ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by oci boje meda »

Jedan trenutak je potreban da me promeni.
Jedan jedini.
Posle vise godina mraka, osetila sam pravu sebe.
Hrabru, nasmejanu osobu koja se bori za ono sto jeste, koja se najbucnije smeje i voli suncane prolecne dane.
Osetila sam stari zar, staru veru, kad sam videla staro nebo nad starim gradom, I sve je lakse.
I tone obaveza, i pritisak realnosti. Jer vise ne bezim od te realnosti. Dobro je biti ja.
Bila sam slepa.
Ali i ja sam samo mali covek zavijen u svoj bol i ne vidim ocigledne stvari.
Probudila sam se. Osetila sam se jacom nego ikada, jer u svakom periodu hibernacije jaca i stari moje JA, hrabrija sam i ojacana za otrov sveta. Smejem mu se u lice.
Ne zelim vise da budem lazna, a lagala sam dugo i bila ono sto nisam, i patila, i umirala… i radjala se ponovo – mrtva.
Zaboravila sam ko sam i sta sam.
Verujem u energiju ljubavi. Borim se za nju, da je osetim, da je drugi osete. Borim se da namestim osmeh na tuzna lica, da im vratim veru, kroz pricu, muziku, knjige, nove poglede.
Borim se za sunce. Da ga osetim na kozi, u prolecno jutro, dok sedim na tvrdjavi i gledam zamisljena u Dunav.
Borim se da se osetim dobro cak i kad sam sama.
Da. To sam prava ja.
A ne neka ogorcena cura koja smatra da je bolje ne ziveti.
Borim se za ono sto smatram da je dobro i ispravno.
Udelim ti osmeh, iako se ti meni mrstis; pokazem ti plavo nebo, iako ti zelis kisu; zagrlim te, ako ne verujes u ljude; izbacim iz takta, ako treba; povedem te na put svetlosti, gde god on bio… Ako ne zelis to, tvoj problem.
Jedina greska je bila moja, kad sam se pretvarala. Jedina, najveca, mozda kobna. Ali ne kajem se, po obicaju, sta je – tu je, sada i odmah traje, proslost se ne moze vratiti niti buducnost promeniti. Vreme postoji samo u glavama.
Predugo sam camila u svojoj tamnici . Vreme je za prave stvari.
Vreme je za osmeh i veru i nadu. I snagu, da krenem dalje, bez obzira na sve. Ako dovoljno jako zelim i duplo vise se trudim, bice nesto od mojih snova…
I sitnice, sitnice… U sitnicama su velike stvari, stvari koje praktikujemo nas vode do sustine… to su sve one stvari u koje unesemo celo svoje unutrasnje bice baveci se njima. Uhvati samo onu nit sto osecas u stomaku, onaj tracak energije, uhvati i zajasi, i sve opet ima smisla.
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
tictac1
Posts: 55
Joined: Mon Feb 02, 2009 1:14 pm

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by tictac1 »

jao da je barem tako lako......
User avatar
Falco
Posts: 213
Joined: Thu Jul 10, 2008 11:15 am
Location: republika,Slovenija,...SFRJ......

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by Falco »

one hello,..and a big hug for u,..OBM,...
tryin" to be the best of me,...
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by Baba Naca »

Drz se Okana, samo napred, ljubi baba,
aj pisi malo cesce,
mozda se i Igrica vrati sa "nekog" putovanja sa pricom ... :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by oci boje meda »

ljubim ja sve vas....hej tictac eto ispade da jeste lako..doduse imala sam pomoc ali dalje sam sama i znas, nikad se nisam bolje osecala..srecna sam i smejem se smejem do besvesti
igrica nam se vratio iz spanije..i on je ok, zadovoljan, slobodan
a ti falco? kako se ti drzis?
big hug
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
User avatar
Vuk
Posts: 1315
Joined: Sat Dec 06, 2008 1:17 pm
Location: Beograd

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by Vuk »

Drago mi je da čujem da se smeješ.....ništa ti više ne treba!
Hug!
Moon child
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by oci boje meda »

4 mesec cistoce prolazi.....bez problema.prva prava apstinencija.i dalje ne pomisljam na dop. pricajte vi sta hocete, ali meni su rusi zaista pomogli.i sve vise sam sigurna da se nikada ne bih skinula da nije njih.sta ce biti ne mogu da znam, ali znam kako se trenutno osecam.ne pijem nikakve lekove, ne cugam, sve 5.i srecna sam.i zadovoljna.i spokojna.prvi put posle vise godina. :rock: :-D
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
AnAna_mo
Posts: 1637
Joined: Tue Aug 26, 2008 3:08 pm
Location: Mostar, BiH

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by AnAna_mo »

Ja vjerujem tebi i svima koji su bili kod Rusa, imaju slicnu pricu...
I praaavo me zivciraju svi koji govore da je to prevara!
Jebena prevara poslije koje si skroz u redu, bez droge, lijekova, alkohola i ostalih govana, miran, sretan i zadovoljan!
Dabogda svi bili tako prevareni, i ja prva!
Potpis.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by Baba Naca »

oci boje meda wrote:4 mesec cistoce prolazi.....
:smt023
Svrati ... HUG!!!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
oci boje meda
Posts: 568
Joined: Tue May 13, 2008 11:20 am
Location: NS

Re: ne ne ne ne ne je sve sto kazem ja

Post by oci boje meda »

Prolaze dani bez heroina...meseci. 4..i nije mi potreban.Ali, uvek ono prokleto ali...pocinjem da osecam nezadovoljstvo..ne zbog nedostatka droge, zaista...vec, znate ono kada prodje neko vreme bez gudre, pa telo pocne da se budi, emocije te preplave, treba ti neznosti.....sve ono srto si godinama zatrpavao drogom, gusio, sada izbija, nista ne moze da zaustavi sve godinama potiskivano, ubijano...osim opet gudre..a zaista mi ne treba. a i znam citavu pricu od pocetka do kraja. sve bi bilo isto. i zato necu...ali nesto moram da uradim.dobila sam novu sansu, vreme da radim na sebi...u pocetku, kada sam izasla sa klinike, nisam nista radila na sebi, samo sam izlazila, druzila se, ma sve ono sto nisam godinama.str8. pustila malo vreme da prodje......sad osecam da ne moze vise tako..moram nesto promeniti, uraditi, inace...ne znam sta ce biti..naravno da ne smem da tvrdim da dop nikada vise necu uzeti, danas to mogu reci, , jer znam da mi sada ne treba i pored nezadovoljstva koje osecam....sta ce biti ne znam..ali znam da ni jedna droga ne moze da popuni prazninu. moze, ali prividno, lazno...samo otupis, i vise ne osecas nista..a ja to ne zelim...zelim da osecam.....i da se osetim zivom....

VLADO M je jako dobro opisao ono o temeljima...upravo tako se osecam, upravo to mi trreba, da izgradim temelje, samo jos da naucim kako...AN mi nisu, nazalost, pomogli da prestanem sa gudrom, ali mozda mi pomognu da naucim graditi temelje..bar kako poceti...ne znam...
dane provodim jos uvek lepo, jos uvek nezadovoljstvo nije preovladalo, uzelo maha....zavrsim sa poslom, odem u prirodu, slusam tisinu, ili neku dobru ziku,....pocinje da pada mrak, a meni se ne ide kuci....kada krenem kuci uhvati me tuga, jer se vracam praznom stanu i to me boli...toliko sam puna emocija da pomislim da cu eksplodirati..
i tako dodjem kuci u prazan stan, moram da nabavim ljubimca..mislim da cu uzeti letece veverice i albino jeza...kazu da mogu da osecaju, da te vole, (mislim nisu kao ribe i sl)....kada nemam kome drugom da dam sve te emocije....imam prijatelje, za divno cudo, iako sam ih godinama drogirajuci se terala od sebe, oni su opet tu, nisu me napustili, hvala im na tome..imam sa kim da popricam, ali oni se nikada nisu drogirali, bar ne dopom, i ponekad me ne razumeju...ne kontaju ovu bujicu emocija...kazu nisi sama imas nas...ali meni treba neko ko ce da me doceka kada otkljucam vrata, ko ce da me zagrli kada sam srecna i kada mi je tesko.....
znam, ovo nije forum o usamljenima (mada, narkoman=usamljenost) i ...ali sigurno ste se svi sreli sa ovakvim osecajima, pa eto mislim da iako je ovo narkomanija.ba, mogu da kazem koju i na ovu temu..a i nije to tako daleko od narkomanije
a i ovo je moja tema mogu da pisem sta hocu! :-D
pitas se sta je cilj?
tvoja spremnost da krenes.
***
sta znaci smiriti potrese
u dubinama sebe?
znaci:ugasiti glas.

M.Antic Hodajuci na rukama
Post Reply