SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by PROČITAJ ME »

..... Danas ja u sobi sjedim za kompom kad uđe tata... i pita može li se sa tobom razgovarati....a ja sva srećna i usplahirena.... i kad sam ga pogledala u oči samo mi uli neki neviđeni strah..... ja njemu kažem da čekam danima da popričamo, ali sam vidjela da nije u stanju da priča samnom, jer je potresen i razočaran...... i ja mu sve kažem što mi je na duši..... a, stari meni.... još jedna greška i odležat ću te...... JA SAM DOSTA PROŽIVIO..... ali neću dozvoliti da mi ćerka bude narkomanka... eto kćeri imamo sve u životu..... ja restoran... mama radi u dobroj državnoj firmi... ti gazdarica frizerskog salona..... jedna ugledna porodica, kojoj bi svak pozavidio... i zavidi kaže, jer ovo je mal grad i sve se sazna...... za tebe već pojedini znaju da se drogiraš ili si se drogirala jer to radiš od svoje 15 godine, a sada ti je 25..... umjesto da nađeš momka, zaljubiš se... osnuješ jednog dana porodicu ti sve upropaštavaš..... a sine moj ne treba ti to.... vidio sam ja da si jedno vrijeme bila tako dobra da sam se ponosio... i odjednom paf.... razumi me ali ja to i tebe u tome nikada neću shvatiti ni mama ni brat.... hoćeš da uništiš ovu porodicu.... e bogami nećeš..... a ja dobro poznajem svog oca i 100% znam da bi sve bilo tako kako on kaže... koliko je dobar, predobar... toliko je i zajeban....... sve su mi u životu pružili.... ali ja sam uvjek bila nezahvalna i nečim nezadovoljna.... takva sam..... i ne znam da li to mogu promjeniti.... ali barem ću se potruditi da uspostavim ravnotežu......... i kada mala, glupa, sitnica nije po mom ja odmah počnem da histerišem.... derem se na ukućane.... bacam stvari, razbijam.... ma dobar komad budale koji treba da dobro, dobro poradi na svom ponašanju....... svi su ukućani slabi zbog mene....... a to mi najmanje treba......... mislim njima...... nekada ne mogu provaliti kada su ljudi nervozni... a ja opet po svom.... umjesto kada mi majka kaže kćeri..... ne može sada to i to ja treba da se složim i kažem da majko nema veze može drugi put... drugi dan..... ma jok ja opet po svom.... tvrdoglava i razmažena........ ali sam večeras shvatila da moram da se potrudim ono kada vidim da su imalo nervozni, neraspoloženi umorni...a, ja nervozna.... ma samo se pokupim u sobu...ako treba popijem tableticu za smirenje.... prespavam.... isplačem se... ako mi je baš toliko teško....... uzmem jebenu knjigu da čitam... pa ako mi se ta ne sviđa uzmem drugu..... sjednem za komp i zajebajem se........ jer ljudi moji.... OVO ŠTO SAM SADA NAPISALA JE ISKRENO.... I TAKO TREBA BITI...... OBEĆALA SAM MNOGO TOGA I TO MORAM ISPOŠTOVATI... JER AKO SEKUND ZABRLJAM STARI JE REKAO NA ULICU MISLIM SVI SU TO REKLI.... A JA SEBI SIGURNO TO NEĆU DOZVOLITI....... MA SVE SE MOŽE.... SAMO TE TREBA NEKO DOBRO PRITISNUTI DA BI SHVATIO MNOGO TOGA...... A JA EVO SHVATIH...... DA SE POHVALIM...... JER NE ŽELIM IZGUBITI PORODICU...... I ZAVRŠITI U NEKOM STANU ILI U KANALU NAGUDRIRANA...MRTVA.... IMAM SVE... MENI SE ŽIVI...... mislim da je 10 godina gudriranja pristojan staž.... vidim da su kod vas mnogih roditelji mnogo, mnogo drugačiji.... istrajniji.... bore se svama...ali moji nemaju više ni strpljenja ni života... da podnesu tolike laži i prevare........ čuvajte mi fige.... jer ovo sada baš treba izgurati...... ljubi vas Jaca.....
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Vlado_M »

SAM DOSTA PROŽIVIO..... ali neću dozvoliti da mi ćerka bude narkomanka... eto kćeri imamo sve u životu..... ja restoran... mama radi u dobroj državnoj firmi... ti gazdarica frizerskog salona..... jedna ugledna porodica, kojoj bi svak pozavidio...
Krajnje nebitno u cijeloj prici... Nazalost, samo dokaz da tvom starom izmice sustina price (ni moj nije mnogo drugaciji). Mislim da je potrebno da se i tvoji edukuju o problematici.

Biti cist ne znaci odmah i biti zdrav. A recidiv nije smak svijeta.

Sve najbolje.
User avatar
Zona Sumraka
Posts: 1552
Joined: Fri Apr 15, 2005 10:50 pm
Location: SA/USA

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Zona Sumraka »

Jaco, ti ako mislis da je dovoljno jak razlog da odrzavas apstinenciju strah da ne zavrsis na ulici, od te price nema nista...ti trebas sama da zelis neku promjenu, a ovo ti moze biti samo privremeno rjesenje...
User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by adam* »

Zelim ti sve najbolje u zivotu..... :(
cucla cucla cuclica
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by jana »

Biti cist ne znaci odmah i biti zdrav. A recidiv nije smak svijeta
Ja moram citirati svojega miljenika ovdje.Ja ovo potpisujem.Jaco,ti stalno balansiras u istom krugu:ugledna porodica,imas sve uvjete za normalan zivot,tvoji te vole,stite,ali je ocito da ti trebas suportirati svoju apstinenciju da bi ona bila dugotrajnija i bezbjednija jos nekim drugim sredstvima.Borba je duga i nije nimalo laka.Trazi malo lijekova,malo psihologa,zaduzi svoje da te stite tamo gdje si tanka,kad radis ili izlazis da ne bi opet dosla u kusnju.Suportiraj se tamo gdje si tanka da obezbjedis uvjete za duzu apstitnenciju.Toliko od mene.Pozdrav.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Modesty »

i ja potpisujem što su drugi napisali....sve što budeš radila zbog njih,zbog drugi će brzo pasti i kao što smo ti reli,Ti trebaš stručnu pomoć,ljekara,dobru terPIJU,LJUBAV PREMA SSEBI A NE SAŽANJENJE,ups,pišem velikim slovima,sorry.Sažaljenje i takav razon ne vode ozdravljenju od narkomanije.Nesmiješ dozvolit da te zatrpaju osječajem krivnje jer niko nije baš bezveze i posegao za drogom...kaže se ,radoznalost ali ima to svoju pozadinu.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by sunrise »

nek ti to bude motiv,da zelis opet natjerati osmejh na licu ljudi kojih volis ali razlog tome moras biti ti.
ti trebas htjeti normalan zivot,ti trebas bit ponosna sto imas svoj salon koji ces dovesti do uspjeha,ti trebas zeljeti sebi da nadjes zicer tipa u kojeg ces se zaljubiti i provoditi lijepe trenutke s njim, ti ti i ti
i ja imam osjecaj da oni nisu dovoljno upoznati s stvarnom velicinom problema koji imas,nije to bas sve tako crno i bijelo ali pricaj s njima,objasni im,ukljuci ih u svoje lijecenje,nek ide mama s tobom doktoru,nek i oni idu na razgovore,svaki test im s ponosom prezentiraj
i samo pomalo ali hrabro idi naprijed
imas puno motiva i razloga,iskoristi to sto imasi budi jaka
Kad bih barem znala tko sam zapravo, prestala bi se ponasati kao ona za koju se smatram da jesam, a kad bih se prestala ponasati kao ona za koju se smatram znala bih tko sam.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by rajouno »

nemam sta da dodam,jer vec su sve rekli...ajde uz tebe smo
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by PROČITAJ ME »

....... Jao... kako sam pozitivno iznenađena, oduševljena...... tolikom podrškom...... pa čovječe ne znam šta da kažem nego jedno ogromno HVALA svima...... vi ste pravi.... dajete mi nadu da me sva ova situacija podstakne na duboko razmišljanje...... da treba mi terapija....... ali oni i dalje tvrde da mi nije ništa potrebno.... potrebno je samo da ja sama sa sobom raskrstim.... što i jesam...... ali ne znam da li im je to dovoljno.... ja ću se nastaviti dokazivati u najboljem svjetlu radi sebe i njih.......nastavit ću poslije...... imam obaveza po kući........ volim vas...... ULJEPŠALI STE MI DAN......
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
lizard
Posts: 347
Joined: Thu Dec 06, 2007 7:50 pm

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by lizard »

Stari ti je upravu 100%, to ti je tako sa ocevima, uvjek su upravu...Udaj se cerri draga:)
Ceri:) znas kad je crnogorac prisustvovao porodu...kad mu rekose da je cerka, dobise odgovor: hvala bogu, nece morat proci sve ovo ko ja:) Zacas ti se promjeni pogled na svjet kad postanes roditelj, nekako se izbistri relacija roditelj - djete;)
Jaco sto se peglas, sjebajes,.. fakat bespoterbno. Mali grad , male kirije...spakujes se i pravac u podstanare, ciste glave pa nije ti 16, a vec sa 21 mozes dobit smrtnu presudu ilti ako zajebes - najebes:) Imas radnju, mozes komotno i bukvalno:) biti neovisna.
Sta znaci biti normalan?
Normalno je valjda sve sto postujes kod drugog, bez klisea i ljepote predrasuda.
Normalan:) norma ko norma, ispunis je ili neispunis...lan ko local area network, u narodu poznato ko mahala, malogradjanstvina. Uglavnom...Jaco nedaj se,cuvaj se, bori se...vrijeme pravo pomaze:)
Volimo pricat o europljanima, kako su ovaki, onaki...kulturni, sredjeni, normalni...
Cinjenica je da su full normalni, iz jednostavnog razloga...sve im je normalno!
Nismo ni mi balkanci puno razliciti, hodamo isto na 2, sem kad su rakije u pitanju... samo sto je nama sve nenormalno!)
Beze ja ovdje serem, ali probaj ti da neseres pas vidjet kako je:P
BAŠ SVE TI DAJEMO I OPET MALO KOLIKO TE VOLIMO...
Post Reply