New start...I need suport

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

New start...I need suport

Post by sunrise »

Zelim Vam unaprijed obavijestiti o mojim planovima za vikend a vezani su tj. odnose se na moj daljnji zivot.
Odlucila sam se skinuti, bez hepova, metadona, morfija, vendala, compenzana, subutexa... imam samo dvije kutije sumnobena i 2-3 tramala.
Iz shopa cu si uzeti jedno 10-tak filmova da mi nekako prodje dan i show program moze poceti.Priznajem da me nije strah nego sam cak i pomalo uzbudjena.Posto je ovdje kvaliteta za kurac u usporedbi sa krizama u Hrvatskoj ovo je nesto poput malo jace gripe.To je sreca u nesreci.
Iduca dva dana me nece biti u Shopu tako da necu imati pristup netu ali u ponedjeljak cu Vam pisati kako je bilo.
Najbitnije mi je da imam nesto za smirenje posto mi je spavanje najveci problem uz znojenje i da oprostite ucestalo odlazenje na wc.
Imam vec mjesecima jedno 7 tablete subutexa ali sam jednom imala izuzetno lose iskustvo sa njime pa ga se ne usudjujem opet piti.Zelim da bude ako treba bolno i da sto prije prodje.
Imam divnog decka, muskarca sa kojim sam vec 4 godine a od toga zivimo skupa vec oko 2 godine.On je full strejt a samnom je prosao sve moguce faze mog brijanja.On mi je najveca podrska i pomoc u mome zivotu bez obzira na sve moje greske i krive poteze kojih je bilo masu.Bilo je situacija kada sam ga molila da me ostavi i napusti, da si nadje neku normalnu curu koja ce ga biti dostojna a ne narkomana poput mene no njegova ljubav je apsolutna i bezuvjetna.Rakao mi je da me nikad u zivotu nece napustiti i da vjeruje u mene i da nije odustao od mene te zna da cu pronaci snagu da pobijedim vraga u meni.
Trenutno imam nevjerovatno puno razloga zbog cega sam se odlucila na ovaj korak.Konacno sam ostvarila svoj zivotni san, naravno uz njegovu pomoc i pokrenula privatni posao koji je super krenuo iako smo na samom pocetku. i jos jedan razlog je taj da zelim imati dijete i to ne kao navucena nego kao zdrava osoba jer ne zelim da moje dijete bude obiljezeno zbog moje slabosti.
Eto ja sam prilicno uzbudjena pa sam sa vama htjela podijeliti moje planove.Drzte mi fige, no u sebi znam da cu izdrzati krizu a moj svakodnevni ispunjeni program poslom i radom i okruzenjem normalnim ljudima ce mi pomoci da ostanem cista.
Pozdrav svima
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

samo napred!

Post by katarinadimedici »

Ti zaista imaš sve uvete da budeš srećna!Zato samo napred!
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Trenutno imam nevjerovatno puno razloga zbog cega sam se odlucila na ovaj korak
Bravo!!! :smt041 To se zove matematika. Ovo hoću, a ovo neću. Uopšte neću da ti držim palčeve, nema potrebe, jer verujem da ćete zajedno uspeti.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

super svaka cast..samo naprijed. uspjeces ti!!!
Ali ako ti slucajno ne bude ok, tj ako ne mognes mada ces moci nemam sumnje...samo eto za nedaj boze... Ako ti bude bas lose uzmi subutex..neces se navuci na njega ako par dana uzimas...ali samo ako ti je bas lose..lose iskustvo s njim? zato sto si ga uzela a nije ti bila kriza,,,pa ti je napravio zestoku krizu? Jel tako?
ali ako ga uzmes a u krizi si...ubice je..nece te napraviti high samo ce ubiti skroz krizu.
Ja sam na njemu...i ok sam...malo sam duze nego planirano...ali sta se moze...ide na bolje. Metadon-heheh...legalni heroin...da mi neko da milion dolara i kaze hajde uzmi to a nemoj subutex ili bilo sta ja bih rekla ma vozdra. Tek kad se skines s njega vidis koliko nisi bio normalan iako to mislis dok si na njemu jer te ovi ubjede u to.
A ja ne mogu izdrzati tu krizu...pogotovo nervozu zimu/znojenje, itd...clonidine mi pomaze extra u vezi toga pa mogu smanjiti subutex...uzimam 1/4tablete dnevno...polako...
kazem ti ...ti probaj...spremna si, ne bojis se to je najbitnije...ali samo kazem za nedaj boze...bolje je uzeti subutex nego bilo sta drugo od gore nabrojanog...
eto samo info za u slucaju opasnosti-mada je nece biti...spremna si super...imas li nekoga da nazoves ako bude potrebno? Da li tu postoji narcotic anonymous? njihov hotline number nadji ako postoji...
i naravno ovdje uvijek mozes traziti pomoc...
eto sve najbolje i puno srece..
ps kad se skines pa par dana kasnije razmisli o nalorexu ok???
User avatar
Ramona
Posts: 846
Joined: Mon Apr 18, 2005 9:18 pm
Location: ee da je znat di je Ramona...

Post by Ramona »

Bravo, samo se ti skini, uspices ti to: a mozda i bez previse patnje, ako nemas predug staz, tj. ako ti to nije neka 36ta kriza, nego recimo mozda 5ta ili 6ta. Ako ti je 2ga, ko bog! A vidices kako ces uzivati u osjecaju slobodeeeee.
Ili, kako je rekla jedna meni draga i mila osoba,
'A kad budes cista, pocinje ona misticna stvar zvana 'zivot'.
Da l' se jos secas kako izgleda?'
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Luna...sto se tice mog iskustva sa subutexom...ovako je bilo...dop sam bila zadni put uzela prethodni dan.Tog dana sam otisla na posao i tek negdje oko 5 popodme sam popila subutex no kriza me jes jace pukla, bivalo mi je sve gore i gore.tada sam zvala poznanike koji su mi rekli da mi mozda nije dovoljno te da uzmem jos pola ili cijelu tabletu(ne sjecam se vise).nakon toga sam se htjela ubiti od nesnosljivih bolova.nisam znala sto uciniti pa sam opet nazvala prijateljicu koja je bolje od mene upucena u tablete koja mi je rekla da ni njoj nije jasno kako to da mi nakon 24 sata od zadnjeg uzimanja dopa subutex ne sljaka.imala sam kod sebe codidol, praxitene i dop no nista nisam smjela uzeti. ipak sam se odlucila za praxitene i alkohol.sef me nije htio pustiti kuci no meni je bilo svejedno pa sam si narucila taxi, zadnje cega se sjecam da sam se prakticki onesvijestila usavsi u taxi.nakon toga sam si rekla da ga vise nikad necu uzeti.
Ramona...imam 28 godina a pocela sam uzimati heroin sa 20.skidala sam se jako puno puta, mada nikad nisam bila na bolnickom lijecenju, u komunu nikad ne bih isla kao sto se nikad ne bi odlucila na terapiju vendalom ili compenzanom (100%-tni morfij).
Moje misljenje je da bi se covjek ostavio dopa mora biti nesto u tvome zivotu ili netko do koga ti je toliko stalo sto je jace, vriednije i bitnije za tebe od samog drogiranja. Moj zivotni sam je oduvijek bio da imam neki privatni biznis te da mi dani budu ispunjenu vodenjem tog posla.unazad mjesec dana sam uz pomoc svog decka uspjela u tome i novac koji sam napravila od dilanja u posljednjih par godina smo ulozilu u privatni biznis.
znaci zivot mi je dobio smisao i imam nesto zbog cega moram svako jutro ustati i cemu se mogu posvetiti. sve kontakte sa tzv. prijateljima sam prekinula jer nemam i ne zelim naci vremena za nih.jedina prijateljica sa kojom sam se druzila je takodjer vec 2 tjedna cista.
Jucer mi je bio prvi dan skidanja.ustala sam u 10 i legla na kauc da gledam film, popila sam jednu sumnobene i vec oko podne sam osjetila kako me hvata san.spavala sam do 3 popodne.nakon toga sam oko 5-6 popila jos dvije tablete posto mi je stanje pogorsavalo i jos malo sam zadrijemala. onda su me noge pocele boljeti te sam uzela jedan tramal. negdje oko 11 navecer sam popila jos 2 sumnobene i spavala do 8-9 jutros.Probudila sam se sva najezena, znojna i nikakva.dogovorila sam se da deckom da cu ja doci u ducan jer on ide u crkvu nedjeljom.ljudi su vani u kratkim rukavima a ja imam maju sa dugim rukavima i pulover, znojim se kao stoka no nije mi previse lose.imam srecu samo zato sto je kvaliteta robe nikakva.
nadam se da cu biti dovoljno jaka da ne nazovem dilera.znam da mi treba jos samo dan-dva da mi bude bolje.samu sebe bodrim da moram izdrzati no tesko mi je jer danas nisam jos nista uzela jer bi me tablete samo uspavale.
hvala vam na rijecima podrske.stvarno mi to puno znaci.!!!!!!!!
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Moje misljenje je da bi se covjek ostavio dopa mora biti nesto u tvome zivotu ili netko do koga ti je toliko stalo sto je jace, vriednije i bitnije za tebe od samog drogiranja.
Pa sama si rekla da to jače imaš. Sad, dok još možeš, zapiši sve te razloge i postavi ih na vidno mesto da bi mogla, kad kriza počne toliko da te sludjuje da zaboravljaš na njih, ponovo ih pročitaš.

Još nešto, mislim da nije dobro da kroz ovo prolaziš sama. Trebalo bi tvoj dečko da bude sve vreme pored tebe ili neko drugi kome je isto toliko stalo do tebe. Ali nikako sama.

Spavanje jeste dobar način da se prodje kroz krizu, ali bi trebalo da se obratiš nekome ko tačno zna šta treba da uzmeš i koliko. Nije dobro da sama mixaš šta ti dodje pod ruku ili da primenjuješ amaterske savete, jer može da se opet desi kao sa subutexom, a onda veća šteta nego korist.

Toliko od mene, verujem da ćeš uspešno proći kroz nevolje jer imaš važan i jasan cilj.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

Hallo Spirit!
Nemam nikog tko bi mogao biti uz mene...imam jedino decka koji mora biti u shopu kad mene nema tamo...
ideja da zapisem razloge "za" nije losa i to cu napraviti kad odem kuci.
sto se tice eksperimentiranja za tabletama nemam neki izbor da bi ih mogla koristiti.Jucer sam bila kod doktora i jedino sto su mi mogli dati su sumnobene.cak ni praxiten mi nisu mogli dati.za bolove imam par tramala. nego ne znam sto da napravim za znojenje.mozda bi trebala kupiti magnezij jer je on navodno dobar.
sta je s tobom spirit? si ti cist ili si u giru? ako si cist reci kako si se ti skinuo? mozda mi koji savjet moze pomoci.
thanks
User avatar
Spirit
Posts: 145
Joined: Wed Aug 17, 2005 4:42 am
Location: Beograd

Post by Spirit »

Nemam nikog tko bi mogao biti uz mene...
Kada udješ u ovakvu akciju skidanja, treba biti mnooooogo jak i to izgurati sam, a kao što znaš retki su takvi. Mora da postoji neko pored tebe ko će u svakom trenutku biti sposoban da ti pomogne, bilo da je to dodavanje čaše vode ili, što je najznačajnije, da ti odvuče pažnju od zvanja dilera. Da smo bliže, došla bih ja ako treba... Pa bre, neka nadje nekog na platu da čuči u tom shopu makar za mesec dana, a on nek dolazi samo povremeno ili pred zatvaranje, čisto da iskontroliše ili obavi neophodno. Ako ti išta znači, pošalji na private adresu ili broj, pa možeš sa mnom da pričaš preko ICQ ili yahoo messenger-a. :smt024 Biće mi zadovoljstvo da pomognem koliko god mogu.

Što se tiče lekova, nisam baš neki poznavalac naziva. Nazivi se menjaju od države do države. Za tramal znam. Oprezno sa njim jer kao što i sama znaš on je u širokoj zloupotrebi.

Kod znojenja, sem tuša, nema druge pomoći, to je tako. Ptepostavljam, da je to način kako organizam izbacuje štetne sastojke, a takodje i reaguje na nedostatak onoga na šta je navikao. Nisam se baš bavila nešto istraživanjem ovog problema.

Magnezij je u principu dobar, ali ne znam kakve bi on veze mogao imati sa znojenjem. Kod narkomana dolazi do poremećaja prirodnog termostata u organizmu i zato ti je hladno kad je svima vruće.
sta je s tobom spirit? si ti cist ili si u giru?
Čista sam i pripadam, kako rekoše, grupaciji suovisnika i imam značajno više godina od tebe i mnogih ovde. :smt046 Ja sam, inače, mama od Zvrky. :smt006
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

spas za znojenje/smrzavanje je rekla sam ti clonidine-za spustanje pritiska...ja ga uzimam-nije narkotik niti stvara ovisnost. cesto se daje zenama u menopauzi. I u vezi subutexa nisi bila u pravoj krizi-malo nesto sto si osjetila nije dovoljno. To se desi tada i samo tada....ako uzmes prvu a nisi u krizi. Moja preporuka ako ne mozes o mucis se i ne radis nista za psihicki dio recovery-sto je pod moranje. Ja sam isto kontala ma prespavam par dana i cao..aha...tek onda dolazi recovery. Moras ici na neke sastanke ili imati therapist-u.Ja npr nisam htjela da se izlazem riziku i zato sam na subutexu-sigurnije je dok se glava ne sredi. Mada ovdje preferiraju suboxone-a i ja vise volim. isto je burenophrine hcl samo sto su dodali naloxon-koji nema nikakvog uticaja na tebe osim ako ga ne ubrizgas..i zato je i stavljen da ljudi ne bi shoot-sto dovede do haos krize. ali ako ga uzimas pod jezik kako teba nista....negativ effect.
Mene to znojenje i zima ubijaju pa sam zato i dobila clonidine-ovdje ga daju u toku tretmana..ne bih ti govorila da uzmes nesto lose ili opasno...nije narkotik nije na bazi opijata ne stvara ovisnost. mene spasava....
vidim znas engeski idi na cyberrecovery.org ili com....imas na aa meetings online:)
vidis ono sto sam naucila u toku ove moje recovery je da moras aktivno prisustvovati tome svemu a ne passivno...dakle moras da radis na tome...da priznas da si nemocna i da ides korak po korak...zato i kazu pocnes sve iz pocetka....i jeste tako. Zadovoljis se malim stvarima poput aaaa vec sam 48sati cista kakav divan dan itd. ali samo da znas prespavati oporavak ne moze niko jer to nije oporavak to je opet bijeg. ne kazem za spavanje tokom skidanja da me ne shvatis pogresno.
Moras biti okruzena ljudim ko' ti isto..nagli prelaz u clean world moze biti opasan...zato me poslusaj i uradi to sto sam tu rekla jer vjeruj mi to je jedini nacin...probala sam sve ostale a i ti...
puno srece....
Luna
Post Reply