pomoc

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

njihaa
Posts: 1
Joined: Tue Sep 16, 2008 9:40 pm

pomoc

Post by njihaa »

imam 21 godinu i nikad se nisam drogirao, ni kad su mi nudili drugovi u skoli i smijali mi se zato sto nisam htio pusiti travu s njima.prije 4 mijeseca sam upoznao djevojku koju sam jako zavolio i pozvala me sebi jedan dan, i ponudila mi heroin, ja sam vukao na nos a ona je uzimala na iglu...bilo nam je prelijepo bili smo citavu noc zajedno ona je imala pun k**** robe tako da sam uzimao 3 dana zaredom samo sam smrkao i spavao a po dani smo hodali po gradu.heroin uzimam 4 mijeseca, postao sam ovisnik sve se dublje i dublje zavlacim obecavam sebi da cu prestati i ostaviti je ali volim i nju kao sto volim i povuci spuru heroina...zelim pomoci i njoj i sebi ali neznam ni kako ni odakle poceti...citao sam ove forume ne razumijem ni sta je metadon ni speed ni tramanol,nemam pojma ni gdje se ti lijekovi mogu nabaviti...na ulici ili gdje...
znam da mogu prestati i da nisam preduboko zapao u to sranje, imam odlican posao i veliku platu pun sam novca, tako da mi droge nikad nije falilo ali znam da cu na kraju propasti kao i svi narkomani...i da sve moze pasti u vodu za seknudu..
Bilo kakav savjet mi je dobrodosao...
Molim vas..znam da vi znate.
Hvala
SPARKY
Posts: 12
Joined: Tue Sep 16, 2008 10:45 am

Re: pomoc

Post by SPARKY »

Neznam iz kojeg si grada,moj savjet tije da odeš do svog doktora,ali najprije razgovaraj s roditeljima oni su ti ipak najbolji prijatelji.Nemoj ovo neozbiljno shvatiti,tu nama ljevo desno,budi odgovoran prema sebi dok još možeš.Moraš se odvojiti od te djevojke,da joj je bilo stalo do tebe,nikad ti nebi dopustila da probaš tu propast.Bježi od toga što brže možeš,svi se varaju da mogu stati kad hoće,samo još ovaj put ne postoji jer uvije dolazi i drugi ,trći itd. u nedogled.ŽELIM TI PUNO SREĆE I AKO NEŠTO TREBAŠ OVDJE JE PUNO LJUDI KOJI TI MOGU POMOĆI. :roll:
SPARKY
Posts: 12
Joined: Tue Sep 16, 2008 10:45 am

Re: pomoc

Post by SPARKY »

??????Pišeš da ona uzima na iglu,pa zar ti nisi čuo za hepatitis,možeš ga pokupiti od nje,čovjeće bježi od nje i shvati svoj život ozbiljno.
User avatar
bolesTna
Posts: 9
Joined: Thu Aug 21, 2008 5:05 pm
Location: Bachka Palanka

Re: pomoc

Post by bolesTna »

njihaa wrote:citao sam ove forume ne razumijem ni sta je metadon ni speed ni tramanol,nemam pojma ni gdje se ti lijekovi mogu nabaviti...na ulici ili gdje...
Ti bas upao u semu nevezano :shock: Mislim vecina ljudi ovde je probala svasta nesto pre heroina. A ti ono sto kazu 'prvo pa musko' 8)
njihaa wrote: ali znam da cu na kraju propasti kao i svi narkomani...i da sve moze pasti u vodu za seknudu..
Ma daj, odakle ti to?! :mrgreen: El' ti mi licimo na propale narkomane? 8)

Predlazem da se sto pre savetujes sa nekim strucnim licem, psihijatrom, ako ti je frka od drzavnog pali kod privatnika, bar da porazgovaras sa njim i da te uputi u sta se u stvari upustas, mada deluje da imas veoma realnu sliku o tome gde te to moze dovesti. Kratko si u svemu, verujem da lako mozes isplivati iz cele price. Pozdrav :smt039
Tako lako, polako, je sve uzeti..
A tako teshko, teshko je s tim zhiveti..
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: pomoc

Post by Sagitarius »

SPARKY wrote:??????Pišeš da ona uzima na iglu,pa zar ti nisi čuo za hepatitis,možeš ga pokupiti od nje,čovjeće bježi od nje i shvati svoj život ozbiljno.
E,nas s hepatitiom treba zatvorit na neki pusti otok.On,ako će se maknit od nje,neka to napravi zbog sebe,a ne zbog njenog hepatiotisa.To je malograđanština.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: pomoc

Post by zvrky »

Ne mora da bezi od nje nije to daleko prenosna bolest :D samo treba da pripazi oko spriceva i tome sl.
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
SPARKY
Posts: 12
Joined: Tue Sep 16, 2008 10:45 am

Re: pomoc

Post by SPARKY »

Hepatitis se prenosi zaraženom krvlju,a to je moguće i spolnim odnosom,četkicom za zube,priborom za nokte,priborom za tetoviranje i dodirom bilo koje otvorene rane s zaraženom krvlju itd.Vjerujem da vi to znate,ako se netko našao uvrijeđen,ja se izvinjavam.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: pomoc

Post by Sagitarius »

Nije nitko uvrijeđen,ali pored svih sranja ispada najbitniji hepatitis.
Spolnim putem se jako rijetko prenosi C,obično kod analnog seksa,kondom je dovoljna zaštita,hepatitis B je tim putem puno zarazniji,i po pitanju trudnoće s majke na dijete.
A koristit tuđe četkice za zube i noktarice?Bljak.

Isto kao AIDS.Svi gledaju oboljele od AIDSa kao kužne,a zdrave osobe su opasnije po njih nego one po nas,naša obična prehlada njih razara,ako im je prenesemo.U komuni sam se brinuo za oboljele od AIDSa u terminalnoj fazi.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: pomoc

Post by PROČITAJ ME »

................ i ja ti preporučujem da se makneš od te djevojke, ma koliko ti je stalo do nje.... i nemoj se zavlačiti da se možeš odreći gudre kad god to želiš.. vjeruj mi rješavaj to dok je još vrijeme. jer imak 4 mjeseca nisu ni malo ni mnogo........ bježi od tih govana što je moguće prije jer za sekundu možeš sebi totalno upropastiti život.................. gledaj na sebe, voli sebe, a ne tu iluziju u kojoj se trenutno nalaziš... ovo ti govorim od srca.... čuvaj se.. ljubi te kolegica Jaca................. bježi na vrijeme od sranja. malo ti fali da se navučeš a da ne budeš svjestan da je to-to da si se navukao.............. hrabro gledaj na sebe........ ništa ti u životu ne fali kažeš radiš i imaš dobra primanja, pa iskoristi ih na što bolje mogući način , ane na to sranje. pozdrav.............
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
igra bez granica
Posts: 173
Joined: Thu May 15, 2008 12:30 pm

Re: pomoc

Post by igra bez granica »

Bravo Jaco!!!
potpisujem svaku tvoju rec a naravno i od kuma Sagy-a. Sagy postao si kum tvoje ime za agenciju proslo Dream travel. Tako da si osvojio nagdadu kutiju katepresana!!!! Salim se dogovoriti cemo se !!!
A sad da se vratim na ovog decka i pocetu temu. Bezi bre od nje pod hitno kao sto je neko rekao da je njoj stalo do tebe ona ti ne bi ponudila to sranje a ovako te uvukla u igru bez granica. Nazalost zakacio si se na najgore, hronicnu recidivirajucu bolest i bezi sto pre. Reci roditeljima oni su tu uvek da ti pomognu, a ako ne mozestrazi pomoc dr ne znam iz kog si grada ali svuda ima terapija ali nemoj se zavaravati i navlaciti. Izguraj 4-5 dana boliti ce sigurno ali ipak nisi se zakacio toliko kao neki od nas. Psiha ti je vec malo poremecena samim tim sto si se zakacio za mr. Devila i to je ono najgore. A sto se tice bolesti, hepatitis imaju i ljudi koji nemaju veze sa drogom a opet ih ljudi prihvacaju, bolest ko bolest. Svi smo mi ljudi koji imaju problem neko veci neko manji jer je zakacio jos jedno sranje ali sta bre treba ih zatvoriti skloniti na Goli otok ej bre gde ti zivis. Ako nemas Hep to je samo sreca i veruj mi ima gorih stvari od toga da bezi od te ribe zbog hepa nego treba da bezi od nje zbog dopa zbog toga sto je ona verovatno skuzila da imas pare pa eto nepresusnog izvora ali svaki izvor brzo presusi i ona ce otici dalje. Naravno ne treba da bezis od nje ako je i ona spremna da joj pomognes tj pomognete jedno drugom.
Pamet u glavu a bolje ti je da ne znas sve fore i fazone tramale i ostale polu legane droge jer i one su isto sranje kao i pajdo, ponekad jos gore. Zato idi kod dr pomozi sebi a i njoj ako zeli pomoc ako ne ted idi sto dalje od nje i idi dr-u
pozzz
Post Reply