jado,gdje mi je slabost,kompleksi,zbog cega sam poceo i zbog cega zelim zavrsiti sa drogom.Cak se i grlim i ljubim sam sa sobom i uzvikujem ''hugh,bledoliki :) ...E,onda se desim sam sebi.''Sta bi?Sjeba me vudd...''..Narkoman je najmanje dvolicna osoba...najmanje.A to znas i sam
Da ovo nebi bilo klasicno prdenje i opravdavanje,skontaj da je zajebano sedmicno dolaziti u SA na sastanke,(bar dva puta)nekih 600km(tamo i ovamo), ovde u BL niko da mrdne ,u stau ih jebem.Malo je perverzno da idem da nafatm par dzanera koji su voljni da radimo sastanke.Pisao sam o tome prosle godine...Pogotovo sa ovakvim titanic-stavom.Ljudi stvarno sam u zajebu sto se tice mogucnosti,geografskog polozaja i ostalih sranja.
Nekad davno, prije nekoliko godina (a ja imam pamcenje kao slon), na tvojoj staroj temi, Manson ti je napisao ovako nesto - AN grupu je najlakse organizovati. Mozes bilo gdje, na balvanima u shumi, na traktoru, u kukuruzima, vrhu solitera, zutoj traci na autoputu, napustenom rudniku, iznajmljenom prostoru... Sve sto ti treba za to je jos jedan ili dva ovisnika koji iskreno zele da se skinu (ali probaj naci barem jednog sa ozbiljnim stazom apstiniranja, moja sugestija). Iskreno, za tu Mansonovu pricu tada, ja sam smatrao da je obicna karina. Kad bih se ja negdje nasao sa par svjeze skinutih dzankija prica bi obicno skretala u pravcu - e sjecas se kad smo se onda uradili kako je dobro bilo... Bila dobra roba, kljucao sam pola dana itd... Poslije takve price, zvijer u tebi zaurla i trazi da se spucas. Dobijes kontraefekat. Ali jebiga... Mislim da je fora u tome da u AN grupi treba da postoji iskrena zelja clanova da se skinu i da se zaista razgovor vodi u skladu sa tradicijama i koracima. Da svi imaju ispravne namjere. Nije to toliko ni tesko, valjda... Ja sam danas bio sa grupom ljudi koja mi je rekla da je sarajevska grupa AN obicna karina i da ih trebam sto ranije napustiti i otici u komunu. Nisam bas kod tih likova zatvorio vrata guzicom, ali prilicno su me napalili da im dokazem suprotno (inat me je oduvijek najjace radio, a to bas i nema mnogo veze sa mozgom, sto ce reci da se na nekom intelektualnom nivou slazem sa njima)... Mozda bih, da su mi rekli da redovno idem na sastanke, sad pakovao stvari za komunu. Jos kao klinac sam citao svaku knjigu koja mi je padala pod ruku, osim lektira. Te su se morale citati. (inace, u NA se nista ne mora, sve su sugestije). Ma, ne bih napustio AN, emotivno sam se vezao za neke ljude... Meni je Sarajevo daleko onoliko koliko sam ja raspolozen da dodjem do njega. Dok sam isao na seme, nije mi bilo tesko sjahati sa planine i po 4 puta dnevno... Za AN sastanke nisam digao dupe nijednom, dok se to nije desilo slucajno.

Mozes ti naci par likova u Banjaluci i pokusati nesto organizovati, barem jednom sedmicno. (Sa ekipom sa kojom sam se ja druzio do nedavno, spontano smo se uspijevali sakupiti jedino ispred sanka...) Dobar je osjecaj kad dijelis sranja sa ljudima koji te razumiju. Ja svoja gotovo cijelog zivota (ako izuzmemo ona koja nastaju kao rezultat probave), drzim u sebi i pokusavam ih utopiti u heroinu ili alkoholu. Dobro mi ide, nedavno umalo da zavrsim sa ovom usranom inkarnacijom i u novom zivotu se rodim kao mrmot ili gnu ili polarna lisica, za nekih 35 godina... CIm sam poceo koristiti bubrege u glavi, tj. postao svjestan sebe, masturbirati, odrastati i to, postalo mi je jasno da sam lud klinac/adolescent. Poslije AN sastanaka, i dalje za sebe mislim da sam lud matori konj, ali nisam jedini... Jebote, bila puna soba ludaka koji te razumiju, ne osudjuju, pruzaju ti podrsku i fakat te slusaju. Pa ti jos ispricaju svoje sranje, koje cak ucini da se postidis za kakve sitnice si ti toliko patio i zelio da umres... Dobro je to. A dobro je i to kad znas da nikad nije suvise kasno da napravis nesto od zivota. To su ovi bas matori ispricali.

Ako pokusas da to organizujes u BL, ne brini, pomoci ce ti Visa Sisa. Da ne bude zabune, ateista u meni jos zivi i tesko ga iko moze ubiti. Kontam da je Visa Sisa grupna svijest udruzenja... Eto, taj blentavi lik koji ti je iz Podgoricu poslao literaturu, mozda bi za neko vrijeme banuo u BL da pomogne. Mozda bi sa njim dosao jos neko besposlen. Ma, i ja bih svratio... I stvari nekako idu naprijed. Valjda.

A ja cu ovaj post morati izbrisati ako padnem, pa za mjesec dana odem ponovo kod onih ljudi koji su me cijeli dan ubjedjivali da odem u komunu i pocnem ih moliti da me tamo prime.

A kako god bilo, ti se drzi matori, a sto se losije budes osjecao, to vise razmisljaj o tome da muku dijelis sa bivsim dzanerima, a ne sa dilerima i/li ekipom sa seme.

Izvini sto ti ovoliko pametujem. Znam da je licemjerno od tipa koji je cist svega mjesec dana i ima jedva desetak sastanaka iza sebe da dijeli savjete. Ali jebiga, i ja sam imao tezak dan, pa mi lakse da drkam po tudjim problemima, nego svojim.

Pozdrav za vukojebinu... Ni ja ne volim pretjerano one silne zagrljaje na kraju sastanka, osim ako dolaze od dobre ribe. A i to se zna desiti, ako se dobreo pozicioniras i imas srece... Mozda bih cak i nokautirao nekog pedera. Ali dobro...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Cim se radi o Visoj Sisi,ne moze da bude lose :D ...Sta mi jos zapinje za oko.Na forum se kace ljudi iz cijele Yuge(ex),jedino iz BL niko.Dobro imamo ovaj Henri i ja(dalja okolina)
Henrija zaboli mudo za AN,ima svoj ''eliksir'' i... razumijem ga.
A BL puna narkomana...E sad ko stvarno zeli,pomoci ce i Visa Sila,ovo-ono,al' mi malo rizicno da...da kao jehov svjedok idem,i junkere ''prosvjetljujem''.Znas ono...''Sta?Ma jebo sastanke...nego,idem kod co'eka,ima pravo dobro zuto/bjelo,pa ako ti treba nesto...Ma jok,ja hocu AN u BL?''... :wink:
'Pa zato koristim stranice ovog foruma i pozivam sve BL narkomane koji apstiniraju, koji su bar malo skontali da su u kurcu,i da nema dalje...Daj javite se,jebem vas kilave.(dobro,ovo''jebem vas kilave'' i ne obecava bas nesto,ali :) ...)...znam da garant ima ljudi koji prate forum.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: I poslije njega...ON

Post by sanela »

vudd wrote:Sanela, na tebe sam ljut,jos od onih dana kad sam se registrovao.Do dan danas mi nisi pozeljela dobrodoslicu na forum.Znas li ti bona nebila,koliko to jednom narkomanu znaci...
Haj' sad, daj tu dobrodoslicu pa da zaboravim.... :D

Ja se duuuubokoooo ispričavam, ali ono baš baš duboko (jel se može tako reći?)
Da bih ispravila ovo što zgriješih želim ti toplu i srdačnu, ma vruću dobrodošlicu na ovaj naš narkomanski i nenarkomanski forum!!
Ti i Vlado ste mi najdraža dva muška lika s foruma, tako da bih pravo volila da nešto napravite sa sobom... dobro, Dačo je van konkurencije.
Eto, jel dosta za dobrodošlicu :wink:
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Taman...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: I poslije njega...ON

Post by Baba Naca »

Pozdrav Sumski, drzim palceve da se jave narkomani iz BL,
al za pocetak ti je dosta i samo bar 1 komad. PDT_Love_18
Ko trazi pomoc i iskreno zeli da postane i ostane cist - uspece! :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by anfakabl »

Odem ponekad u BL, čoek mi je iz Borika, ono što gledam već godinama kod ekipe je dop-trodoni-dop-trodoni.
Teško ćeš ih navatati po forumima, jbg treba ganjat šemu, blejati po kafićima i to.
Veliki pozdrav
all that I want is to play
Post Reply