SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Modesty »

zato draga moje i postoje znaci nadolazeče psihičke krize koje je vrlo korisno znati kao i šta daditi kad ih osjetimo....prvo i najbitnije kada nas spuca ta psihička i proradi crv je da podhitno tražimo pomoć i to prevalimo preko usta,ne dozvoliti niti 10 minuta da nam rovari po glavi jer ćemo u tom slučaju vrlo brzo izracionalizirati stvari i izmanipulirati sami sobom i tu nam je opet početak kraja.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by PROČITAJ ME »

....A ZNAM JA DOBRO I ZAŠTO SAM OVOLIKO NERVOZNA.... meni se radi....... do juče sam se budila u 8..... bila na poslu u 9h. i radila do 6 ili 7 uveče...... meni je dosadno, provoditi dane u kući...... a, evo sada sam pričala sa tatom.... pita me jesam to nešto ljuta, ja kažem nisam samo sam nervozna jer mi fali posao i već me mušterije traže kući.... pa ja nisam bila ovdje 3 godine.... i tek me sada posao krenuo... vratilo mi se dosta starih mušterija.... a, i nekih novih....... ja sam pravi radoholičar.... volim svoj posao..... uživam kada nekome sredim dobru zurku...e, tada nema srećnije osobe na svijetu od mene...... možda ubrzo počnem i raditi.... ali moramo sjesti svi u kući i rasčlaniti... nerasčlanjeno.... tata kaže ako sve bude uredu možeš odmah sutra početi....ali ako ti dođe neki diler, narkić... i na šišanje.... samo mene zovni, ja ću to rješiti...a, ti reci da ga nećeš šišati, frizirati...... ja se na poslu dobro osjećam.... ispunjava sve moje nedostatke.... i tu ću se lakše osloboditi crnih misli.... nadam se da me shvaćate........ do nedavno sam radila i pod terapijom i išlo je super.... zašto ne bi i sada..... TU NEMAM VREMENA ZA NERVOZU...... imam prelijep parkić, ispred salona... puno ruža, raznog cvjeća..... i kada mi nema nikog od mušterija ja se time zabavim... malo čupkam korov, okopajem zemlju oko dunja, i ruža...... znam tako sebi lijepo ispuniti dan.... ALI NARAVNO BEZ POPRATNIH VITAMINA........ JER JOŠ JEDNA MALA GREŠKICA.... LETIM VAN.... A TO NEĆU DOZVOLITI........ I TAKO AKO MI PRORADI NEŠTO U GLAVI, ŠTO JE VRLO MOGUĆE... TO ZNAMO SVI MI.... JA UZMEM KRPU PA BRIŠEM ČISTO.... METEM... ZANIMAM SE NEČIM... A IMA MNOGO STVARI KOJE ME INTERESUJU.... NEISTRAŽENA PODRUČJA....... ČITATI....... A BEZ MUZIKE NE MOGU NIKAKO...... a draga Mod upravu si u svemu...... ljubi vas Jaca....... :D
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by PROČITAJ ME »

...................................NEKA ISPRED MENE BUDE LJEPOTA............................NEKA IZA MENE BUDE LJEPOTA.........................NEKA S MOJE DESNE STRANE BUDE LJEPOTA................NEKA S MOJE LIJEVE STRANE BUDE LJEPOTA..........................NEKA LJEPOTA VLADA SVUDA OKO MENE....................NEKA LJEPOTA VLADA SVUDA OKO NAS................................OVIM ISKRENO ŽELIM REĆI DA ĆU ISTRAJATI U SVIM SVOJIM DOSADAŠNJIM NAMJERAMA.......................SAMO VREMENA...... VREMENA I VREMENA.......... DRAGI MOJI ŽELIM DA I VI PAMETNO ISTRAJETE U OVOJ TEŠKOJ BORBI.......... JA SE SADA SAMA SA SOBOM BORIM........ OVIM ĆU SEBI,A I DRUGIMA DOKAZATI KOLIKO SAM JAKA..................DRUGAČIJE TRENUTNO NE MOŽE BITI...................ZASIĆENA SAM BESPOTREBNOG STRAHA.............................. MA NIKO I NIŠTA NE MOŽE DA PROMJENI, DO MI SAMI SEBE................ DA JEDNOM ZAUVJEČNO RASKRSTIMO NE MNOGO STVARI, NEGO SAMO JEDNU....... A, TO JE RECI GUDRI NE, NE I NE.......... ZNAM DA JE OVO TEŠKA BOLEŠĆURINA.... ALI SE DA IZLJEČITI..... A, ONA SE IZLJEČITI SAMO JAKOM VOLJOM......... JA JE DANAS IMAM....... NIJE DA SE NE BOJIM SUTRAŠNJEG DANA..... ISKRENO JAKO SE PLAŠIM......... ALI SAMO ĆU SE SJETITI KADA SE UJUTRO PROBUDIM..... SADA NAPISANIH RIJEČI.........AKO ISKRENO ŽELIMO... TO ĆE NAM SE I OSTVARITI......... A JA SEBI TU ŽELJU ITEKAKO ŽELIM PRIUŠTITI......... VREMENA, VREMENA I SAMO VREMENA....... CRVA GAZITI ISTOG MOMENTA KADA IZGAMIŽE IZ SVOJE RUPICE........... JER AKO NE POSTUPIMO TAKO NA KRAJU MI ĆEMO SE PRETVORITI U VELIKOG CRVA....... JA TO NE ŽELIM...... ŽELIM DA ŽIVIM...... ŽELIM DA USPIJEMO....... TA VREMENA TREBA ZABORAVITI..... NASTAVITI FURATI DALJE, U NEKOM DRUGOM SMISLU ŽIVOTA........ SVAKO OD NAS JE DOSTA TOGA I LIJEPOG I RUŽNOG PROŠAO KROZ GUDRU......... JA VIŠE SE SJEĆAM LIJEPOG....... ZAŠTO...... MA NEMAM POJMA...... VALJDA SAM OSTALA U TOM TRIPU KADA SAM SE SKIDALA.........A RUŽNOG JE BILO MNOGO, MNOGO VIŠE.......ALI JA NE ŽELIM TOGA DA SE SJEĆAM JER ME JAKO BOLI....... ZATO NAPRJED RAJA.... NEMA NAM DRUGE I SREĆNO SVIMA.... OD SRCA VAŠA jACA.........
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Modesty »

Mila,imala si posao do sad pa vidiš da te nije ispunjavao onoliko koliko trebaš...zaboravi sad na njega jer ti nije bilo sasvim dobro ni sa njim,razumiješ li.Imala si ga!!!! Nije to to,mne liječi nas posao,novac i sl. od narkomanije ,tako da ni sad neće biti kraj svijeta što ne radiš.jednostavno sada što prije prihvatiš svoju situaciju biće ti lakše.Sada treba da mrujeđ, i da ideš kod doktora...po stoti put...ZABORAVI POSAO ZA SAD...nemoj opet da bježiš od sebe.
User avatar
rajouno
Posts: 1591
Joined: Tue Nov 07, 2006 10:27 am
Location: dreamland

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by rajouno »

Mislim jaco,da ste vi dobrostojeca familija(apropo tvoje price),,tako da finansijski ste ok...a tj salon koji ti daje privid nekog dobrog stanja(bezbriznost,nema nervoze,nema crnis misli...itd)sve je to privid...,trenutno,batali sve to-idi trosi vrijeme ali kod pravih ljudi koji ti mogu pomoci...terapeuti,socioterapija,odgovarajuca terapija ..koja ima vise efekta od onoga koji je samo varka...a sta ako ne bude salona jednog dana(dajem primjer)..sta onda sa sobom,koju psihicku stabilnost imas-sve je to veliki privid draga moja..i tvoja velika zelja da budes dobro jer zaboga trazi te raja i trazena si...daje ti osjecaj laznog samopouzdanja!!!A,sta se desi kad dodjes kuci-da li se tad osjecas stabilnom,jakom...ili ?
Ovo ti pisem iz najbolje namjere,otvori oci,ne lazi sebe,ne cini stvari da njima ugodis..izrabljivanje poslom,oni divni,krasni...a ti manje vrijedis jer jer zaboga nisi savrsena kao oni....ucini nesto za sebe-TRAZI HELP!!!
PER ASPERA AD ASTRA...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Modesty »

rajouno wrote:Mislim jaco,da ste vi dobrostojeca familija(apropo tvoje price),,tako da finansijski ste ok...a tj salon koji ti daje privid nekog dobrog stanja(bezbriznost,nema nervoze,nema crnis misli...itd)sve je to privid...,trenutno,batali sve to-idi trosi vrijeme ali kod pravih ljudi koji ti mogu pomoci...terapeuti,socioterapija,odgovarajuca terapija ..koja ima vise efekta od onoga koji je samo varka...a sta ako ne bude salona jednog dana(dajem primjer)..sta onda sa sobom,koju psihicku stabilnost imas-sve je to veliki privid draga moja..i tvoja velika zelja da budes dobro jer zaboga trazi te raja i trazena si...daje ti osjecaj laznog samopouzdanja!!!A,sta se desi kad dodjes kuci-da li se tad osjecas stabilnom,jakom...ili ?
Ovo ti pisem iz najbolje namjere,otvori oci,ne lazi sebe,ne cini stvari da njima ugodis..izrabljivanje poslom,oni divni,krasni...a ti manje vrijedis jer jer zaboga nisi savrsena kao oni....ucini nesto za sebe-TRAZI HELP!!!
KRALJICE =D> =D> =D> Od riječi do riječi potpisujem....posao je još jedan bjeg od same sebe!
Posao si imala i prije pada pa ništa,znači trebaš nešto drugo.
User avatar
STELAMARIS
Posts: 80
Joined: Wed May 30, 2007 11:22 am
Location: Vogosca

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by STELAMARIS »

Modesty wrote:
rajouno wrote:Mislim jaco,da ste vi dobrostojeca familija(apropo tvoje price),,tako da finansijski ste ok...a tj salon koji ti daje privid nekog dobrog stanja(bezbriznost,nema nervoze,nema crnis misli...itd)sve je to privid...,trenutno,batali sve to-idi trosi vrijeme ali kod pravih ljudi koji ti mogu pomoci...terapeuti,socioterapija,odgovarajuca terapija ..koja ima vise efekta od onoga koji je samo varka...a sta ako ne bude salona jednog dana(dajem primjer)..sta onda sa sobom,koju psihicku stabilnost imas-sve je to veliki privid draga moja..i tvoja velika zelja da budes dobro jer zaboga trazi te raja i trazena si...daje ti osjecaj laznog samopouzdanja!!!A,sta se desi kad dodjes kuci-da li se tad osjecas stabilnom,jakom...ili ?
Ovo ti pisem iz najbolje namjere,otvori oci,ne lazi sebe,ne cini stvari da njima ugodis..izrabljivanje poslom,oni divni,krasni...a ti manje vrijedis jer jer zaboga nisi savrsena kao oni....ucini nesto za sebe-TRAZI HELP!!!
KRALJICE =D> =D> =D> Od riječi do riječi potpisujem....posao je još jedan bjeg od same sebe!
Posao si imala i prije pada pa ništa,znači trebaš nešto drugo.
Joj, koliko sam ovdje procitala divnih rijeci od predivnih ljudi! To mi daje snage da i dalje zivim jer sam vec dugo u teskoj depresiji! A i ja imam posao i 'trazena' sam, ali vidim da to nije dovoljno, ja sam naime suovisnik umorna od svega.....
Sto me ne ubi, ucini me jacim!
Ziv pas vrijedi vise nego mrtav lav!
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by jana »

Stelamaris,drago mi je da mogu da Vas citam opet.Nas obicaj pretvori se u nas zatvor.Ja sam od onih koji su radili po dvije sifre dnevno,kupujuci vrijeme,misleci da cu tako lakse prebroditi depresiju,koja se bila izrodila iz nemoci.Mislila sam,trebaju me na poslu,to je nesto konstruktivno na svu postojecu destrukciju,a u stvari samo sam se mucila.
Rjesenje je tretirati centar problema.U mojem slucaju to je znacilo oslobadjati se osjecaja krivice nametnutih kroz vrijeme,i kofera starih pripadnosti,zbog"zasluga iz proslosti".Kad se oslobodih malo toga,i izucih malo nacela biblijska o sustini naseg postojanja uopste na Majci Zemlji,podjoh napredovati i rijesih se depresije.
Jaca,da bi izdrzala apstinenciju,mora je suportirati.Ona zeli da se oslobodi ovisnosti,zeli ugoditi svojima,ali ne moze.Treba ,znaci poduprijeti te njene zelje,dok ne ojaca.
Voli Vas puno Jana.Drzite mi se.
User avatar
PROČITAJ ME
Posts: 865
Joined: Tue Sep 25, 2007 8:46 pm
Location: bosna

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by PROČITAJ ME »

ja ne gledam na posao kao na bjeg od same sebe.... baš suprotno....... to će mi više pomoći da prebrodim i istrajem u svemu..... danas se super osjećam, nema truni nervoze..... da budem iskrena ali baš iskrena..... ja sam samo sebična i bezobrazna kada nije nešto po mom..... tu treba da se saulišem..... .............................................................................. SJEDI PRED OGLEDALO I PRIPRJETI ONOJ TAMO.... NA OVOM SVIJETU SVE SI UČINILA........ VIŠE NE MORAŠ..... VIŠE NE MOŽEŠ...... PA ZAR NISI VIŠE PROGRAMIRANA......... sve što radim, radim svjesno kao i svi ljudi..... recite mi ako nisam upravu......... a ja ću svakako poraditi na sebi jer mi je to potrebno..... ja najbolje znam kako ću i šta ću dalje u životu.......a vaše iskrene riječi podrške u meni bude toliko toga i baca me na duboko razmišljanje svega......... kažem to da ja znam.... jer dobro znam samu sebe.... svoje želje, prohtjeve i slično....... roditelji su uz mene sada maksimalno, pogotovo tata zadnjih dana što mi daje snagu da se borim.... da ne mislim o crnjacima..... o prošlosti..... zadnjih dana pričamo o tome kako ću gledati da kupim sebi stan....... i tako većinom o budućnosti.... normalnoj.... zdravoj.... a, ja sam korak do normalnog... samo pameti i vremena....... Jano upravu ste sada radim na tome da ojačam.... borim se sama sa sobom..... i želim ugoditi roditeljima sa ciljem da vratim izgubljeno povjerenje..... koje je bačeno u vodu mislim svi ovi mjeseci su nestali..... trebam ponovno graditi izgubljeno........ i to jako želim.... inatim se sama sebi samo da uspijem..... kao što reče moja majka.... bilo, prošlo, dovoljno si propatila, sada glavu gore i idemo dalje..... ali zdravo i pametno..... ti to možeš vidim da možeš..... samo mi ponekad nisu jasna tvoja razmišljanja....a bogami nisu ni meni.... šta ću kada imam bujnu maštu...e, tu si ne mogu pomoći......... ljubim vas ........ i još jedno ogromno HVALA na ovoj silnoj podršci koja mi mnogo znači i pomaže........... vaša Jaca
Između izvjesnog i neizvjesnog - postoji tanak led.
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: SVRŠETAK_BESPOTREBNOG ISKUŠENJA...

Post by Modesty »

Ajde sredi se onda što prije i kupuj taj stan da pravimo žuraju....ajme,kako bi to dobro bilo :wink:
Post Reply