YugoStar

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

YugoStar

Post by YugoStar »

Evo,nakon nekog vremena osjetih da bih trebao napisati nesto o sebi,cisto da me upoznate,koliko toliko.Pisao bih ja i prije,i ako sam puno,puno dosadniji i slabiji u pisanju,nego u zivoj prici,ali glavni razlog,sto se odlucih tek sad,je strah da me neshvatite bas najbolje,osudite i objesite nevinog.S toga cu upozoriti potencijalnog citaca da sam savim normalan mladic,koji nepodnosi laz i obmanu,uvelicavanje,laganje,izmisljanje,ufurane likove...a bas ce, pretpostavljam, upravo ove navedene negativne osobine citacu proljetati kroz glavu.Samo sam lagao,manipulisao,iskrivljavao sliku i realnost kad je droga bila u pitanju,ali samo droga! Ono na sta sam ponosan je da nikad nisam prevario,ukrao,oteo ili na bilo koji slican nacin dolazio do para,pa i u vrijeme kad sam bio zestoko navucen ! Ja sam samo posudjivao i posudjivao,a poslije vracao,vracao...Znaci,sve sto vam bude u prici sumnjivo ili nejasno pitajte,ali i zapamtite ovo gore potpisano.Samo budite strpljivi i neosudjujte prebrzo! Da bi me bolje upoznali,prica ce vjerovatno biti grubo podjeljena u nekoliko djelova...prije rata,za vrijeme istog,poslije...pa dok nedodjemo do ovog aktuelnog.Mislim da je pricica netipicna i poucna za roditelje,koji misle da kad izvedu dijete iz puberteta,uspjesno,mozda samo cigare i ponekad cuga,sto je i OK,posao zavrsen...ja sam primjer da nemora biti tako...Pocecu sa upoznavanjem moje licnosti i vremenom za koji nisam siguran da je uopste i postojalo...ono predratno...
narcohimno

Re: YugoStar

Post by narcohimno »

Desi yugo,gnjido stara...znaci i ti resio da malo sviras kurcu u vidu pisanja...ako,ako,samo napred.ja cu biti tu da kontriram ako mi nesto bude sumnjivo.pozdrav :rock: :rock: :rock:
narcohimno

Re: YugoStar

Post by narcohimno »

pa dobro,hoces pocinjati da pises ili sta?Pretpostavljam da biras"sta"... 8)
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: YugoStar

Post by YugoStar »

Ok...idemo dalje s nadom da mi text nece vec 3 otici u nepovrat...'80 i pocetak '90...Moj stari je otvorio jedan od prvih modernih Caffea u Sarajevu,sto je meni donjelo status "burzuja",a iz ove pozicije to je sad smjesno,pogotovo gledajuci objesne i bahate klince celavih bussnismena.Ja takav nikad nisam bio,a zbog staraca niti smi biti i to je jos jedna stvar na koju sam ponosan,pa sam vjerovatno i zbog takvog ponasanja bio omiljen kod raje.Medjutim tu neku prednost gazdinog sina sam koristio u smislu da sam mogao biti u drustvu starijih mangupa i upijati njihovu pricu,ponasanje,mangupisanje...Uvijek sam bio radoznao klinac,zabadao nos svugdje,pa me stari nonstop drzao na oku i savjetovao u smislu da prepoznam pravog mangupa,da se ne uvalim u neka sranja,kriminal i tako to.U to vrijema u nasem kaficu su se okupljale sve bitne face tog vremena,fina raja,sminkeri,kriminalci,bjelosvjetsi hohstapleri,kockari,ugledni gradjani,estradnjaci,sportisti,narkodileri...Starci su odradili svoje i ja sam uprkos sarolikoj i zivopisnoj plejadi likova izgradio stav i stvarno me niko nije mogao navratiti na neku glupost,ali sam i dalje uvjek gledao da iz takvih izdvojim najbolje i da naucím od najboljih.Hocu li ja to primjeniti u zivotu ili ne,iskljucivo je bilo na meni.To vrijeme pamtim po dobrim zurkama,curicama,izlascima,provodu...meni 20 godina,iza sebe dvocifren broj djevojaka,alkohol u normalnim kolicinama i trava par puta mjesecno. Pocinje rat...
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: YugoStar

Post by YugoStar »

...pocinje rat...Paznja,Paznja,ovaj dio price je mozda dosadan ali je mozda uzrok necemu sto ce doci nekoliko godina kasanije...naravno za mene najzajebaniji dio zivota,sve se u korjenu mjenja,ja sam,gologuz,nema love,nema statusa nema nicega...pocinje borba za opstanak.E sad mnogi su mislili da cu se sjebati,potonuti,ma ocaj roditelja i ljudi koji su me znali od prije.Ali u meni se budi zvjer,pad docekujem bez posljedica,pocinjem se boriti za golu egzistenciju,trazenje posla...kontam da mi je teoretsko iskustvo pomoglo od prije,samo sam neke stvari trebao pretvoriti u praxu...tako i biva.Ja sam uz to i rodjeni optimista,saljivdzija i zajebant,pa to guram pravo dobro.Nadjem posao,povezem se sa nasim gore,skupljam informacije...pocinjem da vrtim,kupujem,prodajem,oduzimam i dodajem,nista strasno samo obicni sverc da podebljam lovu koja mi je bila potrebna za izlaske i zajebanciju,inace moj vid (tadasnji) borbe protiv kolektivne nesrece,jada i bjede...guram dobro,imam vec ekipu,raju...cuga se,duva,partijaneri,jednom rjecju pokusavam na svoj nacin ostati normalan.E gore me docekuje rodica,inace napredna tinejdzerica,koja dila prvorazrednu koku i extazi. ...E u to vrijeme pocinju moji experimenti sa drogama.Upoznajem njenu ekipu,sve Njemci iz kulturnih i renomiranih porodica,zlatna djeca sa lovom,koji se eto malo zabavljaju sa kokainom i mrze heroin i dzankoze.Prihvatam taj obrazac,pa i ja sam sminker iz OK familije i nisam onaj jad mrsavi,prljavih ruku i masne kose.Koji zajeb ljudi, koji zajeb,koja navlakusa...Pa vec sam napisao da sam volio netipicne i nesvakidasnje ljude u svojoj blizini,a boga mi i situacije i pustolovine.To vrijeme putujem,bilo me je od Rusije,Ukrajine,preko nezaobilazne Holandije(to je posebna prica),skoro cjele Evrope,pa sve do Karipskih otocja i Mexika,pa nazad preko Kanara,fascinantnog i meni omiljenog Londona do nove i privremene Svabije.Ovde sam izostavio masu zemalja jer nije tema,ali je bitno...opet za kasnije.Naravno sa putovanja donosim lijepe uspomene,poznanstva,druzenja,kulture i te zajebancije...ma gradim se ljudi,postajem jedan od najpametnijih ljudi na svijetu,jos malo pa cu napisati knjigu znanja svega i svacega.LSD braco i sestre LSD...alo...svojoj ekipi otkrivam Morissona,a film se gleda po nekoliko puta u 24 sata...to je to...cak se i zivijelo tako...nezaboravni i dugoprepricavani partyi koje organizujem,puni halocinogena i prvorazrednog kokaina...ludilo...savrsenstvo...euforija.Zajebancija na nivou,bez posljedica...KOJA ZABLUDA! Tad ni slutio nisam sta me ceka,ni slutio...Sve je bilo pod kontrolom,a sto je najbitnije DROGA.Eto...vidite,kad je covjek pametan i ima mjeru i znanje sa iskustvom sve se moze...SVE! Rat je prestao...ali opasna igra s djavolom nije...ustvari,DJAVO je cekao da se ja malo opustim,zamorim,pa da ON napravi jedan nezaboravan dernek...'97 je i docekao...mirno i strpljivo je cekao i isplatilo se...pustio je "levata"da se zaleti,da pici svjetlosnom brzinom,da se umori...dosla je i '97...
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: YugoStar

Post by Baba Naca »

Citamo te nestrpljivo, YugoZvezdo, dobra ti je ispovest, ljubi te Bakuta!!
Aj, :wink:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: YugoStar

Post by YugoStar »

Hvala ti Naco i vjeruj da sam razmisljao o tebi zbog djece...Kontam di si super samo skini ono Baba i ostavi Naca ili Keva Naca,MamaNaca...daleko si ti od babe,bar po duhu koji imas,a ja ga osjetim.Cuvaj i pazi klince,a ja nastavljam...hvala jos jednom na podrsci i cuvaj jetru! :wink:
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: YugoStar

Post by Baba Naca »

Dragi YugoZvezdice, moja deca su ljudi i imam prirodno unuce, ali evo vise Vas mi je to reklo
pa sam na nasem novom zvanicnom sajtu Anonimnih koji ima i forum samo Naca. (zaziveo je pre 2 dana)
Inace ja sam u dusi jos mala devojcica, :roll: jbt, kako god to nekome zvucalo, iako mi :twisted: stalno cuci na ramenu.

http://www.aasrbija.com

Poseti ga
Hvala i tebi...samo pisi...
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: YugoStar

Post by YugoStar »

Izvinjavam se raji na forumu,danas sam u nekim obavezama ali nastavljam vas daviti veceras... :wink:
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: YugoStar

Post by Sonja »

Samo davi :-D
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
Post Reply