New start...I need suport

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

magnezij sam dobila jednom od doktora kad sam imala neku tzv. terapiju codidolom.mogu vam reci da mi je prilicno pomagao no slab je.
clonidine-ta to cujem prvi put.zivim u austriji i ne znam da li to mogu dobiti bez recepta u apoteci jer kao sto sam vec rekla doktor mi nije dao nista drugo osim sumnobena.ovdje nije ista situacija kao u recimo bosni kad ides u apoteku i ako imas love dobis sve sto ti treba.
Jutros sam morala doci u shop posto mi je decko zauzet nekim vaznim terminom a ja ne zelim da uzme nekog drugog za ovih par sata.
Jako mi je lose i jedva cekam da idem kuci.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

ne mislim na clonodin-...opet...flashback!!!!!
aaaaa....clonidin je tableta za spustanje pritiska i samo pritiska..ne pricam o klonopinu-clonozepamu nego o necemu drugom. Ne mozes na svoju ruku jer ti treba recept ali posto nije narkotik i ne stvara ovisnost lako ga je dobiti. Opet to je ovdje u USA gdje ga gledaju kao nesto bezopasno u poredjenju sa ostalim.
daje se zenama u menopauzi i u detoxu-jer upravo umanji naj cesce simptome-hotflashes.
mislim ipak da je to ovdje tako
a i svakome odgovara nesto drugo...ja samo vise volim nekome reci za clonidin nego za clonozepam ako vec pricamo o tabletama
User avatar
sanela
Posts: 4005
Joined: Mon Apr 11, 2005 11:01 am
Location: Sarajevo

Post by sanela »

magnezij sam dobila jednom od doktora kad sam imala neku tzv. terapiju codidolom.mogu vam reci da mi je prilicno pomagao no slab je.
clonidine-ta to cujem prvi put.zivim u austriji i ne znam da li to mogu dobiti bez recepta u apoteci jer kao sto sam vec rekla doktor mi nije dao nista drugo osim sumnobena.ovdje nije ista situacija kao u recimo bosni kad ides u apoteku i ako imas love dobis sve sto ti treba.
Jutros sam morala doci u shop posto mi je decko zauzet nekim vaznim terminom a ja ne zelim da uzme nekog drugog za ovih par sata.
Jako mi je lose i jedva cekam da idem kuci.
Draga Sunrise,

Kako si? Piši šta se dešava s tobom. Dokle si došla sa "skidanjem"?

Srdačan pozdrav,

Sanela
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Ni meni nije bilo jasno što je clonidin dok Luna nije rekla da je to Catapressan - jer ga ja znam, odavno, pod tim imenom, a za Clonidine sam prvi put čula ovdi na forumu. Nego sam mislila da je to nešto bezze - međutim on stvarno pomaže - da su ga bar meni znali prije preporučiti - pff - jer me kod svakog skidanja zajebalo i potiralo nazad u dop, što? Ježenje, znojenje i divljanje tlaka gori-doli. E pa baš to ti liječi katapresan/Clonidine, i to je prva liga i spas!
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

..... :-D :roll: ...... :wink:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

probala sam catapressan i ok je za znojenje ali isto tako je i magnezij dobar..podjednako...njega sam prvi put probala ovdje u austriji kada sam bila na terapiji codidolom i uz njega sam dobivala magnezij (ne sumece tablete) te za spavanje dominal ili mirtabene koje su ujedno i antidepresivi.ali kazem vam da je magnezij iznenadjujuce dobar bas za znojenje.
Inace od mog skidanja nista...samo sam se jako spustila tako da uzimam jako malo pada ali zato pijem tablete.cilj mi je trenutno da budem samo na tabletama makar neko vrijeme iako sam i njhovo uzimanje postepeno smanjila.Sta da vam kazem nista pohvalno ali trenutno nisam dovoljno psihicki jaka za skidanje na suho.Stoga se zelim odrzati na minimalnom uzimanju tableta makar na jos tjedan dana pa cu ici na lakse tablete.U biti nisam trenutno spremna na onu cistocu u glavi kad je oko mene kaos.
Shone
Posts: 87
Joined: Fri Jun 10, 2005 6:28 pm
Location: beograd

Post by Shone »

Evo i ja da ti pruzim (koliko je to moguce ovako preko racunara) podrsku u nadi da ces USPETI. Siguran sam da to mozes jer imas odlicne uslove.
Zamisli kako je onim nesrecnicima koji nemaju nikoga pa eto stisnu zube i pobede. Evo neka ti motiv bude taj da ces jednom postati majka i tada ces shvatiti da si nekome itekako potrebna i moci ces konacno reci da je zivot lep.
Ja sada malo lupam ali pokusavam da se stavim u tvoju situaciju i na taj nacin razmisljam.
Puno pozdrava i pisi pa makar i gluposti jer veruj mi da dosta pomaze.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

bas tako...dobar post shone....cijenim kad se neko pokusa da te shvati...stavi se u tvoje cipele. To je za mene jako vazno i veliko....ehh kad bi bi barem vise ljudi to radilo..ili pokusalo da uradi......sve bi bilo bolje i lakse..eehh :roll:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hvala svima na rijecima podrske i na mnogobrojnim savjetima...

vec neko vrijeme sam samo na tabletama (substitol.to je isto kao compenzan znaci morfij samosto je kapsula pa ga lakse mogu podijeliti.jedna tableta mi traje jedno 6-7 dana.svakim danom pokusavam sve manje i manje uzeti i ide mi, mogu reci da uspijevam.ne pijem nista uz to.ni antidepresive ni za spavanje ni nista.puno radim tako da kada navecer legnem u krevet zaspim ko beba sto je malo cudno za mene jer sam dugo vremena imala problema sa nesanicom.
ujutro ustanem isto normalna bez ikakve krize.bas jucer sam probala sto kasnije uzeti tabletu i vidjeti kako ce mi biti.ustala sam u 8 i sve je bilo ok.tek negdje oko 2 popodne mi se pocelo nenormalno spavati pa sam morala uzeti fotelju i ici u hodnik zgrade gdje radim spavati.super sam spavala jedino mi je malo bilo hladno i jeza me lagano hvatala.tek oko 5 popodne sam popila sestinu ili sedminu tablete.
vidim i sama da mi mozda vise i nisu potrebne ovako jake tablete ali ujedno sam i zadovoljna sto ih malo uzimam i sto sam ok.no vrijeme mi je ici korak dalje i uzimati nesto blaze jer morf je ipak morf bez obzira na malu kolicinu. sto mi predlazete sa cime da probam izgurati ovaj zadnji period skidanja? by the way subutex necu...sta mislite o praxitenu i 5 tramala ili 5 dominala?
nemojte zamjeriti ali se moram pohvaliti da sam do sada dva puta uspjela odbiti da uzmem dop.jucer mi je frenica dosla sa tek nabavljenim gramom no rekla sam joj da je meni ok i neka ona sama uzme.drugi put mi je lik dosao tu da me pita ako je sve ok samnom i zasto ga ne zovem i ako mi treba pomoc da nije bed te da ce mi dati.sto su sad svi nesto velikodusni? a da...skoro da zaboravim...odustala sam i od planova da radim iako je roba stigla ali znam da time automatski sav trud ode za k.

odlucila sam se za ovako postepeno skidanje jer sam vidjela da kod mene ocito ne pali naglo skidanje sa svega.mozda ne mogu podnijeti onu cistocu u glavi i osjecaj da nemam nista u svome tijelu te da sam tako prazna unutra da nema nicega da me zastiti i kao "zavara" da ipak imam makar malo tablete u sebi.kako da se nosim sa tim osjecajem nezasticenosti.
mustafa jel razumijes o cemu pricam? ja uzmem po 10-15 kuglica iz ove kapsule i znam da imam nesto u sebi.ali kad ne bi imala tabletu kod sebe negdje ili kad u trenucima slabosti je ne bi popila ne znamkako bi pobijedila tu nemoc u meni.sto mi savjetujes? nisam na terapiji jer su me htjeli staviti na odrzavanje metadonom ili na 200mg morfija.to je za konja ubiti...kako da smirim tu nervozu sa necim drugim osim ovim sto ternutno radim?
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

bravooo...super!!!! nema veze...ako tebi radi super...vidis ja o tome uvijek pricam...svakome radi nesto drugo....i ako nam radi nesto jako dobro onda smo zadovoljni i zelimo i drugima da pomognemo ...i onda im savjetujemo da uzmu ono sto mi sami uzimamo u nadi da ce i njima biti dobro. Nekada zelimo tako jako, da im bude dobro da im kazemo "uzmi to ...moras...uspjeces"...to je zbog nase velike vjere u to....ali svako treba da vjeruje u nesto isto toliko jako....eto ja vjerujem u suboxone(subutex+naloxon-nova tableta), sunrise vjeruje u svoje tablete...itd....ako ti ide super...nastavi...ako uspjevas da se spustis i da si bolje, da imas snage i da ces jos malo biti gotov s tim....SUPER....nastavi...ali ne zaboravi -niko...-da jedan veliki dio moramo sami odraditi-nece nam pomoci ni tablete ni nista...samo mi...a to je nasa aktivnost u lijecnju...moramo to zeliti...moramo psihu izlijeciti...suociti se sa onim od cega bjezimo...naci podrsku...raditi 12koraka...izgubiti bilo kakav kontakt sa ljudima koji su jos uvijek u tome....pricati o svojim problemima...i jako bitno, pomagati drugima u nevolji.....
takodje...nasa vjerovanja u razliciti stvari su ok...samo ipak postoje neke stvari koje nisu bas najbolje i postoje i bolje...ovo narocito vazi za odrzavanje...znaci ako si kratko na necemu nema veze..ali ako si dugo na necemu onda je ipak vazno sta je to na cemu si...i ako je ensto poput metadona nije lose preci na nesto lakse poput subutexa...jer metadonsko odrzavanje je zavaravanje...traje i po 20godina....zasto se trovati 20godina? metadon je gori od dopa...kriza je 100puta gora i treba mu do 2-3sedmice da izadje iz tebe...
naravno i metadon ima neke dobre strane kao sto su da ans odvoji od svijeta droge i ulice...ok. i ok je privremeno...nekih 15-30dana...sve preko toga je zavaravanje...to je drzavni heroin. Zato kazem...tesko je biti cisti cits...strah nas je jos uvijek...treba nam vremena...ali u tom slucaju treba biti na necemo sto ne razvija toleranciju i sa cega se relativno lako skinuti. Suboxone-subutex je meni super jer mogu polako da se skidam po mg i ne trazi mi tjelo vise i vise...jednostavno ti u jednom momentu vise ne treba....naravno ako se moje skidanje s toga oduzi jos puno bice mi jos teze...ali ne tesko kao na metadonu i dopu...ali vbas zbog tog straha da budemo bez icega postoji nalorex. Vecina na nalorexu kaze da im je dobro...da ne misle na dop uopste.....a nalorex nije adiktivan i mozes prestati kad zelis...tj kad si spreman....
to bi nam svima trebao biti cilj...nalorex.....daje nam sigurnost a i fore da budemo bolje....
samo za nalorex trebamo biti cisti najmanje 7dana od bilo kog opiata da bi ga mogli uzeti....
a nalorex u kombinaciji sa nekom terapijom ili NA sastancima ili 12koraka...vodi ka uspjesnom oporavku.
mozemo mi to.....i hocemo...zivot je pred nama i trebamo ga zivjeti a ne bjezati od njega. Lijepe stvari ce nam se desiti...pocecemo iz pocetka...bicemo sretni...zadovoljni...sto smo tu, sto smo uspjeli, sto smo slobodni!!!! oslobodjeni zla koje nas je unistavalo....mi smo dobri ljudi...divni ljudi...sa puno iskustva i zivotnih lekcija....ljudi koji su bili izgubljeni, prestraseni, tuzni....mi cemo biti sretni....necemo se vise bojati....imamo vise snage sada....da se borimo kroz zivot i rjesavamo probleme kad dodju....a ne bjezimo od njih...mozemo mi to....svasta smo prozivjeli i prosli...postali smo drugi ljudi...bolji ljudi!!!!ljudi koji su spremni za zivot...i koji mogu pomoci ostalim izgubljenim dusama da nadju put ka slobodi..../.
sunrise...krenulo me nesto....valjda zato sto osjetim da si ponosna na sebe sto si uspjela...i trebas biti. Sto nas vise uspije toliko manje ce da bude izgubljenih dusa...
samo naprijed...ne posustaj! Nemoj ni komunicirati sa to dvoje prijatelja...sto da se kolebas i otezavas sebi....dobro si...ne boj se...samo izdrzi...pisi!!!!
ljubi te Luna :-D :wink:
Post Reply