Retro

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

Slusam Dorse i osjecam se kul.Jebiga pocinje me zadovoljstvo ispunjavati....moje paranoje prolaze,stvari dolaze na svoje mjesto,ali pokazuje se i mulj.Ima ga brate,lagao bih kad bih rekao da nema,svaki dan novi nanosi.Nista strasno,ali meni se gadi moja unutrasnjost.standardni problem omladine u razvoju.Haj makar sam bez ikoga oko mene iskren prema sebi,lakse cu moc nesto uraditi.Licemjerje me bas ubija,a licemjer sam.Ne pricam o velikim principima i sta znam cemu,vec jebiga ...ma ne mislim ,to je ukratko to.Znaci kad ga zviznem ,bas zviznem bez upozorenja,sam sebe iznenadim.Pojacava se kako sam umorniji.Kad kazem umorniji mislim sveopsti umor,od pritiska i svih stvari koje zivim i koje su mi se desile i desavaju.Zelim od veceras da prestanem da budem takav,bas od veceras.Jebena nezrelost,koja kad koncentracija popusti izlazi na povrsinu,mrzim tu idiotsku stranu svoje licnosti.Hm, ma volim neki dio,ali kad bih ja to mogao dozirati.Kad ne bih bio idiot pa to ispoljio na mjestu gdje je to neprihvatljivo.Ili barem znao stat.Blizu sam,ali treba jos raditi,da bude mjera.Ja malo naglas razmisljam,ok?Oblace ja ne znam sta da kazem na Hanku majke mi,zbunjuje me,ko i ti.Ali hvala ti u svakom slucaju.I to isto,mnogo sam losiji generalno covjek nego sam bio.To je cinjenica.Znam sta mi je u glavi,ljubav prema ljudima sigurno nije i tesko da bih nekome pomogao.Narocito ako to iziskuje vise napora nego da se pomislim na to.Cak i pomisao o tome odmah budi gomilu emocija koje kao treba da mi pruze opravdanje zasto ne treba pomogati nikome.Lose je sto imaju argumente,ali znam da su te emocje cisto narkomanske i da nisu u pravu.Ali da sam se promjenio jesam.Ovako sam jaci,ali sta znam ,kome,cemu?Mislim treba se dati.Mislim da je to sav smisao bilo koje moci,rasta,uraditi nesto dobro,ostaviti nesto lijepo.Pocinjem se vracati...korjenima? :)
Hocu od pocetka,polako ,hocu da sastavim prvo prvo,pa onda dalje.Ako budem ovdje znao sastavljati ,znacu vala svugdje i svagda,Vlado slicno je interferonu,ali malo gore.Mislim emocionalno.Heh ,cak sam i fizicki propao,smrasao sam ali ne teniram,jednostavno nemam kad.Mogao bih sad,ali mrzi me,imam sto vadiona.Umor je glavna,stvarno,ali stvarno sta je ovo?!Nema ba spavanja!Bube mi po kozi hodaju nekad,bas sam se natovario.Kada imam prostor za san ne mogu zaspati i budim se nocu i sjedim i razmisljam.Ne zelite da znate moje misli,previse su ruzne i kao nocna mora su.Otvoren prostor otjera demone,onda hdam,gledam upijam.Danas sam kruzio nekim djipom po brezuljcima i gledao dolinu ispred sebe i sunce koje izlazi i ono osjecam i dozivljavam drugacije stvari,ispunjava me to.Osjecam se blizu Boga,znam da sve ima smisao,da sam vec gornji,da sam pogodio svaku metu,da svako gore je da bi bilo bolje,jer Bog mene voli.I hvala mu.Bez lektorisanja,ceka me treba.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
ruzicasti oblak

Re: Retro

Post by ruzicasti oblak »

...
Last edited by ruzicasti oblak on Wed May 27, 2009 10:54 am, edited 1 time in total.
User avatar
Travkica
Posts: 3
Joined: Sun Jun 11, 2006 12:30 pm

Re: Retro

Post by Travkica »

E cao svima..,ja sam Travkica ,Mansonova sestra
.Nadam se da ste mi svi dobro.Cesto vas posjecujem onako "anonimno" ali poslje zadnjih Mansonovih postova (pogotovo onog gdje ukljucuje i "srecka"::):):))morala sam da se javim i da se pohvalim da mi je to brat:)Toliko sad za sada od mene,pozdravim svima vama, nadam se da sam dobrodosla i veliki poljubac drugarima koje poznajem sa vaseg foruma:)
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Retro

Post by saša-ex »

Pozdrav i tebi :D
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Re: Retro

Post by sanela »

Dobrodošla i nek si izašla iz anonimnosti travkice :)
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

Joj hahaha pa sta je ba ovo?Ja vas tjeram ali vi bas volite ovaj forum.... vidis Sanela sta se desilo od foruma?Gdje su one Psi mother i dother? :D
Eto to ti je dobra prilika,Jaco da upoznas i jos par prijatelja uzivo na sastancima alanona u Bg. :wink:
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

Pih zdravo ovo je moj socijalni zvot.I to ko subota uvece poslje par radnih,pa ono bas da se razvalim!Da exra pisem nesto i citam na ba.Cak sam spremio i sobu i usisao,stvarno pocinje barem zbog ovih stvari da mi fali moj bivsi cimer,odnio svoj ves...dobro nisam se istusirao jos.Ali imam u planu.Sutra ne moram ama bas nigdje,a i danas sam bio tu po bazi neke obuke iz raznih oruzija i tako.Ludo i nezaboravno.Izmedju ovoliko ljudi,a opet sam.I svidja mi se tako,reko sam vec povratak korjenima,hehe,da povratak korjenima.Jos samo da pocnem mrave da ubijam.I daaaa,pocastio sam se jednim cipsom i bananom!I to sad,nisam to uradio mjesecima,da pojedem nesto osim jabuke poslije rucka.Osjecam se haj.Zivot je lijep i ima smisla i cips je bas onako kako treba bio,samo so,mrzim one idiotske dodatke.Jebote cips sa lukom?!Ili sa mileramom,lupetam znam.Nesto sam maloprije kontao dok sam se kanio pisati da kazem,ali sad sam zaboravio kako.O ucenju ovdje,da li ovdje covjek moze ista da skonta,da postane bolji.Ne znam.Mislim ja smatram da da,ali ne za sveopste dobro.Mozda i to ali sumnjam,ja nisam taj.Svaki dan imam sukobe sa ljudima,ali se vise ne derem,ili sam grub,ucim kako da se kontrolisem.Ali isto izvedem,a mnogo me vise postuju,to sam primjetio.Valjda se loze da ih karas sa osmjehom? Nekako mi to ne zvuci kao da mogu nekako biti bolji covjek zbog toga.Zato cu ostaviti tu temu.Ne ide mi.Radio sam danas ono sto sam napisao juce i sutra cu.Lako je biti okej kad nemas iskusenja,ali ovdje imam stotine.Da ,pa to je to,tu je taj rast.I nikog da me ispravi,nije komuna jebiga,samo moj ponos koji me tuce u glavu i govorimi da sam crv ako budem takav i takav.Pisi Sanjine,vidis da ide nesto.Ja se vama ljudi stvarno izvinjavam zbog ove moje teme i sto stoji na ovom forumu i kvari mozda nekome raspolozenje i vadi zivac,ali ja ne znam gdje bih pisao drugo.A bas mi je super i treba mi.Pa cu eto i ja rec da osim sto me mozete preskociti,blokirati i to,i ja sam svjestan koliko sam vanzemaljac sa svojim probemima.Jebiga.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
MANS0N
Posts: 722
Joined: Mon Sep 29, 2008 11:57 pm
Contact:

Re: Retro

Post by MANS0N »

1
Nista,sada se osjecam,vec par dana,savrseno zdravo.Mozda, kao da mi malo fali kondicije.Inace nista,ama bas, nista.
Njaveci problem mi je sada vadjenje krvi,koje moram da radim u klinickom centru Kosevo.To je cirkus,od birokratije,do nasih ljudi.Ovi su kao napravili neki sistem ,gdje trebas prvo da cekas na jednom salteru (koji neodoljivo podsjeca na puskarnicu),da bi dobio broj,a zatim da cekas na drugom mjestu da ti izvade krv.Imaju i neka jos vrata,koja mene uvijek zbunjuju,i mislim da im je to osnovna namjera,da zbunjuju .Ove sto se opuste i greskom kada udju na ta ,doceka ih sestra slicna zloj vjestici,koja ih sa visine napadne i usmjeri na puskarnicu.Jutros sam dosao i red od jedno 5-6 metara,nezadovoljnih nana i ljutih deda.Ja samo trebam da uzmem broj,a oni imaju neke jos procedure,ne znam pisanje uputnice,ili tako nesto.Kada sam bio dosao,dvojica deda su vec bili zakuhali ,i onako ,samo se tresu ,drze se za kapute i skripe zubima(protezama ).Iza njih 30 nana koje dobacuju i kunu i tresu se i umiru,ali puskarnice ne daju.E sad,ja trebam samo da uzmem broj i to traje otprilike 1-2 sekunde,ali oni ne daju tu puskarnic ni za sta na svijetu.Tresu se ,prijete,kunu,ali puskarnice ne daju.Onda sam im rekao da sam ja narkoman ,sa hepatitisom c ,i u kombinaciji sa mojom neodoljivom pojavom,te markantnom lobanjom-popustili su.Cak su i ova dvojica prestali da se gledaju sa mrznjom, kroz mrene i flasterima zaljepljene naocale ,i usmjerili svoje vodenaste oci prema meni.Rekli su ,ako je tako... Prosao sam ko flak.Brzo,bezbolno i jednostavno.Znaci da cak i narkoman sa hepatitisom c ima svoje prednosti..
2
Poceo sam opet u zadnje vrijeme da treniram,cak i na vreci.Pazim jako koliko i da ne pretjeram,jer kada se to desi imam temperaturu i jako budem slab.Sada mi je ostalo jos nekih mjesec i po-dva,pa sam se malo opustio i ne pazim se toliko,osjecam da cu da izdrzim bez problema.Istini za volju,bilo je dana kada sam bio jako,jako slab i tada mi nikakve aktivnosti,a narocito treninzi nisu padali na pamet.Doktori kazu da to opterecava jetru,ali ja cu nekom otkinut glavu(ili neko meni),ako ne pocnem malo da se fizicki opustam.Trening mi jako pomaze da ocistim glavu od svih negativnih emocja i taj fizicki napor me cini jako opustenim.To i klanjanje,a kao sto sam rekao obadvoje sam zapustio jako u zadnje vrijeme,ali bas jako.To sve u kombinaciji sa interferonom mi je zadalo jedan bas jako tezak period.Ali naravno,skoro je prosao i dosta sam detaljno pisao o tome tako da mozda nekom ovisniku i pomognem svojim iskustvom.
3
Ja sam opet u problemima sa krvnom slikom,doktoricom i preskakanjem terapije.Fakat ne znam je li do nje,posto se to nikom zivom ,osim meni sa njom,ne desava.Opet sam sam svoj doktor,al sta cu kad je ova ne oprezna,vec preoprezna.Hajte ljudi mi ucinite uslugu,pitajte te svoje doktore smije li se terapija preskakati(po sedmicu,dvije) i koje su posljedice toga?Ona to trazi ,ponekad,od mene.Strah je stanja moje krvne slike,ali ako ce to pomoci virusu da se nekako iskobelja ,ili vrati,nek ide psihoterapeutu nek se lijeci od anksioznosti.Ne treba onda da se bavi ovim poslom,jer moja krvna slika je ,kao i svaka druga slika,je bila u puno vecem kurcu nego sad,pa sam prezivio.Hajd pitajte,sviju vam,ti Ime posebno.Danska valjda ima vece strucnjake nego Bosna.
Uglavnom,pogledao sam po forumima po regionu i uradio jutros testove.Imam sve ,ali sve jebene, nus pojave vezane za interferon!Jedino nemam jos alopeciju!I imam da primim jos 18 injekcija...
Imam i psihicke i fizicke,ali najgore su ove biohemijske.Zbog njih sam ko baja i ne mogu nista.Plus sto se te vrijednosti jako tesko dizu.A od njih zavisi moje daljnje primanje ili preskakanje interferona.Tako da je sad neka mrtva trka.

4
Bolje sam,ali je bilo jebeno.Valjda sam se bio necim i otrovao ,pa se to sve svezalo,ma fuj.Jebi ga idemo dalje,ja jos nijednom nista nisam preskocio,samo bih ponekad uzeo pola,ali izdrzacu.Jebe me ,pravo da vam kazem,i ova depresija,uhvati i ona ponekad.Vjerujem da niko ne voli da je bolestan ,ali ja izgleda bas nisam fan nemocnosti i ovih sranja .Ali,prolazi i sad je vec mnogo bolje.Trenutne neke krizice,ali znas kako mi narkomani zakukamo....Ovim putem bih i da se izvinem svim drogerima nad kojim sam se kurcio da kukaju ko babe dok su primali interferon.
Joj zadiho sam se od kuckanja.
Najgore mi je kad me ova depresija od interferona opali.Ustanem ujutro a takva tuga...
Ma znam da ce proci za par mjeseci pa me se jebe a i nije non stop.Ali ma ovih glupih nus pojava koje stvarno smetaju.A Ime cim se pokrenemo sve to nestaje bar kod mene,nego vako narkomanski sjedis kukas i nabrajas sta bi sve moglo biti.

5
Evo mene opet sa izvjestajemo o mom interferonisanju.Posto povremeno imam problema sa nespavanjem(a onda ujutro obavezno glavobolju,lijeva strana glave ko da je od Radovana Karadjica),onda sam se bio zarekao zadnjih 3-4 dana naspavati.I to sam i uradio.Sada sam los jer sam prespavao.Sinoc sam legao u 9 ,jutros ustao u 7.I tako zadnjih par dana.Jos spavam popodne.Osjecam se ko kad sam jeo one tablete za spavanje.Bljutav i umoran i bezvoljan.Nalazi su mi se popravili,bez nekog ocitog razloga.Samo sam malo redovnije jeo.Treniram povremeno(sad malo dizem tegove i sklekove,jer to trazi manje zamaranja nego vreca i ovi sportovi,a istrcim se na pintballu),i pazim sta cu i kako cu.Opet sam poceo da se debljam i ako ne budem pazio bicu opet krmak.
Sada ce mi (27-og),po godine.Posto ne znam koji sam genotip,primacu godinu.I dalje mi je najteze stati sa onim penzionerima i izvaditi krv.Cijeli postupak me nervira,ali stas,nisu jos smislili da lijepe medicinske sestre dolaze po kucama i vade krv.To bi tek bio pravi napredak u medicini.
6
E dosao je i interferon po svoje.Imam sve simptome i moguce i nemoguce i postalo je pravo zajebano.Najvise mi smeta depresija i nemoc.Noge me bole ko da sam u krizi,ako se popnem uz vece stepenice.A ujutro,kad se probudim,od neke tuge i praznine, hocu glavu da gurnem u akvarijum.Sve naravno mojom krivicom,jer sam prestao piti cvekle i vitamine B.Imam sto simptoma jos:koza mi je suha ,da se gadim sam sebi,trenutno bas imam neku kurcevu temperaturu od pola stepena vise koja samo izvlaci iz mene,napuhan sam ko neki balon i osjecam se sav odvratno.Onda ,nocas sam ustao u 2 i sjedio do pet,onda zaspao i probudio se sa glavoboljom(i to redovno desna strana,oko i to).Kosti bole,ma sve,sve.Nervoza i ostala sranja,jebem svima mater cim mi se nesto ne svidja.Da ne zaboravim imam i zvalje.Izgledam ,a i osjecam se kao podbuhli,usporeni dedo-narkoman (u krizi),koji je jos i pravo cangrzav i ima sve kozne bolesti....Ali...
7
U sustini,kao i sve u zivotu,sve je ovo gore navedeno lako za rijesiti ako slusas pametnije od sebe.Vec neko vrijeme jedem sve vrste i kombinacije b vitamina i cveklu i svaki od ovih simptoma polako prolazi ili je prosao.Najtuznije je to sto ja to vec znam i sto sam ja to vec jednom i prosao,ali kakav bi ja bio ovisnik da ne osjetim svu svoju glupost jos jednom na svojoj kozi?Zatoeto savjet je tu,ali kladim se da cu cak i ja jos jednom da zaribam,pokajem se i nastavim jesti cveklice i ostalo povrce

Evo Vlado par postova kad sam primao interferon,pitao si me za iskustvo sto puta a ovako mi je lakse
p.s Nije bas hronoloski poredano,ali skontaces,tu je negdje.
Maca pliva,leti mrav...
a pas laje av,av,av...
paprika sam jeo roga,
sranje vam je sva ta droga!
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Retro

Post by Vlado_M »

Sto su ti ove sestre ?! Sve kontam da se i moja ovako smijulji u nekom cosku i konta - Kakvog ja konja od brata imam... :)

Hvala ti pravo na ovom tekstu. Ukinuo sam se za pregled krvi. Meni je slicno na Palama. Babe mi ulijecu klizece startove, djedovi se laktaju, a trudnice su najzajebanije. Te ne jebu zivu silu kad krenu ka vratima... Ali najgore od svega je sto moram ici u Banjaluku dvaput mjesecno. Picim u 4 ujutru, pa evo kontam da mi se ne isplati spavati (bas ujutro)... Moram doci do 9, da mi stignu izvaditi krv i odraditi nalaze. Ovdje, u Kasindolu doktorica je kraljica. Rece mi prosli put da ih mozda muntam za interferon, da sipam vodu u ampule jer su mi dobri nalazi i nemam simptome... Ali, kurac su dobri. Ne znam koliko mi je krvna slika, pogledacu bas sutra poslije pregleda, ali sam primijetio bijela krvna zrnca na skali od 2-10, 2.1... Stativa :). Mene depra ujutru kad se probudim vazda jebe, na to sam se navikao. Zajebava me i nespavanje, pa se budim umoran. Ali onda izadjem na kafu i novine i razmdram se malo... Petkom sam polumrtav covjek, poslije injekcije. A u subotu rezim i grizem. Primio sam 8 komada do sada, ali sad osjecam da me sve zesce rade.

Radim pomalo sklekove. Nista specijalno. Sinoc u cetiri serije nekih 90 sklekova. Gubim brze snagu u misicima, nego sto sam navikao.. Jedva cekam da zavrsim sa ovim sranjem, pa da pocnem dizati tegove. Tu smo slicni. Kontam da sam ja tamo u Iraku, ti ne bi morao sam trcati pod suncem. Bila bi jos jedna budala s tobom.

Ma, prezivjece se ova terapija. Najgore od svega mi je nervoza i nespavanje, ali evo, trecinu sam vec sjebo. Jos mi se nijednom nije desilo da mi daju pola injekcije.

Sta je sad kod tebe ? Dan ? Noc ? Zivio... :)
User avatar
Svire
Posts: 327
Joined: Fri Dec 28, 2007 12:15 am
Location: Pg

Re: Retro

Post by Svire »

Vlado_M wrote:Babe mi ulijecu klizece startove, djedovi se laktaju, a trudnice su najzajebanije. Te ne jebu zivu silu kad krenu ka vratima...
hahahaha, meni su babe najace. Zadnji put me jedna mala baba cijelo vrijeme mrko gledala (valjda zato sto sam bio prije nje, hehe), i sve me gurka i nabija mi se otpozadi. Najsmjesnije od svega je to sto, barem ovdje kod nas, i kad je guzva sve to ide brzo jer i po tri sestre vade krv pa nema nikakve potrebe da se pravi frka... ali jbg. Mozda bih mogao iz svega toga da izvucem duplu korist:
1. da babama ustupim mjesto i napravim dobro djelo,
2. napravim biznis: 1 baba/deda = 1 euro (trudnice = 0,5 eura, sto cu kad sam dobar).
Nus pojave... nista posebno. Najvise vremena sam kao u nekom spidu (mozak, misli), neko ludilo, ali ja sve to okrecem na pozitivno pa pocnem da se zezam, avetam, smijem kao nenormalan... uhvatim sebe nekad da se zanesem i preceram (samo da neko ne pomisli da se sprdam sa njim, sto mi se par puta zamalo desilo, nije bilo nista zlonamjerno samo interferon jbg. :) )... sve sa tendencijom da preraste u bezobrazluk (nece, kontrolisem se ja :D ).
Kondicija tu i tamo, nisam nikad bio sportski tip pa nije ni cudo (bio sam narkoman, jbg.).
Ponekad mi se desi da nece san da me uhvati... inace, spavam fino.
E, ujutro me nemoj dirat, bar jedno sat vremena :) .
Dovla, mogu ovamo da ti sredim dobru kombinaciju za taj interferon, cijena nije problem, samo zini. :wink:
Pozdrav za Ramba... Anonimnog brata. (p.s. cuvaj zadnjicu).
Post Reply