I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Ma kenja kao i uvijek :) Kvalitetno i duhovito...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Buljim u ovaj komad bjelila... kao pisacu sad nesto.I to treba da cita neko ko je bas lud bez vudd-ove budjave dzepne filozofije,ili neki nesretnik koji je dosao po vrlo vazne informacije,kao sto ljudi dolaze u Opstinsku upravu javnih prihoda...
Bijes,umor,amputirana nada,zelje u vidu benignog tumora...Recept za zimnicu!
Svako jutro ,rutinski, pozdravim zivot i vrijeme,oni se cinicno nasmiju...dobace jos kao''Ej dje si ,supak?Hahahahah...''I odlaze..(pomislim da se bacim na biciklu,pa za njima...,al' strah me da ne puknem ko picka,pa vas davim ovde u uspjehu kakvog niko nikad vidio nije)
...Kod psihologinje ne idem od zadnjeg recidiva.A i bezveze je(nije pala na seljacke metode muvanja,pa kontam da sam zajeb'o sto nisam upotrijebio neki Rambo-fazon)Uz izvinjenje, kako dolikuje, rekla je da moze jednom sedmicno,pola sata.Ima bas obaveze,anketa o narkomaniji,akcija''Adrenalinom protiv droge''kurac-palac-i srednji prst.
Za dva mjeseca ce ponovo biti na raspolagnju mojoj posrnuloj dusi.Cijelih sat vremena.Uljudno sam se zahvalio,slagao kao razumijem situaciju,i jos deblje slagao i nju i sebe da cu svakako dolaziti.Jer i pola sata je dovoljno,ako iskreno trazis pomoc.Mozes recimo za to vrijeme. da uvalis guzove u donatorsku stolicu,dva- tri puta promjenis polozaj udobnosti radi,pogledas u neduzni dekolte,duboko udahnes i ...''Vidimo se u utorak u ...''
Specijalizovana je za rad sa djecom ovisnika.''Musterija''u BL i nema bas nesto,pa se odlucila na nesto zajebaniji zalogaj.Ja sam trebao biti nesto kao pacov.Ne kao covjek-pacov, nego bas pacov-pacov.Bilo je crtanja,i moj ''crtez'' joj se dopao.Recenica tipa'' Dobro ce doci kolegi koji uskoro sprema diplomski...''.Kao i svaki konj,nadas se onoj usranoj kocki secera,kad odradis teret.Ali kocka je poskupila... sve je poskupilo, u picku materinu
.Ideja o komuni,bila je trenutnog karaktera.To je ono kad se probudis,vidis da si ponovo zasr'o,i da sve izgleda kao zapusteni golubarnik u kojeg si se zaljubio dok si radio ;;sovera''.Ma kenjam sad u bijesu
.Nije iskljucena komuna.Bice to opcija vidim li da mi se familija prepire oko toga koja mi kosulja bolje pase uz lice i mrtvacki sanduk. :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by YugoS »

Vudd,bas nesto kontam...

Koliko sam mogao upratiti ti si nesto vise od dvije godine,skoro tri u apstinenciji.
OK,napravio si par recidiva kracih i boris se.
Zivis sa klincima i zenom koja te podrzava i gura(meni se bar tako cini).
U maloj si sredini i nije ti bas gudra na dohvat ruke,a i love se nema na bacanje(pretpostavljam da su te i ove cinjenice spasile bar dva recidiva).
Imas dara za oslikavanje Ikona i mozda jos neki i toga se mozes uhvatiti kada ti naleti da nesto stvaras.
Imas i psihologa.Imas i sumu.

Volio bih da mi ozbiljno odgovoris,a mogu i ostali nesto reci,ako ti dozvolis,koju bi prednost za tebe imala Komuna?.Koji kvalitet bi dobio odlaskom u nju i sta je to sto bi Komuna od tebe napravila da bi ti zivot koji bi nastikl'o na sadasnji bio Veselica?

Ovo konstatujem,pisem i pitam iz najboljih namjera,jebiga imas vise iskustva i muda.Ako neces,nema frke.Znam da trenutno ne razmisljas o toj opciji,ali si razmisljao za razliku od mene,koji nikad nisam,a i necu.

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dtb5ST5w3gg [/youtube]
Sve imam ,Yugo.
Djeca,zenka,suma, ikone....i glad.

A glad valja nahraniti.Ovde ili tamo.O komuni mislim da je sranje,da te jebu u ostatak mozga,da su svi shabloni,ali...
Isto mislim o trodonima,najvece sranje su.Ali ih uzmem kad su na dohvat ruke.
Apstinencija je kada nista ne uzimas. Ja koristim svaku priliku da se ubijem kao krmak.Ovo je neaktivno drogiranje,prouzrokovano najjacom krvnom vezom.U ove tri godine,zalutao sam u ludilo.Uchahurio sam se kao vampir, koji ceka tamo neko vrijeme pa da izadje i skenja sve zivo.
Neznam dali komuna moze da mi da neke kvalitete,i moze li se to nashtiklati na sve do sada.
Vjerujem i u to da postoje ljudi koji umru takvi-kakvi su.Nemora sve biti happy end.
Neznam,stvarno...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

E, vudd, sve imaš, a sebe nemaš…
Nije mi jasno, zašto misliš da su komune sranje, `ko te tamo jebe u mozak, bivši ovisnici (radi iživljavanja možda) ili sam sebe?
Želiš li promjenu ne biraj sredstva…Nisi samo ti u priči,već i oni koji te itekako trebaju..
Stvarno ti želim da skupiš snagu i odlučiš se za promjenu (dok te nije skenjala depresija)...
Sorry što se miješam, ali...flash-back...
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Jebiga, moram dodati još i ovo: Moj muž je ovisnik s dužim (heroinskim) stažom od tebe i nije baš birao ni ostala "sredstva" koja će trpati u sebe...Ludio je kao i ti, depresija ga je ubijala...onda je počeo divljati s metadonima, nije za priču koliko ih je mogao popiti 70-80, pa čak i 100 komada tableta dnevno...I otišao je u komunu, uspio prebroditi fizičku i psihičku krizu i kakav je bio, sad je super zbrojen. Nije bio u stanju ni pričati, ni spavati, ni jesti...nije bio u stanju živjeti...a sad dobro funkcionira bez ičega. Ima još posla na njemu i o njemu ovisi što će biti, ali je na dobrom putu...
I ne zamjeri što zamaram, znaš da je u dobroj namjeri....
User avatar
YugoS
Posts: 635
Joined: Tue Apr 21, 2009 1:14 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by YugoS »

Hvala na odgovoru.
Otprilike sam slican i ocekivao.

Dita,meni je pravo drago sto vam je krenulo.I nemoj me pogresno shvatiti,ja sam za sve vidove borbe protiv Bolesti,tako i za Komunu.Samo sto mislim da Komuna jednostavno nije za svakoga,kao ni substitucija.
Ima tu gomila faktora,gomila.

Pozdrav.
narkoman sam al' najlepsi.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: I poslije njega...ON

Post by Vlado_M »

vudd wrote:[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Dtb5ST5w3gg [/youtube]
Sve imam ,Yugo.
Djeca,zenka,suma, ikone....i glad.

A glad valja nahraniti.Ovde ili tamo.O komuni mislim da je sranje,da te jebu u ostatak mozga,da su svi shabloni,ali...
Isto mislim o trodonima,najvece sranje su.Ali ih uzmem kad su na dohvat ruke.
Apstinencija je kada nista ne uzimas. Ja koristim svaku priliku da se ubijem kao krmak.Ovo je neaktivno drogiranje,prouzrokovano najjacom krvnom vezom.U ove tri godine,zalutao sam u ludilo.Uchahurio sam se kao vampir, koji ceka tamo neko vrijeme pa da izadje i skenja sve zivo.
Neznam dali komuna moze da mi da neke kvalitete,i moze li se to nashtiklati na sve do sada.
Vjerujem i u to da postoje ljudi koji umru takvi-kakvi su.Nemora sve biti happy end.
Neznam,stvarno...
Samo da ti kazem da te razumijem. Isto tako se osjecam cijelu ovu godinu. Ok, cist sam tri mjeseca ali ovo je neaktivno drogiranje. Nemam nacin da promijenim stvari. Rob sam samog sebe i ljudi koji me okruzuju i finansija. Ne vidim ni ja rjesenje... Bas ludilo. Ja samo cekam... Ne znam sta.

Jebiga. Nije bas komentar za dobro jutro. Ali jebes i dobro jutro.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: I poslije njega...ON

Post by Vlado_M »

Nekad mislim da je sve pitanje vremena i praga bola. Neke stvari, kao finansije npr., mogu rijesiti vremenom, ako me bol ne natjera na recidiv. Onda bih mogao uzeti kredit i rijesiti sebi i stan, odmaci se od svojih i stvari bi krenule u pravcu podnosljivog... Imam strasan prag tolerancije bola. To znam. Bio sam na interferonu i rokao se heroinom i znao otici u teretanu i dizati tegove dok mi krv curi iz nosa. Znao sam ranije dizati tegove, a poslije treninga povracati od iscrpljenosti. Kao klinac sam igrao kosarku 40 minuta sa jedva jednim treningom sedmicno u nogama (lijeno mi bilo dolaziti na treninge)... Kockam u desetine hiljada tudjih ili svojih para i ne trepnem da dobitak ili gubitak. Upravljam milionima tudjih para i ne bojim se. Peo sam se po planinama sa profesionalcima, a pio sa amaterima planinarenja, a profesionalcima u cuganju :). Kockao u zivot... Zavrsio faks u uslovima u kojim ne bi uspio niko normalan. U stanju da ubijem svaku emociju u sebi u najstrasnijim uslovima.

Znam da si i ti Vudd zesca konjina. Pravi onaj izdrzljivi tvrdoglavi matori konj individualac, kao i ja... Imas isto tako i jak osjecaj odgovornosti i visok prag tolerancije bola. Osjeti se to. Ali ova igra sa dopom nije stvar podnosenje bola.

Nas bolesni mozak jednostavno u odredjenim trenucima pronadje razlog da racionalizuje drogiranje, ucini ga manje losim nego sto jeste. Kao da se namjerno pravimo glupim... Negdje na necijom temi, mislim Supersynthetic-ovoj je pisala Einstein-ova recenica : " Ponavljati iste radnje sa nadom da ce ishod biti drugaciji, definicija je gluposti...". Nije. To je definicija jednog oblika ludila. I onda nema nikakve veze sa razumom ili sa racionalnim ili pragom bola ili zeljom za promjenom. To je stvar bolesti i adekvatne pomoci... Svaki put kad pravimo recidiv, ne cinimo to sa nadom da cemo se vratiti na dno, odakle krecemo kad trpimo krizu. Radimo to iz hiljadu glupih i vise glupih razloga, koji su takvi svima osima nama samim (nama su logicni i opravdani)... Na kraju balade, krvave bajke, ishod, naravno, bude isti kao i svaki put, ali mi smo slijepi da to vidimo na vrijeme.

Nemam ni ja rjesenje, ali eto, samo da kazem da razumijem, osjecam isto i ne osudjujem. Ako ti nesto znaci. Pozdrav.
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Yugo, ne shvaćam te pogrešno, normalno da komuna nije za svakoga, kao ni supstitucija. Samo kada si 20 i više godina u glibu, onda si stvarno u opakom glibu (a to sam itekako dobro vidjela i znam)... nemaš više lepezu izbora za rješavanje problema.
Post Reply