Crna reka-centar za izbegavanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
User avatar
hellfire
Posts: 472
Joined: Mon Oct 22, 2007 11:03 pm
Location: сомвер ин Сербиа...

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by hellfire »

kazem vam, verujte mi jedva chekam da mi ovaj dobar ortak shto je tamo otishao jesenas izadje i da se vidim sa njim da ga ispitam od A do Sh da mi ispricha kako je tamo...jer ako tuku, znajuci njega kakva je budala sigurno je dobio bar jedne batine tamo...
xexe, a kada je trebao da krene tamo njegova izjava tog dana pred sam polazak bila je u fazonu "Ja stvarno ne znam zashto me matori shalju tamo kada cu po izlasku ponovo pocheti da se drogiram..." pricha lik mrtav ozbiljan...chovek je lud ljudi...nemate pojma koliko...
Nadam se u svakom sluchaju da se desiti suprotno, tj. da ce se srediti po izlasku...mada znajuci ga, nisam siguran u to...ali drzim mu fige, jbg!Dobar je lik i jako bih voleo da uspe i da se ostavi govana za sva vremena...
u raju je lepo, al u paklu je ekipa...
narcohimno

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by narcohimno »

Nadam se u svakom sluchaju da se desiti suprotno, tj. da ce se srediti po izlasku...
nema da brines...to ce se prvo desiti kada izadje...hehehe...
User avatar
YugoStar
Posts: 757
Joined: Wed Mar 05, 2008 4:35 pm
Location: Evropa

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by YugoStar »

Ma htjeo on ili ne da se sredi(mislim psihofizicki),njemu ce se receptori u mozgu regenerisati i obnoviti,za sta je potrbno oko dvije godine,a ako ga doceka ekipa koja je regularis,pravo su mu velike sanse da ostatak zivota provede u sreci i veselju. Jebo te Tito,jesam nekad pametan. A ti nastavi da budes fini momak,bas kao narco...kung-fu majstor.
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by viola »

Baba Naca wrote:Prosto me grize savest sto nismo preduzimljiviji i proverimo NEKAKO te strasne podatke i preduzmemo nesto SVI koji smo na ovom forumu.
Ne mogu vise da sumnjam , ajde da se organizujemo, da se jave dobrovoljci i ko je koliko u mogucnosti da mi koji smo cisti organizujemo posetu nasoj braci i sestrama tamo. (Tek onako)
Znam da niko nema para (ili uglavnom nema), ali ne mogu da nosim taj bol u sebi, ajde da odredimo dan za izlet i
posetimo nasu bracu i sestre TAMO i ako ima iole istine, iskoristimo svoje umece da to saznamo i barem POKUSAMO da intervenisemo, (ako je batinanje tako drasticno)
Jbg, mozemo da stopiramo do tamo i odnesemo im barem lepe reci podrske.

U suprotnom ako je istina, molim Vas da VISE NE CUTIMO. Pa valjda imamo neke veze svi po malo (u nekim institucijama, ako nista ...u crkvu u BG.. i pokusamo da stanemo na put sili oca Branislava)
Mislim da ne treba da budemo bas indiferentni, majkemi BOLI ME NEPRAVDA I NE MOGU DA CUTKE TO SUMNJAM.
Ako je sve u redu, ucinicemo barem lep gest, posetom nasoj braci.
Ako mislite da Bakuta trabunja, samo da znate da sam prebijana milion puta od strane kerova i to vise ne moze tako AKO JE PRAVDA U PITANJU.
Ljub i poz :axe:
Baka Naco, ti si pravi pozitivan i dobar covek, to se vidi kroz sve tvoje postove, i mislim da te vecina nas voli i podrzava :D :D Ideja ti je dobra i plemenita, ali tuzno u celoj prici je sto, svidelo se to nama ovde ili ne, vecina bolesnih ljudi boravi u tom centru svojom voljom (potpisuju i neki ugovor, he-he) pristaju da mogu da dobiju batine, to se ne krije ni od njihovih porodica... Jedino sto bi se desilo takvim izletom bila bi neka odvratna masovna tuca, ili bismo se, u najboljem slucaju osetili kao da stajemo izmedju deteta i roditelja koji ga bije, jer je njegovo i na to ima pravo?! :butthead: E, sad, ono sto bismo mogli da uradimo mi koje to nervira jeste da napisemo neko protesno pismo nadleznim crkvenim organizacijama, vladi, svetskim organizacijama, udruzenjima za zastitu ljudskih prava, svetskoj zdravstvenoj organizaciji, itd. Na zalost, ja mislim da to ne bi imalo nikakvog smisla, jer ako neko sam pristane i hoce da ga drugi bije, na to pristaje i njegova porodica, crkveni velikodostojnici, lokalna zajednica, sta ti tu mozes? Ne mozes ni kada tvoj komsija bije zenu da uradis nista dok ona to ne shvati sama... Ne znam, ja sam puno raspravljala ovde protiv batina, i naravno da i dalje to mislim, ali ne mozes silom protiv sile (ako ne zelis da budes isti kao ona!). Svaka zabluda se skupo placa, pa tako i zabluda o terapijskom ucinku batine u lecenju i vaspitanju. Neko plati vise, pa se kaje, a neko manje, pa mu se cini da je jeftino prosao i da je sve super za tu cenu... tako i popovi shticenici, da ne kazem, duhovna deca, kako ih on naziva, shvate koliko je batina lekovita tek kada i ako skuplje nego ostali plate cenu zablude.
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Baba Naca »

Hvala Viola, draga vrlo si mudra, ljubi te Bakuta! PDT_Love_18
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

I sta sad? Malo smo se ispucali i to je to do neke sledece zanimljive teme.

Nisam ja ni ocekivao sad ne znam sta, al ocekivao sam bar neku dobru ideju.

Steta.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by viola »

Pozdrav Trna, stvarno ne znam sta si ocekivao, kakve vrste ideja? Ako znas o kome se radi, i stojis iza svoje price, obrati se novinama, udruzenjima za zastitu ljudskih prava, itd. i iznesite to u javnost. Sigurna sam da ce bar nekoga to interesovati. Ali, to podrazumeva da znas o kome se radi, i da su npr. rodjaci i porodica nastradalih, komsiluk, voljni da potvrde tvoju pricu. Ili, bar da imas neke dokaze da se to zaista desilo i da je mladic bio u tom centru. Ovako, jedan decko bio tamo, i majka od jednog decka, to ostaje na nivou ogovaranja, nagadjanja i ,,carsijskih prica``. Zao mi je, ali je tako. Evo, ovde vazda ima i shticenika iz Crne reke, pa pitam i njih - da li se tako nesto dogodilo?
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Modesty »

mene u zajednici CENACOLO nije niko tukao niti se slično primjenjuje ali sam zbog određenih stvari bila "osuđena" na mjesec dana poptpune izolacijemi tišine,radila sam sama,jela sam sama,nisam smjela nisakim pričati osim povremeno sa gvlavnom curom koka vodi kuću.....radila sam najteže muške poslove...bilo je momenata kada sam mislila da ću poludjetti,kada sam u isto vrijeme pričala i sa Bogom i DJavolom..umirala od straha da ću skrenuti ali ti su jedini momeniti za 2g mog bitisanja u komunu koji su me "naterali da siđem u najdublje djelove svoje duše....iz straha sam molila po 5-6 sati bez prestanka i strah je nesatajao......Nije me ostavio u tim mojim dijalozima,dao mi je snagu jer nisam padla u tako dubog očaj i oduzeli sa život mada je situacija bila vrlo blizu tome......htjela sam opstat,molila sam ga za zdrav razum i dobila sam ga.
neko ko nije prošao te "čudne " metode komuna,ne moiže da priča o njima na način na koji to trna iznosi...taj momka bi se vjerujem ubio prije ili kasnije a i njegova majka za njim.
Poznato je takođe da se se mnogi sveci, i još uvijek živi kalužeri,svećenici,kako valjm ljepše zvuči,u svojim kelijama primjenjuju tavo "nasilje"nad samim sobom da ih odvarati ta fizička bol od ovozemeljskih želja koje ih opsjedaju......žele u svom srcu samo >Krista.pa ako je to jedini način u određenim slučajevima,ko smo mi da im sudimo za tu žrtvenu ljubav i da je nazivamo suludom.
User avatar
saša-ex
Posts: 1907
Joined: Sat May 06, 2006 9:55 am
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by saša-ex »

Samokažnjavanje je izopaćenje hrišćanstva, nema veze sa Hristovom porukom...Kao i fizičko kažnjavanje.
SAMO CEO ŽIVOT...
User avatar
Modesty
Posts: 2479
Joined: Mon Nov 26, 2007 9:34 am
Location: BiH

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Modesty »

Niti jednim slovom nisam rekla da se slažem da se iz nas batinom treba isterivat naša bolest a o kaluđerima i skoro polusvetima što još hodaju po zemlji ne bih da sudim...daleko je njihovo duhovno od tvog i mog.
kroz vjekove od krista pa naovamo su se monasi vezali pod mantijama žicama i šta zna čim več das bi odagnbali gešne misli od sebe i ako je to bila njihova osobna i dobrovoljna žrtva da što više u mislima budu sa Njim...ko nama daje za pravo da kažemo da ih treba izopćiti...daj razmisli malo.A drugima to raditi osobito protiv njihove volje je jedna sasvim,sasvim druga stvar.
Post Reply