Crna reka-centar za izbegavanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

Post Reply
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

Zamislite covjeka cije je dijete u Centru o kojem pisete.U samom naslovu istaknuto,da je to centar za izbjegavanje.Istaknuto svjedocenje o samoubistvu i sada tece nasa diskusija.Svako sa svoje tacke gledista.Da se ne dijelimo na Vas i Nas,jer ima neki razlog veliki sto ovdje bivamo i nesto razgovaramo.Vi,da se vratite nama,a mi da upoznamo vas svijet,vasa razmisljanja,vase dileme i puteve borbe.Imamo ,dakle,neke zajednicke interese.Ne cvrkucemo ,valjda u prazno.
E,vidite,Mira je govorila o respektu,jer i ona pristupa ovdje uvijek sa respektom.
Ako vi imate informacije o nasilju koje provodi otac Branislav,odakle vama u kontekstu zakljucak da Mirin sin pristaje na bilo kakvo nasilje?Odakle vam zakljucak da je dobar i poslusan?Rekoh vec,putevi izljecenja su razliciti,i ako svako od nas favorizuje svoj put,a negira put onog drugog,onda nema zdravog dijaloga i nasa rasprava ide u destruktivnom smislu.Toliko od mene.
Svijet je saburom pokriven.
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Boban »

kad smo kod favorizovanja da li svi "trosimo vreme koje nam neko drugi placa" o presudi kako svi lazemo izmedju sebe... toliko o postovanju i pristupu...nezelim da sudim o centru u crnoj reci ali voleo bih svedocanstva da procitam iz tog centra i bilo bi mi drago da upoznam nekog od tamo...zaista mislim da nije potrebno tuci BILO KOGA da bi se postigao cilj gde je tu ljubav i razumevanje u trpnji se vera gradi a ne u izlivu agresije. pozz za adama
brown sugar
Posts: 13
Joined: Thu Apr 03, 2008 6:54 pm

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by brown sugar »

ma kakav crni centar ljudi idu tamo i dok su tamo su cisti,a kad se vrate nadoknade propusteno znam po sebi :twisted:
User avatar
viola
Posts: 89
Joined: Wed Apr 19, 2006 7:56 pm
Location: beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by viola »

Pozdrav svima, ja sam ostala shokirana ovom pricom, ali ipak, ne mogu da verujem da se tako nesto strasno dogodilo samo na osnovu price na ovom forumu. Verujem da bi tako nesto moglo da se dogodi, ali da bi onda svakako bilo u crnim hronikama po novinama, televiziji, drugim sajtovima... Eto, ne mogu da verujem da ja branim popa Brr. ali i to se dogadja! :lol: Sto se Mire tice, ja pocinjem da se pitam da li ona uopste voli svog sina, nekako mi vatrenije brani Crnu reku i njihove metode, nego rodjeno dete! Plus njena stalna optuzivanja narkomana za zlo koje nanose jadnim roditeljima koja su se, verujem, svima vec popela na glavu. Mnogo toga oko ovog centra nije cisto, zaista bi trebalo da se neko strucan (patrijarshija plus lekari strucni i priznati za ovu oblast zajedno) pozabavi ovim pitanjem, i da odrede da li je to mesto adekvatno za lecenje, zasto se za njega svako malo vezuju neki skandali i price, sta je tu istina, koja je korist od tog centra i kome, itd. Ja ne volim price rekla-kazala, ako neko nesto zna, treba da prijavi nadleznim institucijama koje bi morale da ispitaju ceo slucaj i reaguju, a ne da mi ovde nagadjamo. Pozz :D
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

viola wrote:Sto se Mire tice, ja pocinjem da se pitam da li ona uopste voli svog sina, nekako mi vatrenije brani Crnu reku i njihove metode, nego rodjeno dete! Plus njena stalna optuzivanja narkomana za zlo koje nanose jadnim roditeljima koja su se, verujem, svima vec popela na glavu.
:roll:
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Sonja »

Uloge progonioca, spsioca i zrtve...i samo se obrcu. Najgore je ne preduzimati inicijativu nego se uhvatiti u vrzino kolo, pa:

1.Progoniti i terorisati te proklete dilere koji su navukli vase milo dete - progonilac
2.Spasicemo mi tebe i obici cemo sve doktore dokle go neki ne kaze da si ti dobro dete i da je sa nasom porodicom sve u redu, samo sto su te navukli mangupi- spasitelji
3. Jadni mi gde smo to pogresili i kopaj, kopaj po proslosti..ali nemoj slucajno da vidish sta ti je sa detetom SADA TU PRED NOSOM - zrtve


Ima jos dosta toga na temu ove igrarije...


Pozdrav

S.
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Boban
Posts: 1536
Joined: Fri Aug 03, 2007 12:01 pm
Location: Vojvodina

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Boban »

daj sonja molim te... :?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

Kad ovo citam,onda zaista potpuno gubim nadu.Ovo je stvarno smak svijeta.Ostajte mi zdravo i neka Vam je dragi Bog na pomoci.
Sonja
Posts: 544
Joined: Wed Jan 04, 2006 2:48 am
Location: Neverland

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Sonja »

BOBAN wrote:daj sonja molim te... :?

?????
Needlework the way, never you betray
Life of death becoming clearer
Pain monopoly, ritual misery
Chop your breakfast on a mirror
Taste me you will see
More is all you need
You're dedicated to
How I'm killing you...
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Baba Naca »

Prosto me grize savest sto nismo preduzimljiviji i proverimo NEKAKO te strasne podatke i preduzmemo nesto SVI koji smo na ovom forumu.
Ne mogu vise da sumnjam , ajde da se organizujemo, da se jave dobrovoljci i ko je koliko u mogucnosti da mi koji smo cisti organizujemo posetu nasoj braci i sestrama tamo. (Tek onako)
Znam da niko nema para (ili uglavnom nema), ali ne mogu da nosim taj bol u sebi, ajde da odredimo dan za izlet i
posetimo nasu bracu i sestre TAMO i ako ima iole istine, iskoristimo svoje umece da to saznamo i barem POKUSAMO da intervenisemo, (ako je batinanje tako drasticno)
Jbg, mozemo da stopiramo do tamo i odnesemo im barem lepe reci podrske.

U suprotnom ako je istina, molim Vas da VISE NE CUTIMO. Pa valjda imamo neke veze svi po malo (u nekim institucijama, ako nista ...u crkvu u BG.. i pokusamo da stanemo na put sili oca Branislava)
Mislim da ne treba da budemo bas indiferentni, majkemi BOLI ME NEPRAVDA I NE MOGU DA CUTKE TO SUMNJAM.
Ako je sve u redu, ucinicemo barem lep gest, posetom nasoj braci.
Ako mislite da Bakuta trabunja, samo da znate da sam prebijana milion puta od strane kerova i to vise ne moze tako AKO JE PRAVDA U PITANJU.
Ljub i poz :axe:
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
Post Reply