Dokle idu granice?

Na ovom forumu možete ispričati svoju ispovijest, od početka do kraja. Alkoholičari, ovisnici, suovisnici, svi ste dobrodošli. Samo ispovijesti, molimo Vas da ne pišete komentare i odgovore.

Moderator: sanela

User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Dokle idu granice?

Post by sunrise »

Svatko od nas je primijetio i iskusio na svom vlastitom primjeru da je kroz drogiranje doslo do odredjenih promjena i pomaka u ponasanju i karakteru.Tako smo postali vrhunski majstori u tome kako smisliti storiju u minuti, kako slagati, smotati nekog, prevariti...no, to su , po meni, jos uvijek blaze verzije te su se granice toga "sto si u stanju uciniti za dop i koliko si daleko u stanju ici" ipak prosirile na vece razmjere.
Stoga bi moje pitanje bilo usmjereno na to da svi priznamo koji su nam neki od najtezih zajeba koje smo izveli zbog dopa...koja je najruznija stvar koju smo napravili...do koje granice smo pali u trenucima slabosti.
Pocinjem od sebe...Imam 28 godina.Prvi put sam se pocela drogirati u 20-21.u medjuvremenu sam imala i duze pauze od npr. godinu dana apstinencije no trenutno to nije slucaj.Vecinu tog perioda sam bila solo brijac.radila sam kao konj da bi mogla nahraniti nos koji je uzimao peticu u dva dana. Imala sam jednu prijateljicu koja je nakon 4-5 godina anseg druzenja i sama pocela brijati.No ona je imala drukcije predodzbe o brijanju.Smatrala je da se dop dobiva na prijevare, prijetnje ili smekove a ako je bilo simpatija i kroz seks.
Od pocetka ove godine sam pocela zajedno sa njom brijati i sredjivati dop tako da sam vidjela sta ova izvodi i bila zaprepastena nekim potezima.No jedna od mojih mana je da sam labilna i povodljiva karaktera. tako da sam skupa s njom sudjelovala u odredjenim akcijama i to smo imale podijeljene uloge.ona je bila ta koja bi se nasred ulice derala i pravila frku crncima da ce im zvati pandure ako joj ne daju sto bi ovi i ucinili samo da ona prestane sa deranjem. ja sam znala napraviti npr. da se pretvaram kao da hocu kupiti nesto,te mu onda isfuram da sam policija i kazem da mi da svu lovu i sav dop sto imaju kod sebe a ako ne privodim ih.vecina su padali na to.
prije tri-cetiri dana mi je bio jedan od onih dana kada mi se brijalo vise od svega a nisam imala para.nisam imala ideju sta i kako no ukazala mi se prilika.naisla sam na jednog decka i rekla mu sta hocu, rekla mu da mi je lova u stanu te moramo do mene doma ici sto nije bio problem.Nakon sto smo kod mene pricali nekih pola sata i kad smo trebali pricati o polsu rekla sam mu da radim za policiju i da namjestam ljude za njih.no, on mi je kao simpatican pa ga necu namjestiti ali mi mora dati dop.naravno dao je. izvinula sma mu se dosta puta i bilo mi je krivo sto sam to ucinila no morala sam.
imate vi sta za priznati?
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

tema već postoji

Post by katarinadimedici »

Ćao!
Pretpostavljam da si od skora na forumu,jer je na starom postojala ova tema koju si započela.Ne znam da li je moderator načinio previd smestivši je ovde,ali po meni može joj i ovde zaista biti mesto!Čoveku ipak treba puno da se otvori i napiše ono najgore o sebi,a svi smo zasigurno bili u situacij da se gadimo sami sebe!Setiću se i ja svoje te najniže tačke,samo mi sad mozak baš ne radi!
Samo jedno pitanje za tebe?Šta ti znači to "brijanje"?Po prvi put čujem izraz?!A mogla bi i da nastaviš svoju ispovest,nije loše da se čuje i neka priča iz inozemstva,ipak se tamo na drugačiji način dolazi do dopa,a i love,naravno!
Samo ti njih šišaj! :wink:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

nisam znala da je tema vec bila

Post by sunrise »

Hallo Kate!
Istina je da sam se tek nedavno i aktivno ukljucila na ovaj forum do tada sam nekako bila vise pasivni promatrac.Medjutim na starom forumu sam bila daavno...no, nije bitno.Svaki dan sam tu ,citam postove ljudi koji imaju iste probleme, koji si medjusobno daju savjete, pomazu, slusaju, na ovom mjestu nema osudjivanja a o vrijedjanju da ne pricam. Trenutno sam dosta usamljena i prepustena samoj sebi sa svojim problemom tako da mi se cini da je ovo jedino mjesto gdje mogu pronaci pokoju lijepu rijec.
Svako jutro kad ukljucim kompjuter odmah idem provjeravati da li si slucajno u toku noci napisala novi nastavak svoje price koja mi je jako zanimljiva po samom, naravno sadrzaju koji bi se bez beda mogao iskoristiit za film.nacin na koji pises je lako citljiv, u opisivanju pojedinih likova si toliko detaljna da ih ja kao citac uspijem predociti u svojoj glavi, memorija te sluzi izuzetno dobro s obzirom na karijeru od 26godina brijanja (drogiranja).Uglavnom Kate zicer ti je prica i samo nastavi tako...
Brijanje je rijec koju koristim umjesto rijeci drogiranje....ono, sta jos brijes? = si jos u giru? = u are still in the game? = = se jos drogiras?
A sto se tice nastavka svoje ispovijesti mogu reci da se vec pripremam...samo me nemojte previse osudjivati kad budem priznala koje sam sve pizdarije napravila bitte jer bi mi to tesko palo...
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Hehe, osudicemo te! Bez sudija i bez sudjenja - kao u Indoneziji, nadju gudru i BAM -smrt na licu mesta!

E, ja vam se mogu pohvaliti da nisam nikad uradio nesto cega se sad stidim (ili mozda ne mogu da se setim). One standardne fore, kupis paket - izvadis iz njega malo (za slucaj da je taj koje zavrsavas stipsa, a obicno jesu) i prosledis dalje ja mislim da se uopste i ne racunaju. Uvek sam gledao da dodjem do svog dopa na "posten" nacin. Tj. da niko ne bude ostecen ili povredjen. Nikad nisam ni "zapalio" lika.
"zapalio" - uzeo pare, otisao po gudru i nisam se ni vratio.
Ili ako sam nekom zavrsavao peticu, naplatim je 10-20 evra vise (i naravno izvadim malo).

mada ovo sa pandurima i nije toliko losa fora :twisted: :twisted: :twisted:
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
Luna
Posts: 1891
Joined: Fri Apr 15, 2005 12:48 pm
Location: usa

Post by Luna »

nisam ni ja...ne pricam o moralu i o boli koju sam nanijela svojoj porodici...a o tome jos uvijek ne smijem da pricam jer je griza savijest ogromna i sjebala me par puta...a ide mi dobro...i moram biti sebicna kako bih uspjela...imam ciav zivot ispred sebe da ispravim greske i namirim izgubljeno....
nista znaci nisam napravila da bih se jela zbog toga...mislim i ono cega me stid nije me vise stid jer to vise nisam ja:)
kradje, kupis za nekoga pa uzmes malo vise za sebe-najcesca situacija, itd
lakse bi mi bilo napisati sta sam radila da dodjem do love...jer to su zapravo jedini momenti kad sam nesto lose radila...joj koliko sam samo cd-ova prodala..pa tek stvari iz radnje iznijela..pfftt kese i kese...za pisljivih 20dolara...eee
ali opet se osjecam da mi sada nije pravo vrijeme da ovo pisem jer onda moram na to da mislim i sjecam se a to ne zelim....nema nista...gotovo je bilo proslo nije se ni desilo....
moram...za svoje dobro
eto caos
User avatar
zvrky
Posts: 4075
Joined: Mon Jul 18, 2005 1:22 am
Location: Beograd

Post by zvrky »

Luna srećo ako nisi spremna nemoj pisati vidim da ti dobro ide pa bih volela da tako i ostane,stvarno bih to iz sveg srca volela :!:
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

Post by sunrise »

kad bi mi netko dao lovu da i njoj ili njemu sredim dop nisam nikad stekala jer mi je to jadno da nekog poput mene, ko ili jedva sklepa lovu ili radi za to kao crnac pa ga jos ja stekam, to nisam napravila.
zato sam ovdje i to samo u austriji zajebala dilere na stotinu sema jer su oni to i zasluzili sto cu vam objasniti u narednim postovima.
User avatar
katarinadimedici
Posts: 430
Joined: Sat Apr 16, 2005 3:25 am

RAZLIČITI ARŠINI

Post by katarinadimedici »

SVI IMAMO RAZLIČITE ARŠINE!ETO,HVALA BOGU I NEKE PRINCIPE!JA STALNO PONAVLJAM TEORIJU DA NIŠTA NIJE ZBOG DROGE!ONA SAMO POTPOMOGNE DA ONO LOŠE PRE ISPLIVA NA POVRŠINU!I PORED TOGA ŠTO BI MNOGE STVARI URADILA DA DOĐEM DO NOVCA ILI DO DOPA,JOŠ UVEK JE DUGAČAK SPISAK ONIH KOJE NE BIH URADILA!ŠTO SE TIČE TEBE SUNRISE VEROVATNO DA OSEĆAŠ GRIŽU SAVESTI KAD POSMATRAŠ TO SA UGLA NORMALNIH LJUDI,ALI BI OPET URADILA ISTO?ZAR NE?ONO,NAPIŠI ČISTO DA ČUJEMO NEŠTO NOVO AKO NISMO ČULI DO SADA!
POZDRAV
User avatar
Mark_Renton
Posts: 386
Joined: Fri Apr 15, 2005 3:51 pm

Post by Mark_Renton »

Ja stvarno nemam toliko mrznje prema dilerima. Do sada su SVI od kojih sam zavrsavao seme prema meni ispadali apsolutno korektni... Na kraju - to su poslovni ljudi, ne prodaje on tebi to namerno da bi tebe upropastio - njega zanimaju pare i to je to.
A ostale (koji rade kao crnci da bi zaradili za dop, pa ja jos da ih kratim), e takve sam namerno, jer znam da bi oni mene kad bi mogli duplo gore izradili! Doduse, nikog ja nisam izradio, samo malo skratio...
Evo jos jedno pitanje:

ZA KOLIKO STE NAJVISE PARA (ROBE) BILI PREVARENI? Znaci ono, lik vam uzme pare i ne donese nista!
Meni je to bilo jednom za vutru (dok sam klinac bio) bilo je to tad 100 maraka, ili 3000 din. Lik me vodio na semu i kaze: daj mu pare, JA GARANTUJEM! da ce nam doneti robu... I lik nas naravno uradi. Samo sam se nasmejao i rekao... Garantovao si, imas 24h da skupis pare... ili cemo imati ruznu situaciju nas dvojica... proslo je 24h i lik je skupio 2400! Iskreno, nisam ni toliko ocekivao, al' bolje ista nego nista! I od tad nikad vise nikome nisam dao pare unapred!!! osim naravno ako je neki drug u pitanju.
When Hell is full, the dead will walk the Earth.
User avatar
sunrise
Posts: 2372
Joined: Wed Aug 03, 2005 9:40 pm
Location: Wien

jucerasnje sredjivanje

Post by sunrise »

dvoje njih sam sjebala i to bez beda, nije bilo duge rasprave ni natezanja.U oba puta je islo glatko.A zanimljivo je da mi se svako vece u krevetu prije nego zaspim motaju slicne misli ako ne i iste, ista pitanja, isti strahovi npr:"joj, sto cu sutra izvesti? tko zna da li cu i sutra imati srecu na mojoj strani? Danas sam uspjela bez beda...ma,kako to da svaki put uspijem iskemijati nesto.Joj, samo da me Bog ne kazni pa da se ureknem!!!"
Tako je bilo i tu prethodnu noc.
Ujutro sam ustala u 8:30 da bi stigla otvoriti Shop u 9:30.Cim sam stigla i ukljucila kompjutere okrenula sam njegov broj.Prethodni dan sam ga morala cekati do podne tako da mi je vec bilo lose dok on nije stigao no sada mi je rekao da je za pola sata tu.Dobra stvar je sto je tocan i ne kasni.Po njegovom dolasku je on zapoceo njegovu uobicajenu spiku koja mene nervira ali sta ces.tako je bilo i jedno od njegovih pitanja da kada cu imati vremena za njega...nije problem,imati cu mozda vec za vikend...sure? ...ma sure baby!...i on se meni sam ponudi i kaze ali sad cu ti dati samo jednu ok? ( on tu jednu cijeni 20E, unutra je jedna dobra crta a kvaliteta je da mu das 5E jer za vise nije vrijedno, no to je uobicajeno stanje u becu da je roba za kurac).
Ja mu kazem:" Evo ja ti dam 15 a ti meni daj dvije ok?" OK.
E sad da vam i kazem koliko dugo kupujem od njega u biti uzimam od njega.Poznajem ga skoro godinu dana i u tom periodu sam samo jednom dobila nesto od njega da probam.Dobila sam Jackpot, robu mijesanu sa tabletama te sam tu noc izgubila posao.(no o tom fenomenu za koji znam da je samo ovdje aktuelan cu vam pisati puno podrobnije drugom prilikom jer je vrijedno da nove teme).
Prije 4-5 dana sam slucajno naletjela na njega, bas prije nego sto cu odvesto onog lika kod mene u stan i uplasiti policijom.pitala sam ga:"are u still in game?" jeste. rekla sam mu da mi da da vidim sto ima sada pa ako je dobro nastaviti cu uzijmati od njega.Dao je jednu.
Drugi dan sam uzela jos dvije, kao jedna za mene jedna za prijateljicu koja oce probati.dao je bez para naravno.
treci dan je vec pitao za pare no bio je vikend pa nisam mogla ici u banku pa neka priceka do sutra.nije mu bio problem dati jednu no zbog one druge smo se morali raspravljati 10-15min.No dao je.
Cetvrti dan je bio prekjucer kad sam mu dala 10E i uzela jednu.
za jucer sam napisala.
A danas sam ga odrala.isli smo na pice u toku kojeg sam tri uzela i jos dvije za poslije dobila.
Nije lose ha?
Post Reply