droga i život s njom

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: droga i život s njom

Post by Sagitarius »

---------
Last edited by Sagitarius on Thu Oct 23, 2008 2:56 pm, edited 1 time in total.
User avatar
mise en place
Posts: 439
Joined: Wed Oct 26, 2005 5:16 pm
Location: banja luka

Re: droga i život s njom

Post by mise en place »

Dobar post strjelac,
jebiga upravo je to poenta,nauciti zivjeti sa tim deficitom.Kazem deficit jer je neshto shto nam fali.Meni fali moc kontrole koju nikad do sada nisam uspio da postignem i mislim da necu ni u buducnosti.To je moja bolest.Nemoc pred prashkom.Neki su uspjeli ali ti nikad nisu bili kompletni narkici.Jedan moj prika je na prvu popushio hepatit....i zaglavio u bolnici.Nikad vishe heroin.Drugi se opet sredio i cjelu noc povracao i ceshao se kao lud i...nikad vishe heroin.Tako je zaobishao neke ljude,mislim nisu se upecali na prashak.Ja licno mogu da se prepoznam u vishe tocaka koje si naveo,skoro sve.Substitucuja,alternativni kick,familija(imam sina od tri i pol godine,bio sam na terapiji godinu dana kada sam imao 23 god. ,bio sam u metadonskom programu skoro godinu dana.To je period mog zivota gdje je ostala velika rupa.Uz metadon po koji sam ishao svaki dan josh sam uzimao gomilu bencosa i koke.Izlazio na party-je i gutao eksere kao bombonice.Sve u mom zivotu osim usranog rata je popraceno drogom,mislim nisam ja kriv za rat ali za sve ostalo loshe shto se deshavalo jesam.Kriv sam zato shto sam ovisnik i nemogu da pobjedim tu bitku ,bar ne dosad.Bilo je perioda apstinencije i ja sam zivio" normalno", sve po p,s,-u.ali uvjek dodje glad za heroinom(specijalno),nijedna droga nije toliko obvladala mojom licnoshcu kao horse.Ja sam tipicni heroinomano.Da,zivot sa drogom.Ipak zivot ide dalje i godinama zajedno uz konzum i drogu sazrjevam,sporo i zaostalo ali ipak sazrjevam.Moje reakcije su puno brze,zelja za apstinencijom veca,strah od ruzne smrti one spore koja je bolna,pojede te zivog i onda umresh mlad.Zelim promjene.Kroz ove godine polako ucim da zivim sa problemom koji imam(drogom),Kolñiko god je bio daleko u apstinenciji ona je uvjek prisutna,u snovima,na ulici u ocima drugih cura i momaka.Vidish da su opaljeni a ja kao cool,normala a film mi se odmotava i kao aperkat perfektno centriran.
Moram da zivim sa drogom ,nema mi druge,konzumirao ili ne!
Opet ispocetka,jovo nanovo ali ipak je svaki put drugacije.Zadnjih par godina sve sam manje uvaljen,brzo se cupam i periodi cistoce su duzi,Jebiga ono za interkambio mozga je dobro ali za ovaj Bosanski se neplaca bash puno(ovaj na moj racun).Posljedice su tu,oziljci po rukama,trombovi,hepatitis ....shta je u glavi ..ko zna?
Netreba se zavaravati i lagati samog sebe,Narkoman sam i taj cu ostati.Nemora to niko znati.Na recepciji jednog hotela kad dodjesh na odmor primi te jedan simpatican decko ,ljepo oceshljan i mirishljiv..uredno obucen...enjoy your holidays.Taj decko iza sebe ima zatvor ,15 godina narkomanije,trcanje po raznim djelovima svjeta uglavnom tamo gdje se vrti droga,prostitucija,crni market.
Jednom se opet probudim okupan u znoj,vani pada kisha,novcanik pun para....glava misli samo na jednu stvar,zabit se i stondirat cjeli dan i to je tako jak feeling da jednostavno razmishljati o nekoj drugoj stvari....nemoguce.Naci ljek za taj momenat,cupati se biti svjestan da svaki kick,svaki ubod blize i blize smrti.Najebenije je shto se zaboravi,zaboravi se kako je teshko.Uvjek treba znati ili se podsjecati na to.Zato su te grupe i kontakti bitni kad si cist.
Shta ona pa zar necu nikad vishe uzeti heroin??? Kako to moze biti,najbolji filing a nesmijem,nemogu...rjeshiti to,nauciti reci NE.
Jebiga ,nauciti zivjeti sa drogom.
mise
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: droga i život s njom

Post by Sagitarius »

------------
Last edited by Sagitarius on Thu Oct 23, 2008 2:55 pm, edited 1 time in total.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: droga i život s njom

Post by saša-ex »

Sagitarius wrote:
Kroz ove godine polako ucim da zivim sa problemom koji imam(drogom),Kolñiko god je bio daleko u apstinenciji ona je uvjek prisutna,u snovima,na ulici u ocima drugih cura i momaka.Vidish da su opaljeni a ja kao cool,normala a film mi se odmotava i kao aperkat perfektno centriran.
.Pokušavam stvorit neki "ugovor s vragom",malo ja njemu dam,pa me malo on pusti na miru.
Bilo bi to dobro ali je nemoguce...Taj te nikad nece pustiti na miru i sve ce te dublje zakopavati. Put sa drogom je kao neki ringispil, koji malo vozi levo pa desno, pa dole pa malo gore, ali na kraju su to neki koncentricni krugovi cija putanja u svakom slucaju ide nanize. Iscimajte se, napravite novi napor, stvarno nije kasno da zapocnete jedan novi zivot. Sagi brate, zamisli kako je strasno sto nista od ovih novih stvari koje ce ti se uskoro destiti ( vencanje, deca....), neces osetiti cistim emocijama, nego kroz jednu opijatsku maglu...Borite se i ne posustajte, ne mirite se sa porazom.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: droga i život s njom

Post by Sagitarius »

----------
Last edited by Sagitarius on Thu Oct 23, 2008 2:55 pm, edited 1 time in total.
User avatar
selma
Posts: 807
Joined: Thu Oct 11, 2007 2:52 pm
Location: Beograd

Re: droga i život s njom

Post by selma »

Sagitarius wrote:Borimo se,borimo,čudo je da smo još živi.
Ti si imao sreću da primiš neke stvari koje su mene zaobišle,iako sam znao da je to pravi put.
Ali,šta ćeš,treba gurat ovako kako ide...
Osjećam da sam kao ono kamenito tlo iz uspredbe o sjemenu iz Biblije(ne sjećam se u kojem evanđelju).Nije išlo...
...ali sto ne mora znaciti da ne moze ili ne mora da ide...
...ako si znao da je to pravi put,nisi bez veze znao...s nekim razlogom je...
Dosta ljudi ne zna...
...tako...
...ti znas...
pozdrav
Grad razoren bez zidina, takav je čovjek koji nema vlasti nad sobom.
User avatar
sargman
Posts: 103
Joined: Sun Sep 21, 2008 7:20 pm
Location: banja luka

Re: droga i život s njom

Post by sargman »

posto vidim da pisete o klincima ja cu ti samo reci da oni mjenjaju zivot iz korijena i ako ih shvatis na pravi nacin mozes se iscupati iz svega........iako mene optuzuju da sam hladan prema svom djetetu (uglavnom osoba sa kojom imam djete)ja znam da to nije tako i da zivim i lijecim se zbog njega..........jbg sta ja mogu sto ne znam pokazati emocije
Post Reply