New start...I need suport

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

clonidine-za spustanje pritiska...
A šta ćemo ako ona već ima nizak pritisak????? Terapija se odredjuje svakom posebno i ono što jednom koristi drugom šteti.
Moja preporuka ako ne mozes o mucis se i ne radis nista za psihicki dio recovery-sto je pod moranje. Ja sam isto kontala ma prespavam par dana i cao..aha...tek onda dolazi recovery. Moras ici na neke sastanke ili imati therapist-u.
Ovde si milion posto u pravu. :smt038 Zato oporavak i traje bar po 2 godine. Kad sam pomenula spavanje mislila sam isključivo na period krize.
Moras biti okruzena ljudim ko' ti isto..nagli prelaz u clean world moze biti opasan...
Ovo bih volela da mi pojasniš. Nisam razmišljala na ovu temu, ali ni sad kad si rekla nisam sigurna da razumem. Ako hoćeš, da ne bi bili off topic, sa ovim možemo preći u drugu temu na forumu.
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Spirit-sta si po struci.Hvala unaprijed na odgovoru.
M. Sarkic
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Znojenje

Post by Mark_Renton »

Meni za znojenje (a i uopste u skidanju u kucnim uslovima) mnogo pomaze Bensedin (diazepam).
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

:smt046 Nisam nikakav doktor ako si na to mislio. Čak šta više nemam nikakve veze sa medicinom. Štoooo? :smt006
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Spirit šta je po struci??? Pa genije... :smt044 šalim se ja malo :smt044 :smt044 :smt044
User avatar
mustafa
Posts: 253
Joined: Fri Apr 15, 2005 4:46 pm
Location: Sarajevo

Post by mustafa »

Dijelomicno su tvoji tekstovi tako strucni da sam mislio da imas neke profesionalne dodire sa pitanjima koja se ticu lijecenja ovisnistva.
Ili si mozda mnogo istrazivala u moru informacije koja se nalazi na internetu po ovom pitanju??

Kako god da je - dobro je . Naravno da se preporucuje pri prenosenju znanja odrzati sve to na nivou predloga , a sto manje na osnovu savjeta koje mi licno uzimamo za istinite.Sve to jer smo svi mi razliciti i odrzavanje individualnosti je od velikog znacaja pri ovakvim diskusijama.
Sve najbolje do daljnjega.
M. Sarkic
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Da, mnogo sam istraživala, u pravu si, jer me interesuju pitanja psihe. A onda je došla i lična motivacija, kad se pojavila narkomanija u porodici. Odjednom, i pored svega što sam znala, kao da ništa nisam znala. Tek tada je počeo pravi rudarski posao. Da nije bilo interneta, em bi mi trebale godine da saznam sve što je bilo potrebno, em ko zna da li bih uopšte uspela da reagujem na pravi način.

Nije pitanje za ovu temu, ali ipak... Šta se dešava sa PM. Poslala sam 2 poruke Vedadu ali one i dalje stoje u poruke koje se šalju – nikako da odu već skoro od 12 sati?
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

Za Spirit - poruke će otići kad Vedad dođe na forum.

Pozdrav,

Sanela
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Pa u principu su za bilo kog moderatora

Pozdrav
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

diazepam=narkotik...stvara ovisnost. Ja imam nizak pritisak:)...ali kad si u krizi pritisak se digne i zato ti je vruce...clonidine je preporucen svima kad se skidaju. Kao i vecini zena u menopauzi. Neces pasti u nesvjest od 2mg to je sigurno...a ja uzmem samo pola tj 1mg pred spavanje i nekad trecinu po danu.
bjezi od zepama...svih-i dia i ono..i svih ostalih. Meni je bensedin pomogao i uzela sam ga par puta dok sam jos bila na pocetku...ali to je zato sto te smiri, spusti pritisak, smiri zivce. pa mislim stvarno je ocigledno koji je bolji...
nije individualna terapija...npr kad si na subutexu doc svima prepise subutex i clonidin...
ma mislim kako tebi odgovara samo eto bezveze da se nakacis na bensedin sada....
Post Reply