I poslije njega...ON

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

E krose,ako nekad procitas,nije nista zlonamjerno...ovo za sranje i to.

///
Kako mi se gadi ovo kad padnes i napravis recidiv poslije lajanja na zvijezde...slijedi pretvaranje u minijaturu,kukanje,dobrovoljna transformacija da budes otirac za noge.Pa i ono malo sto si ''naucio''za vrijeme apstinencije,bacas u smece,samo da bi se opravdao za jedenje govana.Klasicno narkomansko preseravanje.Vidim sam sebe takvog i sjetio se slike, kako u krizi potvrdno klimam glavom na stojekakve zajebancije i omalovazavanja od strane dilera...''Daj samo brate...ma dabome da sam narkomansko govno,nistarija,fukara...Staru?E staru mi nemoj...ma jebi i staru i starog, samo...'' Ima nesto slicno u oba slucaja..

Sve mi se gadi vise,iako i ovo uveliko lici na stereotipnu laz...stvarno je za povracanje.

Za sada je Dr.Maglov u BL jedini izbor...ali i noga u guzicu je korak naprijed.
Pozdrav
Last edited by vudd on Wed Aug 26, 2009 7:30 pm, edited 1 time in total.
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: I poslije njega...ON

Post by saša-ex »

Stojim i cekam dilera...prolaze minuti, prosao je i sat. Vec sam smislio sta cu sve da mu kazem, razmisljam se i da ga nabodem...I konacno se pojavljuje. Na mmom licu osmeh, kazem mu- Gde si brate...volim ga u tom trenutku vise od svega.
SAMO CEO ŽIVOT...
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: I poslije njega...ON

Post by AnAna_mo »

Izbila sam pare, na telefonu imam taman za poziv čovjeku.
Zovem ga... Zvoni, zvoni, i napokon se javlja.

-"Ja!? Ko je?!" Petlja jezikom jer je razvaljen ko malo dijete.
-"Ej ćao brate, Ana je, jel se možemo naći?"
-"E ti si. Šta si konatala?"
-"Polu."
-"Može, nije problem, samo sad sam u nekom poslu sa ću te zovnuti za petnaest minuta, dvadeset plafon!"
-"Hajde dobro, ali nemoj molim te da bude preko dvadeset, frka mi je"
-"Ma u redu je kad ti kazem, zovem te za toliko. Ćao."
-"Hajde".

Spušam slušalicu. Bijesna sam i ljuta ali nemam izbora, za drugu šemu nam treba auto, a ono je parkirano pred zgradom i bez kapi goriva. Jebiga - droga je prioritet. Ja i momak sjedimo na zidiću. Vruće je, šesti mjesec ali meni je hladno - ježim se i oči mi suze. Zijevam. Prošlo je već 10 minuta, a mi nismo progovorili ni jedne riječi. I dalje čekamo, samo što je već prošlo pola sata. Znači i više od "plafona". Konjina jedna, kaže ima posla, a ja preko telefona čujem kako šuška folija. Ima posla jadan on, mora svako malo kresnut upaljač. Svašta bi mu nešto rekla ali Bogu se ne kontrira. Na telefonu ima neka crkavica, samo da mu zazvonim. Prvi put. Čekam - neće da zovne. Sad on kući kljuca, ni na kraj pameti mu nije da ga ja čekam da mi donese paket.
-"De zazvoni mu opet majke ti. Nemoj da mu ja idem na vrata."
-"Šta ćeš ti konjino, kome ćeš ti otić na vrata, da imaš imalo muda, danas bi ti radio, a on bi tebe možda čekao. Jebo te *** s kim ja imam posla, nisi sposoban ni za petice izbit pa da se barem dva dana odmorimo. Začepi, zovi ako ti se zove."
Ipak za dvije minute opet okrećem broj i on se odmah javlja. Prekidam.
-"Sranje, sad sam potrošila čitav bon!"
Znam da je to pušiona jer šta ako me opet zaboravi. Mogu da se jebem. Saša pored mene nešto sere. Ali telefon u tom momentu zazvoni.
-"Evo ga zove, šuti sad da čujem šta će mi reći."
-"Ej!?"
-"E, gdje ste?"
-"Pa tu smo gdje si nam rekao da dođemo, čekamo te ima četrdeset minuta, daj hoćeš ti dolaziti?"
-"Tu ste znači, eto me."
-"Kaže da dolazi."
Nakon pet minuta napokon se pojavljuje njegov lik iz daljine.
-"Dobro si se sjetio nabijem te."
Ide prema nama, vidi nas. Oboje osjećamo veliko olakšanje i vadim pare iz torbe. Kao da je pola krize nestalo čim sam ga ugledala samo kako dolazi.
-"Vidi ga, koji ,mu je sad kurac!?"
Dižem pogled i vidim njega kako sjeda u auto. Okreće se i ode niz ulicu. Ostajemo ko popišani. Ne znam šta da mislim. Plače mi se, stvarno se osjećam ko zadnje tele. Pa stvarno, naruči me u toliko i toliko, onda sere sat vremena i sad mi još ode pred nosom! O Bože, nek si proklet što me ispljunu na ovu zemlju!!! Saša pored mene šizi. Ja idem na pumpu da zamolim radnika za telefon da ga opet zovnem. U redu je, poznajem momka, i daje mi da zovnem.
-"Halo?"
-"Pa šta ovo bi?Gdje ode?"
-"Ej, kraljice, samo ti sjedi eto mene za minutu!"
-"Hajde dobro."
Majko mila šta ovo meni treba! Pa boga ti, ako radiš radi kako treba! Nemam riječi, ne znam ni šta da mislim. Loša sam i poludit ću.Sjedam i opet čekam, šta ću. Kao da imam nekog izbora...Prošlo je još pet minuta, mi sjedimo i šutimo. Tek s vremena na vrijeme se sa Sašine strane čuje neka gnjusna provka upućena dotičnom gospodinu. Ja prevrćem očima.
-"Eno ga!"
Opet vadim pare sa nadom da ih neću ponovo spremiti u džep. Izlazi iz auta, ide prema nama. Tu je.
-"Gdje ste ekipa, šta ima, kakvi ste?"
Ma sjajni, mislim se u sebi. Dabogda crko. Dok sam sjedila i čekala smislila sam od riječi do riječi šta ću mu reći i nekoliko puta to uvježbala i ponovila. Kako je stvarno prešao granicu, da je bezobrazan, da je naporan i da me iritira sa tim vozanjem i kašnjenjem. Da njemu ide na štetu što ga đankiji čekaju pred zgradom u naselju gdje te svi stanari vide i da će možda zovnuti muriju. Onda će biti da smo ga mi šmekali. Hoću da mu kažem da ja nisam debil da me tako tretira i da mi ode pred nosom.
Ali ne usuđujem se. Šta ako me odjebe, pa ostanem bez šeme. Mora se priznati, daje dobre pakete i roba je odlična.
saša-ex wrote: Na mmom licu osmeh, kazem mu- Gde si brate...volim ga u tom trenutku vise od svega.
-"Ma evo, imao sam nekog posla pa sad kad sam izlazio usput sam otišao autom uplatiti listić."
Onda su on i Saša nastavili pričati o nekom nogometu. Ma briga me čovječe i za tebe i za nogomet, jebe me se šta si ti radio, daj paket da idemo. Otišao si nam pred nosom uplatiti jebeni tiket kao da nisi to mogao minutu poslije, Kao da ne znaš šta je kriza!!! Hoću da mu to kažem, ali da...Opet se ne usuđujem.
Pričaju nešto ali ja ih ne slušam.
-"De Ana daj mu pare."
To sam itekako čula. Pare u njegovu, a balončić u moju ruku. Onda u usta, za svaki slučaj. Krećemo.
Obavili smo što smo trebali i ja i Saša se opet volimo. Pričam mu o onom ludom čovjeku koji je cijeli život posvetio krokodilima općenito i reptilima.
-"Bila sam uvjerena da će stradati zbog nekog krokodila, a njega ubode raža koja je veličine dlana. Jebo te život..."
Ali meni je svijet ponovno lijep.
Barem do večeras kada kriza opet zakuca na naša vrata.
Ma naći ćemo mi pare, uvijek se nekako stvore.
I opet ću zvati istu budalu i čekati ga.
Ahhh...
Potpis.
cross
Posts: 33
Joined: Mon Jun 15, 2009 12:10 am

Re: I poslije njega...ON

Post by cross »

Wow, raznjezio si se covjece! Garant si jutros na hali dosao do bitne spoznaje da svi moraju kad tad srat :P
Znam da nije zlonamjerno, jednostavno si imao los dan; vec sam zamislio kako te zena pegala ili neko; onako uz put na nos nabaci sranje, barem ono zadnje sto si napravio. Jebajiga sad, kako posijes tako i pozanjes ili sto bi rekli; "ko je sretan ni u hali nije gladan". Nemoj se samo sekirat, proci ce...
PoZdrav!
cross
Posts: 33
Joined: Mon Jun 15, 2009 12:10 am

Re: I poslije njega...ON

Post by cross »

Vudd sorry za post iznad, nije zlonamjeran.
//// (fehler in alen teilen:)

Ostade mi u sjecanju, doduse mnogo bljedjem i losijem nego 1 sut.

S prozora gledam snjeg, pa u sat i tako naizmjenicno. (ustao je) Okrecem broj, zvoni, zvoni, zvoni (kroz glavu prolece nije valjda da jos spava?!) Javlja se (hvala Bogu!) Sve OK, naravno vec sam spreman da izletim. U roku odmah dolazim pred zgradu i vrtim ritualni krug kroz naselje dok skeniram svaki auto i bas svaku tablicu provlacim kroz bazu tablica odjela za narkotike (Cisto!) Ulazim u zgradu i dolazim pred vrata. Zvonim, cekam sjenu na spijunu... dobro je cujem bravu, dugu bravu, otvaraju se jedna vrata, treca brava, cetvrta brava (valjda paranoja;) otvaraju se druga vrata, napokon ulazim.
D:"Cekaj! Stani ovdje"(donosi posebnu prostirku vani je snjeg)
J:Mnogo si pedantan:)
D:"Znas me :-) Sto si u odjelu?"
J:Pokvarilo mi se auto pa dosao na sankama:)
D:"Zazes?" Nisi mogao tako brzo doc!
J:Odoh na skijanje!
D:"Na Jahorinu?"
J:Ne Bjelu!
D:"Hajmo na Jahorinu?"
J:Skijas?
D:"Bordam"
J:Hajmo!
D:"Eto me samo da se spremim." (Nevjerovatno koliko me u pocetku lik nervirao kad kaze; eto me samo da se spremim. Znalo je trajat vjecnost ili barem sat! Tjesio sam se da neko na 2-3 grama nema bas pojam o vremenu ali djaba!)
Zvoni mu telefon, izvinjava se; prica...
D:"Znas ko je sad bio?"
J:Nemam pojma (vec me pere nervoza, nije dao da se sredim u stanu, a meni se linije nisu vukle) Pozuri!
D:"Samo da se spremim (otvara jedan stek, odlazi do drugog, lupa, preslaze, vaga, pakuje) Sta si htjeo?"
J:Pola, pruzam mu pare i govorim; pozuri majke ti, sav sam u vodi!
D:"Jesi li mi vidio dasku?"
J:Nisam! (Najradije bi ga utukao daskom po glavi!!!)
D:"Burton"
J:Kurton?
D:"Mnogo si nervozan" pruza mi ogledalo sa razvucenim linijama
J:Hvala! Cekam FLASH!
D:"Nevalja ti to" (daje mi smotuljak)
J:Hajd ne seri i pozuri!
D:Znas ko je ono maloprije bio?" (linije su ga napokon pokrenule, oblaci se dok mi istovremeno pokazuje najnoviju kolekciju jesen/zima frisko zamjenjenu za dop i sa osmjehom Cezara izgovara;) "MS"
J:MS???
D:"Da on"
J:Sta hoce?
D:"DOP"
J:Koliko si mu duzan?
D:"Nista, u krizi je i, hoce da kupi"
J:Ha ha MicroSoft u kriz, kako da ne!
D:"Sad me molio da mu prodam"
J:Cuvaj se! ( u tom tenutku neko zvoni na vrata, automatski stavljam polu u usta dok mi kroz glavu prolazi idiote;MS,MS,MS...sto nisi povukao liniju kad vec moras na muriju)
Spijun, jedna brava, druga brava...ulazi konj. (uh nikad se dotad ne obradova tom liku)
K: Dje ste, sta ima?"
D:"Sve sto treba, reci?"
J:Sta nema nabavi se, odgovaram s osmjehom.
K: A gdje ce te to?"
D:"Na Jahorinu."
K:Mogu i ja"
D:"Koliko ces?"
K: Standardno" (dobiva ogledalo s dvije linije, povlaci ih novcanicom koju odmah daje)
D."Mozes"
Ja: pozuri, umjet cu za minutu. (poslje 5min izlazimo i sjedamo u auto)
K:Hajd samo vozi gore do kuce da uzmem opremu"
D:"Vozi prvo da podjelim ovo"
J:Dogovorite se dok se sredim ( vadim pribor iz steka dok lakat zatvara centralnu a makazice iz vrata vec sjeku paketic, voda je pripremljena jos u putu, malo limuntosa, vatrica, vatica i,i,mmmmmmm; FLASH!) Napokon ziv!

Konj me peglao; govorio da sam najslabija karika u lancu, kako je pravo ofirno sto se sredjujem na parkingu i da se samo narkomancine drogiraju IV.
Konj ko konj, valjda je mislio da je bolji jer svoju dozu uzima na nos. Diler me je gledao caklenim ocima, nista nije komentraisao a kako ce kad nema vise ni kapilara.


Taj dan sam razvezao fine gudre i sve mi se smucilo na olimpijskoj ljepotici, dok me je fatala kriza na zici (ironije; uloga joj je da kruzi i kruzi).
Shavtio sam da cu ustat jedno jutro a levat ce biti na muriji, jer naravno MS ce odradit svoj dio posla. (jebiga, nije proslo dugo do potvrde da sam bio u pravu) Los bi morao cekati dosta vremena dok opet ne nadjem dilera koji ce mi davat istu robu koju i sam uzima, o dolasku na vrata (znaci bez cekanja:) i uzimanju na ler da ne govorim. Isti dan na prosirenju iznad Lapisnice, pocascen sam za proslavu super dana; Moram li napomenuti da sam pocascen i prvi put; onaj dan kad sam prihvatio ulogu u losem filmu koji je trajao 7 godina.

Vudd izvini sto ti uzurpira "ispovjest" ali danima gledam dilera ispred zgrade kako "glumi" u losem filmu. Scenario uvjek isti, reziser isto, samo se glavni glumci mjenjaju i, kad znas kraj nije vise interesantno. Sporedne uloge podjeljene, uvjek ih dobijaju uglavnom iste face. Ali opet gledam, razmislajm, nije mi jasno jesam li sada statista ili samo gledalac. Nema emocija, ni sazaljenja, jednostavno nista, hladnoca... holivud me vise ne zanima.

Pozdrav vuud!
User avatar
NaughtyButNice***
Posts: 205
Joined: Fri Jun 05, 2009 12:25 pm

Re: I poslije njega...ON

Post by NaughtyButNice*** »

vudd wrote:Kako mi se gadi ovo kad padnes i napravis recidiv poslije lajanja na zvijezde...slijedi pretvaranje u minijaturu,kukanje,dobrovoljna transformacija da budes otirac za noge.Pa i ono malo sto si ''naucio''za vrijeme apstinencije,bacas u smece,samo da bi se opravdao za jedenje govana.
Pozdrav
...
istina I noga u guzicu je korak napred...bedan ali kadkad itekako koristan...

(Nestereotipan)Pozdrav vudde
sve sto je ljudsko nije mi strano
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

Naughty@ Pa dje si covjece?Bice ok'...I znam da nije stereotipan :wink: Pozdravljam te ''k'o-lebac-dobra djevojko

Cross@ haveru...wieso''fehler in allen teilen''?Es trifft genau zu...osim da sam u hali sretan ili da sam dosao do bitne spoznaje.Jedina bitnija spoznaja u zadnje vrijeme je da je opstipacija malo zesci zajeb :)

Sasa, jest pravo, pripremis se da mu se najebes keve, a onda ti bude nesto zao, pa...eto, neces :D

A u moru prethodnih kukanja nad sudbom zlom,dodacu jos jednu karakteristiku narkomanske gnjide.
Isao sam danas u Klinicki centar BL,iz dva razloga.Jedan od njih,kcerka ima laksi vid strabizma i vidi dvoslike kad su joj oci u odredjenom uglu(oko joj ''bjezi u stranu,nista strasno) pa smo zakazani prije 7 dana na MR(magnetna rezonanca).Svih tih 7 dana zena i ja bili smo u nekom strahu,jer ipak iako je samo radi sigurnosti da dvoslike nisu radi nekog ozbiljnijeg problema(tumor i takve stvari),nije jednostavno.I cijelo vrijeme,-vudd-ekstra slabi apstinent-,tjesio je ''ma sve ce biti ok,nemoj se isfuravati ...''
Danas sam usao sa kcerkom ,i kad je krenulo snimanje koje traje nekih 15.min,i kad sam gledao svoju malu djevojcicu u onoj monstrum-masini,koja je mnogima skinula osmjeh sa lica,sastavila me takva paranoja i pitanja tipa''Jebo te,a sta ako je nesto stvarno...,sta ako ovo,sta ako ono...''Sekunde su postale vijek ,zvuk magneta ne podnosljiv, a moja paranoja je dostizala vrhunac,i vidio sam se vec kao baksuza kojem Bog vraca nesto sto sam zasr'o nekad negdje...''Gdje..?kad...?''.I vidio sam sebe kako to necu izdrzati sav taj bol i patnju,i kako je over najjednostavniji nacin jer nekako...Ili pucanje u slijepocnicu?nekako je ''humanije''nego kao dzanerski smrad....Koliko jebenog egoizma i slabosti u par minuta, covjece.Pa i kad bi nesto takvo ne daj Boze bilo,umjesto da skupim svu snagu i borim se kao lav za svoje dijete,ja razmisljam kako da se otkantam jer sam ....Ne mogu da vjerujem(a vjerujem)koji sam slabic i papak.
Agonija je trajala tri sata dok nisu zavrseni nalazi.Radiolog me pozvao,ja se kiselo osmjehnuo, trudeci se da kcerka ne vidi oca slabica.Koracam...lijeva-over,desna-slijepocnica,lijeva-over...''Evo nalazi su gotovi,i sve je ok'Cini mi se da sam izvalio nesto, tipa''Jel'stvarno?''ili tako nesto...

Sve u svemu,nalazi su uredni,klinci se igraju doktora,zena odahnula i sprema veceru,a ja slucaj za hitnu intervenciju psihologa...

Dogovorio sam za sastanke ovisnika,srijeda od 14 do 16..oo poliklinika,dr Maglov.U toku su pripreme za terapiju interferona
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: I poslije njega...ON

Post by Vuk »

vudd wrote: Sve u svemu,nalazi su uredni,klinci se igraju doktora,zena odahnula i sprema veceru,a ja slucaj za hitnu intervenciju psihologa...

Dogovorio sam za sastanke ovisnika,srijeda od 14 do 16..oo poliklinika,dr Maglov.U toku su pripreme za terapiju interferona
Čoveče...pa tebi ide extra...znam da je zeznuto, znem, znem...ali...
Sve u svemu kapiram ovo je sve sjajno, samo se drži svega toga, ide ti, ide čak i kada to ne vidiš ide! Svi ti demoni ti u glavi prave maskembal ali u stvarnosti pogledaj oko sebe...sve je ok, sve ide na dobro...pa uživaj čoveče!
Pzdrav lave, onako, uobičajeni!
Moon child
User avatar
vudd
Posts: 2218
Joined: Fri Sep 26, 2008 6:06 pm
Location: Jugopotamija

Re: I poslije njega...ON

Post by vudd »

...znam da je zeznuto, znem, znem...ali...
Vuke,vuke...znem,znem da znes...i bez ovog ''ali''ako more...a more :wink:

pozdrav
Fickt Euch,Ihr Mistgeburten....
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: I poslije njega...ON

Post by Vuk »

vudd wrote:
...znam da je zeznuto, znem, znem...ali...
Vuke,vuke...znem,znem da znes...i bez ovog ''ali''ako more...a more :wink:

pozdrav
...a more...naravno...zneš...i to!
Moon child
Post Reply