Crna reka-centar za izbegavanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
adam*
Posts: 1184
Joined: Thu Aug 23, 2007 8:21 pm
Location: Subotica

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by adam* »

batine sigurno ne...........
cucla cucla cuclica
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by miratesman »

Onad sigurno ,luksuzno lecenje u nekoj privatnoj klinici, gde mozes da biras mnogo toga,ali ipak i tamo moras da postujes pravila.Ja sam sa sinom bila na jednoj takvoj klinici-zatvorenog tipa.Kostalo me je citavo bogatstvo i nije dalo rezultata.Odgovor je jednostavan,svi smo razliciti.Nekome su potrebne rigoroznije mere da shvati da mora da zivi po odredjenim pravilima,a nekome je dovoljno da ga potapses po ramenu i samo kazes??? Da li vi spadate u te kojima je potrebno samo reci i vi postujete.
Smesno je da tako pisete.Ja imam 52.godine,,susrela sam se sa narkomanijom pre nepunih 6 godina i mnogo toga sam naucila jer sam svo vreme p[rovela na raznim klinikama i forumima.Bezbroj svakojakih knjiga procitala,ali rezime je jedan.Kada dotaknete dno-dna(a to znaci zatvor,beda ,ulica i sl.) kada ostanete bez icije podrske tek tada kazete"Hocu pomoc-hocu lecenje" Sve predhodno je manipulacija,nas pre svega roditelja.
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Baba Naca »

Potrebna mu je samo LICNA ZELJA da prestane to da bude!!!
miratesman, zelim ti svu srecu ovog Sveta, ljubi te Bakuta
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by miratesman »

Baba Naco,drago mije da se javlja majka.Iskreno da ti kazem,ja moju decu nikada nisam udarila-to je ponizavajuce za normalnog coveka,ali zato sam dozivela da moju decu neko drugi bije.da zlostavlja ,a sve zbog droge.Iz tog razloga smatram da sam kao roditelj pogresila,trebalo je da svoju decu drasticno kaznjavam za greske,jos od malih nogu.Kritike se zaboravljaju,ali batine se pamte-upravo zato sto su nehumane i strasne.Nekim ljudima treba i to.Nekima ocigledno previse ljubavi i slobode skodi,pa odu u krajnost potpuno negativnu,van svakog poimanja zivota.
Pomalo destruktivno zvuci kada kazes JA SAM PROTIV BATINA. Koji zavisnik sa ovog foruma nije bio u zatvoru ili na ispitavanjima raznim u MUPU-u i tamo doziveo razna ponizenja.od batina pa nadalje.....
Pa bolje ti svojom rukojm da bijes svoje dete (jer kada majka to radi manje boli) nego tamo neko drugi.
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

Dobro ste ovo pitali.

Ko je taj sto je iz zatvora izasao promenjen i oslobodjen kada znamo da tamo moze dobiti jedino batine?

Da li se neko od vas nekada zapita zasto ljudi iz zatvora izlaze gori umesto da nakon raznih sankcija bivaju bolji?

Sta tu ne funkcionise?
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

Vlado_M naravno da sam protiv ovog centra iz vise razloga a ovo je jedan.

Pod izgovorom da je centar Hriscanski propagira se nasilje.Sa takvim stavom i ponasanjem narusava se i ovako narusen boziji ugled u Srbiji a i sire. Nigde u Svetom Pismu Bog ne poziva na nasilje. Covece Bog je ljubav i tu nema nikakve dileme.
Jadni su ti ljudi tamo. Da bi neko prestao da se drogira potrebno je da promeni nacin razmisljanja, potrbno je da nauci da prepoznaje koje su to prave vrednosti u zivotu
i da im da prioritet i jos mnogo, mnogo drugih dobrih osobina covek treba da stekne da bi se u ovom svetu odrzao normalnim i na pravom putu. Mislis li ili mislite li da su
batine kadre da tako nesto proizvedu u nekome? Daje to tako ja ne bi ni isao u centar vec bi mi bilo dovoljno sto me je cale razbijao batinama.

Jedino sto nam je svima potrebno i jedino sto oslobadja je ljubav Bozija.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
bojanol
Posts: 2268
Joined: Sat Jan 20, 2007 11:16 am
Location: V O J V O D I N A
Contact:

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by bojanol »

E sad, jedino ljubav Bozija... Malo ste iskljucivi vi verujuci. Ovde ima i ljudi koji ne veruju, a opet vode svoje zivote u smeru izlecenja i resocijalizacije.
Ja ne kazem da vera i ljubav Bozija ne mogu da pomognu u lechenju narkomanije, naprotiv, drago mi je kada se neko na taj nachin oslobodi svojih demona, ali znam da postoje i drugi nachini. Zato rec "jedino" treba izbegavati.
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by miratesman »

Dragi trna,ako je tako,zasto si sebi dizvolio da budes u poziciji u kojoj si sada? Zasto sada prizivas Boga,a dok si se drogirao to nisi radio.Da li si ikada bio u zatvoru,da li si ikada dobio od nekog batine ,bio ponizen ili sl. u ime droge???
Zvuci potpuno zastrasujuce,ovo sto pisete.Uhvatili ste se Boga,sada kada ste oko sebe unistili toliko toga,a pre svega sami sebe-a zivot Vam je Bog dao -majka Vas je samo izrodila i pokusala ljubavlju da vas vaspita.
Ne "uzimaj Boga uzalud" nego pamet i ruke aktiviraj da bi povratio samog sebe.
Ne treba kritikovati nesto ako nemas adekvatan odgovor.Sta konkretno trna predlazes zavisnicima koji ne zele da se lece( a sigurno si bio u toj fazi) sta nama roditeljima??? Boga nemoj da ga pominjes ,jer on je u svima nama i nema potrebe na insistiranju.
Vec sam rerkla da se Boga setite kada sve oko sebe unistite i sebe same,prema tome molim jedan obican odgovor!
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Baba Naca »

Jao, jao, jao!!!
Batine - NE!
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by miratesman »

A bajonal(ne znam da li sam dobro napisala) uz sve uvazavanje,objasni sta "nikako",sto vec nisi doziveo,ukoliko si ovisnik,bivsi,ukoliko si roditelj????? Sta Ti ,spreman za kritiku,sta ti cinis da pomognes da omogucis lecenje,ovim ljudima koji se javljaju i traze pomoc???
Imas li kakav savet,kakvu Komunu???? Pa jednostavno da kazes -EVO TU IDITE,TU JE SVE KAO U BAJCI ,A NISTE DROGIRANi NITI CE TE BITI IKADA VISE????????
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
Post Reply