Crna reka-centar za izbegavanje

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

Da se pridruzim i ja ovoj temi,mada nisam na Balkanu.Medju populacijom narkomana vrlo su cesta samoubisva,bilo gdje da osoba prevazilazi problem.U Montrealu,nap,ima jedan most sa kojega se bacaju kao ptice.
Vi mozete biti protiv neke metode u odredjenoj ustanovi,ali to nije razlog da ovakvoj informaciji pristupate na ovakav nacin.Kao mlad student,u Sarajevu,gledala sam samoubistvo djevojke,skocila je kroz prozor na WC -u.Bila je odlican student,sve desetke,nista ispod,i to je ucinila u nedelju,u toku posjete.Bila je smjestena na odjelu psihijatrije.Je li bolnica bila kriva za to?Povlacim samo paralelu.Bilo koja ustanova,sa bilo kojim kadrom,kad zbrinjava bolesnike,ucini sve da smanji rizik o kojem govorim.Ali,ukloniti takav rizik u potpunosti,to je nemoguce.
Ovdje ,na forumu,imamo djevojku,koja mi je jako draga.Svaki put kad citam njene redove,pomislim isto:ona je digla ruke od same sebe i molim se da ne ucini isto.
Ne pripadam populaciji koja je ikad ista konzumirala,i koliko mogu,klonim se od tendencioznih kritiziranja,razumjevam kosmar ovisnickog zivljenja svojim ogranicenim ljudskim mozgom,do onog casa kada prepoznajem paniku,frustraciju i napade iz sitnosopstvenickih interesa.Oni su ,po meni destruktivni.Jer,ima li neko od vas rjesenje da zbrine covjeka koji se ne nosi sam sa sobom,bez odredjene doze autoriteta?
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

Dodala bih jos nesto,ako Vam nije zamorno.Boban se izmjenio i oslobodio zahvaljujuci Bogu,njegovoj rjeci koju je slijedio i njegovoj zapovjesti koje se sada drzi.Sasa-ex,zahvaljujuci prvoj potpori u Reto centru,a poslije slijedeci Boziju rijec,kao i Boban.Modesti,ima podrsku i dobar rezultat radeci na sebi sa odgovarajucim psihoterapeutom..itd.Ono sto iskustveno poznajemo kao dobro,dobronamjerno preporucujemo nasim sugovornicima ovdje.Razlicita iskustva,i razlicita misljenja.U osnovi smatram da nije u redu ocrnjavati ni jednu ovakvu zajednicu,pa taman i "ugledni" u njoj zbrinjavali svoje bliznje.Zavisi iz kojeg ugla gledamo na te "ugledne".
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

Bicu otvoren koliko god se to drugima nece svideti.

BEZ UVREDE ALI SVAKO KO BRANI OVAJ CENTAR NIJE PRI ZDRAVOJ PAMETI.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

Jana i sama kazes da nisi nikada imala problema sa zavisnoscu. Posto je tako veruj mi da ne znas sta je potrebno jednom zavisniku da bi doziveo oslobodjenje.
Budi sigurna da batine nikoga nikada nece osloboditi zavisnosti.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
jana
Posts: 585
Joined: Wed Sep 12, 2007 12:47 am

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by jana »

Kazi mi ,trna,ti,sta je potrebno jednom zavisniku da dozivi oslobodjenje?Da crtam to potrebno,dragi moj,pa da se jednom i ja rijesim suovisnickog tovara i da gledam zivot,a ne polagano umiranje svojeg vlastitog djeteta.
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by zvrky »

Ja nisam cula za ovaj slucaj,valjda bi bilo objavljeno na tv-u ? Ili novine? :shock: mada od njih me nista vise ne moze iznenaditi covek radi sta mu se hoce sa tudjim zivotima....zlotvor...
NEKO TO OD GORE VIDI SVE!
Juce je istorija
Sutra je misterija
Ali danas je dar!!!
User avatar
Vlado_M
Posts: 1456
Joined: Sun Apr 17, 2005 7:42 pm
Location: SFRJ

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Vlado_M »

Mislio sam izbjegavati ovu temu zbog tendecioznog naslova i cinjenice da je 50 % trninih postova ovdje usmjereno na kritiku Crne rijeke (ocigledno nesto licno)... Ali eto, vucete me za jezik.

Nedavno se moj drug vratio odatle. Taj zlotvor mu je spasio zivot. Ima samo rijeci hvale za centar (a iskustvo mu je bogato).
User avatar
trna
Posts: 78
Joined: Thu Dec 13, 2007 11:31 am
Location: FUTOG

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by trna »

Na ovom forumo ima dosta prica sa srecnim krajem i onaj koji se i dalje pita sta je to potrebno da bi bili slobodni ne vidi, odnosno nece da vidi ko je taj koji je mnogima pomogao.
Pozovi me u dan nevolje!
Tad cu te izbaviti, a ti ces me slaviti!
Bog
User avatar
Baba Naca
Posts: 1263
Joined: Thu Dec 20, 2007 5:42 pm
Location: Beograd

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by Baba Naca »

Vlado, niko ne sumnja da centar pomaze mnogima, pa i tvom drugu, ali....nisu svi ljudi isti!

Za batinanje u tom centru znamo, samo zavisi koliko koji zavisnik ima jadan zelju da se skine pa trpi i misli da nema drugog nacina.
(Onaj narkoman koji ima, koliko toliko ocuvanu moc za rasudjivanje sta je realnost,
eto uspeva da izbegne batine jer daje sve od sebe da se ponasa u skladu sa pravilima.)
Sto ne znaci da onaj drugi koji pije batine NE DAJE SVE OD SEBE, samo je razlicit.

To vam je isto kada ja moju 10godisnju cerku (koja uradi nesto pogresno) pitam i sta sad???
Ona, srce moje, sagne glavu i kaze ZNAM DA SAM POGRESILA, KAZNI ME MAMA SADA!!!

Mislite li da treba da je olesim od batina??? Ona bi ih istrpela naravno!!!

OPASNO SAM BESNA, PA KO IMA PRAVO NEKOGA DA BIJE, ALO
Bolje je praviti se da si glup, nego praviti se da si pametan!
User avatar
miratesman
Posts: 126
Joined: Sat Dec 01, 2007 12:30 pm
Location: Srbija

Re: Crna reka-centar za izbegavanje

Post by miratesman »

Opet se vtacam na istu temu,iako sam sebi obecala da vise ne zelim da diskutujem o ovome.Moj sin je u Crnoj Reci 8 meseci.Tasmo nije nista strasnije nego u ostalim Komunama.O kakvim batinama Vi pisete? Da li ste bili tamo?
Najvaznije je da lecenje,ili boravak u tom Centru daje dobre rezultate.
Interesuje me kako se taj momak ubio? Da li se predozirao?? Najverovatnije. Pa on je to mogao da uradi bilo kada i bilo gde. To jednostavno znaci da on nije ozbiljno shvatio svoju bolest,da nije prihvatao lecenje i rezultat je na nesrecu takav.
Citala sam da je majka ubila rodjenog sina,jer nije mogla da trpi teror koji je vrsen nad njom.Teror svog rodjenog sina-narkomana,koji je odbijao lecenje i bilo kakvu pomoc.(Ovo je iz sudske prakse) Zena je oslobodjena-nije kaznjena?
Sta Vama treba,sto je vec pitala jana ,sta je potrebno jednom bolesnom zavisniku da prestane to da bude?????
BUDALE I PAMETNI LJUDI JEDNAKO SU BEZAZLENI.NAJOPASNIJI SU POLULUDI I POLUMUDRI
Post Reply