I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Da. zivi sa majkom koja je nakon godina metadona sada ok.Navodno je postala workaholic :) al' dobro sad...nije strasno

...
Bio sam vodjen frazom '' treba vremena...vrijeme radi za mene''
Da sam planirao nesto-nisam...Bilo mi je dobro u tom ''status quo''stanju
fizicki sam se totalno oporavio.Svaki dan sam trcao nekoliko km.
10 aprila ucestvovali smo nas par pacijenata na maratonu Wien 94'.Ono kao u novinama ''Ex-junkie trce tradicionalni maraton i prolaze u sportskom duhu pored junkie scene na Mariahilfstr. i Gumpendorfer...''
Islo je dok jednog dana L.nije zatrazila da ponovo budemo...da je zasrala i da oprostim ako moze ikako.Jer je izgubila nadu poslije mog recidiva blablabla,i ...glupson ja .Razmisljanje donjom glavom...pristajem.

Ponovo se ''zaljubljujemo'' ...nakon nekog vremena,kradem auto od psihologa i odlazim na njen hoff.Pa uz zid,oluke...kao nindza kornjaca :) ,Bosanski Romeo se sastaje sa buducom prostitutkom Juliom...I jebemo se,jebemo,jebemo...Cesto tako.Na mom hoffu,kad svi odu spavati ja palim...Jedne prilike,gledali su TV i do kasno graktali o podvizima Nicholas Cage -a u L.Vegasu...Rekao sam da idem spavati.Sacekao 10 minuta i iskopcao glavni osigurac :lol: Horsko '''Eeeeeee...'' :)
...gluposti.

Cesto koristim tu metodu sa psih.autom i jedini se tajnovito smjeskam na uzdahe Zagora kad na reklami ugledaju zenu u gacama...Ta jebacina ,kostala je i nju i mene.
Najbolji drug Horst(koincidencija,ali se covjek stvarno tako zvao :) bio je sa mnom,a njegova zena i dva sina na hoffu gdje i moji...Zao mi bilo covjeka,bio je ok,pa sam i njega poveo...bullshit.

Kasnije smo se uzkurcili i opet poceli radjati govna u mozgu,te jedne noci odlucismo da se pocastimo i odemo u Bec po dop...Ukradenim autom,bez papira,bez dozvole 70km
Rekao sam ti tess...Gdje je kolektivna svjest udruzena,emocije su jace...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: I poslije njega...ON

Post by tess »

mm da.Ta komuna je bila poprilicno opustena.Cim ste vi mogli da maznete kola i da idete u stetu mi govori da ste vec uzivali tamo dosta poverenja.U reto centru covek koji je tamo npr 10-15 godina nije se desilo da za to vreme provede 15min sam.Znaci uvek su makar po dvojca.Odgovorni momak i novi momak.Momak u problemu i senka.Kuce koje su udaljene 200metara jedna od druge,niko ne ide sam iz jedne u drugu,obavezno po dvoje.Mene je u pocetku izludjivalo sto ni u wc ne mozes sam.Uvece kad krenes na pisanje opet moras nekog da zoves da ne ides sam.Takodje me nerviralo poprilicno sto kazes nas 50-60 zagora,a njh par vodja kuce (pastor) i jos par ljudi koji su tu duze imaju zene koje zive tu sa nama,samo naravno u drugom delu kuce.Naravno oni se bude sa smeskom i sjajem na licu,a mi nadrkani ,svakim danom sa novom bubuljicom nejebicom.jbg,nije fer prema napacenim dusama :cry:
i jos zlatno pravilo kuce (nepisano) onanija nije dozvoljena (greh).
dal' mi steti droga leti?
dita
Posts: 476
Joined: Thu Jul 23, 2009 2:38 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by dita »

Znaš vudd, ti stvarno imaš što bi u komuni rekli moć „ogledala“, ono nešto da dobro pročitaš drugog narkomana. I moram ti zahvaliti jer da mi nisi napisao „muž ti sere ko patka, sere ne trepće“ (i otvorio mi do kraja oči) ja bih možda i dozvolila da me munta i ne bi izašlo na dobro...jer napravio je još jedan recidiv...Pa sam onda ja njega muntala (što je bilo užasno teško), pa nemoj tako olako odbaciti 14 mjeseci, pa vidiš kuda ideš, pa probaj zbog djece, zbog sebe...Pa kod njega ljutnja na cijeli svijet, na mene...jer ga uvjetujem, na sebe jer je tu gdje je, a mislio je da nije, da može, pa potonuće kod njega zbog suočenja sa sobom, s tim gdje je....Kad smo bili jučer na razgovoru u komuni, poslije je bio tako ljut...Ponovno u komunu... Znam da nije lako..Al jebiga...ostalo je kod njega, (opasno čuči) puno džanerskog, onog tvrdokornog, dugogodišnjeg.... Vjerujem da je jedan od razloga ponovnog pristanka na komunu i to što je ova komuna prilično „liberalna“, i što neće morati ispočetka, nego će uvažiti to što je bio 14 mjeseci u komuni.... e sad koliko je to dobro. Tvrde komune mu ne pašu ....jer je on tvrd...
Šta se pokazalo sad kad je izašao iz komune...koliko ja vidim...On je dobro funkcionirao pod komunskim drilom, ono kad mu je vrijeme organizirano...Kad ga pustiš da se sam organizira...linija manjeg otpora...oranizacije nema...I što je on rekao, bio je povukao ručnu, jednostavno nije više radio...Počeo je uviđati kod operatera ovo i ono, pa ga smetalo ovo, pa ono, počeo je gledati druge, a ne sebe...U ovoj komuni se radi slično kao u Susretu, samo puno više imaju slobodnog vremena, koje moraju sami organizirati....A resocijalizacija je takva da imaju autopraonu i stan gdje sami rade i žive (njih oko 5 momaka), imaju slobodno vrijeme poslije radnog vremena za izlazak van i džeparac, ali i kontrolu jedni drugih....Voditelj kaže da je puno lakše „iživljenom“ narkomanu“, nego mlađima koji još nisu „iživljeni“, ali opet s druge strane teško je mijenjati tvrdokorni narkomanski karakter, koji, barem moj muž „čuva“, ne da baš „na sebe“, na svoje....Sad je prihvatio ipak činjenicu da ide u komunu, i preslaže stvari po glavi....Znam da se nije lako diči, poslije padova, koji su bili...Ne znam ni sama je su li bolje tvrde ili liberalne komune...Oni kažu da je njihov postotak izlječenja, onih koji završe program oko 70 %, ali svako svoga konja hvali. Najprije je moj muž htio potpisati kapitulaciju, kao ne mogu ja, snjekat ću se do kraja, ionako se ne izliječe svi, očito sam ja jedan od tih, ali nagovorima, dogovorima, pregovorima, "podizanjem morala" i raznim „tehnikama“, uspjela sam ga nagovoriti da proba. Znam da je na njemu...Ne znam ni ja više kako da mu pomognem da povrati vjeru u sebe i vjeru da se može...Stalo je njemu do djece i do mene...ali stalo je njemu i do "sebe"....Nisam više pametna...Ili je bolja tehnika okrenuti ploču, pa reći k`o te jebe...(nekako se bojim da se tek tada ne bi digao...)
Eto ja ti upadam....jer si uvijek napisao nešto što mi je pomoglo....(nadam se da ne zamjeraš...)
Drago mi je zbog tebe, što si uspostavio kontakt s kćerkom....
Puno pozdrava i dobrih želja....
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: I poslije njega...ON

Post by AnAna_mo »

dita wrote: „muž ti sere ko patka, sere ne trepće“ .
:D
To je naš dobro znani Vudd.
Potpis.
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Hvala dita na pozzz&zeljama.Moc ogledala se stice kad malo dublje i iskrenije pogledas sebi u dusu :wink:

Vidis,ima tu neka zajebancija,sto je i meni jako smetala u ''Susretu''
Imao si zadatke,odgovornosti,i one fore ako zaboravis pokupiti peskir iz praonice,ako se naslonis u toku radnog vremena na lopatu etc usw...dobijes konzekvenciju i ukinu ti cigare dan dva...Bilo je toliko banalno da su djelili konzekvencije na svakakva sranja.

Jedan lik je dosao navucen na metadon...Stariji brat(covjek-sjenka,koji pomaze na pocetku) se mucio nocima,kuvao mu caj ovo-ono...Lik je u svoj svojoj muci navodno prdnuo u sobi(spavaonici) :) .Drugi dan su i on i stariji brat dobili konzekvenciju i bili kratki za cigare...Mislim,jako su mi smetale takve stvari.I naravno,revolucionar vudd je popizdio i navukao grdne kritike...Mogao sam da se koncentrisem na sve zadatke,da ne zaboravljam peskire,garderobu i ostala sranja...Ali nisam bio opusten.Jednom sam rekao ''what a fuck...''
Hocu da zaboravljam,hocu da pokazem sranja koja su u meni na kojem trebam raditi,necu da budem masina...Onda je glasilo da sam se totalno promjenio i da sam ne zainteresovan za program.Naravno tu se nasao i jedan 20-godisnji supak iz Sombora.odgovorni od posla koji mi je stajao na zulj i lijecio svoje komplekse...Ja sam kao trebao da naucim da se nosim sa takvim ljudima,jer me napolju cekaju bla bla bla...
Ima mnogo stvari koje su ...ne znam.Moras postovati rijec operatera,koji je ovisnik zalijecen par godina...pa makar to bilo sranje osobe kojoj je dopizdilo mozda.
Imao sam velike probleme sa tim...opet,sa druge strane,oporavak i spasenje trazi zrtve,poniznost,a opet sa trece'''tvrdost'' vec formirane persone...komplikovano.Ali ne i nemoguce
Pozdrav tebi i tvojima...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: I poslije njega...ON

Post by tess »

druze zasto ne pises.Jel sam te ja nesto smorio sa zadnjom pp (od pre neki dan,ako si procitao uopste)? Da te pitam onako narodski:koj" ti je moj?Pisi jbt!
dal' mi steti droga leti?
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Ma nisi me smorio tess...Bezveze mi da pisem.Nema tu niceg lijepog za procitati.Bljuvotine koje ionako dave iz dana u dan.

A i ovde na forumu zauzimam mjesto mladim narkomanskim snagama koji su jos uvijek ne ispucani...
Imamo ''the Pusher''online :) (internet shala)...
Samo za opake momke/cure
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=b530raUTbzQ[/youtube]
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by anfakabl »

:-D
Dobro onda. S tim što želim čitati bilo šta iz tvog pera.
Eto, ovako, pod pritiskom, će ti bude lakše da se raspišeš. To je pravi podsticaj - The Great Expectations :)
:smt039
all that I want is to play
User avatar
tamarra
Posts: 231
Joined: Mon Nov 23, 2009 4:13 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by tamarra »

[quote="vudd"..Bezveze mi da pisem. Nema tu niceg lijepog za procitati. Bljuvotine koje ionako dave iz dana u dan.[/quote]

Nema veze. Kad ti dođe izbaciti bljuvotinu, izbaci ovdje. ;)
User avatar
tess
Posts: 495
Joined: Wed Nov 04, 2009 8:19 am
Location: B. Hill Boliwood

Re: I poslije njega...ON

Post by tess »

jebes mlade narkomane !Jebes sefove i sefovice!Svi na ulice,spalimo zastave...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=24Yubszwmmg[/youtube]
dal' mi steti droga leti?
Post Reply