I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

A jebiga...neko mora da ispasta :) Mada, poslije obilne jutarnje stolice,vuddova prenemaganja se vrlo kvalitetno sapiru vodom iz vodokotlica...
Ps.Sad sam zapazio da na avateru,odnosno na celu lika i djela pokojnog Keith-a, stoji reklama''oprema za bebe'' ...koji trip :)
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
anfakabl
Posts: 898
Joined: Thu Jul 30, 2009 2:07 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by anfakabl »

Ja te volim čitati.
Facebook, a svi prijatelji malo čudni :-D
all that I want is to play
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: I poslije njega...ON

Post by Vlado_M »

anfakabl wrote:Ja te volim čitati.
Smijem sto maraka staviti na to da Vudd sebe ne voli citati... Znam jednog slicnog tipa.

Vudd, kod kog psihoterapeuta ide tvoja psihoterapeutkinja ? Mislim, ono za ponedjeljak... Je li ti mozda rekla - Pamet u glavu ?

Ne znam zasto sam ja vazda maler, pa od svih tih zgodnih psihica, meni dopao brko srednjih godina... Tip izgledom neodoljivo podsjeca na strogog viseg vodnika u invalidskoj penziji (zbog mentalnih problema). Cim sam mu ispricao svoju pricu, odmah uzeo mjesec dana odmora. Prekosutra se vraca, jedva cekam susret. Isto kao kad sam u stara dobra vremena dobijao pozivnicu od drotova na informativni razgovor... Refleksne reakcije - cutanje, laganje... :)

NA stvar koja me je najvise nervirala je ona - samo za danas. Oduvijek sam se lozio na negativce i aniheroje. A ondje se od mene zahtijeva da samo danas staru babu prevedem preko ulice ili potapsem po ramenu onoga kojem utjeha treba, nahranim gladnog i to... Ali deset godina ja, a ti Vudd jos mnogo duze, zivimo zivote antiheroja... Nije bas neki fazon, a ? Nismo neke face, kad se osvrnemo i pogledamo tovar govana iza sebe, bol koji smo posijali. Samo za danas ima smisla, kad bi se covjek oslobodio cinizma. Samog sebe.

A tesko je ne mrziti sebe, kad si za to programiran. Zeljeti umrijeti kao antiheroj. Ili samo zeljeti umrijeti. Ili napakostiti sebi... Dobro bi bilo kad bi taj veliki Vudd u sebi uspio pronaci barem zrnce odgovornosti prema samom sebi. To se ja trudim za Vlada... Ne ide uvijek. Ali ide cesce nego ranije. Mozda se moze trenirati. Glumis sve do trenutka dok ne zaboravis da je to samo zapravo gluma. Ili pocnes uzivati u ulozi.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by lizard »

Zadnje vjeme razmisljam :) o halal gudri. Ne bi vjerovali...
Imam bleck tatto na dusi. To me gusi. Isuse boze! Suze mi teku ko u djeteta...nemam pojma zasto tog lika casne majke, Bog nek mu oprosti, vise ne skinu sa krsta. Zasto mu 2000 godine ne oprostaju? Sad mi je jasno zasto vjerujem u Deda Mraza-:) Ja Fakat Vjerujem:-) Zato sam jebeno ekstreman; u zadnje vrijeme jako fleksibilan :)
Kad otpjevas prodje ljeto trideseto onda ti je svejedno. Sad zamisli koliki sam nevjernik dok ucim ne mogu da vjerujem? Naravno pozitivnim primjerom 8) Prvo se prepadnes, malo, kratko, pa onda nastavis dalje kao da nisita nije bilo. Sve tako...OVISNOST! Tako je brutalno s gudrom, Zeljom... Znam da ne mogu kontrolistat. Ali opet... Orginal slika kad djete hoce da hoda. Moras ga pustit ili vezat za krevet, Boze sacuvaj, mislim poslat u ludaru. Meni je to BDSM :) Dzaba opet necu da vjerujem. Necu da UCIM! Strah me. Nemam pojma cega i brzo nestane, pa opet krenem u potragu... Mislim da imam FOBIU od zivota. Ono moje ovisnicko Ja, nije krvio sto ne zna i, to je tako. Sinoc sam bio kao grof drakula,i on je u tom romskom fazonu. Ne znam da volim i to me ubi. Nekad Izgleda kao da znam. U silnoj zelji da skinem blek tatoo sa duse; ispupam citavo srce. Tolika je ravnodusnost da ti postane stvarno svejedno, prije ili kasnije cu ionako spavat u sanduku. Zna se sta je ISTINA!?! A sta politika?! Vjerujem da je Allah (Bog:)
stvorio Adama (Adema) od ilovace, pa dok je spavao od krviog rebra (da ga ne bi bolilo) stvorio Evu(Havu) da bi ga smirio. Znam da je fakat spavao:) Vjerujem da zenu ako krenes "ipspravljat" da je moras slomit :(to je vec nasilje u porodici)
Drzis se obicaja koji su jako okrutni, zivis u sredini gdje su vukovi domace zivotinje i, opet neces da vjerusjes. Onda odjednom iz vjere pocnes koristi "obicaje" Nekako onda ide kad znas sta ne smijes ali opet... Ufatis se kako otvaras kantu sladoleda u 1/2 noci? Jebe'm ti ovisnost...
Diskonektvo sam se facebook-a onog bas online. YoVille igraju svi, farmu, mafia wars, poker... samo urbano!


"Labudovi, lavovi
gipsani radovi
silikoni, dzipovi
spotovi, klipovi
armatura, cimenat
kvadratura, objekat
pravi je momenat
da se ugradi procenat

Urbano, urbano
samo urbano, urbano

Ko?a, klima, siber-dah
bas-refleks i stereo
frizurica sredjena
pomorandza cedjena
brodski podovi
morski plodovi
podno grijanje
intimno brijanje

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Pivo pijem samo uvozno
da bih bolju macku upozno
stikla, cipka, korset, karlica
i na pupku alkica
stara majci ja se ne javljam
rodbinu sa sela izbjegavam
jer gradjanin sam postao
a u dusi...

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Sa nama je zabavno
jer sa nama nije dosadno
sa nama je najbolje
a sa drugima najgore
mi pravimo zurkice
sa nama su mackice
sto pokazuju karlice

Samo urbano, urbano
samo urbano, urbano

Idemo, radimo
apartmane gradimo
i muda ladimo (RASMC)


Ozzy za tebe po (virtualna:) kila, kahve i secera :)


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MM1pPuN0rk0[/youtube]

Mozda sutra navratim kao homosapien, nikad se ne zna...

PS. poklon je za speed boll-a alli kad aksam padne :drinkers:
PS 1. moras puzati da bi naucio hodati....
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Lizard je lizard.Cross je cross.Adam je konj,Adem isto...Eva nije Hava.Hava je zagadjena Evom sardinom.Jedna je istina,svakom njegova.Preseravanje je trag necije istine.
Igra rijecima,mudrost bez M.(M-kao Milorad,Motorrad,Messiah...Jedino je Misho na SH)
Hrista sa Krsta,skunuli su davno.Ostale su jos neke nejasnoce oko naslijednika...Kandidata buljuk.

Boze ne oprosti nam,jer znamo sta cinimo...
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: I poslije njega...ON

Post by Baba Naca »

Xej Lizard,
(nema te odavno, sad vidim kako si, kako je bebac, hoda li vec?)
lizard wrote:Znam da ne mogu kontrolistat. Ali opet... Orginal slika kad djete hoce da hoda. Moras ga pustit ili vezat za krevet, Boze sacuvaj, mislim poslat u ludaru.
razbio si me ovom celom pricom, ... sto posto ...
vudd wrote:Boze ne oprosti nam,jer znamo sta cinimo...
Sumski, pozdravljam te i evo kopiracu ovde danasnju narkomansku meditaciju za oporavak, cini mi se da ima smisla ... :wink:
...........................................................................................................................
15. septembar
Ispuniti prazninu


"…mislimo da ćemo, ako samo budemo imali dovoljno hrane,
dovoljno seksa, ili dovoljno novca, biti zadovoljni
i da će sve biti u redu."

U svojoj zavisnosti, nikad nismo mogli imati dosta droge, novca, seksa ili bilo čega drugog. Čak i previše nije bilo dovoljno! Duhovna praznina je bila u nama. Iako smo najbolje što smo mogli pokušavali sami da ispunimo ovu prazninu, nikad nismo uspeli. Na kraju smo shvatili da nam nedostaje moć da je ispunimo; bila je potrebna Sila veća od nas da to učini.
Onda smo prestali da se drogiramo, i prestali smo da pokušavamo da stvarima ispunimo rupu u sebi. Okrenuli smo se svojoj Višoj sili i tražili njenu brigu, snagu i vodstvo. Predali smo se i oslobodili put ovoj Sili da počne da popunjava rupu u nama. Prestali smo da grabimo stvari i počeli primati besplatni poklon ljubavi koji je Viša sila čuvala za nas. Polako, naša unutrašnja praznina je počela da se popunjava.
Sada, kad nam je naša Viša sila darovala poklon ljubavi, šta sa njim da radimo? Ako prigrlimo taj dar previše čvrsto uz sebe, ugušićemo ga. Moramo se setiti da ljubav raste samo kad se deli. Jedino davanjem možemo zadržati ovaj dar. Svet zavisnosti je svet u kojem uzimamo i u kojem nas uzimaju; svet oporavka je svet u kojem dajemo i u kojem dobijamo. U kom svetu ćemo izabrati da živimo?

Samo danas: Ja biram život pun oporavka. Slaviću svoj svesni kontakt sa Bogom kako ga shvatam slobodno deleći sa drugima ono što je slobodno podeljeno sa mnom.
...............................................................................................................................
ljubi baba PDT_Love_18
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by NaughtyButNice*** »

Baba Naca wrote:Mislimo da ćemo, ako samo budemo imali dovoljno hrane,
dovoljno seksa, ili dovoljno novca, biti zadovoljni
i da će sve biti u redu."
Manje je više!
ali ne i u mojoj prici...

vudde, desna u vazduhu levo- desno
p.s ljubi lola
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: I poslije njega...ON

Post by PsyTechGirl »

vudd wrote:Idem u savjetovaliste.Najvjerovatnije u srijedu,cetvrtak...Psihologica misli da nije dobro svaki ponedeljak jer...kao to je depresivan dan???.Meni je svaki dan ponedeljak,i mislim da je to vise rekla zbog sebe.Dobro,shvatam.Shvatam i da ljudi imaju predrasudu o ponedeljku,ali...
Iskreno, ne ocekujem ja bas neku pomoc od savjetovalista.Sta to mogu cuti, sto vec ne znam?Po nekom sablonu pljuste pitanja.Trebam da uradim to i to,... to i sam znam.Ma sve ja znam,samo sam lijen i sadisticki uzivam u mucenju sebe.Jako mi puca kurac,da se sad promjenim i da krenem od pocetka.Da me interesuje ko je dobitnik Nobelove nagrade za mir,koliko Kina ima stanovnika,i kako je zivot dar.Da se manem starih nacina razmisljanja,navika da jebem mater fukarama i da se fino ponasam u ovom otrovnom govnjivom svijetu.Uloga klovna mi je sudbina.U prizemlju sam otac, dobar drug,solidno i prividno pametan,ne namjerno nadrkan.U potkrovlju sam bijes,patnja,divlji sin,davez i lutalica.
Sto se zdravlja tice...Necu se nikad patiti.Slijepo crijevo sam dobrovoljno izvadio kad sam bio u komuni 93'-ce.Iz dva razloga.Da primim anesteziju,i da nakon toga u posjetu dodju kcerka i zena .98' sam ranjen u nekoj pucnjavi.Jedva sam cekao anesteziju(HAHAH)...Zenu i kcerku sam izgubio.
Ponekad razmisljam, kako bi bilo da dobijem rak?Ima tu masa kvalitetnih lijekova koji....Ja sam kukavica i mrzim svoj zivot.
To moja djeca ne znaju,barem se trudim svim forama naucenim u zivotnom teatru, da to ne osjete.Formula uspjeha za nosenje tolikog prezira prema sebi, jednaka je nuli.Mrznja ce me skenjati...
Ju ju ju.. Kako ovo zvuči poznato..
Ma bre, svi smo mi na isti kalup, samo su nam face pomalo različite..
Mada kontam, da sa vremenom i u faci počinjemo da ličimo..-
Onako ogorčeni sobom i svima oko sebe.. Pih, nekad je sve na svetu tako dosadno i glupavo!!!
Možda da smo se rodili u nekoj drugoj zemlji, sa nekim drugim roditeljima i u nekoj drugoj sredini?
Možda bi onda bili normalni, uljudni, kulturni i redovni u svemu što ovi 'normalni i kulturni' ljudi rade.. ? A možda i nebi?
Ko to zna..

Sve u svemu, veliki pozdrav tebi i drago mi je što si rešio da podigneš dupe i uradiš nešto za sebe, makar to bilo ovo proseravanje kod psihologa.

Kontam da ti možda ne može ona pomoći koliko u stvari ti možeš sam sebi, ali uz njene smernice i savete..
Jebiga, ako ne pokušaš ne možeš ni uspeti..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: I poslije njega...ON

Post by Zona Sumraka »

Možda da smo se rodili u nekoj drugoj zemlji, sa nekim drugim roditeljima i u nekoj drugoj sredini?
Možda bi onda bili normalni, uljudni, kulturni i redovni u svemu što ovi 'normalni i kulturni' ljudi rade.. ? A možda i nebi?
nebi
User avatar
PsyTechGirl
Posts: 2083
Joined: Sat Dec 27, 2008 10:36 pm
Location: U tri p.m. ...

Re: I poslije njega...ON

Post by PsyTechGirl »

Zona Sumraka wrote:
Možda da smo se rodili u nekoj drugoj zemlji, sa nekim drugim roditeljima i u nekoj drugoj sredini?
Možda bi onda bili normalni, uljudni, kulturni i redovni u svemu što ovi 'normalni i kulturni' ljudi rade.. ? A možda i nebi?
nebi
Ehh, to je čitava tema za razmišljanje..
Zašto si tako sigurna da nebi??
Pa jako je puno stvari koje zavise jedna od druge da bi rezultat bio takav kakav je.
Izmedju ostalog kontam da uticaj ima i to, gore navedeno.

Ja nisam sigurna. Sumnjam i razmišljam na tu temu (jer danas-sutra znam da treba i ja da imam svoje dete koje ću morati da nadjem načina da vaspitam da ne pravi sranja/da mu se ne dešavaju sranja koja sam ja pravila i doživela) ali konkretan odgovor nemam ..
Allways look at the bright side of Life!! There's allways Sunshine after the rain..
Post Reply