Retro

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Retro

Post by MANS0N »

Zdravo ja sam Sanjin i ja sam iz Sarajeva.Ovdje cu da napisem neku kao moju pricu,kako i sta sam radio u zivotu i kako se sve to ticalo droge.Sada sam cist oko sest godina,ali sam pio ,do prije neke 2 i po godine, ponekad alkohol,tako da je postenije reci da sam cist taj period.Ovo pisem da sebi pomognem i ucinim svoj zivot kvalitetnijim i ljepsim ,a ako se neko zakaci za ovu pricu i vidi da se moze-super.Ali moji motivi su,kao i uvijek,sebicni.Dakle,rodjen sam u nekoj normalnoj gradjanskoj porodici u centru Sarajeva,bilo nas je cetvero,mama ,tata,sestra i ja.Stari je bio kreten i uvijek je bio pjan ,volio je da se izivljava na meni i mislim da su tu poceci mog kompleksa nize vrijednosti.Mama je bila super,ali preblaga zena,jednostavno stalno me je stitila i prelazila olako preko svega.Pretpostavljam da ima jako mnogo drugih ljudi na ovom svijetu kod kojih je otac bio alkos i volio da kinji djecu,ali eto kod mene je to imalo jako los efekat.Tako da se razumijemo,ne krivim roditelje za moj put u zivotu.Cak sam im i zahvalan,jer da nije sve bilo kako je bilo,ja ne bih bio gdje sam sad.Nista u svom zivotu ne bih mijenjao,ni sekund.Uostalom to je bio i skup okolnosti.Sjecam se da kad sam bio jako mali klinac me je isto tako napala grupica djece i jako su me istukli.To me je bas,bas zabolilo.Jednostavno,ovdje kod nas sredina,ili barem ona gdje sam ja rastao je bila surova,a jebiga moji su htjeli da ja idem na privatne casove gitare.:)Djeca to brzo saznaju.Joj jesam mrzio te casove ,isao sam 4 godne i iz nekog inata nista ,ama bas nista,nisam naucio.Onda sam odjednom otkrio da ako uradim neko sranje,dobijam i prijatelje i ,ja sam to tako tad mislio,postovanje.E tako je sve pocelo.Onda sam ja poceo da radim sranja...nasao sa drugara koji je bio otprlike isti kao i ja i poceli smo da krademo i bjezimo od kuce,da se tucemo i trazimo one najgore sa kojima bi se druzili.U moje vrijeme to su bili Dado Metalac i Hase i Saba i Mujin ili neki tako likovi.Hehehe kad se sjetim.Oni su svi bili dosta stariji od mene ,jebiga ja sam imao 14 godina,i bili su bas kul.Posto je Sarajevo prije rata bilo dosta urbana sredina,u to sve je moglo i da se uklopi to da sam bio panker i recimo da sam licio na neku tao propalicu Sida Viciousa i onda sam tako morao i da se ponasam.I ja sam se bas bio trudio.Kada bi postigao nesto kretensko onda bi moj kompleks nize vrijednosti nestajao i ja bih se tada osjecao super.Naravno nisam imao samo jedno drustvo,vec mnogo njih i svuda sam zelio da ostavim pravo dobru sliku sebe samog.Tada sam poceo da duvam sintelan.Ponekad bih se napio,ali imali smo,ovaj drug i ja,prave sintelanske seanse.Ono svaki dan u skoli uzmemo para i kupimo kod jednog kozara na Carsiji sinisu i zastekamo se u zgradama u naselju Sunce(sad su taj prostor zazidali).Pih kakve smo sve tripove imali.:)Naravno ,kako je vrjeme odmicalo,poceo sam da duvam i hasis,tada je trave bilo malo.Za to sam imao posebnu raju sa Kosevskog Brda(bas sutra idem po jednog od njih u zatvor:)),oni su sto bili neke teske propalice,slicne meni.Sada kad malo razmislim,mislim da su se svi navukli i da su danas zivi samo njih dvojica ili trojica.Dobro bio je tu i rat.Kad samo vec kod rata,mene su iz 1 razreda srednje skole izbacili po ko zna koji put i,ali ovaj put sam napravio bio neko tesko sranje,tako da sam trebao da idem na Hum(to vam je kao neki vaspitno-popravni dom za maloljetnike),ali me je tu spasio rat.Naravno, da napomenem da sam prije toga probao heroin.Probao sam ga na nekom derneku,koji sam ja bio napravio u svom stanu.Sjecam se jedne cure Snjeze,ona ga je bila donjela.I svi su isli,ustvari oni najkul u wc da se srede.Naravno i ja sam zahtjevao da budem dio njih.I puko sam se,tj ona me pukla.I bilo je povracanje i cudno i super i ono jebiga heronski,ali na to sam se ja jos 300 furao da budem sto vise ,jebiga,kul.I nesto odmah da napomenem,ja se u tom periodu nisam bas ni navlacio ni drogirao pretjerano,mislim dogira sam se,ali nije to bio taj smisao zivota,kao poslije.Vise mi je bio fol da kradem,ili da se tucem,pa da se prica.Uzivao sam kada me milicija uhvati,to je bio moj sou.Tada sam bio u centru paznje i mogao sam se dokazivati,a poslije price prepricavati.I kao sto rekoh,onda je poceo rat.Rat je za mene bio super.Imao sam bezbroj prilika za dokazivanje.Bio sam jos dijete,imao sam 16 godina,ali su me primili u vojsku i poslije par jednica izmamunisao sam da me prime u neku IDC cetu.To je za mene bilo kao da mi se svako san ostvario-isli smo gdje smo htjeli,radili smo sta smo htjeli,imao sam super oruzje i opremu ,respekt drugih jedinica i najvaznije ja sam se tu uklopio savrseno.Naravno trave smo imali u izobilju i na terenima i u gradu.Pa jebote imali smo,sad se sjetih, dilera u jedinici!:)Naravno da se i pucalo,to mi je bio najomiljeniji dio,tada sam bas mogao da se dokazem.I brate,dokazivao sam se.Otkrio sam da mi taj osjecaj poslije akcije i kada sam u jednom komadu ne moze nista zamjeniti.I danas mislim tako.Mozda sam zato aplicirao da idem u Irak.Ma nije,sad sam pametniji,pare su u pitanju.:)Uglavnom,ja se u ratu i nisam bas nesto pretjerano drogirao,ponekad kodenski sirupi negdje na terenima,pa kad nam je dosadno ja i ovaj drug(isti onaj sto idem sutra po njega u Zenicu)odemo do stacionara i trazimo tramale ili te sirupe.To je bilo to.Nisam se heroinom ili morfijem,jednostavno nije me zanimalo.A bilo je heroina ,cak i u ratnom Sarajevu.Jebo majku ,kad bi ljudi zivjeli na Marsu i bilo ih 300 ,opet bi nekako dosao.Cesto sam pusio travu,ali ne iz neke potrebe,vec zato sto su to svi radili i zato sto smo u bazi nocu cesto pravili derneke gdje su dolazili kojekakvi likovi razne cure.Eh da,sto se tice cura tu sam bi tabula rasa.Da mi neko kaze da skocim sa nebodera na glavu il da pridjem curi koja mi se svidja-neboder.Jednostavno bio sam jako preplasen.Imao sam jednu u koju sam cijel rat bio zaljubljen.Na kraju se izjebala sa svima a ja sam je negdje iz najvece moguce daljine volio.:)Ej sad odoh jest,pa na trening,nastavicu ovo malo poslije.Citamo se:)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: Retro

Post by sargman »

izvini al moram da ti kažem da je ovde tema narkomanija a ne rat i koliko si ti pucao,tema rata je jako teška tema i mislim da nije za ovaj forum,teška je zato što sam i ja nekad živio u sarajevu i možda sam bio sa te druge strane,a ja nisam jedini koji je morao napustiti svoju kuću zbog ljudi koji su našli neko zadovoljstvo i liječili svoje komplekse pucanjem i maltretiranjem drugih ljudi.....ako nisi primjetio ovde ima dosta ljudi koji imaju sličnu problematiku a nisu ni spomenuli rat
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Retro

Post by YugoStar »

Samo da pozdravim svog havera S.
Kasnije cu procitati sta si pisao,sad idem...
Cujemo se !
tatjana
Posts: 4
Joined: Mon Aug 25, 2008 6:09 pm

Re: Retro

Post by tatjana »

Iz tvoje price uopste nisam provalila koliki problem imas sa dopom, ili nekom drugom gudrom nebitno, posto je u prvom planu bio rat. Cini mi se da si, ustvari, to hteo da nam ispricas. I uspeo si, postigao si zeljeni efekat. Sa tolikom euforijom si pisao kako si pucao, kako si se osecao wow, da mi je prosto ova tvoja ispovest, izvini, ali fujjj...
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

Jugo,hvala na pozdravu.Sta ima kod tebe ,kako si?Naleti nam slobodno,jako si dobrodosao.:)
Tanja i Sargman,ja pisem kako i sta sam zivio i dozivljavao.Nacionalne gluposti me ne zanimaju,nisam nigdje takvo nista ni napisao.Pisao sam samo kako rat djeluje na mene kao ovisnika.To je bio moj zivot i meni se desavalo,ne bi bilo normalno i fer da to preskocim.Necu se vise vracati na ovo i ako bas hocete vi ste u ratu bili u pravu.Mene to svakako ne zanima.:)
Last edited by MANS0N on Tue Sep 30, 2008 1:05 pm, edited 1 time in total.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

Uglavnom,poslije rata ja sam nastavio da se druzim sa par svojih drugova iz jednice,a Bogami sam bio i nasao pravo dobru raju.Koreja.To je nazv za kvart u Sarajevu gdje je svaki klosar i narkoman dosao i nasao sebi mjesto.I naravno,ja sam imao novo polje za svoja dokazivanja i gluposti.Poceo sam da prodajem travu,sa drugom i svaki drugi-treci dan smo isli u Mostar kod ekipe koja je tamo dilala i dovlacili u Sarajevo.Islo nam je dosta dobro i osjecao sam se super.Duvali smo svaku noc,smucali se,ja sam imao neki prazan stan u centru grada i tu smo se skupljali i druzili.To je bilo iznad SOS -a,pa smo u tim kaficima i CDA non stop visili.A nocu u Koreji.I pravili cirkuse i isli na more i bilo nam je super.Imali smo i para i svega,ja sam bio kupio svog prvog GTI-a i niko nije bio kao ja.:)Onda je jedan stari narkoman poceo da dolazi kod nas i stalno kupuje travu i uvijek bi nam nudio da se mijenjamo-on nama dop,mi njemu travu.I jednom smo ovaj drug i ja rekli,moze.Dali smo mu mnogo trave ,a on je nama razvukao,sjecam se na novcanik,linijice i sjeli smo u njegova auto i vozali se...i bilo je opet super...Opet sam se osjecao kompletnim,mozda vise nego prije.Ubrzo je ova razmjena postala uobicajena,do jednom dok on nije vise htio.Jebigaon je imao mnogo heroina,ali ne toliko.Nismo odmah poletili na semu,ali vec je u svoj mojoj raji postalo uobicajeno da idemo dole u apoteku Loris u Lukavici po tramale,tako da sam samo nastavio da jedem to smece.To je trajalo godinu- dvije i svi smo bili takvi,izobliceni od trodona i spustali se travom da zakljucamo.Tada sam upadao dnevno u sto problema i dobro se upoznao sa zakonom i zatvorom. Non stop smo bili po ulic smisljali neke prevare i radili neko zlo ljudima oko sebe.Poslije mog izlaska iz zatvora u kojem sam bio zbog teskog razbojnistva(tipicno narkomansko djelo),pocnjem da hodam sa jednom malom koja je pocela da se drogira heroinom svakodnevno.I to je bilo to.Navuko sam se ko konj.Nastavicu poslije,ili sutra odoh malo vani,pa se citamo...:)
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: Retro

Post by Zona Sumraka »

Pa ne mogu da vjerujem...covjece, tebe ko' da je bermudski trougao progutao...
Pozzz...
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Retro

Post by YugoStar »

Vozdra...nemam bas vremena,pa samo da dobacim koju...

Omladino moja,snago moja...MANSON je Prvoborac ove nase NarodnoOslobodilackeBorbe i pravo je gotivan lik.
Ovim se nepredstavljam kao advokat doticnog,nego da nebude nesporazuma i sl. budalastina,jer ga nije bilo par godina,te je stoga i logicno da ga neki mladji clanovi foruma i ne poznaju.

Prijatelju,znam da sam dobrodosao,osjetio sam to "na prvu".
Vidimo se ubrzo i to po pitanju sticanja znanja iz fizicke kulture.
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: Retro

Post by AnAna_mo »

MANS0N,dobodosao i slobodno ti pisi,i o ratu ako tI volja,pusti sta ti ko govori!
Potpis.
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: Retro

Post by paramparcad »

mansone,kako te nije stid?ja sam mor`o djecu u drugu sobu odvest` jer je to takva nekultura...da to,auditorijum,ne moze istr`pit.nemojte molim vas,ovo je najdobronamernije sto vam zelim rec`,nemojte takve ispovesti pisat`...
Post Reply