N.A. je super

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

N.A. je super

Post by Lilith »

Pre nego sto sam prwi put otisla na N.A. sastanak mislila sam da je to jos jedna glupost,jos jedan totalni promasaj u mom pokusaju da ostanem cista...
Pokusawala sam na razne nacine...skidanje na suwo-jer "ja swe mogu sama",da bi se wratila kuci-registrowala sam se jednom prilikom i isla u Zmaj Ognjena Vuka gde ti doktori prepisuju tone lekowa od kojih postanes zombi,ne mozes da spavas bez Leponexa koji je inace lek za sizofrenicare sa kojima doktori wise ne znaju sta ce....pila blokatore,powremeno ih pokusawala probiti...heroin zamenjiwala speedom,alkoholom i swojim prepisanim lekowima jer sam skontala da dobro "radi"...znaci wracla se drogama i alkoholu koje sam koristila pre dopa...Posto sam bila maloletna kad sam prwi put trazila metadon od swoje biwse doktorice,moj pametni otac je odluio da mi pomogne i dawao mi swoj met...Tako sam se nawukla i na met....Konacno,kad sam pukla i skinula se sa dopa i meta ne znam ni ja zasto,ustwari opet da bi se wratila kuci-opet je pala neka ucena od strane moje kewe.Morala sam nekako da se lecim a da to nije Z.O.V. i doktori koje bas briga,koji ti kazu:"Vidite kako je ona sad ok-ne koristi heroin.Ako se nawuce na bensedine,riwotrile,flormidale...to nema weze.To ipak nije tako strasno."otprilike tako nekako :drinkers: Moja kewa je znala da nema teorije da odem u zajednicu,jer sam stwarno protiw.Ali ako nekome to pomaze,ok,nemam nista potiw.Jbg,nismo swi isti.Tako da,pokusala je da pronadje nesto drugo i tako smo dosli prwo do Centra za prewenciju narkomanije u Ustanickoj ulici u BG-u.Tamo sam isla jedno 2 nedelje i prwi put se srela sa grupnom terapijom koja me je odusewila.Medjutim,s obzirom da sam prestala da idem,kewa me je zwala da se wratim kuci jer sam u nastupu besa polomila stolicu,rusila swe pred sobom,napala nazalost i kewu...i otisla ponowo.Ipak sam se wratila,kewa me je ubedila da ne odbacim tek tako swoju ostwarenu cistocu i otisle smo na N.A. sastanak.Kao sto wec rekoh,nisam bila bas optimistimisticna zato sto mi je dala da procitam nesto iz N.A. literature i posto sam alergicna na rec "Bog" i imam awerziju prema crkwi kao instituciji,religiji,Bogu i imam neka swoja uwerenja,kontala sam da nema bas poente da idem.Ja da se kao nesto molim bogu,to ne dolazi u obzir.Medjutim,posto mi se wec swidela grupna terapija,znala sam da ce mi taj deo odgowarati i ipak sam otisla da widim o cemu se tu radi.Sada sam odusewljena :D ! Uopste se ne radi o Bogu kao nametnutom pojmu wec o Wisoj Sili kakwom je mi doziwljawamo!I dalje sa tim imam problema,ali program,sastanci i ti ljudi su nesto prediwno.Prosto je newerowatno koliko sam ljubawi i razumewanja tamo pronasla!Zajedno smo jaci!Priznajem da su mi dani bez sastanaka prilicno prazni i imam jako weliki problem da se socijalizujem ponowo.Cesto mi dodje da totalno puknem i odbacim stwari koje sam do sada postigla,nije mnogo ali ipak je welik znacaj za mene....Ne znam koliko cu izdrzati,necu nista da obecawam,ni sebi ni drugima ali sa sigurnoscu mogu reci SAMO DANAS NECU UZETI!


P.S.JEDINO STO MOGU DA PREPORUCIM U NS-U JESTE RASKRSCE,IAKO JA NISAM PRISTALICA ALI CECU NEWEROWATNO POSTUJEM I CENIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rock: :heart: :supz:
Last edited by Lilith on Thu Aug 28, 2008 2:19 pm, edited 1 time in total.
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
User avatar
joesspappa
Posts: 775
Joined: Mon Sep 18, 2006 6:15 pm
Location: Beograd
Contact:

Re: N.A. je super

Post by joesspappa »

Dobrodosla na forum... BIG HUG....

SAMO DANAS!
Lako je prutu da se sokoli, dok bije decu njega ne boli.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: N.A. je super

Post by Baba Naca »

Dobrodosla draga Nilaya, :smt026 :smt026 :smt026

Mogu ti reci da si i sada na pravom mestu,
jer izmedju sastanaka ovo kuckanje na forumu moze da ti ispuni praznine :smt024
u vremenu dok si jos "sveza" sa neuzimanjem.
Samo furaj i guraj, ZAJEDNO SMO JACI!!!

BRAVO ZA TEBE


Ljubi Bakuta :smt058 PDT_Love_23 :smt023

Pisi, ako zelis malo o tome kako si se osecala pre, kako se osecas sad, kako zivis, sta radis, a ako neces NE MORAS.
To je od svega sada najvaznije da NE MORAS da radis nista sto ne zelis, samo OSTANI CISTA,
jer TO ZELIS!!! SAMO DANAS, pokusaj da izdrzis da ne uzmes bas nista!!!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Zbunjena....

Post by Lilith »

Od swoje 12-e godine uzimala sam bukwalno swe sto mi dodje pod ruku od droga,neogranicene kolicine alkohola a kada sam se jaako nawukla na heroin ispisala sam se iz skole i radila swe da dodjem do tog Prelepog Demona koji pruza utehu,zaboraw i lazno samopouzdanje...Narawno da mi nista wise nije trebalo.Cak sam prestala i da pijem,duwam,gutam eksere,tablete,wucem i spustam koks i speed...kada bi prestajala sa Heroinoim uwek bi mu nalazila zamenu smatrajuci kako sam se skinula i kako sam cista.Do skoro ni metadon nisam smatrala drogom,koristila sam ga nekih 6 meseci da bi manje uzimala dop...Ceo moj ziwot bio je lazan,jedna welika iluzija koju sam ja iskreirala...Moja i samo moja realnost u kojoj ja mogu swe i gde mi niko i nista (osim Heroina) ne treba....Sada sam cista 51 dan od SWEGA!Swe mi je strasno konfuzno i zbunjujuce...Pocela sam da primecujem ljude,bezim od ljudi,danima ne izlazim iz kreweta....Grozno!Cesto se zapitam cemu swe to?!Da li uopste ima poente i da li wredi?!Jedino sto mi zaista pomaze su N.A. sastanci,program i ljudi koje sam tamo upoznala...
Ne znam...znala sam da uopste nece biti lako....swaki put kad sam se skinula naprawila bih glupost i nastawljala starim putem...Sada to zaista ne zelim ali plasim se...
Moj identitet je potpuno izgubljen i swe mi je grozno...Nekako ne znam ni sta me zanima,ni da li me ista uopste zanima...Oduwek mi je "normalan" ziwot bio grozan i plasila sam ga se....I dalje ga se plasim...
Sad kada pogledam unazad,swe one odwratne scene,grozne stwari koje sam radila,ocajan nacin ziwota da ne znam ni sta cu,ni gde cu...swe mi je to nekako daleko i sada mi se uopste ne cini tako strasno.To me i brine....Sta da kazem?!Nadam se da cu owaj put uspeti iako sam totalno izgubljena i ne ziwi mi se....Nadam se da ce mi se wolja za ziwotom wratiti...Nadam se da cu nekako uspeti da uziwam u lepoti nekih obicnih stwari iako mi se to sada cini nemoguce :crybaby:
Sta reci-SAMO DANAS!!!!!!!!!! :supz:
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Zbunjena....

Post by Modesty »

polako baby,samo polako,sasvim je normalno da se tako osječaš....pa nisi bila navučena na žvake i bombone....nemoj da se zabrinjavaš i ako ti paše da budeš zatvorena u kući a ti budi....radi što ti odgovara,daj sebi vremena,razmišljaj samo o danas,zamisli da si na odmoru i ne lupaj glavicu previše.STRPLJEN ,SPAŠEN :wink:
User avatar
Lilith
Posts: 241
Joined: Mon Mar 03, 2008 1:40 pm
Location: NS

Nije sramota pasti,sramota je NEUSTATI

Post by Lilith »

Oi!Sinoc sam posle 51 dana cistoce,najduzi period do sada...ponowo naprawila recidiw...
I heroin i koks u wejn...ne znam stwarno sta wise da radim...Owo je tako bez poente...Od 12-e godine gudram se sa cim stignem,ranije sam i jaaaako puno pila ali wise od swega wolim tog Prelepog Demona koji nas u potpunosti unistawa.Swesna sam ja jako dobro sta sam swe izgubila i sta cu tek izgubiti ali...strasno,strasno sam izgubljena i zbunjena...Ne znam sta cu ja to kao postici u swom glupom ziwotu...Owa Realnost je grozna,bar se sada stwarno potpuno ocajno osecam...Bez samopouzdanja,bez ikakwog interesowanja...Swe owo me tako plasi....Wise ne znam ni da li zelim da ostanem cista...Strasno sam zbujena i plasim se sebe sanme......... :smt100 :smt088 :smt089 :smt096 :smt073
Last edited by Lilith on Tue Jul 22, 2008 3:26 pm, edited 1 time in total.
She is in love with herself
She likes the Dark
and on her milk-white neck
the Devils mark!
fenomenalni

Re: Recidiwi.........

Post by fenomenalni »

iskreno da ti kazem ja ne verujem da ima spasa u realnom zivotu svakom coveku koji je osetio heroin bez obzira na ono sto ti on tom prilikom oduzima...sto se njega tice tu su sve price ispricane nema nista novo,tako da i recidivi spadaju pod njegov sablon...mislim,ima ljudi koji su uspeli da se izbore ali to bi u procentima bilo skroz zanemarljivo.a ti tako...i koks i hors pa jos u venu!!!zar ne mislis da si malo bezobrazna za recidiv.mislim,zelim ti svako dobro ali neznam sta ti podrazumevas pod dobro.pozdrav
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Recidiwi.........

Post by Modesty »

nastavi da ideš pitem kojim si krenula prije recidiva,vidim da ti se svidio samo ovaj put to podubri blokatorima.
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Recidiwi.........

Post by Sagitarius »

Nilaya wrote:Oi!Sinoc sam posle 51 dana cistoce,najduzi period do sada...ponowo naprawila recidiw...
Nije sramota pasti,sramota je ne htjeti se dići.
Recidiv ko recidiv,vjeruj mi bit će ih još.
Ne daj da te to obeshrabruje.Narkomanija se ne riješava čarobnim štapićem.To je duga i mukotrpna borba u kojoj nekad pobjeđuješ,a nekad i izgubiš.Bitno je samo da se ne predaješ.ja imam 36 god.,bezbroj pokušaja liječenja,recidiva,padanja na dno,ali još uvijek se borim.
Potraži pomoć,poslušaj razne ljude,s raznim iskustvima u načinu liječenja,i u svemu tome probaj naći sebe i ono što ti najviše odgovara.
Ti si imala recidiv nakon 51 dan,ja nakon 5 1/2 godina!
Nema predaje!!!
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Recidiwi.........

Post by Boban »

Nilaya srecice imas toliko komuna ovde u Srbiji gde si odaljena od telefona,sema,rezervnih sema koje je svako od nas ovde imao probaj sa nekom komunom samo nemoj reci da imas kredit i da moras otplacivati i da si zaposlena na petarda radnom mestu i da nesmes napustati,da ti roditelji nesmeju saznati i tako to jer ti je zivot u opasnosti a on je vredniji od svega prethodno navedenog. Probaj RETO centar to ti toplo preporucujem, jer sama i u kontaktu sa kolotecinom oko tebe tesko da ces uspeti u nameri da se konacno resis lanaca broj komune ti je 011/80-40-425.Pozdrav i nedaj se.
Post Reply