Crna reka-centar za izbegavanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by saša-ex »

I ja Branislava znam odavno...Dok je jos ziveo u vrletima iznad Studenice. I u to da li on bije ili neko drugi u njegovo ime, ne zelim da ulazim. Bitno je da je Crna Reka terpijska zajednica gde se primenjuje sila. I to je meni dovoljno da se gnusam. Komunu u kojoj sam ja ziveo vode bivsi narkomani. Neko vreme sam je i ja vodio. I dolaze razni ljudi.I ovakvi i onakvi. I niko nikada nije dobio batine. Niti ce. Jer narkomaniju i ono otudjenje koje dozivljavaju narkomani i onaj ocaj i samocu i.....moze pobediti samo ljubav.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Believe
Posts: 4
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:51 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Believe »

saša-ex wrote:I ja Branislava znam odavno...Dok je jos ziveo u vrletima iznad Studenice. I u to da li on bije ili neko drugi u njegovo ime, ne zelim da ulazim. Bitno je da je Crna Reka terpijska zajednica gde se primenjuje sila. I to je meni dovoljno da se gnusam. Komunu u kojoj sam ja ziveo vode bivsi narkomani. Neko vreme sam je i ja vodio. I dolaze razni ljudi.I ovakvi i onakvi. I niko nikada nije dobio batine. Niti ce. Jer narkomaniju i ono otudjenje koje dozivljavaju narkomani i onaj ocaj i samocu i.....moze pobediti samo ljubav.
Upravo to... Ali razni ljudi reaguju na drugačije načine. Ja recimo ne trpim lenštine, beskičmenjake i razmažene ljude. Ma kako bolesni bili, pogotovo od ove naše bolesti... jedini lek: red, rad i disciplina... naravno šalim se (i svaka politička insinuacija je sasvim slučajna), ali bez rada - ništa brate. Moja bivša drugarica je uvek govorila, a da nije znala ni značenje: Dokoni mozak - đavolje igralište!!

Da odgovorim Borbi:
To da sam "muški" podnosila, znam samo ja. I to koliko puta... I nije mi ni u kakvom interesu tebi da išta posebno naglašavam, bez uvrede. Da sam jaka na tastaturi, baš i nisam. A to da bih prodala i mamu i tatu... hehe... prevario si se, barem u mom slučaju, ostalo je još neke zdrave pameti ovde ispod ovog plavog šeširića... ili se barem time tešim iz dana u dan... :-D
BORBA
Posts: 51
Joined: Thu Feb 28, 2008 8:11 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by BORBA »

vozdra sasa ovo nije prepucavanje nego samo bi se slozio sa tobom da od batina nema nista to sam vec i napisao pa nebi da ponavljam tako da se razumijemo.a i to da nama napacenim ljudima naravno sami smo to htjeli i nema tu nikakve dvojbe je potrebna lijepa rijec i ljubav to stoji i vazda ce biti a to sto neki ljudi nemaju svoj cvrst stav pa jedno napisu pa onda ne stoje iza toga recimo kao Believe to je nesto drugo.
Draga moja Believe nemam ja sta da se vrijedam niti si me nesto uvrijedila a to za tastaturu naucices ako bogda nikad nije kasno.i vjeruj da mi je drago sto je ostalo nesto ispod tog plavog sesirica i nadam se da ce biti jos vise i zelim ti sve naj naj.pozzzzdrav veliki za tebe i sesircic
User avatar
pepeljuga84
Posts: 1057
Joined: Mon May 09, 2005 10:07 am
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by pepeljuga84 »

Ja recimo na batine odgovram batinama.
I to me tera samo isključivo da teram inat.
Možda spava sa očima iznad svakog zla,
Iznad stvari iluzija,izvan života,
I s njom spava,neviđena,njena lepota;
Možda živi i doći će posle ovog sna.
Možda spava sa očima iznad svakog zla.
User avatar
grobareva_ljuba
Posts: 2
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:15 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by grobareva_ljuba »

trna wrote:Jana i sama kazes da nisi nikada imala problema sa zavisnoscu. Posto je tako veruj mi da ne znas sta je potrebno jednom zavisniku da bi doziveo oslobodjenje.
Budi sigurna da batine nikoga nikada nece osloboditi zavisnosti.
NIKADA!BASH NIKADA! Evo da vam se pridruzim!ja sam udovica zavisnika koga ni batine,ni zatvor ni visestruko lecenje nisu oslobodili zavisnosti!oslobodio se sam!ovo ,naravno,ne znaci da svi dozivljavaju oslobodjenje na isti nacin,ali moj suprug je izabrao bash taj!over i kraj!
User avatar
Sagitarius
Posts: 1189
Joined: Mon Dec 26, 2005 2:07 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Sagitarius »

grobareva_ljuba wrote:NIKADA!BASH NIKADA! Evo da vam se pridruzim!ja sam udovica zavisnika koga ni batine,ni zatvor ni visestruko lecenje nisu oslobodili zavisnosti!oslobodio se sam!ovo ,naravno,ne znaci da svi dozivljavaju oslobodjenje na isti nacin,ali moj suprug je izabrao bash taj!over i kraj!
uh
User avatar
grobareva_ljuba
Posts: 2
Joined: Wed Jul 23, 2008 2:15 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by grobareva_ljuba »

uh x zillion ali to je zaista tako!pored svog supruga,naucila sam veoma mnogo o problemu,zivela sa problemom i ostala u problemu!zato odgovorno tvrdim da pristup batinama nikako ne dovodi NI do otreznjenja a pogotovo ne do oslobadjanja od zavisnosti!prvo i osnovno je volja,zatim odgovorni saradnici,zatim motiv!moj suprug je imao odgovorne saradnike,prekrasan motiv,nasa cerkica i volju,kad rovac nije tu!a rovaca ima svuda!kampovi su dobri,jer se menja okruzenje ali sta kad se vratite iz kampa?opet isti grad,isti likovi hteli vi to ili ne!mnogo vremena MORA da prodje da se mozak presaltuje na normalno stanje svesti,a ne izmenjeno!mnogo vremena mora da prodje da se prave vrednosti postave na prava mesta!MUKA JE TO NAJVECA!
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by viola »

Believe wrote:Htela sam da moj prvi post bude ovde malo konstruktivniji, a ne na temi "braneći" C. Reku... Ali sad, šta je tu je.
Naime, Oca Branka znam lično, tako da te fore o batinjanju od strane njega lično - zaboravite. Zaista, da takve optužbe nisu tragične, bile bi i više nego smešne.

I da, nismo se upoznali, ja sam narkoman - uskoro će biti 10 godina, aktivnog i neaktivnog mog angažovanja po tom pitanju.
Pozdrav, Believe, dobro nam dosla, pa makar i braneci neodbranjivo :wink: Vidi, nisu fore, sam pop B. bez problema govori o tome da tuce narkomane, i da je to njegov ,,izum``. Mozda ga nisi dobro upoznala, ili niste pricali na tu temu? Oko toga se i digla najveca prasina, jer, ajde, covek nekad moze u radu sa ljudima da izgubi zivce, iznervira se, bude isprovociran, i u afektu napuca nekog, sto takodje nije u redu, ali sta da se radi, svi gresimo, itd.. Ali, aman, da neko dodje na TV i savetuje drugima batinanje kao nesto dobro i korisno, i mrtav ladan opisuje kako je lupio shamar nekom ,,momcicu, koji se nesto uznemirio, ni sam ne zna shta mu je. A ja mu onda lupim shamar, i odmah se smirio, jer je znao shta ga boli`` ?!? Ovo je citat po secanju, ko ne veruje, to je bilo u ,,Utisku nedelje`` kod Olje Beckovic. By the way, u istoj emisiji je smanjio procenat izlecenja na 40 i nesto (ranije je tvrdio 60 procenata, ako se secam?) Pre nekoliko godina isto tako je na televiziji pricao da bije i on, i njegov 16-godisnji sin, oko cega je ovde bilo opste zgrazavanje. Tuku ih u trpezariji, da vide i drugi, za manje prestupe, ili ih odvode dalje i tu se odvija kolektivno nasilje nad pociniocem. Ja sam cula (ovo nije proverena informacija, ali pricao mi je decko koji je bio tamo i koji gotivi Padreta) da je grupu koja je krala lekove tukao mokrim novinama po tabanima, i da su ih odveli van centra i tukli lopatama po golim zadnjicama. Ne kazem, ja nisam bila tamo i ne mogu da znam istinu, sta se zbog cega desilo, i posle ovolikog pisanja o batinama u Crnoj reci cini mi se da vise nisam sigurna sta mislim. Kad toliko pricas o tome, i slusas kako je onima koji su dobili batine drago sto su ih dobili, vec ti nekako postane normalno da se neko leci batinama, i da to ima efekta. Ja necu ovog puta da pricam sta mislim o batinanju, ako je neko lud da ga biju i ne moze da spozna Boga drugacije neko tako, neka ide, neka se izleci, neka radi sta hoce, ali nemojte da sirite neistine o tom centru. Tamo biju, bije pop licno (sam se time hvali), ima i drugih centara koji su takodje sa Bozijim blagoslovom i pod rukovodstvom svestenika i kaludjera, to je istina, pa sad, svako neka odabere koji mu je Bog blizi... Pozdrav :D
User avatar
Believe
Posts: 4
Joined: Sat Jul 26, 2008 3:51 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Believe »

OK, ajmo ispočetka...
Prvo hvala za dobrodošlicu, verujte znači mi mnogo. Ovde sam se obrela sasvim slučajno i eto registrovala da i ja kažem koju...
Borba - nisi me dobro razumeo, ustvari nisi me uopšte razumeo.
Dobro možda sam i sama bila konfuzna, borim se sa svojim otrovima, razumećete me. Rekla sam 100 ljudi - 100 čudi. Ja recimo isto bih reagovala batinama na batine. Ali evo da pojasnim, ako ne postoji drugi način za neke od ovog (a složiću se takođe i da nam je ljubav najpotrebnija uvek i u svakoj situaciji, što ne znači da odstupam od onog "batinanja" za koji si se uhvatio) ne vidim razlog za neprimenjivanje... Još evo, lepo kaže Viola, ne zna ni sama šta da misli jer se izlečeni sami hvale time. :shock: Ja sam protivnik teorije da se tamo maltretiraju bez potrebe.
I verujte mi, neće me mrzeti da se sretnem sa o.B. da prodiskutujemo na ovu temu što pre, pošto nismo, zaista.

Malo mi je neverovatno da čovek koji je sto puta na svoju štetu išao zarad nekih ljudi (svojih štićenika), plaćao velike kazne za svoju dobrotu (verujte mi jako velike kazne) i sam vladika ga je upozoravao više puta na njegovo preveliko poverenje u određene ljude od kojih je i Bog (ironično) digao ruke. Taj čovek sa kojim zaista možeš pričati o svemu, bez bojazni da će te pogrešno razumeti, nagledao se on svega, bez nekog straha - kao eto on je svešteničko lice i te fore... Žao mi je, ne mogu da ga uvrstim među nasilnike, jer mu zaista ne priliči. A nisam subjektivna u smislu da mi je vera sve i svja. Jednom me je izvukla iz g. Ako mogu da tako kažem, a nije bilo uključeno uopšte nikakvo sveštenstvo, da me ne shvatite pogrešno...
I tako da ne dužim previše, shvatite me onako kako želite. Ovo je moje mišljenje i malo je kasno da se menja, razuveriće me jedino o. B. ako je istina. Ove priče rekla kazala, su mi malo mrske...

I opet za Borbu: nema potrebe da se vređamo, ono za tastaturu je bilo čisto fore radi, jer to mi je posao manje - više... hehehe... A šeširić je tu, čeka Prisilu - koja je malo odlutala tražeći muža, ja ga samo koristim na određeno vreme. :wink:
Pozdravljam i ja tebe, puno, puno...
BORBA
Posts: 51
Joined: Thu Feb 28, 2008 8:11 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by BORBA »

cao Believe mozda si me nesto pogresno svatila pa samo zelim da ti kazem da nisam ni u jednom trenutku pomislio da te vrijedam ni tebe niti bilo koga na ovom forumu(he jesam fin).a sesiric ce naletiti na nekoga sigurno nemoj se nis sikirati :wink:
i tebi jedan veliki,veliki pozdrav. :smt006
Post Reply