How does "normal life" look like???

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

How does "normal life" look like???

Post by Falco »

Svima jedan srdačan pozdrav iz slovenije.čitam vas več dugo,...a tek sad sam se ohrabrio da i ja nešto (malo) npišem.( a,da,izvinite za poneke greške oko pravopisa).

Sada je 4.dan kako se čistim heroina(po 3 mjeseci neprestanog drogiranja),i mislim da ču uspjeti.btw: imao sam samo 2i po suboxona,a danas sam uzeo poslednju dozu(oko 1mg).Ovo mi je več neznam koje skidanje i želio bi da to bude poslednje.

E sad,ovde dolaze problemi.Skidanje i nije poneki problem,....jer imam sistem.Uvijek počnem sa skidanjem prvi radni dan i tako kroz tjedan kriza prođe. sometimes easy ,sometimes not so easy.a evo i problema,....prođe tako evo,....mjesec,2 ili pola godine,a ja budalo se opet navučem.Ponekad samo za mjesec a,..ponekad i na pola godine i više. Jer,....zbog tog prokletog "žutog" vraga,ja neznam i ne mogu vidjeti druge sitnice koje su toliko važne u životu.Bez heroina život mi gubi boje,...gubi smisao.I tako npr. ne mogu više ni da u dobrom filmu da uživam . Ništa.NIštavilo.Pustinja.A evo i druge ( ili 3. strane: zbog mog drogiranja-da,...pred H.,bilo je tu i mnoštvo koke,xtc,ganje,speeda i ostalog sranja),ja sam kroz vrijeme izgubio sve prijatelj-one streit.A sada je prokleto teško mi se uključiti u neko društvo,..staro ili novo,....

......evo sad ,...nekako imam prazno glavu,i pokušaču da napravim epilog ovog posta,.....šta mi je raditi? da se uključim u koju terapijsku zajednicu,....da zovem sve stare prijatelje,...neznam više,..jer više nisam to ja,..koji sam bio prije,i veoma mi je teško nekog nazvati,...neznam više,....

...Super ste,...ostanite takvi i dalje,..ja vas čitam i svima želim sve najbolje na njihovom putu ka Better life!!!...

L.P.
tryin" to be the best of me,...
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: How does "normal life" look like???

Post by adam* »

Uglavnom si opisao vecinu nas.........i svi se borimo s istim vragom(kako kazes)
Nema tajnog recepta za uspeh.......kod svakog je nesto drugo....moras da nadjes svoj dusevni lek.
Sam si rekao da fizika nije problem nego posle:Nistavilo-dosada-sve gubi smisao i vrednost.
Moras da nadjes novu "drogu".Ljubav,sport,veru u nesto......opet kod svakog nesto drugo pali....stvar vaspitanja.
Zelim ti srecu i dobrodosao......
Moj savet ti je samo da batalis lekove sto pre.....jer ces od njih biti smusen i lenj(ma znas ti sve ovo i sam)

Pozdravljam te puno.
cucla cucla cuclica
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: How does "normal life" look like???

Post by Falco »

hvala na pozdravu,...i tebi...

...ma da,..ljekovi nisu problem,..to ti je samo za one prve dane,..da se može iči na posao i onda ide i bez,...kad se skidam,....uvijek nabavim samo toliko kliko mi treba a nikada ne više od 5 subiča,....

i da,..treba pronači novu drogu.E sad ovde dođe problem,....ja sam i od prije imao problema sa psihom(znate vjerojatno več,..depresija,...anksioznost,...soc. fobija ).I tako ja nekog dana probam travu,...neverovatno,...ma meni je sve ok,..ne plašim se nikoga ide mi se svuda,.....i tako naprijed,..sa xtc,...koka,....i ja mislio,..da ču sa drogom riješiti sve svoje probleme,...pa i jesam,...ali ne zadugo,...jer veoma brzo je i droga postala problem,....

...a sad nemam dovoljno snage da idem do ljekara,...a vjerojatno bi to bilo najbolje,....jer nova terapija bi bila vjerojatno najbolja za mene,...

lp...
tryin" to be the best of me,...
User avatar
overseas girl
Posts: 65
Joined: Thu Aug 21, 2008 2:40 pm

Re: How does "normal life" look like???

Post by overseas girl »

svez si, ali drzi se...joj sto volim Sloveniju... lepo ti kaze Adam za lekove - a utoj fazi u kojoj si ti pomaze da imas s kim da pricas - ako nemas s kim - pricaj s nama, i jos jedna stvar - ako imas snage... to je stari trik - velikih majstora. Probaj da svaki dan u isto vreme radis nesto isto - neko setanje ili bilo sta fizicki je opasna fora, ali strogo vodi racuna da bude u isto vreme... i ... nemoj da ga volis ... znam da je tesko ali veruj da vredi... drzi se...

pozz
mvp
Posts: 173
Joined: Sun Aug 10, 2008 10:00 pm
Location: YU

Re: How does "normal life" look like???

Post by mvp »

pozdrav
zelim ti da ovaj put izdrzis! Mi cemo se truditi da pomognemo mada nismo bas najnormalniji ovih dana!
trice i kucine
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: How does "normal life" look like???

Post by Falco »

Fala, na pozdravima,..nevjerojatni ste,....ovde u sloveniji nema ni jednog foruma kakav je ovaj,..pa da ima nešto njih koji govore o drogama ali ne na takav način kao ovaj,....zaista,....

....e,..overseasgirl,....znam ja za foru oko fizičke aktivnosti,...zato se i skidam uvijek na ponedeljak kad moram na posao,...imam takav posao da moram i ponešto fizički uraditi i to mi je ludo,..pomaže zaista,....


a ono,...nema s kim da popričam,.....jebeno je to,...kad mi je najbolji prijatelj sestrič i njegova punca ,a obadva isto tako navučena,....

....a kak to,..da ti je všeč slovenija (a kako to da ti voliš sloveniju)? :)

....joj,..tako malo off topic: meni je tako žao što se raspala jugoslavija ,.....istina je,..nisam baš vidio tita,..ali znam kako je ljepa bila naša juga...

lp
tryin" to be the best of me,...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: How does "normal life" look like???

Post by paramparcad »

zdravo zemljace.iz kog si dela slovenije?
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: How does "normal life" look like???

Post by Falco »

hei,...tebi tudi lep pozdrav...

...z zmešane štajerske,..... :shock: ti.?
tryin" to be the best of me,...
paramparcad
Posts: 810
Joined: Fri Jul 11, 2008 11:01 pm

Re: How does "normal life" look like???

Post by paramparcad »

Falco wrote:...z zmešane štajerske,..... :shock: ti.?
ja sam rodjen u kopru i tu sam ziveo oko 11 godina...nazalost sam se odselio ali se i dalje secam svog kraja kao da sam juce bio.puno pozdrava
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: How does "normal life" look like???

Post by oci boje meda »

dobrodosao
adam ti je sve lepo rekao, nema univerzalnog leka, svako mora da pronadje svoj...ja eto svoj jos uvek trazim.....naci cu ga jednom. i ti ces.ne brini.mora proci ovo sranje, pa vidis ljude oko sebe,mislim sa ovog foruma, koji su uspeli to treba da nam da nadu da je sve moguce, pa i pronaci lek i nauciti uzivati u zivotu, radovati se malim stvarima
pozz
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
Post Reply